niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Sejmik o transporcie: Marszałek o sukcesach, związkowcy o porażkach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2014, 19:32
Autor: TOMA

We wtorek, na prośbę radnych Prawa i Sprawiedliwości, zwołano nadzwyczajną sesję sejmiku województwa poświęconą transportowi publicznemu.

Zarząd województwa przedstawił raport o sytuacji w pięciu spółkach przewozowych: Przedsiębiorstwach Komunikacji Samochodowej w Międzyrzecu Podlaskim, Zamościu, Biłgoraju, będącym w stanie upadłości PKS Biała Podlaska i grupie kapitałowej Lubelskie Dworce, w skład której wchodzą: Lubelskie Linie Autobusowe, PKS Włodawa i PKS Hrubieszów. Z opracowania wynika, że w ubiegły roku spółki zakończyły stratą, ale w tym roku mają wyjść "na plus”. W trakcie ponad trzygodzinnej dyskusji radni pytali prezesów przedsiębiorstw oraz członków zarządu o kondycję spółek. Kilkukrotnie padało pytanie o to, na co konkretnie zostało wydane 40 mln zł przeznaczone na utrzymanie przewoźników. - Oddłużyliśmy te firmy i zapewniliśmy im dalsze funkcjonowanie. Udało się też spowodować, że wierzyciele zeszli z nieruchomości przy ul. Hutniczej w Lublinie należących do dawnego PKS Wschód - tłumaczył radnym marszałek Krzysztof Hetman. - W przeciwieństwie do prywatnych przewoźników nasze spółki nie zarabiają na wszystkich kursach. Moglibyśmy poprawić ich wynik, ale to by oznaczało zwolnienia i pozbawienie części mieszkańców województwa dostępu do komunikacji - dodał. Te słowa nie przekonały jednak radnych PiS, którzy poinformowali o złożeniu wniosku do komisji rewizyjnej o wszczęcie kontroli, czy Urząd Marszałkowski prawidłowo nadzoruje podległe mu spółki. Na sali obrad pojawili się też związkowcy, którzy od blisko miesiąca protestują przeciwko zwolnieniu dyscyplinarnemu szefa związków zawodowych w Lubelskich Liniach Autobusowych. Domagają się przywrócenia go do pracy. - Okazało się, że spotkaliśmy się tu głównie z tego powodu - podsumowuje wtorkową dyskusję marszałek Hetman.

WIDEO

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: sejmik transport
LIR
Josef
kaja
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

LIR
LIR (10 stycznia 2014 o 09:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Żenująca fikcja: wojewódzka firma żerująca na majątku PKS utrzymuje się z dzierżawy nieruchomości i lokali, stacji kontroli pojazdów, sprzedaży paliw, a najmniej, albo wcale z przewozów środkami komunikacji publicznej. Jeśli już, to są dalekobieżne dochodowe kursy, a lokalne... ? Mieszkańcu województwa lubelskiego, mając za świetny przykład los regionalnych kolei, w tym śmieszne sezonowe tylko połączenia stolicy regionu z Roztoczem, nie licz że jakieś tam lubelskie linie autobusowe zapewnia ci codzienny dojazd do pracy, szkoły czy na uczelnie. One są od celów wyższych, zapewnienia fajnych posad.

Rozwiń
Josef
Josef (8 stycznia 2014 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech Hetman Lubelski/tak się nazwał na wybory/ powie otwrcie jakie przekręty wykonał PSL w transporcie???Dotyczy to PKS-u!!! Pewnie wie jaki mają plan ,bo jest ich prezesem!!! Sejmik gdyby był tym do czego jest powołany,to już by władzy hazardzistów i gumo filcowych nie było.A tak jest to towarzystwo wzajemnej adoracji ,gdzie od czasu do czasu ktoś pokrzykuje,a nieoficjalnie stanowią jedną sitwę!!!Występy PIS-u są akcjami pozorowanymi! Oni są przeciw ,a nawet za!!!

Rozwiń
kaja
kaja (8 stycznia 2014 o 07:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Protestują codziennie, codziennie widzę grupę kilkinastu osób na ulicy... przepraszam ale czy związkowców dotyczą jakiekolwiek normy czasu pracy? czy są to osoby realnie pracujące czy zajmujące się zawodowo pikietami? pytam bo przeraża mnie to że młodzi ludzie nie mają pracy a wybaczcie ale na zdjęciu pokaźna grupa starszych osób pracuje protestując i dostaje za to pensję, w tym czasie ktoś musi ich przecież zastępować w ich codziennych obowiązkach... no chyba że codziennych obowiązków nie mają zbyt dużo.

Rozwiń
kylo
kylo (8 stycznia 2014 o 07:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie ma to jak ZSL. WIWAT!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!