Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2016 r.
20:19

Skansen musiał zapłacić 400 tys. zł spadkobiercom dworku. "Zwolnień nie będzie"

0 17 A A
Nieruchomość jest obecnie wystawiona na sprzedaż. Kosztuje 2 150 000 zł (fot. AS)
Nieruchomość jest obecnie wystawiona na sprzedaż. Kosztuje 2 150 000 zł (fot. AS)

Ponad 400 tys. zł musiało zapłacić Muzeum Wsi Lubelskiej za użytkowanie dworku przy ul. Agronomicznej spadkobiercom jego dawnych właścicieli. – Ale nie będzie zwolnień pracowników, ani podwyżek cen biletów – zapewnia dyrekcja skansenu. – Myślimy o nowych atrakcjach, które przyciągną więcej turystów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Posiadłość na lubelskim Sławinie została wybudowana w XVIII lub XIX wieku. Po 1916 roku stała się własnością rodziny Krychowskich. W 1944 roku w efekcie reformy rolnej zostali oni wywłaszczeni, a właścicielem dworku został Skarb Państwa. Od drugiej połowy lat 70. zarządza nim Muzeum Wsi Lubelskiej.

Kilka lat temu spadkobiercy dawnych właścicieli po ponad 20 latach starań odzyskali majątek. Wtedy też zaczęli się też starać o zadośćuczynienie od skansenu za użytkowanie ich nieruchomości przez 10 lat. W grudniu zapadł ostateczny wyrok, na mocy którego muzeum musiało im zapłacić wraz z odsetkami ok. 430 tys. zł.

– W poniedziałek zrobiłem przelew – mówi Mirosław Korbut, dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej.
Pieniądze placówka wyłożyła ze środków jakie dostaje od marszałka województwa.

– Jeszcze w ubiegłym roku prosiliśmy marszałka o dotację na ten cel, ale spotkaliśmy się z odmową. Dlatego pieniądze wyłożyliśmy ze środków, jakie otrzymujemy z urzędu na bieżące funkcjonowanie. Zwróciliśmy się o wcześniejsze wypłacenie części transzy za czerwiec, lipiec i sierpień – dodaje dyr. Korbut.

W każdym z letnich miesięcy skansen dostanie po ok. 150 tys. zł (zamiast 330 tys. zł).
– Ale wtedy mamy największe wpływy z biletów, więc nie powinno to być tak bardzo odczuwalne – stwierdza dyrektor. I zapewnia: – Na pewno nie będzie zwolnień pracowników, ani podwyżki cen wejściówek. Myślimy o nowych atrakcjach, które przyciągną turystów.

Dyrektor chciałby, by spadkobiercy dawnych właścicieli dworku jak najszybciej realnie go przejęli.

– Bo choć od kilku lat majątek jest przepisany na nich, to odmawiają przejęcia nieruchomości. Klucze wciąż znajdują się u nas. Ale nie ponosimy żadnych kosztów związanych z zarządzaniem obiektem – mówi dyrektor Korbut.

Budynek jest obecnie zamieszkany. Trwają procedury związane z eksmisjami jego lokatorów. Jednocześnie nieruchomość jest wystawiona na sprzedaż na jednym z portali internetowych. W ogłoszeniu możemy przeczytać, że wygląd dworku mocno odbiega od stanu oryginalnego i wymaga on remontu, ale jest w „dobrym stanie co do zasadniczej konstrukcji”. Cena to 2 mln 150 tys. zł.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 17:03

dworki wybudowane przez parobków, którzy za miskę zupy i kromkę chleba pracowali, tj. kosztem biednych, tak jak teraz, w tej niby wolnej polsce, żyje ten co więcej zagarnie dla siebie.

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 16:28
Biedny Pan Krychowski, kasę to szybciutko zwinął za 10 lat (zapłacona przez Muzeum) a kluczy nie odbiera i dworkiem się nie chce zaopiekować bo go nie stać. Łoj chudzinka, bidulka pokrzywdzona przez los, pewnie pilniejsze sprawy "cza było płacić" a dworek to się sprzeda albo odda na hotel. Lecz na pewno wcześniej zostanie doprowadzony do takiego stanu jak niegdyś Teatr Stary w Lublinie lub Dworek Modrzewiowy w Kraśniku tzn. do kompletnej ruiny, chociaż zwrócono mu obiekt pełno wartościowy. Na koniec szanowny właściciel stwierdzi że to wina Państwa oraz "złych ludzi" bo jemu piniondz się należał, a do remontu to Państwo powinno się dorzucić i Muzeum o to zadbać jak tyle lat zajmowało budynek. Taka to smutna rzeczywistość, po swoje i odzyskane to się łapy szybko wyciąga, jednak aby zadbać o tę własność i się nią z pełną konsekwencją zaopiekować, dając w ten sposób świadectwo kultury oraz historii następnym pokoleniom to nie ma już chętnych. Tego typu przykładów można by przytoczyć mnóstwo ale czy to sprawi że właściciel rzeczywiście okaże się osobą watrą i godną majątku oraz rzeczy jakie otrzymał z powrotem. Wątpię.
Biedny Pan Krychowski, kasę to szybciutko zwinął za 10 lat (zapłacona przez Muzeum) a kluczy nie odbiera i dworkiem się nie chce zaopiekować bo go nie stać. Łoj chudzinka, bidulka pokrzywdzona przez los, pewnie pilniejsze sprawy "cza było płacić" a dworek to się sprzeda albo odda na hotel. Lecz na pewno wcześniej zostanie doprowadzony do takiego stanu jak niegdyś Teatr Stary w Lublinie lub Dworek Modrzewiowy w Kraśniku tzn. do kompletnej ruiny, chociaż zwrócono mu obiekt pełno wartościowy. Na koniec szanowny właściciel stwierdzi ż... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 15:12
Każda ze stron ma racje, jedni stracili kiedyś wolność i to nie z własnej woli tak jak chłopi zamienieni w niewolników pozbawieni wszelkich praw gdzie pan mógł zrobić co mu się podobało z chłopem potem los się odwrócił to ci którzy byli ciemiężeni odebrali to co wypracowali przez wieki dla rodziny pana bo niech mi ktoś wytłumaczy jak właściciel majątku 100 ha sam go obrobił. Wiem że boli jak nam coś odbierają i jestem za tym aby zapłacić rekompensate za utracony majątek ale za użytkowanie to gruba przesada bo dzięki właśnie takim instytucjom jak szkoły muzea czy skansenowi możemy jeszcze oglądać dawne zabudowania dworskie i pałacowe.
Każda ze stron ma racje, jedni stracili kiedyś wolność i to nie z własnej woli tak jak chłopi zamienieni w niewolników pozbawieni wszelkich praw gdzie pan mógł zrobić co mu się podobało z chłopem potem los się odwrócił to ci którzy byli ciemiężeni odebrali to co wypracowali przez wieki dla rodziny pana bo niech mi ktoś wytłumaczy jak właściciel majątku 100 ha sam go obrobił. Wiem że boli jak nam coś odbierają i jestem za tym aby zapłacić rekompensate za utracony majątek ale za użytkowanie to gruba przesada bo dzięki właśnie takim instytucjo... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 14:39
No i very good. Poszanowanie prawa własności jest podstawowym prawem człowieka w państwie prawa.
Avatar
aaa / 29 stycznia 2016 o 12:03

No i wspaniale że dom wrócił do właścicieli, dla ubolewających nad losem obecnie mieszkajacych, gdyby to wam zabrano dom i umieszczono w nim obcych ludzi cieszyli byscie się z takich gości?????

Avatar
folkatka / 29 stycznia 2016 o 10:25

A nie można było w kontrze Jaśnie Państwu wystawić faktur za 70 lat odnawiania, ogrzewania, remontowania, sprzątania wnętrz i porządków terenów zewnętrznych oraz za energię elektryczną, wodę i ścieki? Tak na parę baniek, żeby im się odechciało świrowania. Bo biorą coś co ruiną nie jest tylko obiektem do użytkowania.

Chyba sobie kpiny urządzasz. Ludzie stracili caly dorobek życia swojego i swoich przodków w kilka minut, bo czerwona hołota przyszla z karabinami i kazała im się wynosić z ich własnego domu, a Ty im każesz płacic za to, że laskawie nie doprowadzili dworu do ruiny! To Cię może oświecę. Wiekszość dworów, przejeta przez czerwonych w ramach "reformy rolnej" została zniszczona. Szacunki są różne, najczesciej mówi sie o 2/3. Bardzo czesto agresorzy swoje rzady w przejetym majatku zaczynali od palenia ksiazek z dworskiej biblioteki i rozpalania ogniska na srodku salonu, a lokalny kacyk PPRowski wybieral sobie co ładniejsze meble i obrazy do swojego prywatnego lokum. Ot. co.

Chyba sobie kpiny urządzasz. Ludzie stracili caly dorobek życia swojego i swoich przodków w kilka minut, bo czerwona hołota przyszla z karabinami i kazała im się wynosić z ich własnego domu, a Ty im każesz płacic za to, że laskawie nie doprowadzili dworu do ruiny! To Cię może oświecę. Wiekszość dworów, przejeta przez czerwonych w ramach "reformy rolnej" została zniszczona. Szacunki są różne, najczesciej mówi sie o 2/3. Bardzo czesto agresorzy swoje rzady w przejetym majatku zaczynali od palenia ksiazek z dworskiej biblioteki... rozwiń

Avatar
jOOj / 29 stycznia 2016 o 10:08

Idąc do skansenu nie mam ochoty oglądać tego dworku więc niech Skansen go nie użytkuje...! A właściciele niech sobie go użytkują...

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 09:03

Chyba ten dworek jest do sprzedania praktycznie na wszystkich portalach dotyczących nieruchomości. Nie ma na niego chętnych od wielu lat.

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 08:41
jaki pracowity dyrektor- sam osobiście "zrobiłem" przelew. Biedaczysko zapracowany, właśnie przed chwilą wyciągnął skodę z garażu a dopiero o 14-tej wstawi ją z powrotem. Wiadomo, panisko z peeselu
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 22:15
Brawo dla dyrektora. Widać że ma wizje muzeum. Prawdziwy gospodarz.
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 17:03

dworki wybudowane przez parobków, którzy za miskę zupy i kromkę chleba pracowali, tj. kosztem biednych, tak jak teraz, w tej niby wolnej polsce, żyje ten co więcej zagarnie dla siebie.

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 16:28
Biedny Pan Krychowski, kasę to szybciutko zwinął za 10 lat (zapłacona przez Muzeum) a kluczy nie odbiera i dworkiem się nie chce zaopiekować bo go nie stać. Łoj chudzinka, bidulka pokrzywdzona przez los, pewnie pilniejsze sprawy "cza było płacić" a dworek to się sprzeda albo odda na hotel. Lecz na pewno wcześniej zostanie doprowadzony do takiego stanu jak niegdyś Teatr Stary w Lublinie lub Dworek Modrzewiowy w Kraśniku tzn. do kompletnej ruiny, chociaż zwrócono mu obiekt pełno wartościowy. Na koniec szanowny właściciel stwierdzi że to wina Państwa oraz "złych ludzi" bo jemu piniondz się należał, a do remontu to Państwo powinno się dorzucić i Muzeum o to zadbać jak tyle lat zajmowało budynek. Taka to smutna rzeczywistość, po swoje i odzyskane to się łapy szybko wyciąga, jednak aby zadbać o tę własność i się nią z pełną konsekwencją zaopiekować, dając w ten sposób świadectwo kultury oraz historii następnym pokoleniom to nie ma już chętnych. Tego typu przykładów można by przytoczyć mnóstwo ale czy to sprawi że właściciel rzeczywiście okaże się osobą watrą i godną majątku oraz rzeczy jakie otrzymał z powrotem. Wątpię.
Biedny Pan Krychowski, kasę to szybciutko zwinął za 10 lat (zapłacona przez Muzeum) a kluczy nie odbiera i dworkiem się nie chce zaopiekować bo go nie stać. Łoj chudzinka, bidulka pokrzywdzona przez los, pewnie pilniejsze sprawy "cza było płacić" a dworek to się sprzeda albo odda na hotel. Lecz na pewno wcześniej zostanie doprowadzony do takiego stanu jak niegdyś Teatr Stary w Lublinie lub Dworek Modrzewiowy w Kraśniku tzn. do kompletnej ruiny, chociaż zwrócono mu obiekt pełno wartościowy. Na koniec szanowny właściciel stwierdzi ż... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 15:12
Każda ze stron ma racje, jedni stracili kiedyś wolność i to nie z własnej woli tak jak chłopi zamienieni w niewolników pozbawieni wszelkich praw gdzie pan mógł zrobić co mu się podobało z chłopem potem los się odwrócił to ci którzy byli ciemiężeni odebrali to co wypracowali przez wieki dla rodziny pana bo niech mi ktoś wytłumaczy jak właściciel majątku 100 ha sam go obrobił. Wiem że boli jak nam coś odbierają i jestem za tym aby zapłacić rekompensate za utracony majątek ale za użytkowanie to gruba przesada bo dzięki właśnie takim instytucjom jak szkoły muzea czy skansenowi możemy jeszcze oglądać dawne zabudowania dworskie i pałacowe.
Każda ze stron ma racje, jedni stracili kiedyś wolność i to nie z własnej woli tak jak chłopi zamienieni w niewolników pozbawieni wszelkich praw gdzie pan mógł zrobić co mu się podobało z chłopem potem los się odwrócił to ci którzy byli ciemiężeni odebrali to co wypracowali przez wieki dla rodziny pana bo niech mi ktoś wytłumaczy jak właściciel majątku 100 ha sam go obrobił. Wiem że boli jak nam coś odbierają i jestem za tym aby zapłacić rekompensate za utracony majątek ale za użytkowanie to gruba przesada bo dzięki właśnie takim instytucjo... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 14:39
No i very good. Poszanowanie prawa własności jest podstawowym prawem człowieka w państwie prawa.
Avatar
aaa / 29 stycznia 2016 o 12:03

No i wspaniale że dom wrócił do właścicieli, dla ubolewających nad losem obecnie mieszkajacych, gdyby to wam zabrano dom i umieszczono w nim obcych ludzi cieszyli byscie się z takich gości?????

Avatar
folkatka / 29 stycznia 2016 o 10:25

A nie można było w kontrze Jaśnie Państwu wystawić faktur za 70 lat odnawiania, ogrzewania, remontowania, sprzątania wnętrz i porządków terenów zewnętrznych oraz za energię elektryczną, wodę i ścieki? Tak na parę baniek, żeby im się odechciało świrowania. Bo biorą coś co ruiną nie jest tylko obiektem do użytkowania.

Chyba sobie kpiny urządzasz. Ludzie stracili caly dorobek życia swojego i swoich przodków w kilka minut, bo czerwona hołota przyszla z karabinami i kazała im się wynosić z ich własnego domu, a Ty im każesz płacic za to, że laskawie nie doprowadzili dworu do ruiny! To Cię może oświecę. Wiekszość dworów, przejeta przez czerwonych w ramach "reformy rolnej" została zniszczona. Szacunki są różne, najczesciej mówi sie o 2/3. Bardzo czesto agresorzy swoje rzady w przejetym majatku zaczynali od palenia ksiazek z dworskiej biblioteki i rozpalania ogniska na srodku salonu, a lokalny kacyk PPRowski wybieral sobie co ładniejsze meble i obrazy do swojego prywatnego lokum. Ot. co.

Chyba sobie kpiny urządzasz. Ludzie stracili caly dorobek życia swojego i swoich przodków w kilka minut, bo czerwona hołota przyszla z karabinami i kazała im się wynosić z ich własnego domu, a Ty im każesz płacic za to, że laskawie nie doprowadzili dworu do ruiny! To Cię może oświecę. Wiekszość dworów, przejeta przez czerwonych w ramach "reformy rolnej" została zniszczona. Szacunki są różne, najczesciej mówi sie o 2/3. Bardzo czesto agresorzy swoje rzady w przejetym majatku zaczynali od palenia ksiazek z dworskiej biblioteki... rozwiń

Avatar
jOOj / 29 stycznia 2016 o 10:08

Idąc do skansenu nie mam ochoty oglądać tego dworku więc niech Skansen go nie użytkuje...! A właściciele niech sobie go użytkują...

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 09:03

Chyba ten dworek jest do sprzedania praktycznie na wszystkich portalach dotyczących nieruchomości. Nie ma na niego chętnych od wielu lat.

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 08:41
jaki pracowity dyrektor- sam osobiście "zrobiłem" przelew. Biedaczysko zapracowany, właśnie przed chwilą wyciągnął skodę z garażu a dopiero o 14-tej wstawi ją z powrotem. Wiadomo, panisko z peeselu
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 22:15
Brawo dla dyrektora. Widać że ma wizje muzeum. Prawdziwy gospodarz.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 30 13

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 0

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 205 16

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 12 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 122 37

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 15

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 15

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.