czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

ŚDM: Pielgrzymi polubili Lublin. "Jesteśmy pod wrażeniem, że ludzie tutaj są tak otwarci"

Dodano: 20 lipca 2016, 09:23
Autor: Daniel Drob

Pielgrzymi są w Lublinie już od niedzieli (fot. Dorota Awiorko)
Pielgrzymi są w Lublinie już od niedzieli (fot. Dorota Awiorko)

Już w najbliższą sobotę Arena Lublin zapełni się 17. tysiącami młodych osób, z czego ok. 3 tysięcy to pielgrzymi z różnych części świata. – Jesteśmy pod wrażeniem, że ludzie tutaj są tak otwarci – mówi Sebastian Meuwissen z Belgii.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

W sobotę o godz. 10 zaczniemy gromadzić się na placu Zamkowym. Stamtąd między godziną 10 a 12 chcemy przejść na Arenę Młodych. Będziemy szli w trzech kolumnach Aleją Tysiąclecia, później Unii Lubelskiej i ul. Lubelskiego Lipca ’80 – wyjaśniał ks. Mirosław Ładniak, koordynator Areny Młodych w Lublinie.

Dzień wcześniej odbędzie się dedykowany pielgrzymom i mieszkańcom miasta koncert. O godz. 19 na placu Zamkowym zagra zespół „Mazowsze” oraz zespół Pieśni i Tańca „Lublin”. Dzięki ambulansowi Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie można również oddać krew.

– Dla nas jest to istotne wydarzenie z dwóch powodów: po pierwsze z powodu wyzwania duchowego, ale z drugiej strony jest to niezwykła wręcz okazja do promocji Lublina – dodał obecny na wczorajszej konferencji Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – O Lublinie będzie dużo się mówiło w takim kontekście, jakim chcemy: jako o mieście otwartym, dynamicznym, mieście aktywnych młodych ludzi.

Z dziennikarzami rozmawiał również Sebastian Meuwissen, pielgrzym z Belgii. – Jechaliśmy etapami. Najpierw zatrzymaliśmy się w Amsterdamie, później w Hamburgu, następnym etapem był Koszalin, później Warszawa i w końcu dotarliśmy tutaj. W grupie jest wspaniała atmosfera, wiele osób mi mówiło, że jest pod wrażeniem, że ludzie tutaj są tacy otwarci. Mamy bardzo pozytywne odczucia, wydaje się, że ludzie tutaj są dumni, że mogą nas gościć.

Na Arenę Młodych rozdysponowano 17 tys. wejściówek i teraz już nie można ich dostać. Oficjalne otwarcie imprezy na miejskim stadionie nastąpi o godz. 12.30, następnie, o godz. 14, rozpocznie się msza. Do godz. 20, na którą zaplanowano zakończenie spotkania, odbędą się m.in. widowisko artystyczne „Wiara, Nadzieja, Miłość” oraz koncert Mate O.

Deb0308el
Użytkownik niezarejestrowany
??????
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Deb0308el
Deb0308el (11 października 2016 o 17:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgadzam się z przedmówcą w 100%. Deb0308 - To jest dobry temat:
Rozwiń
Gość
Gość (23 lipca 2016 o 14:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a te tam na zdjęciu ,to aby nie za stare na bycie młodzieżą? pedophile jakieś? co w kk nie jest jakąś znowu rzadkością
Rozwiń
??????
?????? (23 lipca 2016 o 00:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy przybyli do nas misjonarze, Afrykanie mieli ziemię, a przybysze Biblię. Uczyli nas, że podczas modlitwy powinniśmy mieć oczy zamknięte. Kiedy je otworzyliśmy, misjonarze mieli ziemię, a my Biblię. Jomo Kenyatta (1891–1978) – kenijski działacz niepodległościowy i polityk
Rozwiń
Gość
Gość (22 lipca 2016 o 21:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
na razie są uśmiechnięci,ale nie wiadomo ile ładunków wybuchowych przywiezli? niemce już płaczą za głupote makreli,żebyśmy też nie musieli przez głupote dziwisza starszego kapciowego zwanego kardynałem
Rozwiń
heh
heh (22 lipca 2016 o 15:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
patrząc po tych świeżych afroarykanczykach przybędzie dużo dzieci napoczetych ,o to chodziło kk i frankowi?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!