Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 marca 2012 r.
18:20
Edytuj ten wpis

Skarbówka w Lublinie: Ostatnie prace w biurowcach na Czechowie

0 13 A A
Tak wygląda sala obsługi podatnika w nowej siedzibie lubelskiego fiskusa tuż przed wprowadzeniem urz
Tak wygląda sala obsługi podatnika w nowej siedzibie lubelskiego fiskusa tuż przed wprowadzeniem urz

Trwają ostatnie prace w biurowcach fiskusa u zbiegu ulic Smorawińskiego i Szeligowskiego. W maju wprowadzi się tu Izba Skarbowa i Lubelski Urząd Skarbowy, a miesiąc później II Urząd Skarbowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inwestycja skarbówki na lubelskim Czechowie dobiega powoli końca.

– Budynek jest już wykończony, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. W tej chwili sprawdzane są systemy alarmowe, przeciwpożarowe, informatyczne, trwają odbiory techniczne. Budynek gotowy jest do zasiedlenia – informuje Marta Szpakowska, rzecznik Izby Skarbowej w Lublinie.

Przy ul. Smorawińskiego stanęły dwa biurowce z łącznikiem. Wyższy budynek ma 9 pięter. Przeszklony niższy 5 i zajmie go Lubelski Urząd Skarbowy, który przeniesie się z ulicy Chmielnej. Parter i dwa piętra w pozostałej części budynku przeznaczono dla II Urzędu Skarbowego (dziś przy ulicy Zana).

Wyższe kondygnacje zajmą pracownicy Izby Skarbowej, którzy przeprowadzą się z kamienicy przy ul. I Armii Wojska.

Łącznie nowe biurowce zasiedli ok. 400 osób. Do ich dyspozycji jest 200 pokoi. Pierwsi urzędnicy z Izby Skarbowej i Lubelskiego Urzędu Skarbowego przeprowadzą się tu w maju.

Klienci będą obsługiwani na parterze w przeszklonej sali obsługi podatnika. Znajdzie się tu 20 stanowisk i punktów informacyjnych.

– Sala jest przestronna, nowoczesna, komfortowa – zapewnia Szpakowska.
Obok biurowców, na dwupoziomowym parkingu jest ponad 200 miejsc parkingowych czynnych tylko w godzinach pracy urzędu.

Za blisko bloków

Budowa centrum skarbowego na lubelskim Czechowie zaczęła się w 2009 roku. Nie obyło się bez protestów mieszkańców okolicznych wieżowców, którym nie podobało się zbyt bliskie sąsiedztwo biurowców.

Chcieli wstrzymania budowy, twierdząc, że nowe gmachy zasłonią im widok z okien, a pracownicy i klienci sparaliżują ruch na osiedlu.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PIO / 26 marca 2012 o 13:00
Ja dojeżdżając do pracy, sam muszę się martwić gdzie postawię samochód, bo pracodawca musiał by za miejsca płacić,
Tutaj wystarczy wyciągnąć rękę i manna sama od innych złodziei płynie.

ehhh, to już wolę jak "pies ogrodnika" żeby zrobili jak w Plazie/Mediamarkt/Leclerku/Komforcie, że parking płatny, a jak można wjechać za darmo to dopiero od godzin XX.
lub respektowanie do końca "w godzinach pracy urzędu" czyli jak urząd od 8, to od 8 niech wpuszają samochody, urzędnicy powinni być wcześniej, żeby od godz. 8 móc już pracować lub chociaż kawy sobie robić.
Ja dojeżdżając do pracy, sam muszę się martwić gdzie postawię samochód, bo pracodawca musiał by za miejsca płacić,
Tutaj wystarczy wyciągnąć rękę i manna sama od innych złodziei płynie.

ehhh, to już wolę jak "pies ogrodnika" żeby zrobili jak w Plazie/Mediamarkt/Leclerku/Komforcie, że parking płatny, a jak można wjechać za darmo to dopiero od godzin XX.
lub respektowanie do końca "w godzinach pracy urzędu" czyli jak urząd od 8, to od 8 niech wpuszają samochody, urzędnicy powinni być wcześniej, żeby... rozwiń
Avatar
PIO / 26 marca 2012 o 12:48
"Obok biurowców, na dwupoziomowym parkingu jest ponad 200 miejsc parkingowych czynnych tylko w godzinach pracy urzędu."

to jest jakaś kpina,
w dzień wszyscy (urzędnicy i petenci) będą zawalać parkingi osiedlowe, a w nocy mieszkańcy nie będą mogli z ich parkingu skorzystać.
Rozumiem, jak buduje się Tesco/Lidl/Biedronka musi wykupić sobie teraz za grubą kasę i później ich teren ma służyć mieszkańcom zamiast klientom. Ale tu ? jak poszła na to kasa miasta ? w czym problem ?
dodam jeszcze, że parkowanie przez mieszkańców uzdrowiło by sytuację z parkowaniem przez petentów, z bloków ludzie wyjeżdżając do pracy zostawiali by miejsca puste, na których mógłby stanąć petent, a nie urzędnik przyjeżdżający pierwszy na godzinę 8. Tak wszystkie 200 miejsc spokojnie zajmie armia 400 urzędników.
Jeszcze się nie zdziwię jak nagle wydzielą część parkingu "tylko dla urzędu" bo wyższym pierdzistołkom przyjeżdżającym później zabraknie miejsc na parkingu.

Spójrzmy na parking przy ZUS'ie , ZUS + oddział PKO blokował praktycznie cały parking już w momencie rozpoczęcia pracy, zwykły człowiek dla którego te instytucje istnieją nie był w stanie przyjechać normalnie i stanąć tam.

S K A N D A L
"Obok biurowców, na dwupoziomowym parkingu jest ponad 200 miejsc parkingowych czynnych tylko w godzinach pracy urzędu."

to jest jakaś kpina,
w dzień wszyscy (urzędnicy i petenci) będą zawalać parkingi osiedlowe, a w nocy mieszkańcy nie będą mogli z ich parkingu skorzystać.
Rozumiem, jak buduje się Tesco/Lidl/Biedronka musi wykupić sobie teraz za grubą kasę i później ich teren ma służyć mieszkańcom zamiast klientom. Ale tu ? jak poszła na to kasa miasta ? w czym problem ?
dodam jeszcze, że parkowanie p... rozwiń
Avatar
gość / 26 marca 2012 o 10:19
[quote name='żorż' timestamp='1332746252' post='614512']
chyba na czechów to powinno się przenieść I i III urząd skarbowy, które obsługują Czechów i Kalinę a nie II urząd obsługujący Czuby ?? miało być wygodniej a dalej będzie beznadziejnie - mieszkańcy czechowa będą jeździć do centrum a mieszkańcy czubów na czechów
[/quote]


Mieszkam na Czubach, podlegam pod I US na Sądowej. Twoje myślenie ma jak najbardziej logiczny kierunek, acz to nie Warszawa i gminy, ale Lbn i tak. np. I US jest dla Lbn, II US jest dla poza lubelskich podatników, a reszta nie wiem ;P Także dla mnie to nie ma żadnego znaczenia, że urząd pod który i tak nie podlegam przeniosą mi np. na Elizówkę
[quote name='żorż' timestamp='1332746252' post='614512']
chyba na czechów to powinno się przenieść I i III urząd skarbowy, które obsługują Czechów i Kalinę a nie II urząd obsługujący Czuby ?? miało być wygodniej a dalej będzie beznadziejnie - mieszkańcy czechowa będą jeździć do centrum a mieszkańcy czubów na czechów
[/quote]


Mieszkam na Czubach, podlegam pod I US na Sądowej. Twoje myślenie ma jak najbardziej logiczny kierunek, acz to nie Warszawa i gminy, ale Lbn i tak. np. I US jest d... rozwiń
Avatar
Borys / 26 marca 2012 o 09:45
Na 400 urzędników 200 miejsc parkingowych. A petenci którzy przyjadą do urzędu to gdzie mają zaparkować? Tak jak na Zana, czyli gdzie się da? A może pod Realem?
Avatar
żorż / 26 marca 2012 o 09:17
chyba na czechów to powinno się przenieść I i III urząd skarbowy, które obsługują Czechów i Kalinę a nie II urząd obsługujący Czuby ?? miało być wygodniej a dalej będzie beznadziejnie - mieszkańcy czechowa będą jeździć do centrum a mieszkańcy czubów na czechów
Avatar
Asdertek / 26 marca 2012 o 07:59
Fajnie tylko po pierwsze budynek nie jest przy ul. Smorawińskiego - wjazd będzie akurat przez osiedle mieszkalne pod oknami i placami zabaw dla dzieci - tymczasowy wjazd od smorawińskiego zlikwidowali. Teraz żeby sie dostac do tego gmachu od strony centrum miasta trzeba będzie objechać cały czechów i zawrócic na rondzie obok liceum W. POLA. A z tego co czytam nie przeniesie się tam I Urząd Skarbowy z Sadowej tylko ten z Czubów. Cos mi tu nie pasuje. Tak się składa że Czechów i okolice obslugiwał I Urzad skarbowy na Sądowej - czyli teraz pozostaje bez zmian. Ludzie z Czechowa będą musieli jechac do centrum by załatwic swoje sprawy - chyab że autor coś pokęcił. Jezeli nie pokręcił to jaki był sens tej budowy skoro prócz utyrudnień dla mieszkańców nic się nie poprawi w obsłudze, a pozostali będą mięli problemy z dojazdem do tej szaconwnej instytucji.
Fajnie tylko po pierwsze budynek nie jest przy ul. Smorawińskiego - wjazd będzie akurat przez osiedle mieszkalne pod oknami i placami zabaw dla dzieci - tymczasowy wjazd od smorawińskiego zlikwidowali. Teraz żeby sie dostac do tego gmachu od strony centrum miasta trzeba będzie objechać cały czechów i zawrócic na rondzie obok liceum W. POLA. A z tego co czytam nie przeniesie się tam I Urząd Skarbowy z Sadowej tylko ten z Czubów. Cos mi tu nie pasuje. Tak się składa że Czechów i okolice obslugiwał I Urzad skarbowy na Sądowej - czyli teraz pozo... rozwiń
Avatar
ma / 26 marca 2012 o 07:50
Nie mieszkam tam nie będę z tego us korzystać mi to nie przeszkadza ale popierałem zawsze mieszkańców sąsiednich domów w proteście. Dzisiaj jeszcze bardziej jestem PRZECIW!!!. Uważam lokalizację w tym miejscu za "najbardziej nie udaną w ostanich latach". Miasto posiada tyle nieruchomości,że upychanie do "sypialni" urzędu zakrawa na kpinę. Już nie chce mi się nawet pisać co będzie się działo w niektórych porach roku nie mówiąć co będzie za kilka lat. Współczuję mieszkańcom i jak zawsze potępiam bezkarnych decydentów.
Avatar
fiej / 26 marca 2012 o 04:59
Ile to kosztowało? Kogo na to stać? Za moje pieniądze będzie se zasrany urzędas budyneczek zmieniał?
Dlaczego nie wybuduje się w strefie ekonomicznej na felinie biurowca dla wszystkich pierdzistołków? Boją się?
Dlaczego urzędy nie wynajmują dynamicznie powierzchni biurowych?
Który dyrektor ma mieszkanie/domek na Czechowie albo okolicach gdzie łatwiej mu będzie dojechać?
Po co te podatki skoro takie pieniądze się ładuje w ich ściąganie?
Avatar
motek / 25 marca 2012 o 23:48
Fajnie, fajnie. Tylko po co oni są - aby ścigać normalnie pracujących.
Mój dzień nie zaczyna sie od kawy..
Avatar
true / 25 marca 2012 o 21:18
Wszystko ladnie pieknie, tylko pracownicy nie dostali wynagrodzen od 3, 4 miesiecy
Avatar
PIO / 26 marca 2012 o 13:00
Ja dojeżdżając do pracy, sam muszę się martwić gdzie postawię samochód, bo pracodawca musiał by za miejsca płacić,
Tutaj wystarczy wyciągnąć rękę i manna sama od innych złodziei płynie.

ehhh, to już wolę jak "pies ogrodnika" żeby zrobili jak w Plazie/Mediamarkt/Leclerku/Komforcie, że parking płatny, a jak można wjechać za darmo to dopiero od godzin XX.
lub respektowanie do końca "w godzinach pracy urzędu" czyli jak urząd od 8, to od 8 niech wpuszają samochody, urzędnicy powinni być wcześniej, żeby od godz. 8 móc już pracować lub chociaż kawy sobie robić.
Ja dojeżdżając do pracy, sam muszę się martwić gdzie postawię samochód, bo pracodawca musiał by za miejsca płacić,
Tutaj wystarczy wyciągnąć rękę i manna sama od innych złodziei płynie.

ehhh, to już wolę jak "pies ogrodnika" żeby zrobili jak w Plazie/Mediamarkt/Leclerku/Komforcie, że parking płatny, a jak można wjechać za darmo to dopiero od godzin XX.
lub respektowanie do końca "w godzinach pracy urzędu" czyli jak urząd od 8, to od 8 niech wpuszają samochody, urzędnicy powinni być wcześniej, żeby... rozwiń
Avatar
PIO / 26 marca 2012 o 12:48
"Obok biurowców, na dwupoziomowym parkingu jest ponad 200 miejsc parkingowych czynnych tylko w godzinach pracy urzędu."

to jest jakaś kpina,
w dzień wszyscy (urzędnicy i petenci) będą zawalać parkingi osiedlowe, a w nocy mieszkańcy nie będą mogli z ich parkingu skorzystać.
Rozumiem, jak buduje się Tesco/Lidl/Biedronka musi wykupić sobie teraz za grubą kasę i później ich teren ma służyć mieszkańcom zamiast klientom. Ale tu ? jak poszła na to kasa miasta ? w czym problem ?
dodam jeszcze, że parkowanie przez mieszkańców uzdrowiło by sytuację z parkowaniem przez petentów, z bloków ludzie wyjeżdżając do pracy zostawiali by miejsca puste, na których mógłby stanąć petent, a nie urzędnik przyjeżdżający pierwszy na godzinę 8. Tak wszystkie 200 miejsc spokojnie zajmie armia 400 urzędników.
Jeszcze się nie zdziwię jak nagle wydzielą część parkingu "tylko dla urzędu" bo wyższym pierdzistołkom przyjeżdżającym później zabraknie miejsc na parkingu.

Spójrzmy na parking przy ZUS'ie , ZUS + oddział PKO blokował praktycznie cały parking już w momencie rozpoczęcia pracy, zwykły człowiek dla którego te instytucje istnieją nie był w stanie przyjechać normalnie i stanąć tam.

S K A N D A L
"Obok biurowców, na dwupoziomowym parkingu jest ponad 200 miejsc parkingowych czynnych tylko w godzinach pracy urzędu."

to jest jakaś kpina,
w dzień wszyscy (urzędnicy i petenci) będą zawalać parkingi osiedlowe, a w nocy mieszkańcy nie będą mogli z ich parkingu skorzystać.
Rozumiem, jak buduje się Tesco/Lidl/Biedronka musi wykupić sobie teraz za grubą kasę i później ich teren ma służyć mieszkańcom zamiast klientom. Ale tu ? jak poszła na to kasa miasta ? w czym problem ?
dodam jeszcze, że parkowanie p... rozwiń
Avatar
gość / 26 marca 2012 o 10:19
[quote name='żorż' timestamp='1332746252' post='614512']
chyba na czechów to powinno się przenieść I i III urząd skarbowy, które obsługują Czechów i Kalinę a nie II urząd obsługujący Czuby ?? miało być wygodniej a dalej będzie beznadziejnie - mieszkańcy czechowa będą jeździć do centrum a mieszkańcy czubów na czechów
[/quote]


Mieszkam na Czubach, podlegam pod I US na Sądowej. Twoje myślenie ma jak najbardziej logiczny kierunek, acz to nie Warszawa i gminy, ale Lbn i tak. np. I US jest dla Lbn, II US jest dla poza lubelskich podatników, a reszta nie wiem ;P Także dla mnie to nie ma żadnego znaczenia, że urząd pod który i tak nie podlegam przeniosą mi np. na Elizówkę
[quote name='żorż' timestamp='1332746252' post='614512']
chyba na czechów to powinno się przenieść I i III urząd skarbowy, które obsługują Czechów i Kalinę a nie II urząd obsługujący Czuby ?? miało być wygodniej a dalej będzie beznadziejnie - mieszkańcy czechowa będą jeździć do centrum a mieszkańcy czubów na czechów
[/quote]


Mieszkam na Czubach, podlegam pod I US na Sądowej. Twoje myślenie ma jak najbardziej logiczny kierunek, acz to nie Warszawa i gminy, ale Lbn i tak. np. I US jest d... rozwiń
Avatar
Borys / 26 marca 2012 o 09:45
Na 400 urzędników 200 miejsc parkingowych. A petenci którzy przyjadą do urzędu to gdzie mają zaparkować? Tak jak na Zana, czyli gdzie się da? A może pod Realem?
Avatar
żorż / 26 marca 2012 o 09:17
chyba na czechów to powinno się przenieść I i III urząd skarbowy, które obsługują Czechów i Kalinę a nie II urząd obsługujący Czuby ?? miało być wygodniej a dalej będzie beznadziejnie - mieszkańcy czechowa będą jeździć do centrum a mieszkańcy czubów na czechów
Avatar
Asdertek / 26 marca 2012 o 07:59
Fajnie tylko po pierwsze budynek nie jest przy ul. Smorawińskiego - wjazd będzie akurat przez osiedle mieszkalne pod oknami i placami zabaw dla dzieci - tymczasowy wjazd od smorawińskiego zlikwidowali. Teraz żeby sie dostac do tego gmachu od strony centrum miasta trzeba będzie objechać cały czechów i zawrócic na rondzie obok liceum W. POLA. A z tego co czytam nie przeniesie się tam I Urząd Skarbowy z Sadowej tylko ten z Czubów. Cos mi tu nie pasuje. Tak się składa że Czechów i okolice obslugiwał I Urzad skarbowy na Sądowej - czyli teraz pozostaje bez zmian. Ludzie z Czechowa będą musieli jechac do centrum by załatwic swoje sprawy - chyab że autor coś pokęcił. Jezeli nie pokręcił to jaki był sens tej budowy skoro prócz utyrudnień dla mieszkańców nic się nie poprawi w obsłudze, a pozostali będą mięli problemy z dojazdem do tej szaconwnej instytucji.
Fajnie tylko po pierwsze budynek nie jest przy ul. Smorawińskiego - wjazd będzie akurat przez osiedle mieszkalne pod oknami i placami zabaw dla dzieci - tymczasowy wjazd od smorawińskiego zlikwidowali. Teraz żeby sie dostac do tego gmachu od strony centrum miasta trzeba będzie objechać cały czechów i zawrócic na rondzie obok liceum W. POLA. A z tego co czytam nie przeniesie się tam I Urząd Skarbowy z Sadowej tylko ten z Czubów. Cos mi tu nie pasuje. Tak się składa że Czechów i okolice obslugiwał I Urzad skarbowy na Sądowej - czyli teraz pozo... rozwiń
Avatar
ma / 26 marca 2012 o 07:50
Nie mieszkam tam nie będę z tego us korzystać mi to nie przeszkadza ale popierałem zawsze mieszkańców sąsiednich domów w proteście. Dzisiaj jeszcze bardziej jestem PRZECIW!!!. Uważam lokalizację w tym miejscu za "najbardziej nie udaną w ostanich latach". Miasto posiada tyle nieruchomości,że upychanie do "sypialni" urzędu zakrawa na kpinę. Już nie chce mi się nawet pisać co będzie się działo w niektórych porach roku nie mówiąć co będzie za kilka lat. Współczuję mieszkańcom i jak zawsze potępiam bezkarnych decydentów.
Avatar
fiej / 26 marca 2012 o 04:59
Ile to kosztowało? Kogo na to stać? Za moje pieniądze będzie se zasrany urzędas budyneczek zmieniał?
Dlaczego nie wybuduje się w strefie ekonomicznej na felinie biurowca dla wszystkich pierdzistołków? Boją się?
Dlaczego urzędy nie wynajmują dynamicznie powierzchni biurowych?
Który dyrektor ma mieszkanie/domek na Czechowie albo okolicach gdzie łatwiej mu będzie dojechać?
Po co te podatki skoro takie pieniądze się ładuje w ich ściąganie?
Avatar
motek / 25 marca 2012 o 23:48
Fajnie, fajnie. Tylko po co oni są - aby ścigać normalnie pracujących.
Mój dzień nie zaczyna sie od kawy..
Avatar
true / 25 marca 2012 o 21:18
Wszystko ladnie pieknie, tylko pracownicy nie dostali wynagrodzen od 3, 4 miesiecy
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 0 0

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 0

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 10 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 3 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 9 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 13 10

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 20 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!