Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 kwietnia 2015 r.
9:45
Edytuj ten wpis

Sesja Rady Miasta. Kowalczyk do kamerzysty: "Jesteśmy wyczuleni na urządzenia nagrywające"

Autor: Zdjęcie autora drs
23 15 A A

Wyjątkowo spokojnie, jak na ostatnie wydarzenia w Ratuszu rozpoczyna się dzisiejsza sesja Rady Miasta. Obrady prowadzi przewodniczący Rady Miasta, Piotr Kowalczyk, jeden z bohaterów ostatnich informacji o wizycie agentów CBA w Ratuszu w sprawie podejrzeń o ustawienie konkursu na prezesa miejskiej spółki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W rozmowie, której nagraniem dysponują śledczy Piotr Kowalczyk i Grzegorz Siemiński mieli ustalać, że ten drugi zostanie szefem miejskiej spółki LPGK. I faktycznie, Siemiński wygrał konkurs na to stanowisko.

O sprawie pisaliśmy tutaj: CBA w lubelskim ratuszu. Kowalczyk i Siemiński pod lupą śledczych

Zaczynając dzisiejszą sesję Kowalczyk poprosił kamerzystę telewizji, by nie stał na środku sali, ale przesunął się na bok. I dorzucił, że "jesteśmy wyczuleni” na urządzenia nagrywające.

O sprawie na sesji nie mówi też opozycyjny klub PiS, którego szef, Sylwester Tułajew zaledwie przedwczoraj mówił nam, że w przypadku potwierdzenia się informacji dotyczących ustawienia konkursu Kowalczyk powinien zrezygnować z funkcji, a jeśli tego nie uczyni, to klub PiS rozważy złożenie stosownego wniosku.

Radni PiS nie prosili też o rozszerzenie porządku obrad o dyskusję na temat odbywającego się między ostatnimi sesjami LGBT Film Festiwalu poświęconego mniejszościom seksualnym, który - co najbardziej oburzało radnych PiS - odbywał się w Centrum Kultury, czyli podległej miastu instytucji kultury.

Wiele wskazuje na to, że sesja może przebiegać dość krótko i spokojnie. Radny Piotr Dreher dopytywał Kowalczyka, o której godzinie rozpocznie się przerwa obiadowa (zwyczajowo ogłaszana jest o godz. 14). Kowalczyk odpowiedział mu, że przerwa prawdopodobnie nie będzie potrzeba, bo w porządku obrad nie widzi spraw budzących kontrowersje.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Józwa / 30 kwietnia 2015 o 21:56

Zasadniczo, Gościu, zgadzam się z twoją linią rozumowania. Te kacyki co się pchają do władzy nie mają kompetencji osobowościowych, kultury, ogłady, często też wykształcenia, a nade wszystko - poczucia obciachu. Stąd nepotyzm, święte krowy, grabienie do siebie i okradanie nas - Polaków. Społeczeństwo polskie w całej swej masie i ze swoimi przywarami nie jest gotowe na klasyczną demokrację w stylu cywilizowanego Zachodu. No ale rzundzi u nas kto rzundzi, kto pierwej wstanie, kto obieca gruszki na wierzbie, taki nasz Stasio-Rysio-Henio-Władzio - czyli Pan NIKT, a sadzi się, jakby nie był dziadem jeszcze kilkanaście lat temu. I kradnie, oj kradnie na potęgę, w żywe oczy, w biały dzień, wyposaża rodzinę i wiernych oddanych, ręce opadają, i chce się spiepszać stąd jak najdalej.

Zasadniczo, Gościu, zgadzam się z twoją linią rozumowania. Te kacyki co się pchają do władzy nie mają kompetencji osobowościowych, kultury, ogłady, często też wykształcenia, a nade wszystko - poczucia obciachu. Stąd nepotyzm, święte krowy, grabienie do siebie i okradanie nas - Polaków. Społeczeństwo polskie w całej swej masie i ze swoimi przywarami nie jest gotowe na klasyczną demokrację w stylu cywilizowanego Zachodu. No ale rzundzi u nas kto rzundzi, kto pierwej wstanie, kto obieca gruszki na wierzbie, taki nasz Stasio-Rysio-Henio-Władz... rozwiń

Avatar
as / 30 kwietnia 2015 o 21:28
Kowalczyk to największy wieśniak w ratuszu
Avatar
jola / 30 kwietnia 2015 o 20:50

wstyd

Avatar
Bartek / 30 kwietnia 2015 o 19:25
Co za cwaniak, straszne to jest!!!
Avatar
czerwony / 30 kwietnia 2015 o 17:43

Na nowych nagraniach "bankowwo" są ludzie z PSL.

Avatar
Gość / 30 kwietnia 2015 o 15:03

JA BYM TYCH WSZYSTKICH RADNYCH, MARSZAŁKÓW, PREZYDENTÓW, WÓJTÓW, POGONIŁ GDZIE PIEPRZ ROŚNIE I ZLIKIWODWAŁ DEMOKRACJĘ W TYM DURNYM KRAJU, POLSKA!!KONIEC Z MARNOWANIEM MILIONÓW, WYPRACOWANYCH PRZEZ CIĘŻKO PRACUJĄCYCH OBYWATELI, NA TEN CYRK, POD NAZWĄ DEMOKRACJA!!JESTEM WYKSZTAŁCONY, NIKT MI ŁATWEJ KASY NIE DAJE,MUSZĘ CIĘŻKO PRACOWAĆ I JAK PATRZĘ NA TYCH DEBILI=POSŁÓW, RADNYCH, TO NÓŻ MI SIĘ W KIESZENI OTWIERA!!

Nikt nikogo nie pogoni z prostej przyczyny: diety radnych są dodatkowym, NIEOPODATKOWANYM źródłem dochodu dla aktywu partyjnego niższego szczebla. Ten wyżej jest lokowany w urzędach i tzw. samorządach. Prezydium zasiada w rządzie. Oprócz pensji, diet i różnych innych przywilejów, ci ludzie utrzymywani są z budżetu, czyli są na garnuszku wszystkich obywateli. Nawet tych gardzących partyjniactwem.

Oto dlaczego zwalcza się Kukiza - on jako jedyny chce oderwać partyjne ryje od koryta.

Nikt nikogo nie pogoni z prostej przyczyny: diety radnych są dodatkowym, NIEOPODATKOWANYM źródłem dochodu dla aktywu partyjnego niższego szczebla. Ten wyżej jest lokowany w urzędach i tzw. samorządach. Prezydium zasiada w rządzie. Oprócz pensji, diet i różnych innych przywilejów, ci ludzie utrzymywani są z budżetu, czyli są na garnuszku wszystkich obywateli. Nawet tych gardzących partyjniactwem.

Oto dlaczego zwalcza się Kukiza - on jako jedyny chce oderwać partyjne ryje od koryta.

rozwiń
Avatar
PSL / 30 kwietnia 2015 o 14:42

BO  WIECIE CO IM MOGĄ  CI Z CBA I PROKURATURY :)

"SKOCZYĆ NA PUKIEL " ::)))

Avatar
blub / 30 kwietnia 2015 o 13:45

Oczywiście autor artykułu zapomniał dodać, że tekst o nagrywaniu Kowalczyk powiedział w formie żartu. Ale tak brzmi bardziej dramatycznie.

Avatar
carmel / 30 kwietnia 2015 o 13:16
Dw i pan ds zapomniał jeszcze napisać, że Przewodniczący Kowalczyk wychodził zrobić siku. Dziennikarskie dno.
Avatar
Lucek / 30 kwietnia 2015 o 12:16

Co to za bzdurny tekts? Nic z niego nie wynika. Informacja (jest godz. 11), że właśnie zaczyna się posiedzenie Rady, ale nie ma nic o sprawach jakie będą omawiane. Będzie coś ważnego? Nie chciało się zajrzeć do porządku obrad?

Może chodzi o to, że sformułowanie "Jesteśmy wyczuleni na urządzenia nagrywające" można rozumieć jakby dwojako :)

Avatar
Józwa / 30 kwietnia 2015 o 21:56

Zasadniczo, Gościu, zgadzam się z twoją linią rozumowania. Te kacyki co się pchają do władzy nie mają kompetencji osobowościowych, kultury, ogłady, często też wykształcenia, a nade wszystko - poczucia obciachu. Stąd nepotyzm, święte krowy, grabienie do siebie i okradanie nas - Polaków. Społeczeństwo polskie w całej swej masie i ze swoimi przywarami nie jest gotowe na klasyczną demokrację w stylu cywilizowanego Zachodu. No ale rzundzi u nas kto rzundzi, kto pierwej wstanie, kto obieca gruszki na wierzbie, taki nasz Stasio-Rysio-Henio-Władzio - czyli Pan NIKT, a sadzi się, jakby nie był dziadem jeszcze kilkanaście lat temu. I kradnie, oj kradnie na potęgę, w żywe oczy, w biały dzień, wyposaża rodzinę i wiernych oddanych, ręce opadają, i chce się spiepszać stąd jak najdalej.

Zasadniczo, Gościu, zgadzam się z twoją linią rozumowania. Te kacyki co się pchają do władzy nie mają kompetencji osobowościowych, kultury, ogłady, często też wykształcenia, a nade wszystko - poczucia obciachu. Stąd nepotyzm, święte krowy, grabienie do siebie i okradanie nas - Polaków. Społeczeństwo polskie w całej swej masie i ze swoimi przywarami nie jest gotowe na klasyczną demokrację w stylu cywilizowanego Zachodu. No ale rzundzi u nas kto rzundzi, kto pierwej wstanie, kto obieca gruszki na wierzbie, taki nasz Stasio-Rysio-Henio-Władz... rozwiń

Avatar
as / 30 kwietnia 2015 o 21:28
Kowalczyk to największy wieśniak w ratuszu
Avatar
jola / 30 kwietnia 2015 o 20:50

wstyd

Avatar
Bartek / 30 kwietnia 2015 o 19:25
Co za cwaniak, straszne to jest!!!
Avatar
czerwony / 30 kwietnia 2015 o 17:43

Na nowych nagraniach "bankowwo" są ludzie z PSL.

Avatar
Gość / 30 kwietnia 2015 o 15:03

JA BYM TYCH WSZYSTKICH RADNYCH, MARSZAŁKÓW, PREZYDENTÓW, WÓJTÓW, POGONIŁ GDZIE PIEPRZ ROŚNIE I ZLIKIWODWAŁ DEMOKRACJĘ W TYM DURNYM KRAJU, POLSKA!!KONIEC Z MARNOWANIEM MILIONÓW, WYPRACOWANYCH PRZEZ CIĘŻKO PRACUJĄCYCH OBYWATELI, NA TEN CYRK, POD NAZWĄ DEMOKRACJA!!JESTEM WYKSZTAŁCONY, NIKT MI ŁATWEJ KASY NIE DAJE,MUSZĘ CIĘŻKO PRACOWAĆ I JAK PATRZĘ NA TYCH DEBILI=POSŁÓW, RADNYCH, TO NÓŻ MI SIĘ W KIESZENI OTWIERA!!

Nikt nikogo nie pogoni z prostej przyczyny: diety radnych są dodatkowym, NIEOPODATKOWANYM źródłem dochodu dla aktywu partyjnego niższego szczebla. Ten wyżej jest lokowany w urzędach i tzw. samorządach. Prezydium zasiada w rządzie. Oprócz pensji, diet i różnych innych przywilejów, ci ludzie utrzymywani są z budżetu, czyli są na garnuszku wszystkich obywateli. Nawet tych gardzących partyjniactwem.

Oto dlaczego zwalcza się Kukiza - on jako jedyny chce oderwać partyjne ryje od koryta.

Nikt nikogo nie pogoni z prostej przyczyny: diety radnych są dodatkowym, NIEOPODATKOWANYM źródłem dochodu dla aktywu partyjnego niższego szczebla. Ten wyżej jest lokowany w urzędach i tzw. samorządach. Prezydium zasiada w rządzie. Oprócz pensji, diet i różnych innych przywilejów, ci ludzie utrzymywani są z budżetu, czyli są na garnuszku wszystkich obywateli. Nawet tych gardzących partyjniactwem.

Oto dlaczego zwalcza się Kukiza - on jako jedyny chce oderwać partyjne ryje od koryta.

rozwiń
Avatar
PSL / 30 kwietnia 2015 o 14:42

BO  WIECIE CO IM MOGĄ  CI Z CBA I PROKURATURY :)

"SKOCZYĆ NA PUKIEL " ::)))

Avatar
blub / 30 kwietnia 2015 o 13:45

Oczywiście autor artykułu zapomniał dodać, że tekst o nagrywaniu Kowalczyk powiedział w formie żartu. Ale tak brzmi bardziej dramatycznie.

Avatar
carmel / 30 kwietnia 2015 o 13:16
Dw i pan ds zapomniał jeszcze napisać, że Przewodniczący Kowalczyk wychodził zrobić siku. Dziennikarskie dno.
Avatar
Lucek / 30 kwietnia 2015 o 12:16

Co to za bzdurny tekts? Nic z niego nie wynika. Informacja (jest godz. 11), że właśnie zaczyna się posiedzenie Rady, ale nie ma nic o sprawach jakie będą omawiane. Będzie coś ważnego? Nie chciało się zajrzeć do porządku obrad?

Może chodzi o to, że sformułowanie "Jesteśmy wyczuleni na urządzenia nagrywające" można rozumieć jakby dwojako :)

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 24

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 13

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 11

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 1

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!