Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2009 r.
20:04
Edytuj ten wpis

Ścieżka rowerowa - nowy 6,5 km odcinek

0 5 A A

Do końca listopada ma być gotowy komplet dokumentów niezbędnych do budowy nowej ścieżki rowerowej. Trasa ma biec od skansenu aż do ul. Zamojskiej, gdzie połączy się z istniejącym odcinkiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ścieżka ma biec od skansenu, wzdłuż Warszawskiej po stronie Botanika, północną (czechowską) stroną al. Solidarności do ronda u zbiegu z al. Kompozytorów Polskich.

W tym miejscu ścieżka ma przechodzić na drugą stronę al. Solidarności aż do pl. Zamkowego. Tu pobiegłaby pod wiaduktem prowadzącym od Bramy Grodzkiej do Zamku, następnie chodnikiem do targowiska, a stąd wzdłuż al. Unii Lubelskiej do starego mostu na Bystrzycy koło Zamojskiej, gdzie połączyłaby się z istniejącą, nadrzeczną, ścieżką rowerową.

Nawierzchnia trasy rowerowej ma być wykonana z barwionego na czerwono asfaltu. Magistrat ogłosił właśnie przetarg na wykonanie projektu ścieżki. Budowa liczącej 6,5 km ścieżki może się zacząć w przyszłym roku. (drs)

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Karl / 12 lutego 2009 o 19:48
Gość napisał:
Czlowieku o co ci chodzi? Przeciez nikt nie bedzie budowal autostrad dla rowerów albo ganial spacerujacych ludzi bo osmielili sie stanac na pas rowerowy. Jedenemu tobie ci piesi przeszkadzaja. Te trasy sa dla rekraacji a nie wyscigów. Widzisz ludzi to zwolnij i omin ot i cala filozofia a jak chesz pojezdzic wyczynowo to sobie do lasu jedz. Sami tez nie jestescie lepsi- zbudowali wam sciezke nad Zalew a wy dalej po Janowskiej jezdzicie i wisi wam to ze was minac nie mozna bo wasko.

Kolego to powiedz mi w takim razie po co budować za ciężkie pieniadze ścieżki dla rowerów skoro piesi mogą według ciebie swobodnie po nich chodzić, a rowerzysta ma ich omijać??? To czym taka ściezka, według ciebie, różniła by sie od zwykłego chodnika?? Chyba ci się kolego coś pomieszało. Jak sama nazwa wskazuje, jest to ścieżka dla rowerów, a nie dla pieszych. Dodatkowo przed wjazdem na nią stoja stosowne znaki DROGOWE mówiące, że jest to droga TYLKO dla ROWERÓW, wiec jak myślisz kto łamie prawo??? rowerzysta który porusza się taką ścieżką zgodnie z prawem?? Czy może pieszy który wchodzi na taka ścieżkę nie mając do tego prawa ??

Kolego to powiedz mi w takim razie po co budować za ciężkie pieniadze ścieżki dla rowerów skoro piesi mogą według ciebie swobodnie po nich chodzić, a rowerzysta ma ich omijać??? To czym taka ściezka, według ciebie, różniła by sie od zwykłego chodnika?? Chyba ci się kolego coś pomieszało. Jak sama nazwa wskazuje, jest to ścieżka dla rowerów, a nie dla pieszych. Dodatkowo przed wjazdem na nią stoja stosowne znaki DROGOWE mówiące, że jest to droga TYLKO dla ROWERÓW, wiec jak myślisz kto łamie prawo??? rowerzysta który porusz... rozwiń
Avatar
Marcel / 12 lutego 2009 o 19:41
Gość napisał:
Czlowieku o co ci chodzi? Przeciez nikt nie bedzie budowal autostrad dla rowerów albo ganial spacerujacych ludzi bo osmielili sie stanac na pas rowerowy. Jedenemu tobie ci piesi przeszkadzaja. Te trasy sa dla rekraacji a nie wyscigów. Widzisz ludzi to zwolnij i omin ot i cala filozofia a jak chesz pojezdzic wyczynowo to sobie do lasu jedz. Sami tez nie jestescie lepsi- zbudowali wam sciezke nad Zalew a wy dalej po Janowskiej jezdzicie i wisi wam to ze was minac nie mozna bo wasko.

Człowieku moz ezanim cos napiszesz to pomys a na pewno zapoznaj sie z obowiązujacymi (takze ciebie aktami prawnymi).
Po pierwsze ludzie o których pisze nie stoja jedna noga na ściezce rowerowej a notorychnie nia chodza jak chodnikiem.
Po drigie zgodnie z prawem nie maja oni prawa tam przebywac bo popełniaja wykroczenie, zapisany w .. Prawie o ruchu drogowym
Po trzecie, skoro dopuszczasz chodzenie po scieżkach rowerowych to rozumiem z epo ulicy też a kierowcy maja omijać takich delikwentów.
Po czwarte wkońcu czy zastanawiałeś sie kto bedzie odpowiadał z apotrącenie piszeszego przebywajacego nasciezce rowerowej.
Po piąte zaś, w Gdańsku np. też była taki problem ale po interwencji samych rowerzystów jak i odpowiadnich służb od paru lat tego problemu już nie ma
takze zanim znów naskrobies zjakąś głupote najpierw 2 razy pomyś. Nie po to buduje sieściezki DLA ROWERÓW żeby chodzili po nich piesi którzy maja chodniki. rowerzysta zaś nie moze ominąc tych pieszych chodnikiem bo za wjechanie na chodnik gdy jdostepna jest ścieżka rowerowa grozi mandat karny. Takze panie myślicielu nie wyszedł ci zupełnie ten podstępny atak

Człowieku moz ezanim cos napiszesz to pomys a na pewno zapoznaj sie z obowiązujacymi (takze ciebie aktami prawnymi).
Po pierwsze ludzie o których pisze nie stoja jedna noga na ściezce rowerowej a notorychnie nia chodza jak chodnikiem.
Po drigie zgodnie z prawem nie maja oni prawa tam przebywac bo popełniaja wykroczenie, zapisany w .. Prawie o ruchu drogowym
Po trzecie, skoro dopuszczasz chodzenie po scieżkach rowerowych to rozumiem z epo ulicy też a kierowcy maja omijać takich delikwentów.
Po c... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2009 o 18:02
Czlowieku o co ci chodzi? Przeciez nikt nie bedzie budowal autostrad dla rowerów albo ganial spacerujacych ludzi bo osmielili sie stanac na pas rowerowy. Jedenemu tobie ci piesi przeszkadzaja. Te trasy sa dla rekraacji a nie wyscigów. Widzisz ludzi to zwolnij i omin ot i cala filozofia a jak chesz pojezdzic wyczynowo to sobie do lasu jedz. Sami tez nie jestescie lepsi- zbudowali wam sciezke nad Zalew a wy dalej po Janowskiej jezdzicie i wisi wam to ze was minac nie mozna bo wasko.
Avatar
aa / 12 lutego 2009 o 13:24
Popieram Marcela. Jazda ścieżką to slalom między pieszymi, dziećmi, psami, a nawet mami z wózkami. Mam nadzieję, że wreszcie Straż Miejska zauważy ten problem.
Avatar
Marcel / 12 lutego 2009 o 12:52
Mam jedno podstawowe pytanie. Co komu po ściezkach rowerowych po których nie da sie jeździć bo chodzą po nich ... piesi Kiedy dziennikarze i Straż Miejska wezmą sie z aten problem?? Przecież chodzienie po ścieżce rowerowej to WYKROCZENIE i grozi za to mandat karny w wys. 50 zł!!! A problem jest i to spory. Jeżdżąc po obecnie istniejących ścieżkach rowerowych nie da się bezpiecznie podóżowac na rowerze, gdyż częścią przeznaczoną dla rowerów spaceruja sobie piesi. Jest to nagmienne i baardzo niebzepieczne. Kto bedzie odpowiadał w razie potrącenia pieszego idacego po ścieżce rowerowej?? Co robi w tej sprawie Straż Miejska?? NIC!! Co robi w tej sprawie pan Skrzypek ze stowarzyszenia rowerzystów?? NIC !! Po co budować nowe ścieżki kiedy nie da się nimi bezpiecznie jechać?? Moze czas zajać się tym probelmem bo naprawe jest on poważny.
Mam jedno podstawowe pytanie. Co komu po ściezkach rowerowych po których nie da sie jeździć bo chodzą po nich ... piesi Kiedy dziennikarze i Straż Miejska wezmą sie z aten problem?? Przecież chodzienie po ścieżce rowerowej to WYKROCZENIE i grozi za to mandat karny w wys. 50 zł!!! A problem jest i to spory. Jeżdżąc po obecnie istniejących ścieżkach rowerowych nie da się bezpiecznie podóżowac na rowerze, gdyż częścią przeznaczoną dla rowerów spaceruja sobie piesi. Jest to nagmienne i baardzo niebzepieczne. Kto bedzie odpowiadał w... rozwiń
Avatar
Karl / 12 lutego 2009 o 19:48
Gość napisał:
Czlowieku o co ci chodzi? Przeciez nikt nie bedzie budowal autostrad dla rowerów albo ganial spacerujacych ludzi bo osmielili sie stanac na pas rowerowy. Jedenemu tobie ci piesi przeszkadzaja. Te trasy sa dla rekraacji a nie wyscigów. Widzisz ludzi to zwolnij i omin ot i cala filozofia a jak chesz pojezdzic wyczynowo to sobie do lasu jedz. Sami tez nie jestescie lepsi- zbudowali wam sciezke nad Zalew a wy dalej po Janowskiej jezdzicie i wisi wam to ze was minac nie mozna bo wasko.

Kolego to powiedz mi w takim razie po co budować za ciężkie pieniadze ścieżki dla rowerów skoro piesi mogą według ciebie swobodnie po nich chodzić, a rowerzysta ma ich omijać??? To czym taka ściezka, według ciebie, różniła by sie od zwykłego chodnika?? Chyba ci się kolego coś pomieszało. Jak sama nazwa wskazuje, jest to ścieżka dla rowerów, a nie dla pieszych. Dodatkowo przed wjazdem na nią stoja stosowne znaki DROGOWE mówiące, że jest to droga TYLKO dla ROWERÓW, wiec jak myślisz kto łamie prawo??? rowerzysta który porusza się taką ścieżką zgodnie z prawem?? Czy może pieszy który wchodzi na taka ścieżkę nie mając do tego prawa ??

Kolego to powiedz mi w takim razie po co budować za ciężkie pieniadze ścieżki dla rowerów skoro piesi mogą według ciebie swobodnie po nich chodzić, a rowerzysta ma ich omijać??? To czym taka ściezka, według ciebie, różniła by sie od zwykłego chodnika?? Chyba ci się kolego coś pomieszało. Jak sama nazwa wskazuje, jest to ścieżka dla rowerów, a nie dla pieszych. Dodatkowo przed wjazdem na nią stoja stosowne znaki DROGOWE mówiące, że jest to droga TYLKO dla ROWERÓW, wiec jak myślisz kto łamie prawo??? rowerzysta który porusz... rozwiń
Avatar
Marcel / 12 lutego 2009 o 19:41
Gość napisał:
Czlowieku o co ci chodzi? Przeciez nikt nie bedzie budowal autostrad dla rowerów albo ganial spacerujacych ludzi bo osmielili sie stanac na pas rowerowy. Jedenemu tobie ci piesi przeszkadzaja. Te trasy sa dla rekraacji a nie wyscigów. Widzisz ludzi to zwolnij i omin ot i cala filozofia a jak chesz pojezdzic wyczynowo to sobie do lasu jedz. Sami tez nie jestescie lepsi- zbudowali wam sciezke nad Zalew a wy dalej po Janowskiej jezdzicie i wisi wam to ze was minac nie mozna bo wasko.

Człowieku moz ezanim cos napiszesz to pomys a na pewno zapoznaj sie z obowiązujacymi (takze ciebie aktami prawnymi).
Po pierwsze ludzie o których pisze nie stoja jedna noga na ściezce rowerowej a notorychnie nia chodza jak chodnikiem.
Po drigie zgodnie z prawem nie maja oni prawa tam przebywac bo popełniaja wykroczenie, zapisany w .. Prawie o ruchu drogowym
Po trzecie, skoro dopuszczasz chodzenie po scieżkach rowerowych to rozumiem z epo ulicy też a kierowcy maja omijać takich delikwentów.
Po czwarte wkońcu czy zastanawiałeś sie kto bedzie odpowiadał z apotrącenie piszeszego przebywajacego nasciezce rowerowej.
Po piąte zaś, w Gdańsku np. też była taki problem ale po interwencji samych rowerzystów jak i odpowiadnich służb od paru lat tego problemu już nie ma
takze zanim znów naskrobies zjakąś głupote najpierw 2 razy pomyś. Nie po to buduje sieściezki DLA ROWERÓW żeby chodzili po nich piesi którzy maja chodniki. rowerzysta zaś nie moze ominąc tych pieszych chodnikiem bo za wjechanie na chodnik gdy jdostepna jest ścieżka rowerowa grozi mandat karny. Takze panie myślicielu nie wyszedł ci zupełnie ten podstępny atak

Człowieku moz ezanim cos napiszesz to pomys a na pewno zapoznaj sie z obowiązujacymi (takze ciebie aktami prawnymi).
Po pierwsze ludzie o których pisze nie stoja jedna noga na ściezce rowerowej a notorychnie nia chodza jak chodnikiem.
Po drigie zgodnie z prawem nie maja oni prawa tam przebywac bo popełniaja wykroczenie, zapisany w .. Prawie o ruchu drogowym
Po trzecie, skoro dopuszczasz chodzenie po scieżkach rowerowych to rozumiem z epo ulicy też a kierowcy maja omijać takich delikwentów.
Po c... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2009 o 18:02
Czlowieku o co ci chodzi? Przeciez nikt nie bedzie budowal autostrad dla rowerów albo ganial spacerujacych ludzi bo osmielili sie stanac na pas rowerowy. Jedenemu tobie ci piesi przeszkadzaja. Te trasy sa dla rekraacji a nie wyscigów. Widzisz ludzi to zwolnij i omin ot i cala filozofia a jak chesz pojezdzic wyczynowo to sobie do lasu jedz. Sami tez nie jestescie lepsi- zbudowali wam sciezke nad Zalew a wy dalej po Janowskiej jezdzicie i wisi wam to ze was minac nie mozna bo wasko.
Avatar
aa / 12 lutego 2009 o 13:24
Popieram Marcela. Jazda ścieżką to slalom między pieszymi, dziećmi, psami, a nawet mami z wózkami. Mam nadzieję, że wreszcie Straż Miejska zauważy ten problem.
Avatar
Marcel / 12 lutego 2009 o 12:52
Mam jedno podstawowe pytanie. Co komu po ściezkach rowerowych po których nie da sie jeździć bo chodzą po nich ... piesi Kiedy dziennikarze i Straż Miejska wezmą sie z aten problem?? Przecież chodzienie po ścieżce rowerowej to WYKROCZENIE i grozi za to mandat karny w wys. 50 zł!!! A problem jest i to spory. Jeżdżąc po obecnie istniejących ścieżkach rowerowych nie da się bezpiecznie podóżowac na rowerze, gdyż częścią przeznaczoną dla rowerów spaceruja sobie piesi. Jest to nagmienne i baardzo niebzepieczne. Kto bedzie odpowiadał w razie potrącenia pieszego idacego po ścieżce rowerowej?? Co robi w tej sprawie Straż Miejska?? NIC!! Co robi w tej sprawie pan Skrzypek ze stowarzyszenia rowerzystów?? NIC !! Po co budować nowe ścieżki kiedy nie da się nimi bezpiecznie jechać?? Moze czas zajać się tym probelmem bo naprawe jest on poważny.
Mam jedno podstawowe pytanie. Co komu po ściezkach rowerowych po których nie da sie jeździć bo chodzą po nich ... piesi Kiedy dziennikarze i Straż Miejska wezmą sie z aten problem?? Przecież chodzienie po ścieżce rowerowej to WYKROCZENIE i grozi za to mandat karny w wys. 50 zł!!! A problem jest i to spory. Jeżdżąc po obecnie istniejących ścieżkach rowerowych nie da się bezpiecznie podóżowac na rowerze, gdyż częścią przeznaczoną dla rowerów spaceruja sobie piesi. Jest to nagmienne i baardzo niebzepieczne. Kto bedzie odpowiadał w... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 1 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 79 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 3 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 51 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 51 11

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!