poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Sieć na turystów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2006, 19:55
Autor: Dominik Smaga

Wystarczy wybrać miejsce na mapie. A na ekranie ukaże się lista atrakcji turystycznych i wykaz najbliższych imprez. Tak ma działać nowa witryna internetowa Lublina. Ma być gotowa przed sezonem turystycznym. Jak będzie wyglądać? O tym zdecyduje konkurs.

– Nowa strona zacznie działać pod koniec kwietnia – obiecuje Lidia Dzierba z Biura Promocji Miasta. Wczoraj Ratusz ogłosił konkurs na projekt nowej strony internetowej. Do zgarnięcia jest 5 tysięcy złotych. – Mogliśmy zlecić taki projekt profesjonalnej firmie. Ale doszliśmy do wniosku, że w Lublinie jest wielu studentów, którym warto dać szansę wykazania się pomysłami.
Witryna ma być użyteczna dla mieszkańców i turystów. Będzie miała nie tyle charakter oficjalnej strony urzędu, co portalu internetowego. I to wielojęzycznego: po angielsku, niemiecku i ukraińsku. Trafią tam także informacje o miastach partnerskich Lublina.
Po co to wszystko? Między innymi, by turyści bardziej interesowali się Lublinem. I łatwiej zdobywali informacje o jego atrakcjach. Temu ma służyć elektroniczna mapa miasta, nad którą pracuje Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej. – Mapa częściowo działa już na naszej stronie www.loit.lublin.pl. Mamy opis wszystkich szlaków turystycznych wraz z odniesieniami do mapy – mówi Stanisław Turski, dyrektor LOIT.
Strona ma być dostępna pod adresem www.um.lublin.pl. To co teraz można znaleźć w tym miejscu nie powala na kolana. Ani turystów, ani mieszkańców, ani urzędników. – Niektórzy nie potrafią znaleźć informacji, które się tam znajdują – przyznaje oględnie Dzierba.
Lublin ma pecha do Internetu. Najłatwiej kojarząca się z naszym miastem strona www.lublin.pl wciąż jest powodem do drwin. Jej właścicielem jest spółka LubMAN, należąca do UMCS. Na stronie ma informacje sprzed kilkunastu miesięcy. W styczniu spółka obiecywała, że nową stronę zamieści do końca stycznia; w lutym, że do końca lutego. Jest marzec, a zmian nie ma.
Miejscy urzędnicy zrezygnowali z walki o prawa do strony www.lublin.pl. Postarali się o dwie inne. Od prywatnego właściciela odkupili prawa do adresu: www.elublin.pl. – Zapłaciliśmy tysiąc złotych, choć początkowo sprzedawca żądał 60 tysięcy – mówi Grzegorz Hunicz, dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w Urzędzie Miasta. – Mamy też wstępne przyrzeczenie przyznania adresu na poziomie europejskim: www.lublin.eu – dodaje Hunicz.
Konkurs na stronę
Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: www.um.lublin.pl/konkurs. Termin nadsyłania prac upływa 7 kwietnia. Ogłoszenie wyników 19 kwietnia w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!