czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Schronił się pod skrzydłami "Solidarności '80”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2003, 19:57

Zastępca dyrektora lubelskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa znalazł sposób na zachowanie pracy
Krzysztof Podkański (członek PSL), syn Zdzisława, prezesa lubelskich ludowców, jest we władzach zarządu regionalnego "Solidarności '80”. Wierzy, że działalność związkowa uchroni go przed ewentualnym zwolnieniem z pracy w lubelskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. A dlaczego Podkański może stracić posadę? Bo z pracą pożegnał się właśnie ludowy prezes całej Agencji Aleksander Bentkowski.
Zmiany kadrowe związane są z zerwaniem tydzień temu koalicji SLD-UP z PSL. Odwołanie Bentkowskiego może oznaczać personalne trzęsienie ziemi w delegaturach agencji. Szefem lubelskiego oddziału ARiMR jest Zbigniew Kozaczuk, członek SLD, ale czterech jego zastępców -Krzysztof Podkański, Marek Pawłowski, Barbara Mazurek i Andrzej Bieńko - są związani z PSL.
Podkański jakby ubiegając wypadki już w czwartek poinformował
dyr. Kozaczuka, że zapisał się do "Solidarności '80”. Wczoraj w tej sprawie do lubelskiego oddziału agencji wpłynęło pismo. - Władze "Solidarności '80” poinformowały, że Krzysztof Podkański znajduje się w zarządzie regionalnym - relacjonuje
dyr. Kozaczuk.
- Tak. Jestem w Zarządzie Regionu Środkowschodniego "Solidarność '80” w Lublinie - przyznaje Podkański.
Od wczoraj? - Nie. Od 1999 r. Ma pan legitymację? - A po co? Chodziłem na spotkania. Znam ludzi. Jak trzeba będzie, to udowodnię, że wcześniej należałem do związku.
Ale wcześniej nie chwalił się pan tą przynależnością? - Nie było potrzeby. To pismo ze związku wpłynęło na wypadek, gdyby pracodawcy przyszło do głowy podjąć wobec mojej osoby jakieś niekonwencjonalne decyzje.
Czyli jakie? - Uważam, że swoją pracę dobrze wykonuję. Zajmując się przez rok SAPARD nabyłem doświadczenia z korzyścią dla całej agencji. Mam kwalifikacje. Dlatego w tym przypadku niekonwencjonalne oznaczałoby, gdyby jacyś panowie przyszli nagle do mnie i podziękowali za pracę.
Niewykluczone, że po odejściu Bentkowskiego z posadami będą musieli się pożegnać również ludowi kierownicy powiatowych struktur agencji. Na terenie województwa lubelskiego działa 20 takich powiatowych struktur. Zgodnie z ubiegłoroczną umową zawartą między SLD a PSL połowa z nich przypadła ludowcom. Tak stało się m.in. w Chełmie, Krasnymstawie, Kraśniku czy Zamościu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!