piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Sieć na turystów

Dodano: 7 marca 2006, 19:55
Autor: Dominik Smaga

Wystarczy wybrać miejsce na mapie. A na ekranie ukaże się lista atrakcji turystycznych i wykaz najbliższych imprez. Tak ma działać nowa witryna internetowa Lublina. Ma być gotowa przed sezonem turystycznym. Jak będzie wyglądać? O tym zdecyduje konkurs.

– Nowa strona zacznie działać pod koniec kwietnia – obiecuje Lidia Dzierba z Biura Promocji Miasta. Wczoraj Ratusz ogłosił konkurs na projekt nowej strony internetowej. Do zgarnięcia jest 5 tysięcy złotych. – Mogliśmy zlecić taki projekt profesjonalnej firmie. Ale doszliśmy do wniosku, że w Lublinie jest wielu studentów, którym warto dać szansę wykazania się pomysłami.
Witryna ma być użyteczna dla mieszkańców i turystów. Będzie miała nie tyle charakter oficjalnej strony urzędu, co portalu internetowego. I to wielojęzycznego: po angielsku, niemiecku i ukraińsku. Trafią tam także informacje o miastach partnerskich Lublina.
Po co to wszystko? Między innymi, by turyści bardziej interesowali się Lublinem. I łatwiej zdobywali informacje o jego atrakcjach. Temu ma służyć elektroniczna mapa miasta, nad którą pracuje Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej. – Mapa częściowo działa już na naszej stronie www.loit.lublin.pl. Mamy opis wszystkich szlaków turystycznych wraz z odniesieniami do mapy – mówi Stanisław Turski, dyrektor LOIT.
Strona ma być dostępna pod adresem www.um.lublin.pl. To co teraz można znaleźć w tym miejscu nie powala na kolana. Ani turystów, ani mieszkańców, ani urzędników. – Niektórzy nie potrafią znaleźć informacji, które się tam znajdują – przyznaje oględnie Dzierba.
Lublin ma pecha do Internetu. Najłatwiej kojarząca się z naszym miastem strona www.lublin.pl wciąż jest powodem do drwin. Jej właścicielem jest spółka LubMAN, należąca do UMCS. Na stronie ma informacje sprzed kilkunastu miesięcy. W styczniu spółka obiecywała, że nową stronę zamieści do końca stycznia; w lutym, że do końca lutego. Jest marzec, a zmian nie ma.
Miejscy urzędnicy zrezygnowali z walki o prawa do strony www.lublin.pl. Postarali się o dwie inne. Od prywatnego właściciela odkupili prawa do adresu: www.elublin.pl. – Zapłaciliśmy tysiąc złotych, choć początkowo sprzedawca żądał 60 tysięcy – mówi Grzegorz Hunicz, dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w Urzędzie Miasta. – Mamy też wstępne przyrzeczenie przyznania adresu na poziomie europejskim: www.lublin.eu – dodaje Hunicz.
Konkurs na stronę
Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: www.um.lublin.pl/konkurs. Termin nadsyłania prac upływa 7 kwietnia. Ogłoszenie wyników 19 kwietnia w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!