sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Setki umów kredytowych na śmietniku w centrum Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 maja 2009, 11:53
Autor: er

Dwóch chłopców znalazło przy kontenerze na śmieci przy ul. Narutowicza w Lublinie setki bankowych dokumentów. Były wśród nich umowy kredytowe z pełnymi danymi klientów banków.

Dziesięcio- i jedenastolatek znaleźli dokumenty w czwartek wieczorem. Zebrali je i zanieśli pod pobliskie gimnazjum nr 9 przy ul. Lipowej. Porozrzucali je po parkingu.

Choć był już wieczór w szkole pracowali jeszcze nauczyciele, którzy sprawdzali testy gimnazjalne. Około 19-tej jeden z nich wyszedł na parking.

- Zauważył dzieci, które bawiły się jakimiś papierami – mówi Anna Pastusiak, dyrektor gimnazjum nr 9. – Dokumentów było bardzo dużo. Nauczyciel spostrzegł, że są na nich dane osobowe.

Nauczyciel zebrał dokumenty po czy zawiadomił dyrekcję szkoły i policję.

- Okazało się, że większość z dokumentów to umowy o kredyty konsumpcyjne w których zawarte są takie dane jak imiona i nazwiska, adresy zamieszkania, numery PESEL, a nawet kwoty udzielanych pożyczek – mówi Arkadiusz Arciszewski, z lubelskiej policji.

Policja podaje jedynie, że dokumenty pochodziły z różnych banków. Prawdopodobnie dzieci zainteresowały się nimi, bo zobaczyły jak ktoś je zostawia pod śmietnikiem.

Policjanci będą teraz ustalili co łączy osoby, których nazwiska znalazły się na bankowych dokumentach. W tan sposób śledczy chcą się dowiedzieć skąd pochodzą temateriały .

- Takie dane mają podwójną ochronę: ustawy o i ochronie danych osobowych i prawa bankowego, bo zawierają tajemnicę bankową – mówi Małgorzata Kałużyńska- Jasak, rzecznik prasowy Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. – Za nieodpowiednie ich zabezpieczenie bądź doprowadzenie do wycieku grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
kapsel
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 maja 2009 o 17:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Agentowi zabrakło pieniędzy na nowe segregatory i wyrzucił już nie potrzebne umowy, albo zlikwidował dzialalność .? Umów 500 a kartek do każdej pare, czy nie tak ! /? W TV tak pokazują jak to póżniej trudno splacać kredyt jeżeli się umowę nie przeczytało przed podpisaniem. Dziękuję Kapsel,
Rozwiń
kapsel
kapsel (8 maja 2009 o 16:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dwa tysiące to dwadzieścia setek
Rozwiń
Gość
Gość (8 maja 2009 o 14:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A.A. z KWP Lublin podaję iż znalazły t y s i ą c e u m ó w a DW pisze s e t k i u m ó w ! K T O ma rację ?
Rozwiń
LEDR2
LEDR2 (8 maja 2009 o 14:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MMA KLIKA PYTAŃ: PO CO JEST TA CALA ADMINISTRACYJNA SZOPKA POD NAZWĄ URZĄD OCHORNY DANYCH OSOBOWYCH, PO TO BY GRABIC KASĘ PUBLICZNA I UDAWAĆ,ŻE COS SIE ROBI!!!TO TAK JAK URZAD TFUU STATYSTYCZNY!!RP=URZĘDEM STOI!!CO CHWILĘ,BO JEST TO KILKANAŚCIE RAZY W ROKU JAK NIE KILKADZIESIĄT, TYCH PRZYPADKÓW O KTÓRYCH DONSZĄ MEDIA(CIEKWAE O ILU NIE WIEMY!??)!!GINĄ DANE POUFNE, ZNAJDOWANE SĄ NA SMIETNIKUCZY NIE MA MECHANAZNIMÓW KARANIA LUDZI ODPOWIEDZIALNYCH ZA ICH ZABEPZIECZENIE???TYLKO CZEKAĆ JAK ZŁODZIEJE ZACZNĄ SZUKAĆ CO MAJĘTNIEJSZYCH OSÓB I OKRADAC Z DOBYTKU, MAJĄC KAWA NA ŁAWE WSZELKIE DANE,ŁĄCZNE I ZA PRZEPROSZENIEM Z DŁUGOSIĄ F...,BO GŁAB Z TEGO CZY INNEGO BANKU,URZĘDU WYWALIŁ DANE "ZASTRZEŻONE" NA SMIETNIK!!POLSKA TO IŚCIE P...KRAJ!!!JAK ZWYKLE NIR BĘDZIE WINNYCH!!WINNYMI SĄ SZARZY LUDZIE ALE NIE URZĘDNICY!!
Rozwiń
3
3 (8 maja 2009 o 13:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie napisano, że zabrali na teren SWOJEJ szkoły?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!