Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2008 r.
20:09
Edytuj ten wpis

Sędziowie skazują po omacku

0 19 A A

150 tys. zł odszkodowania i publiczne przeprosiny za "bandyckie” naruszenie praw obywatelskich - taki wyrok wydał sąd na lubelskiego policjanta. Funkcjonariusz nawet nie wiedział, że proces się toczył.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policjantowi Andrzejowi B. proces wytoczył Leszek L. Przed trzema laty funkcjonariusz prowadził wobec niego postępowanie. Chodziło o groźby. Policjanci zatrzymali mężczyznę i użyli wobec niego siły. Jesienią ub. roku Leszek L. skierował do sądu pozew. Domagał się przeprosin za to, że policjant - tu wskazał właśnie na Andrzeja B. - w bandycki sposób naruszył jego prawa obywatelskie, lżył, bił i szantażował. Zażądał za to 150 tys. zł odszkodowania.

Leszek L. podał adres, pod którym miał mieszkać policjant - Turka, osiedle Borek, ulica Bukowa oraz jego adres pracy. Prawdziwy był tylko adres komendy, bo policjant mieszka 30 km od Turki.

Ruszył proces. Leszek L. nawet nie musiał stawiać się w sądzie. Zwolniono go z kosztów, dostał adwokata z urzędu, który przychodził na rozprawy za niego. Sąd wysyłał wezwania policjantowi na adres w Turce. Listonosz nikogo we wskazanym mieszkaniu nie zastawał. Wezwanie wracało do sądu z adnotacją: "Zwrot, nie podjęto w terminie”. I tak kilkakrotnie.

W czerwcu Sąd Okręgowy w Lublinie wydał zaoczny wyrok: nakazał policjantowi wypłacić Leszkowi L. 150 tys. zł odszkodowania, zwrócić 12 tys. zł kosztów i opublikować przeprosiny w telewizyjnej Panoramie Lubelskiej.

Dopiero pismo z lipca, wysłane na osiedle Borek, poczta zwróciła sądowi z adnotacją: "Adresat pod wskazanym adresem nie mieszka”. Wówczas sąd wysłał policjantowi wyrok do miejsca pracy.

W sądzie twierdzą, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.
- Wezwanie, które nie zostało podjęte a było dwa razy awizowane, uważane jest za doręczone - mówi Alicja Zych, przewodnicząca I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Lublinie.

Komenda policji wynajęła Andrzejowi B. adwokata, który doprowadził do tego, że z wyroku zdjęto rygor natychmiastowej wykonalności. Sprawa ma dalszy ciąg. Ponownie ruszył proces, tym razem już z udziałem Andrzeja B. Ale Leszek L. znów do sądu nie przychodzi. Jest poszukiwany do odbycia kary za niezapłaconą grzywnę. 4 grudnia na rozprawie zjawiła się jego siostra, główny świadek rzekomego pobicia przez policjanta. Okazało się, że jej brat pozwał niewłaściwą osobę.

- Tego pana, który siedzi na sali widzę po raz pierwszy - powiedziała wskazując na Andrzeja B. - Jego nazwisko usłyszałam od ludzi. Widocznie to pomyłka.

Andrzej B. nie chciał tego komentować. Następna rozprawa przed wigilią.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 11 grudnia 2008 o 18:26
Gość napisał:
Może należałoby po prostu zając się tymi na Wiejskiej? To oni uchwalili kpc, a min Sprawiedliwości wydał rozporządzenie w sprawie doręczania pism sądowych. Taka jest zasada: jeżeli wraca przesyłka z adnotacją, ze była prawidłowo awizowana dwa razy, to uznaje się ją za doręczoną prawidłowo. Jezeli z adnotacja "adresat nieznany/ adresat nie mieszka" - szuka się adresata. Przepis nie jest bez sensu - są osoby, które z założenia nie odbierają przesyłek poleconych. A w wypadkach, gdy pozwany, prawidłowo powiadomiony, nie stawia się na rozprawę, sąd może wydać wyrok zaoczny - to znaczy uwzględnić powództwo "dając z góry" wiarę powodowi. Taki wyrok łatwo procesowo się zaskarża i na pewno w tej sprawie tez ma to miejsce (i to nie adwokat "doprowadził" do uchylenia rygoru natychmiastowej wykonalności, który z urzedu sąd MUSI nadać wyrokowi zaocznego, ale skorzystał z normalnego, przewidzianego prawem środka). W tej sprawie odbyło się wszystko prawidłowo po stronie sądu - natomiast ewidentnie zawalił listonosz, skoro pierwsze przesyłki doręczył. Wolę nie myśleć, jak na doręczaniu pism sądowych odbije się zniesienie obowiązku meldunkowego (nie będzie wszak wymeldowania!).

Wiem,że zwalanie wszystkiego na sędziów jest najprostsze, ale dla własnego rozwoju warto czasem trochę pomyśleć nad problemem

myli Gość dwie rzeczy ,jedną rzeczą jest doręczanie pism awizowanych na właściwy adres a drugą sprawą jest doręczanie wezwań na fikcyjny adres ,i proszę nie zganiać na Wiejska czy Sejm nie tędy droga
sprawą jest doręczanie wezwań na fikcyjny adres ,i proszę nie zganiać na Wiejska czy Sejm nie tędy droga rozwiń
Avatar
ofiara sądu / 11 grudnia 2008 o 17:52
Ja też mogę dodać ciekawą historię dotyczącą sądu rejonowego w Lublinie. Otóż bardzo dobrze znany lubelskiej policji i właśnie temu sądowi złodziej - recydywista okradający mieszkania i domy, kilka lat temu włamał się do mojego mieszkania. Ukradł wtedy telewizor i trochę biżuterii oraz pewną kwotę pieniędzy. Został złapany przez policję (w samochodzie, którym jechał ze swoimi kompanami policja znalazła moje rzeczy i pieniądze) i trafił do aresztu. Po zidentyfikowaniu moich rzeczy, otrzymałam je z powrotem, natomiast pieniądze trafiły do bankowego depozytu (policjant poinformował mnie, że będę mogła je odebrać po zakończeniu rozprawy). Po kilku latach (tyle trwała rozprawa!) napisałam pismo do sądu o oddanie mi moich pieniędzy. Jakież było moje zdziwienie, kiedy otrzymałam odpowiedź na swoją prośbę, w której uzasadnienie brzmiało mniej więcej tak: "sąd przekazał pieniądze skazanemu ze względu na to, że kwota podawana przez pokrzywdzoną nie zgadza się z kwotą znalezioną przy skazanym." (mimo iż potrafiłam podać szczegóły dotyczące banknotów). A więc sąd uwierzył drobnemu złodziejaszkowi nie mnie! Czyli krótko mówiąc: złodziej dostał za darmo pieniądze, które mi ukradł. Jaki z tego wniosek? Opłaca się kraść! Brawo dla inteligencji sędziego! Co więcej, sąd, pomimo iż skazany był wielokrotnym recydywistą, kilka razy wypuszczał go na warunkowe zwolnienie, co skończyło się tym, że ów złodziej wreszcie dał nogę na dobre. Złota Kaczka dla Sądu Rejonowego w Lublinie!
Ja też mogę dodać ciekawą historię dotyczącą sądu rejonowego w Lublinie. Otóż bardzo dobrze znany lubelskiej policji i właśnie temu sądowi złodziej - recydywista okradający mieszkania i domy, kilka lat temu włamał się do mojego mieszkania. Ukradł wtedy telewizor i trochę biżuterii oraz pewną kwotę pieniędzy. Został złapany przez policję (w samochodzie, którym jechał ze swoimi kompanami policja znalazła moje rzeczy i pieniądze) i trafił do aresztu. Po zidentyfikowaniu moich rzeczy, otrzymałam je z powrotem, natomiast pieniądze trafiły do ba... rozwiń
Avatar
common / 10 grudnia 2008 o 16:47
Ta sprawa to jeszcze nic. Tak samo pozwał kryminalista sędziego za naruszenie jego dóbr osobistych i inny sędzia zasądził mu odszkodowanie tak jak od tego policjanta. Takie prawo uchwalają posły, których wybieracie.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2008 o 11:00
Może należałoby po prostu zając się tymi na Wiejskiej? To oni uchwalili kpc, a min Sprawiedliwości wydał rozporządzenie w sprawie doręczania pism sądowych. Taka jest zasada: jeżeli wraca przesyłka z adnotacją, ze była prawidłowo awizowana dwa razy, to uznaje się ją za doręczoną prawidłowo. Jezeli z adnotacja "adresat nieznany/ adresat nie mieszka" - szuka się adresata. Przepis nie jest bez sensu - są osoby, które z założenia nie odbierają przesyłek poleconych. A w wypadkach, gdy pozwany, prawidłowo powiadomiony, nie stawia się na rozprawę, sąd może wydać wyrok zaoczny - to znaczy uwzględnić powództwo "dając z góry" wiarę powodowi. Taki wyrok łatwo procesowo się zaskarża i na pewno w tej sprawie tez ma to miejsce (i to nie adwokat "doprowadził" do uchylenia rygoru natychmiastowej wykonalności, który z urzedu sąd MUSI nadać wyrokowi zaocznego, ale skorzystał z normalnego, przewidzianego prawem środka). W tej sprawie odbyło się wszystko prawidłowo po stronie sądu - natomiast ewidentnie zawalił listonosz, skoro pierwsze przesyłki doręczył. Wolę nie myśleć, jak na doręczaniu pism sądowych odbije się zniesienie obowiązku meldunkowego (nie będzie wszak wymeldowania!).

Wiem,że zwalanie wszystkiego na sędziów jest najprostsze, ale dla własnego rozwoju warto czasem trochę pomyśleć nad problemem
Może należałoby po prostu zając się tymi na Wiejskiej? To oni uchwalili kpc, a min Sprawiedliwości wydał rozporządzenie w sprawie doręczania pism sądowych. Taka jest zasada: jeżeli wraca przesyłka z adnotacją, ze była prawidłowo awizowana dwa razy, to uznaje się ją za doręczoną prawidłowo. Jezeli z adnotacja "adresat nieznany/ adresat nie mieszka" - szuka się adresata. Przepis nie jest bez sensu - są osoby, które z założenia nie odbierają przesyłek poleconych. A w wypadkach, gdy pozwany, prawidłowo powiadomiony, nie stawia się na r... rozwiń
Avatar
policjant / 9 grudnia 2008 o 19:56
po przeczytaniu artykułu stwierdzam ,że nie jesteśmy chronieni , bardzo proszę , każdy może pozwać słusznie lub niesłusznie kogoś ,ale pozwanym nie powinien być policjant , a komenda go zatrudniająca -komenda dalej po przegraniu ściąga należności od pracownika ,jak można pozwać policjanta w służbie ?Niech ktoś się nad tym zastanowi. ! Niedługo może być pozwany każdy inny policjant np CBŚ,kryminalny ,gdzie jest ochrona funkcjonariuszy !!,Sąd oczywiście się ośmieszył i skompromitował tym wyrokiem. Na samym początku powinien wezwać komendę jako odpowiedzialną , a nie wysyłać pod fikcyjny adres wezwania ! Niech nikt nie zgania odpowiedzialności na listonosza !
po przeczytaniu artykułu stwierdzam ,że nie jesteśmy chronieni , bardzo proszę , każdy może pozwać słusznie lub niesłusznie kogoś ,ale pozwanym nie powinien być policjant , a komenda go zatrudniająca -komenda dalej po przegraniu ściąga należności od pracownika ,jak można pozwać policjanta w służbie ?Niech ktoś się nad tym zastanowi. ! Niedługo może być pozwany każdy inny policjant np CBŚ,kryminalny ,gdzie jest ochrona funkcjonariuszy !!,Sąd oczywiście się ośmieszył i skompromitował tym wyrokiem. Na samym początku powinien wez... rozwiń
Avatar
zawiało / 9 grudnia 2008 o 17:50
według mnie sędziowie powinni ponosić odpowiedzialność finansową za takie cuda ,a ten konkretny sędzia powinien zapłacić 150tys odszkodowania dla poszkodowanego policjanta ,policjant powinien pozwać sędziego to by może następnym razem zastanowił się co robi
Avatar
podsądny / 9 grudnia 2008 o 17:49
jestem ciekawa jak wypadłyby egzaminy z prawa dla "pajaców w togach", pewnie byłby ubaw po pachy ..........
Avatar
tot27 / 9 grudnia 2008 o 17:30
skandal i nie do wiary , ale to niezły pomysł na zarabianie pieniędzy ,jak chcesz 150kawałków to załóż jakiemuś biznesmenowi sprawę w Sądzie Okręgowym w Lublinie koniecznie I wydz.cywil,podaj adres biznesmena oczywiście wymyślony a reszta pójdzie z automatu , i jak biznesmen się obejrzy komornik wsiądzie mu na kark a ty będziesz cieszył się pieniędzmi ,ale pamiętaj odprowadź podatek bo skarbówka co tego nie podaruje ,upadek temidy
Avatar
także prawnik / 9 grudnia 2008 o 15:27
Niektórzy Panowie z imunitetem czują się bezkarni i są bezkarni. To zasłanające się imunitetem nieroby i ... Do pracy przychodzi się o 9oo, dwie trzy bzdurne sprawki i po pracy. Potem są tego rodzaju wyniki. Mnie zmienili imię i mimo napisania przeze mnie 21 pism. Twierdzili (naczelink wydziału), że sprawa mnie nie dotyczy. Po upływie 544 dni zostałem ponownie przez wysoki sąd prawidłowo "ochrzczony". Sprawa trafiła do Strasburga, czeka w kolejce na rozpatrzenie. Reasumując SKANDAL !!!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2008 o 13:56
To w głowie się nie mieści że przestępca pomawia Policjanta a sam nie zgłasza si na sprawy i Sąd nie próbuje dotrzeć do zaskarżonego tylko daje wiarę przestępcy. A gdzie domniemanie niewinności. W jaki sposób Sędzia doręczył wyrok policjantowi skoro nie potrafił doręczyć wezwania. Jak Policjant może wykonywać sumiennie swoje obowiązki w ściganiu bandytów skoro Sąd skazuje go za to.
Avatar
~gość~ / 11 grudnia 2008 o 18:26
Gość napisał:
Może należałoby po prostu zając się tymi na Wiejskiej? To oni uchwalili kpc, a min Sprawiedliwości wydał rozporządzenie w sprawie doręczania pism sądowych. Taka jest zasada: jeżeli wraca przesyłka z adnotacją, ze była prawidłowo awizowana dwa razy, to uznaje się ją za doręczoną prawidłowo. Jezeli z adnotacja "adresat nieznany/ adresat nie mieszka" - szuka się adresata. Przepis nie jest bez sensu - są osoby, które z założenia nie odbierają przesyłek poleconych. A w wypadkach, gdy pozwany, prawidłowo powiadomiony, nie stawia się na rozprawę, sąd może wydać wyrok zaoczny - to znaczy uwzględnić powództwo "dając z góry" wiarę powodowi. Taki wyrok łatwo procesowo się zaskarża i na pewno w tej sprawie tez ma to miejsce (i to nie adwokat "doprowadził" do uchylenia rygoru natychmiastowej wykonalności, który z urzedu sąd MUSI nadać wyrokowi zaocznego, ale skorzystał z normalnego, przewidzianego prawem środka). W tej sprawie odbyło się wszystko prawidłowo po stronie sądu - natomiast ewidentnie zawalił listonosz, skoro pierwsze przesyłki doręczył. Wolę nie myśleć, jak na doręczaniu pism sądowych odbije się zniesienie obowiązku meldunkowego (nie będzie wszak wymeldowania!).

Wiem,że zwalanie wszystkiego na sędziów jest najprostsze, ale dla własnego rozwoju warto czasem trochę pomyśleć nad problemem

myli Gość dwie rzeczy ,jedną rzeczą jest doręczanie pism awizowanych na właściwy adres a drugą sprawą jest doręczanie wezwań na fikcyjny adres ,i proszę nie zganiać na Wiejska czy Sejm nie tędy droga
sprawą jest doręczanie wezwań na fikcyjny adres ,i proszę nie zganiać na Wiejska czy Sejm nie tędy droga rozwiń
Avatar
ofiara sądu / 11 grudnia 2008 o 17:52
Ja też mogę dodać ciekawą historię dotyczącą sądu rejonowego w Lublinie. Otóż bardzo dobrze znany lubelskiej policji i właśnie temu sądowi złodziej - recydywista okradający mieszkania i domy, kilka lat temu włamał się do mojego mieszkania. Ukradł wtedy telewizor i trochę biżuterii oraz pewną kwotę pieniędzy. Został złapany przez policję (w samochodzie, którym jechał ze swoimi kompanami policja znalazła moje rzeczy i pieniądze) i trafił do aresztu. Po zidentyfikowaniu moich rzeczy, otrzymałam je z powrotem, natomiast pieniądze trafiły do bankowego depozytu (policjant poinformował mnie, że będę mogła je odebrać po zakończeniu rozprawy). Po kilku latach (tyle trwała rozprawa!) napisałam pismo do sądu o oddanie mi moich pieniędzy. Jakież było moje zdziwienie, kiedy otrzymałam odpowiedź na swoją prośbę, w której uzasadnienie brzmiało mniej więcej tak: "sąd przekazał pieniądze skazanemu ze względu na to, że kwota podawana przez pokrzywdzoną nie zgadza się z kwotą znalezioną przy skazanym." (mimo iż potrafiłam podać szczegóły dotyczące banknotów). A więc sąd uwierzył drobnemu złodziejaszkowi nie mnie! Czyli krótko mówiąc: złodziej dostał za darmo pieniądze, które mi ukradł. Jaki z tego wniosek? Opłaca się kraść! Brawo dla inteligencji sędziego! Co więcej, sąd, pomimo iż skazany był wielokrotnym recydywistą, kilka razy wypuszczał go na warunkowe zwolnienie, co skończyło się tym, że ów złodziej wreszcie dał nogę na dobre. Złota Kaczka dla Sądu Rejonowego w Lublinie!
Ja też mogę dodać ciekawą historię dotyczącą sądu rejonowego w Lublinie. Otóż bardzo dobrze znany lubelskiej policji i właśnie temu sądowi złodziej - recydywista okradający mieszkania i domy, kilka lat temu włamał się do mojego mieszkania. Ukradł wtedy telewizor i trochę biżuterii oraz pewną kwotę pieniędzy. Został złapany przez policję (w samochodzie, którym jechał ze swoimi kompanami policja znalazła moje rzeczy i pieniądze) i trafił do aresztu. Po zidentyfikowaniu moich rzeczy, otrzymałam je z powrotem, natomiast pieniądze trafiły do ba... rozwiń
Avatar
common / 10 grudnia 2008 o 16:47
Ta sprawa to jeszcze nic. Tak samo pozwał kryminalista sędziego za naruszenie jego dóbr osobistych i inny sędzia zasądził mu odszkodowanie tak jak od tego policjanta. Takie prawo uchwalają posły, których wybieracie.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2008 o 11:00
Może należałoby po prostu zając się tymi na Wiejskiej? To oni uchwalili kpc, a min Sprawiedliwości wydał rozporządzenie w sprawie doręczania pism sądowych. Taka jest zasada: jeżeli wraca przesyłka z adnotacją, ze była prawidłowo awizowana dwa razy, to uznaje się ją za doręczoną prawidłowo. Jezeli z adnotacja "adresat nieznany/ adresat nie mieszka" - szuka się adresata. Przepis nie jest bez sensu - są osoby, które z założenia nie odbierają przesyłek poleconych. A w wypadkach, gdy pozwany, prawidłowo powiadomiony, nie stawia się na rozprawę, sąd może wydać wyrok zaoczny - to znaczy uwzględnić powództwo "dając z góry" wiarę powodowi. Taki wyrok łatwo procesowo się zaskarża i na pewno w tej sprawie tez ma to miejsce (i to nie adwokat "doprowadził" do uchylenia rygoru natychmiastowej wykonalności, który z urzedu sąd MUSI nadać wyrokowi zaocznego, ale skorzystał z normalnego, przewidzianego prawem środka). W tej sprawie odbyło się wszystko prawidłowo po stronie sądu - natomiast ewidentnie zawalił listonosz, skoro pierwsze przesyłki doręczył. Wolę nie myśleć, jak na doręczaniu pism sądowych odbije się zniesienie obowiązku meldunkowego (nie będzie wszak wymeldowania!).

Wiem,że zwalanie wszystkiego na sędziów jest najprostsze, ale dla własnego rozwoju warto czasem trochę pomyśleć nad problemem
Może należałoby po prostu zając się tymi na Wiejskiej? To oni uchwalili kpc, a min Sprawiedliwości wydał rozporządzenie w sprawie doręczania pism sądowych. Taka jest zasada: jeżeli wraca przesyłka z adnotacją, ze była prawidłowo awizowana dwa razy, to uznaje się ją za doręczoną prawidłowo. Jezeli z adnotacja "adresat nieznany/ adresat nie mieszka" - szuka się adresata. Przepis nie jest bez sensu - są osoby, które z założenia nie odbierają przesyłek poleconych. A w wypadkach, gdy pozwany, prawidłowo powiadomiony, nie stawia się na r... rozwiń
Avatar
policjant / 9 grudnia 2008 o 19:56
po przeczytaniu artykułu stwierdzam ,że nie jesteśmy chronieni , bardzo proszę , każdy może pozwać słusznie lub niesłusznie kogoś ,ale pozwanym nie powinien być policjant , a komenda go zatrudniająca -komenda dalej po przegraniu ściąga należności od pracownika ,jak można pozwać policjanta w służbie ?Niech ktoś się nad tym zastanowi. ! Niedługo może być pozwany każdy inny policjant np CBŚ,kryminalny ,gdzie jest ochrona funkcjonariuszy !!,Sąd oczywiście się ośmieszył i skompromitował tym wyrokiem. Na samym początku powinien wezwać komendę jako odpowiedzialną , a nie wysyłać pod fikcyjny adres wezwania ! Niech nikt nie zgania odpowiedzialności na listonosza !
po przeczytaniu artykułu stwierdzam ,że nie jesteśmy chronieni , bardzo proszę , każdy może pozwać słusznie lub niesłusznie kogoś ,ale pozwanym nie powinien być policjant , a komenda go zatrudniająca -komenda dalej po przegraniu ściąga należności od pracownika ,jak można pozwać policjanta w służbie ?Niech ktoś się nad tym zastanowi. ! Niedługo może być pozwany każdy inny policjant np CBŚ,kryminalny ,gdzie jest ochrona funkcjonariuszy !!,Sąd oczywiście się ośmieszył i skompromitował tym wyrokiem. Na samym początku powinien wez... rozwiń
Avatar
zawiało / 9 grudnia 2008 o 17:50
według mnie sędziowie powinni ponosić odpowiedzialność finansową za takie cuda ,a ten konkretny sędzia powinien zapłacić 150tys odszkodowania dla poszkodowanego policjanta ,policjant powinien pozwać sędziego to by może następnym razem zastanowił się co robi
Avatar
podsądny / 9 grudnia 2008 o 17:49
jestem ciekawa jak wypadłyby egzaminy z prawa dla "pajaców w togach", pewnie byłby ubaw po pachy ..........
Avatar
tot27 / 9 grudnia 2008 o 17:30
skandal i nie do wiary , ale to niezły pomysł na zarabianie pieniędzy ,jak chcesz 150kawałków to załóż jakiemuś biznesmenowi sprawę w Sądzie Okręgowym w Lublinie koniecznie I wydz.cywil,podaj adres biznesmena oczywiście wymyślony a reszta pójdzie z automatu , i jak biznesmen się obejrzy komornik wsiądzie mu na kark a ty będziesz cieszył się pieniędzmi ,ale pamiętaj odprowadź podatek bo skarbówka co tego nie podaruje ,upadek temidy
Avatar
także prawnik / 9 grudnia 2008 o 15:27
Niektórzy Panowie z imunitetem czują się bezkarni i są bezkarni. To zasłanające się imunitetem nieroby i ... Do pracy przychodzi się o 9oo, dwie trzy bzdurne sprawki i po pracy. Potem są tego rodzaju wyniki. Mnie zmienili imię i mimo napisania przeze mnie 21 pism. Twierdzili (naczelink wydziału), że sprawa mnie nie dotyczy. Po upływie 544 dni zostałem ponownie przez wysoki sąd prawidłowo "ochrzczony". Sprawa trafiła do Strasburga, czeka w kolejce na rozpatrzenie. Reasumując SKANDAL !!!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2008 o 13:56
To w głowie się nie mieści że przestępca pomawia Policjanta a sam nie zgłasza si na sprawy i Sąd nie próbuje dotrzeć do zaskarżonego tylko daje wiarę przestępcy. A gdzie domniemanie niewinności. W jaki sposób Sędzia doręczył wyrok policjantowi skoro nie potrafił doręczyć wezwania. Jak Policjant może wykonywać sumiennie swoje obowiązki w ściganiu bandytów skoro Sąd skazuje go za to.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 26 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 38 34

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 28 10

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 2

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!