Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 marca 2017 r.
16:04

Sieć szpitali uderzy w pacjentów? Lekarze przestrzegają

0 4 A A
– Obserwujemy stały wzrost liczby pacjentów z chorobami alergicznymi, którzy do nas trafiają z Lublina i odległych miejscowości, nie tylko z naszego województwa – mówi lekarz Ewa Trębas-Pietraś
– Obserwujemy stały wzrost liczby pacjentów z chorobami alergicznymi, którzy do nas trafiają z Lublina i odległych miejscowości, nie tylko z naszego województwa – mówi lekarz Ewa Trębas-Pietraś

Lubelscy lekarze boją się, że łączenie szpitali w tzw. sieć uderzy nie tylko w kadrę medyczną, ale przede wszystkim w pacjentów. Na przykład z coraz powszechniejszymi chorobami alergicznymi.

Wielkie obawy związane z rządowym projektem tzw. sieci szpitali mają pracownicy Oddziału Alergologii i Chorób Płuc w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Boją się, że ich pacjenci mogą zostać pozbawieni specjalistycznej opieki.

– W związku z siecią część szpitalnych oddziałów specjalistycznych może ulec przekształceniom. Obawiamy się o prawidłową opiekę nad pacjentami z chorobami przewlekłymi, takimi jak np. astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc czy alergia na jad owadów błonkoskrzydłych – mówi lek. med. Ewa Trębas-Pietraś, kierownik oddziału. – Nasz oddział jest jedynym o tym profilu w całym makroregionie.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 17:57
Jeśli coś znowu zmieniają to znaczy , że będzie jeszcze gorzej.
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 17:05
Tak ta Pani boi się łączenia bo jest z nominacji i nie posiada żadnych stopni naukowych!!!!!!! Może co najwyżej nosić teczki z koleżankami z innych szpitali......
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 16:37
Znowu ktoś robi interes
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 16:25
Najbardziej poroniony pomysł to połączenie czterech szpitali w Lublinie o różnych specjalizacjach i różnych problemach. Jeżeli ten "wspaniały" pomysł udałoby się zrealizować to byłby niewyobrażalny chaos w lubelskich szpitalach. Ludzie myślący są tym pomysłem marszałka Sosnowskiego i Bratkowskiego zdegustowani.
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 17:57
Jeśli coś znowu zmieniają to znaczy , że będzie jeszcze gorzej.
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 17:05
Tak ta Pani boi się łączenia bo jest z nominacji i nie posiada żadnych stopni naukowych!!!!!!! Może co najwyżej nosić teczki z koleżankami z innych szpitali......
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 16:37
Znowu ktoś robi interes
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 16:25
Najbardziej poroniony pomysł to połączenie czterech szpitali w Lublinie o różnych specjalizacjach i różnych problemach. Jeżeli ten "wspaniały" pomysł udałoby się zrealizować to byłby niewyobrażalny chaos w lubelskich szpitalach. Ludzie myślący są tym pomysłem marszałka Sosnowskiego i Bratkowskiego zdegustowani.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem!
Wiersze między newsami

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem! 1 0

Stanisław Barańczak wykorzystał Lublin w wierszu o… Dublinie. Wysyłając znajomym wierszowaną kartkę pocztową przywołał nasze miasto. Ale jak!

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców 5 4

Jeżeli po 4 czerwca zdacie egzamin na prawo jazdy kategorii B, to szykujcie dodatkowe 300 złotych. Rząd wprowadza obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców.

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina 0 2

Wbrew tendencji do zamykania księgarni stacjonarnych, w budynku Sądu Okręgowego powstała „Księgarnia sądowa”. Ma już pierwszych klientów.

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 7 5

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 13

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 13 20

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 5 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 38 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 50 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 125 24

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 41 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!