sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Sesja Rady Miasta w Lublinie - relacja

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 września 2012, 11:03
Autor: jsz

Na sali jest zaledwie kilkunastu radnych.  (Jacek Szydłowski)
Na sali jest zaledwie kilkunastu radnych. (Jacek Szydłowski)

W lubelskim ratuszu trwa sesja Rady Miasta.

12:43 - Na zakończenie sesji radni zdecydowali o utworzeniu ulicy im. Edwarda Wojtasa. Jest to budowane właśnie przedłużenie ulicy Do Dysa na odcinku od ul. Stefczyka do ul. Choiny. Droga powinna być gotowa pod koniec roku.

12:24 - Radni zdecydowali o zmianach w planie zagospodarowania dla rejonu al. Kraśnickiej i ul. Jana Pawła II. To oznacza, że planowane tam centrum handlowe będzie mniejsze niż planowano. O zmianę w planie prosili sami inwestorzy. Powód to tzw. współczynnik intensywności zabudowy. Ten dotychczasowy wymuszał na inwestorze budowę dużej liczby miejsc parkingowych. To zaś podnosi koszty. Centrum będzie więc mniejsze było, a część terenu zostanie przeznaczona pod budowę bloków.

11:53 - Trwają glosowania, których wynik wpłynie na lubelski rynek nieruchomości. Radni zdecydowali już o uruchomieniu procedury przygotowania planu zagospodarowania dla rejonu dworca PKP, okolic Zamku Lubelskiego oraz Krakowskiego Przedmieścia i ul. Kapucyńskiej. To oznacza, iż do czasu przyjęcia nowego planu wstrzymane zostaną nowe inwestycje, np. budowa pasażu Victoria.

11:39 [PILNE] - Radni zgodzili się na wydzierżawienie bez przetargu, terenów przy Al. Unii Lubelskiej i ul. Podwale. To obszar dzisiejszego targowiska. Trafi on w ręce działających przedsiębiorców, którzy planują przebudowę bazaru.

W głosowaniu nie było sprzeciwu. Głos zabrał jedynie radny Dariusz Jezior. - Proszę prezydenta, aby przygotował podobny projekt uchwały, dotyczący Lubelskiej Fundacji Odnowy Zabytków. W imię równego traktowania podmiotów gospodarczych - dodał radny.

LFOZ prowadzi targowisko przy ul. Ruskiej. Fundacja bezskutecznie starała się o zgodę na 10-letnią dzierżawę bazaru. Ratusz tłumaczył, że dalsze istnienie targowiska stoi w sprzeczności z planem przebudowy okolic dworca PKS.

Godz. 11:27 - Radni zgodzili się na sprzedaż blisko 2 ha gruntów przy ul. Koncertowej.

Godz. 11:17 - Radni bez dyskusji przyjmują uchwały dotyczące projektów z udziałem funduszy z UE. Chodzi przede wszystkim o programy edukacyjne, wspierające przedsiębiorców, a także młode matki, które planują powrót na rynek pracy.

Godz. 11:05 [PILNE] - Radni utrzymali w mocy zakaz zabudowy terenu cmentarza przy ul. Walecznych. W kwietniu przyjęli stosowny plan zagospodarowania przestrzennego. Teraz właściciel działki, parafia prawosławna wystąpiła do rady o uznanie tej decyzji za nieważną. Bez powodzenia. Radni jednogłośnie opowiedzieli się za podtrzymaniem zakazu. Teraz parafia będzie mogła dochodzić swoich racji przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym.

Co się działo wcześniej?

Radni pożegnali Jacka Zarębskiego. Dyrektor biura rady miasta niedługo przechodzi na emeryturę. Jacek Zarębski pracuje w ratuszu od 1970 r. Dzisiejsza sesja rady była jego ostatnią. Został uhonorowany medalem prezydenta Lublina. Nową dyrektor biura Rady Miasta została Dorota Bartoszczyk.

Sylwester Tułajew przestał być przewodniczącym klubu PiS w Radzie Miasta. Został jednomyślnie odwołany przez swoich klubowych kolegów. Nowym przewodniczącym wybrano Krzysztofa Siczka. Skąd taka decyzja? Szczegóły tutaj
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
????????????
KK
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

????????????
???????????? (6 września 2012 o 14:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak to co zrobił - zginął w Smoleńsku!! Szok
Rozwiń
KK
KK (6 września 2012 o 13:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co On zrobił dla Lublin ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!