poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Ściągam tylko koszulkę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 czerwca 2006, 21:16

Koszulka z napisem "nie ściągam”, strona internetowa i piosenka - tak uczniowie klasy I "a” LO im. Stanisława Staszica w Lublinie propagują uczciwość na lekcjach. Czy do akcji przyłączą się inne szkoły? Okaże się po wakacjach.

Przeprowadzenie akcji przeciwko ściąganiu zleciła swoim uczniom Bogna Zagórska, wychowawczyni I "a”. Ale nikt nie spodziewał się, że młodzi przyjmą ją z takim entuzjazmem. Tuż przed końcem roku szkolnego pojawili się w szkole w koszulkach z napisem "Nie ściągam”.
- Na taką akcję nigdy nie jest za późno - mówi Bogna Zagórska, wychowawczyni uczniów, którzy "nie ściągają”. - Dlatego wcale się nie dziwię, że zmobilizowali się tuż przed wakacjami.
Pomysłodawcą i organizatorem akcji "Nie ściągam” jest Konrad Allitt. Jako dziecko chodził do niemiecko-amerykańskiej szkoły w Berlinie. - Tam nie było problemu ze ściąganiem - wspomina. Dopiero w lubelskim liceum zobaczył, że uczniowie mają problem z uczciwym zdawaniem egzaminów i pisaniem klasówek. - To nasza niechlubna tradycja - przyznaje Konrad. - Mam nadzieję, że nasza akcja uświadomi to młodym ludziom.
Od kilku dni Konrad, jego koleżanki i koledzy z klasy noszą koszulki z napisem "Nie ściągam”. - Ja też taką mam. I też ją noszę - śmieje się wychowawczyni.
Ale koszulki to nie wszystko. Młodzi nagrali piosenkę promującą akcję, zrobili stronę internetową. We wrześniu zamierzają pójść jeszcze dalej. - Rozmawiałem już z kolegą z V LO, który też będzie chciał wciągnąć swoją klasę w akcję "nie ściągam” - mówi Konrad. - Chęć współpracy wyraziła też jedna z warszawskich szkół.
Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez uczniów "Staszica” najwięcej ściąga się na klasówkach. Przyznało się do tego ponad 60 proc. przepytywanych uczniów. Na sprawdzianach, kartkówkach, testach z podręcznika, zeszytu lub od kolegów i koleżanek z klasy ściąga co trzeci młody człowiek.
Dlaczego ściągają? 44 proc. z powodu nadmiaru lub wyjątkowo trudnego materiału, 28 proc. bo nie ma czasu na naukę, np. z powodu nadmiaru obowiązków pozalekcyjnych, a 27 proc. z braku chęci do nauki i lenistwo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!