sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Sezon Lublin 2016. Jak zapisać się na bezpłatne imprezy w mieście?

Dodano: 13 kwietnia 2016, 21:28
Autor: Dominik Smaga

Od poniedziałku będzie można się zapisywać na bezpłatne imprezy organizowane w ramach tegorocznego Sezonu Lublin. Każdy może wybrać tylko trzy spośród 290 wydarzeń, wśród których są m.in. wycieczki, spływy kajakowe, pokazy, ale też gry. Te miejskie i nie tylko.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Sezon Lublin to cykl wydarzeń, który – taki jest zamysł – ma też dać sygnał, że miasto jest gotowe na przyjęcie turystów. Wszystko potrwa od 23 kwietnia do 3 maja włącznie. W programie m.in. wyprawy piesze, rowerowe, spływy, spacery z przewodnikami, niektóre opracowane nawet z myślą o tych, którzy jeszcze nie chodzą, a tylko uśmiechają się z wózków lub nosidełek.

– Mamy szereg szlaków tematycznych, którymi możemy zwiedzać Lublin i odkrywać go na nowo poprzez historie, biografie, postacie czy legendy – mówi Agata Makuch, koordynatorka tegorocznej, piątej już edycji Sezonu Lublin. – W programie jest kilka nowości, np. fundacja HerStory przedstawi Lublin z perspektywy biografii i historii znanych i nieznanych lublinianek.

Będzie również okazja, by poznać codzienność lubelskich Żydów i zwiedzić Jesziwę. A także poznać Lublin od kuchni na warsztatach i pokazach kulinarnych, gdzie nie będzie trzeba poprzestać na samym patrzeniu, ale da się też co nieco skosztować.

– Są też gry, questy i zabawy. Z poprzednich edycji wiemy, że jest olbrzymie zainteresowanie tego typu atrakcjami – dodaje Makuch. – Zapraszamy m.in. do questu przygotowanego przezfundację Restaurare Basilicam z myślą o 800-leciu klasztoru oo. dominikanów.

Cała ta „degustacja” miejskich atrakcji jest bezpłatna, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy, które wystartują 18 kwietnia. Zapisać można się przez internet na stronie sezon.lublin.eu (trzeba podać numer PESEL), gdzie dostępny jest też pełny program i opis atrakcji. Można też zgłosić się osobiście, odwiedzając Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej na Starym Mieście.

Nie od razu udostępniona zostanie pełna pula wejściówek, bo podzielono je na dwie partie. Ta druga będzie dostępna od 22 kwietnia.

– Wejściówki będą dostępne w dwóch porcjach, bo w ubiegłym roku okazało się, że w zasadzie wszystkie miejsca wyczerpały się już pierwszego dnia, a nasi mieszkańcy i turyści narzekali, że nie mogą korzystać z zapisów – tłumaczy Iwona Ewa Haponiuk, zastępca dyrektora Wydziału Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta.

– W tym roku liczymy na 10 tys. uczestników – szacuje Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina.

Ratusz, owszem, spodziewa się turystów, ale liczy przede wszystkim na mieszkańców. I twierdzi, że to przemyślana strategia.

– Z badań, które przeprowadziliśmy, wynika że jedna trzecia turystów pytanych o powody wyboru Lublina na miejsce spędzenia weekendu lub wakacji wskazuje rekomendację przyjaciół i znajomych – mówi Haponiuk. – Dlatego chcemy pokazać Lublin mieszkańcom, by byli przekonani, że warto go rekomendować.

Gość
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 kwietnia 2016 o 12:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tego co widzę, będzie w czym wybierać. Brawo dla urzędników i partnerów akcji, za to, że im się chce! Brawo Wy!
Rozwiń
Gość
Gość (14 kwietnia 2016 o 12:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Super akcja - zamiast narzekać jak rasowy staroświecki Polak należy się uśmiechnąć, życie będzie lepsze. Popieram tego typu akcje promujące i przedstawiające Lublin mieszkańcom jak i turystom - wiecznie marudzący niech się schowają pod drzewo.
Rozwiń
Gość
Gość (14 kwietnia 2016 o 07:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Biedni ludzie, nie śpią po nocy i hejtują. Wrzodów mozna dostać od takiego trybu życia. Super, że impreza wraca. W tym roku pozwiedzam szlak Jagieloński
Rozwiń
Aga Wu
Aga Wu (14 kwietnia 2016 o 06:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niektórym to wiecznie coś nie pasuje. To nie jest przymusowe. Siedźcie w domu i przestańcie jęczeć. Akcja jest świetna.
Rozwiń
Gość
Gość (14 kwietnia 2016 o 05:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co mnie obchodzą jacyś żydzi niech jadą sobie do Izraela z arabami walczyć a nie w Polsce siedzą
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!