Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 marca 2015 r.
7:15
Edytuj ten wpis

Sklep z dopalaczami w Lublinie. "Cząstka Boga” wraca do sądu

Autor: Zdjęcie autora jsz
1 4 A A

Parę handlującą dopalaczami przy ul. Furmańskiej czeka ponowny proces. Śledczy zaskarżyli postanowienie o umorzeniu sprawy, a Sąd Okręgowy w Lublinie przyznał im rację.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jakub G. i Patrycja M. handlowali dopalaczami w tym tzw. "Cząstką Boga” w sklepie Hindupoint przy ul. Furmańskiej w Lublinie. Mężczyzna prowadził firmę, kobieta była ekspedientką. Ich sklep kilka razy zamykał sanepid. Działalnością pary zajęła się także prokuratura. Śledczy dowiedli, że przynajmniej dwie osoby zatruły się produktami, kupionymi przy ul. Furmańskiej. Jakub G. i Patrycja M. zostali oskarżeni o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Nie przyznali się do winy. Ich obrońca domagał się umorzenia sprawy. W grudniu ubiegłego roku Sąd Rejonowy Lublin - Zachód podzielił jego argumenty. Uznał, że handel tzw. dopalaczami nie jest przestępstwem.

- Na opakowaniach jest wyraźne ostrzeżenie, że substancje te nie nadają się do spożycia. Nie należy wyciągać ich z saszetki - uzasadniał swoje rozstrzygnięcie sędzia Artur Jakubanis.
Zdaniem sędziego nie można też mówić o zagrożeniu dla wielu osób, bo zatruły się tylko dwie. Poza tym, dostały one dopalacze od swoich znajomych, klientów sklepu.

Z taką argumentacją nie zgodziła się Prokuratura Rejonowa Lublin Południe. Śledczy złożyli skuteczne zażalenie do Sądu Okręgowego. Rozstrzygnięcie sądu pierwszej instancji zostało uchylone, a sprawę skierowano do ponownego rozpatrzenia.

- Ostrzeżenia na etykiecie nie zwalniają z odpowiedzialności. Podobnie jak fakt, że poszkodowane zostały tylko dwie osoby. Na sprawę należy spojrzeć szerzej - mówi sędzia Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Jeśli w ponownym procesie Jakub G. i Patrycja M. zostaną uznani za winnych, muszą się liczyć z karą do 8 lat więzienia.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 20:30
dobry hindus hehe
Avatar
Patryk / 12 marca 2015 o 13:13

Juz zamknięte tak? W Lublinie więcej takich nie ma nie?

Avatar
fiej / 12 marca 2015 o 10:59

Skandal w biały dzień. Sąd okręgowy - niech się zajmie wszystkimi marketami budowlanymi sprzedającymi klej który fani wąchają i się zatruwają. Nie do spożycia to nie do spożycia. Prawo tego nie zabrania, to niech sąd nie tworzy nowego prawa.

Avatar
x / 12 marca 2015 o 09:31

Co to za prawo???? tylko oszołomi mogli wymyśleć . Będzie sąd nad sądem.. Ilu paragrafów, tylu sądziów i tyle samo interpretacji prawa????????????

Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 20:30
dobry hindus hehe
Avatar
Patryk / 12 marca 2015 o 13:13

Juz zamknięte tak? W Lublinie więcej takich nie ma nie?

Avatar
fiej / 12 marca 2015 o 10:59

Skandal w biały dzień. Sąd okręgowy - niech się zajmie wszystkimi marketami budowlanymi sprzedającymi klej który fani wąchają i się zatruwają. Nie do spożycia to nie do spożycia. Prawo tego nie zabrania, to niech sąd nie tworzy nowego prawa.

Avatar
x / 12 marca 2015 o 09:31

Co to za prawo???? tylko oszołomi mogli wymyśleć . Będzie sąd nad sądem.. Ilu paragrafów, tylu sądziów i tyle samo interpretacji prawa????????????

Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 36 8

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 5

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 42 41

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 1 21

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!