poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Sejmik podzielony

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 grudnia 2002, 20:51

Lubelszczyźnie grozi zarząd komisaryczny. Wszystko wskazuje na to, że dzisiejsza sesja sejmiku nie rozstrzygnie, kto przejmie władzę w województwie. Zarówno koalicja SLD-Samoobrona, jak i PSL-LPR twierdzą, że to właśnie oni będą rządzić w Urzędzie Marszałkowskim.

Pierwsza sesja sejmiku została przerwana dwa tygodnie temu do dziś. Powód? Stanisław Duszak, radny Samoobrony, głosował tak jak ludowcy i prawica. Ponadto radni lewicy zakwestionowali wybór na przewodniczącego sejmiku radnego Ryszarda Bendera (LPR). Czy był on zgodny
z prawem ma się wypowiedzieć organ nadzorczy, czyli wojewoda lubelski. Jeśli przez trzy miesiące Zarząd Województwa nie zostanie wybrany wówczas wojewoda lubelski ma prawo wprowadzić zarząd komisaryczny. A wtedy
w ciągu dwóch lat zostaną ogłoszone nowe wybory.
Pat w sejmiku trwa. Radny Duszak zapowiada, że nie zmieni swojego stanowiska co do głosowania. - To nie jest protest przeciwko partii, ale przeciw władzom klubu radnych Samoobrony. Przypuszczam, że ta sesja zakończy się także patem:
16 do 16 głosów. Nieoficjalnie wiadomo, że radni lewicy
i partii Leppera rozważają zaproponowanie stanowiska marszałka członkowi PSL spoza radnych. Być może chodzi o obecnego marszałka Edwarda Hunka. (osta)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!