piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Skrzyżowanie na rogatce lubartowskiej będzie zamknięte przez kilka dni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lipca 2013, 17:29
Autor: Dominik Smaga

Słupy były montowane w zeszłym roku na zlecenie miasta. Prace były częścią inwestycji obejmującej bu
Słupy były montowane w zeszłym roku na zlecenie miasta. Prace były częścią inwestycji obejmującej bu

W sierpniu na kilka dni zamknięte zostanie skrzyżowanie al. Spółdzielczości Pracy, ul. Lubartowskiej, Obywatelskiej i Unickiej. Znów czekają nas objazdy.

W czasie, gdy skrzyżowanie będzie wyłączone z ruchu, drogowcy będą tu wymieniać wadliwe, choć nowe słupy trakcji trolejbusowej.

– Z wykonawcą robót wstępnie uzgodniliśmy, że prace odbędą się w trakcie sierpniowego długiego weekendu – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Taki termin wydaje nam się najbardziej sensowny, bo zapewne wielu mieszkańców wybierze się poza miasto i zamknięcie skrzyżowania będzie mniej dolegliwe – dodaje. Wymiana wadliwych elementów trakcji zdaniem urzędników nie może być przeprowadzona bez wyłączania skrzyżowania z ruchu.

Będą objazdy

Dla kierowców wyznaczone zostaną dwie trasy objazdowe.

* Pierwsza będzie prowadzić przez al. Andersa i Lwowską.

*Druga przez ul. Chodźki, Jaczewskiego i Prusa. Zmienią się też trasy autobusów.

– Będą obowiązywały takie same objazdy jak w ubiegłe wakacje – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. – Linie 4, 17, 18 i 31 zostaną skierowane przez al. Spółdzielczości Pracy, al. Andersa i Podzamcze, linia 47 na objazd ul. Lwowską, al. Tysiąclecia, al. Solidarności, ul. Prusa, Jaczewskiego i Chodźki.

Słupy z wadą fabryczną

Słupy były montowane w zeszłym roku na zlecenie miasta. Prace były częścią inwestycji obejmującej budowę trakcji trolejbusowej od ronda przy Gali do ul. Obywatelskiej i przebudowę skrzyżowania na tzw. rogatce lubartowskiej. To, że słupy były wadliwe okazało się w grudniu – wtedy zaczęły się wyginać. Problem dotyczył 10 słupów, tylko tych, które zostały zamontowane na skrzyżowaniu.

Początkowo miejscy urzędnicy planowali, że słupy zostaną wymienione na nowe jeszcze w grudniu. Ale ostatecznie na to się nie zdecydowali. Tłumaczyli, że w okresie przedświątecznym nie chcą stwarzać utrudnień w ruchu. Na lutowym spotkaniu zapadła decyzja, że prace odbędą się w wakacje.

Wszelkie koszty wymiany będzie musiała wziąć na siebie warszawska firma Trakcja, która (pod poprzednim szyldem Trakcja Tiltra) budowała nową sieć dla trolejbusów. Jej podwykonawcą była częstochowska spółka Kromiss- Bis, która dostarczyła słupy obarczone wadą fabryczną.

Ale to nie jedyne nadprogramowe wydatki wykonawcy robót. Będzie on musiał także zrekompensować Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu różnicę pomiędzy większą zapłatą, jaką dostałoby za kursy wykonywane trolejbusami linii 156 i 160, a mniejszą za kursy autobusowe. – Wystąpiliśmy już o taką rekompensatę – mówi Weronika Opasiak, rzecznik MPK.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ktos
Ble
kier
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ktos
Ktos (31 lipca 2013 o 00:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bardzo dobrze kolega mowi Entliczek petliczek kto naleje w kieliszek??? nikt a kto naleje w baczek??? my za 1200zl??? wlasnie!!!

Rozwiń
Ble
Ble (30 lipca 2013 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jest gwarancja jest reklamacja. Słupy się wygięły to teraz będą nowe.

A swoją drogą ciekawe kto ci zrekompensuje straty jak postoisz na Al. Racławickich i Lipowej po wprowadzeniu buspasów.

Krzysio? Stasio?

Pozdrawiam

Rozwiń
kier
kier (30 lipca 2013 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Kieliszek . Pan się chwali ,czy żali że Ratusz wysąpi o rekompensatę za stratę " między ceną ropy a prądu " ? A co w zamian dla mieszkańców ? Niech firma " BUBEL " zrekompensuje nasze straty i czas poświęcony w korkach i objazdach ! Pokażcie się z tej strony , a nie tylko swojej "córce ZTM " .

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!