sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Skarga na prezydenta Lublina za wycinkę drzew w jarze Horpyny

Dodano: 5 kwietnia 2017, 16:22
Autor: drs

Wycinka drzew przy ul. Koncertowej w Lublinie
Wycinka drzew przy ul. Koncertowej w Lublinie (fot. Paweł Buczkowski)

Do Rady Miasta trafiła oficjalna skarga na prezydenta Lublina w związku z wycinką prowadzoną przez prywatną osobę na należącej do niej działce przy ul. Koncertowej. Chodzi o teren tzw. jaru Horpyny, za budynkiem komisariatu policji. Skargę na prezydenta złożył dzielnicowy radny z Czechowa Południowego, Andrzej Filipowicz.

Zarzuca on prezydentowi „brak właściwego nadzoru nad podwładnymi”, którzy zapewniają, że w tej sprawie nie mogli nic zrobić ze względu na przepisy pozwalające wycinać bez zezwolenia drzewa znajdujące się na prywatnych działkach, o ile wycinka nie jest związana z prowadzeniem działalności gospodarczej. – Jest to działka prywatna i wycinka mogła mieć miejsce – mówi Hanna Pawlikowska, miejski architekt zieleni. – Nie mieliśmy kompetencji, aby tam reagować.

Z kolei Straż Miejska informuje, że przyjrzała się też sposobowi prowadzenia wycinki odbywającej się w okresie lęgowym ptaków. Straż oficjalnie przyznaje, że wycinka odbywała się pod nadzorem obecnego na miejscu ornitologa a drzewa, na których stwierdzono ptasie gniazda nie zostały wycięte.

Wyrok na znajdujące się tu drzewa zapadł już kilka lat temu w Radzie Miasta, która najpierw ustaliła, że jest to teren pod budowę obiektów komercyjnych, a następnie zgodziła się na sprzedaż miejskiej ziemi prywatnemu inwestorowi.

Zobacz także: Drzewa do wycinki przy ul. Koncertowej

ssel
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ssel
ssel (6 kwietnia 2017 o 20:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo właściciel,wreszcie tereny wokół poligonu będą ucywilizowane. Te psudo drzewa bo to były prawie wszystkie samosiejki wyglądały jak "zaczeska u łysego". Teraz jest szansa na odpowiednia gospodarkę zielenia miejska wszak mamy "miejskiego zielarza".
Rozwiń
Gość
Gość (6 kwietnia 2017 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kumotrzy mają się dobrze. Teren sprzedany za viceprezydentury Żuka. Zaniechanie wygląda na nieprzypadkowe. Ryba psuje się od głowy, czyli od architekta Holocaustu drzew w Lu. To co zrobił na Krańcowej to była żbrodnia
Rozwiń
Gość
Gość (6 kwietnia 2017 o 00:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na ul. Bluszczowej przy ogródkach działkowych trwa wycinka drzew. Tam było wiele gniazd ptasich, a obecnie trwa okres lęgowy. Kto za to odpowiada! Było tak zielono teraz jest pustynia! Jeżeli ta wycinka jest związana z budową nowych bloków to dlaczego nikt tego nie uzgodnił z działkowiczami. Z tego, co mi wiadomo działkowcy, są przeciwni bliskiej zabudowy przy ogródkach działkowych.
Rozwiń
Gość
Gość (5 kwietnia 2017 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co to jest ten Jar Horpyny? Od urodzenia mieszkam w Lublinie i nigdy takiego określenia nie słyszałem. Jakieś ukraińskie nazwy zaczynają wprowadzać...
Rozwiń
Gość
Gość (5 kwietnia 2017 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do gościa z 16:50 - najwyraźniej działka przeznaczona jest w MPZP na cel zabudowy komercyjnej a jednocześnie w świetle ustawy o ochronie przyrody oceniane jest nie przeznaczenie w MPZP tylko stan własnościowy. Liczy się to czy działka jest własnością osoby fizycznej. Jedno zatem nie wyklucza drugiego i nie jest sprzeczne. Jeżeli tego nie rozumiesz to na I semestrze prawa na ćwiczeniach z logiki wyleciałbyś za drzwi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!