niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Seniorzy mają problem ze szczepieniem przeciwko grypie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 września 2008, 20:31

Urzędnicy wymagają, by przychodnie szczepiły mieszkańców bez względu na to czy są w nich zapisani.

Ci sami urzędnicy dzielili szczepionki kierując się… liczbą zapisanych pacjentów.

Nasza 65-letnia Czytelniczka chciała wczoraj skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciwko grypie. - Poszłam do przychodni przy ulicy Odlewniczej, choć zapisana jestem do przychodni akademickiej przy ul. Langiewicza - opowiada.

- Dowiedziałam się, że zostanę zaszczepiona, ale muszę mieć zaświadczenie od swojego lekarza rodzinnego, czy się kwalifikuję do szczepienia.

Kobieta poszła do lekarza, odstała swoje w kolejce, dostała wymagane zaświadczenie. Kiedy wróciła na Odlewniczą, dowiedziała się, że nie zostanie zaszczepiona. Dlaczego? Bo nie jest pacjentką tej przychodni. Nie pomogły jej tłumaczenia, że w przypadku darmowych szczepień nie ma rejonizacji.

- Nie mam obowiązku szczepić wszystkich - mówi Grażyna Wasilczyk, kierownik przychodni Arnika przy ulicy Odlewniczej. - Dostałam tylko 280 szczepionek, mimo że chciałam więcej.

Te wystarczą tylko dla jednej trzeciej moich pacjentów.

Innego zdania jest Urząd Miasta.

- Zakład opieki zdrowotnej, który wygrał konkurs na darmowe szczepienia, ma obowiązek szczepić każdego mieszkańca Lublina powyżej 65 roku życia - mówi Grażyna Jackowska, z-ca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Lublinie. - Jest to sformułowane w umowie.

Jackowska dodaje, że to nie pierwszy przypadek odmowy szczepienia. Prezydent już wysłał do przychodni informację, a zarazem przypomnienie o warunkach umowy.
- Dlaczego mam szczepić nie swoich pacjentów - pyta Wasilczyk. - Przecież nikt przychodniom, w którym są zapisani, nie bronił udziału w programie szczepień.

Zdaniem Urzędu Miasta, jest inaczej. - Każda przychodnia stając do konkursu powinna mieć świadomość, że będzie musiała szczepić wszystkich lublinian, nawet tych, którzy nie są pacjentami danej przychodni - dodaje Jackowska.

Na liście przychodni, które prowadzą bezpłatne szczepienia seniorów przeciwko grypie jest 36 pozycji. Przychodnie dostawały szczepionki w ilości proporcjonalnej do liczby pacjentów… w niej zapisanych.
(tom)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!