Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2016 r.
17:45

Sędzia jechał po pijanemu i wpadł do rowu? Znów nie stawił się przed prokuratorem

40 24 A A
Piotr R., to jeden z najbardziej doświadczonych sędziów IV Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Lublinie.
Piotr R., to jeden z najbardziej doświadczonych sędziów IV Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Lublinie.

Sędzia podejrzewany o jazdę po pijanemu znów nie stawił się przed prokuratorem. Nie odbiera też wezwań, co opóźnia postępowanie. Do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia sprawy może pobierać sędziowską pensję

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piotr R. nie odebrał poprzedniego wezwania. Nie odebrał także awizowanej przesyłki. Pomimo wezwania nie stawił się również we wtorek – przyznaje Katarzyna Czekaj, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin Południe. – Oczywiście podejmiemy dalsze kroki w tej sprawie. 

Śledczy zarzucają sędziemu prowadzenie auta po pijanemu. Postanowienie w tej sprawie jest już gotowe. Prokurator nie może jednak formalnie ogłosić sędziemu zarzutu. Piotr R. musi się teraz liczyć z tym, że kolejne wezwanie dostarczą mu policjanci. Jeśli to nie pomoże, do prokuratury mogą doprowadzić go mundurowi.

Piotr R. jest teraz traktowany jak każdy obywatel. Nie chroni go już bowiem immunitet sędziowski. W maju Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował o jego uchyleniu. Przystał tym samym na wniosek śledczych. Sędzia i jego pełnomocnik złożyli jednak zażalenie. W połowie listopada Sąd Najwyższy prawomocnie utrzymał w mocy rozstrzygnięcie dotyczące uchylenia immunitetu.

Piotr R., to jeden z najbardziej doświadczonych sędziów IV Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Lublinie. Ma odpowiadać za prowadzenie samochodu po pijanemu. Prokuratura zebrała już w tej sprawie komplet dowodów. Przesłuchano świadków. Biegli przygotowali też opinię dotyczącą stężenia alkoholu w organizmie sędziego. Wynika z niej, że wpadając swoim samochodem do rowu Piotr R. był pijany.

Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku w Górze Puławskiej. Była noc z piątku na sobotę. Z ustaleń policjantów wynika, że 53-latek nie opanował auta i na zakręcie wypadł z drogi. Staranował barierki, po czym wpadł do rowu. Później sześć razy badano stężenie alkoholu w jego organizmie.

Wynik za każdym razem wynosił powyżej promila i z badania na badanie był wyższy. Wskazywałoby to, że sędzia pił niedługo przed podróżą. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, po zdarzeniu prawnik próbował przekonywać, że był tylko pasażerem auta. Policjanci wykluczyli jednak taką wersję wydarzeń. 

Wpadka sędziego skomplikowała pracę wydziału, w którym orzekał. Piotr R. został bowiem zawieszony. Trzynaście spraw, które prowadził, trzeba było przeprowadzić od początku. Sąd Apelacyjny w Warszawie nie tylko zawiesił sędziego, ale i zmniejszył jego wynagrodzenie do 60 proc. Piotr R. może pobierać te pieniądze do czasu prawomocnego wyroku w postępowaniu karnym. Wypłaty przerwać może również niekorzystny finał postępowania dyscyplinarnego, które wszczęto w sprawie Piotra R. Może się ono zakończyć nawet wydaleniem z zawodu. Za prowadzenie samochodu po pijanemu grozi do 2 lat więzienia.

 

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 stycznia 2017 o 07:17
Nie dziwi mnie te zachowanie możnowładcy. Większość lubelskiego wymiaru sprawiedliwości stanowią ludzie ze wsi. A Tam honor i uczciwość wymierza się kłonicą lub orczykiem. I dlatego mamy hodakowych Prokuratorów, sędziów co dla pucu biorą najwybitniejszych językoznawców itp. A Ta babina od kurdupla zwiała do I US przy Sądowej 8. Czyli w dalszym ciągu d........ w kratę. Jak mawiał wybitny Polak wyznania mojrzeszowego Pan J. Tuwim. Niech prawo znaczy zawsze prawo a sprawiedliwość sprawiedliwość.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 16:45
Tu nie jest problemem to że jechał po kielichu , mogło się każdemu zdarzyć, ale zamiast uderzyć się w pierś i ponieść jakieś konsekwencje to zachowuje się jak zwykła kanalia i plami obraz tego zawodu
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 14:09
Znam go to mój niestety sąsiad.Najlepsze jest to,że za jazdę po pijaku sędzia/na/ pobiera tylko 60 procent zarobków za NIC nie robienie.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 10:54
Sędzia powinien mieć immunitet od wszystkiego.
Avatar
ha ha / 30 grudnia 2016 o 10:22
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
1/ Deklaracje majątkowe !!!! 2/ znioesienie imunitetów 3/Wybieralność sędzów
? 1. - zgoda 2 - zgoda ale 3 ??? Wybieralność sędziów ??? Chyba cię pogięło. Już posłów itd wybieracie. Kolejnych kłamców, oszustów, kombinatorów i chamów, którzy gdy tylko dorwą się do koryta zapominają jak klęli na poprzedników i sami żrą ile się tylko da...I TO NIEZALEŻNIE OD PARTII. Wszyscy są tacy sami.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 10:17
1/ Deklaracje majątkowe !!!! 2/ znioesienie imunitetów 3/Wybieralność sędzów
Avatar
Henio / 30 grudnia 2016 o 10:10
No dobrze, a inni sędziowie to nie wiedzieli, czy tylko udawali że nie wiedzą, w jakim stanie ich kolega jeździ samochodem? 
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 09:54
Ludzka glista a nie sędzia
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 09:43
oj tam oj tam, wielkie halo przecież to sędzia
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 09:26
Nie łaska ruszyć dupy. Wydać wyrok zaocznie.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2017 o 07:17
Nie dziwi mnie te zachowanie możnowładcy. Większość lubelskiego wymiaru sprawiedliwości stanowią ludzie ze wsi. A Tam honor i uczciwość wymierza się kłonicą lub orczykiem. I dlatego mamy hodakowych Prokuratorów, sędziów co dla pucu biorą najwybitniejszych językoznawców itp. A Ta babina od kurdupla zwiała do I US przy Sądowej 8. Czyli w dalszym ciągu d........ w kratę. Jak mawiał wybitny Polak wyznania mojrzeszowego Pan J. Tuwim. Niech prawo znaczy zawsze prawo a sprawiedliwość sprawiedliwość.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 16:45
Tu nie jest problemem to że jechał po kielichu , mogło się każdemu zdarzyć, ale zamiast uderzyć się w pierś i ponieść jakieś konsekwencje to zachowuje się jak zwykła kanalia i plami obraz tego zawodu
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 14:09
Znam go to mój niestety sąsiad.Najlepsze jest to,że za jazdę po pijaku sędzia/na/ pobiera tylko 60 procent zarobków za NIC nie robienie.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 10:54
Sędzia powinien mieć immunitet od wszystkiego.
Avatar
ha ha / 30 grudnia 2016 o 10:22
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
1/ Deklaracje majątkowe !!!! 2/ znioesienie imunitetów 3/Wybieralność sędzów
? 1. - zgoda 2 - zgoda ale 3 ??? Wybieralność sędziów ??? Chyba cię pogięło. Już posłów itd wybieracie. Kolejnych kłamców, oszustów, kombinatorów i chamów, którzy gdy tylko dorwą się do koryta zapominają jak klęli na poprzedników i sami żrą ile się tylko da...I TO NIEZALEŻNIE OD PARTII. Wszyscy są tacy sami.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 10:17
1/ Deklaracje majątkowe !!!! 2/ znioesienie imunitetów 3/Wybieralność sędzów
Avatar
Henio / 30 grudnia 2016 o 10:10
No dobrze, a inni sędziowie to nie wiedzieli, czy tylko udawali że nie wiedzą, w jakim stanie ich kolega jeździ samochodem? 
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 09:54
Ludzka glista a nie sędzia
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 09:43
oj tam oj tam, wielkie halo przecież to sędzia
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 09:26
Nie łaska ruszyć dupy. Wydać wyrok zaocznie.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na placu Zamkowym zgromadziło się ponad 600 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a 72 z nich złożyło przysięgę. Nowo zaprzysiężeni żołnierze już niebawem rozpoczną służbę w batalionach w Lublinie i Chełmie.

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia]
galeria

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia] 0 0

Koncerty przed CSK to nie wszystkie atrakcje tegorocznych KULturaliów. W sobotę na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL (al. Racławickie 14) odbył się widowiskowy pokaz fireshow.

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach 2 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna pokonał na swoim stadionie Raków Częstochowa 2:1, ale wciąż nie może być pewny utrzymania na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Losy zielono-czarnych rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Kibice poza meczem łęcznian będą także nasłuchiwać wieści z Częstochowy i Głogowa

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności"

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności" 2 0

Pierwszą na Lubelszczyźnie darmową wypożyczalnię trójkołowych rowerów uruchomiły Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Pięć takich pojazdów przekazała im Fundacja Eco Textil

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 6 9

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 22 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 5 2

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 34 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 6 6

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 18 7

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 31 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!