Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2016 r.
7:41

Słabsze wyniki Portu Lotniczego Lublin w listopadzie

Autor: Zdjęcie autora ask
0 20 A A
Port Lotniczy Lublin. Fot. Maciej Kaczanowski
Port Lotniczy Lublin. Fot. Maciej Kaczanowski

Tylko 24 tys. pasażerów przewinęło się w listopadzie przez lubelskie lotnisko. Gorszy wynik odnotowano tylko w lutym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Port Lotniczy Lublin poinformował, że w listopadzie wykonał 273 operacje lotnicze (dla porównania w listopadzie 2015 r. było ich 338). Ruch pasażerski to 24033 osób (25600 w analogicznym okresie ubiegłego roku).

Listopad okazał się dla lotniska jednym z najgorszych miesięcy w roku. Mniej pasażerów (23165) i operacji lotniczych (231) było tylko w lutym.

Na gorszy wynik wpływ miała rezygnacja Lufthansy z lotów na trasie Lublin–Frankfurt. Niemcy wycofali się z PLL pod koniec października i na razie nie zastąpił ich inny przewoźnik.

Władze lotniska zapowiadały, że w tym roku skorzysta z niego ponad 400 tys. pasażerów. Dziś wiadomo, że tych założeń nie uda się osiągnąć. Do końca listopada było ponad 360 tys. obsłużonych podróżnych, a według aktualnych założeń tegoroczny wynik wyniesie ok. 380 tysięcy.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 22:09
Witam wszystkich! Jeżdżę do Niemiec od 30 lat ; znam czasy różne ; doczekaliśmy czasów lotniczych i BARDZO DOBRZE!!! Ale!!!!! Gdzie są menadżerowie tej firmy za co oni biorą pieniądze ??? Czy ktoś zrobił rozpoznanie ile ludzi z Lubelskiego pracuje w Niemczech w takim landzie np. Baden Wirtemberg . Osobiście znam dziesiątki ludzi którzy pracują u rolników albo na opiece ; a ile jest tych których nie znam . Przy każdym sondażu dopominam się o połączenie do Stuttgartu. Cena przejazdu busem Lublin-Okolice Stuttgartu =80 Euro , czas przejazdu 17 do 24 godzin; wolę dać 150 Euro i w 3 godziny być w domu! Bez zmęczenia ryzyka ŚMIERCI na każdym zakręcie. Pomyślcie menadżerowie i rozwijajcie naszą POLSKĄ firmę. Winiarz.
Witam wszystkich! Jeżdżę do Niemiec od 30 lat ; znam czasy różne ; doczekaliśmy czasów lotniczych i BARDZO DOBRZE!!! Ale!!!!! Gdzie są menadżerowie tej firmy za co oni biorą pieniądze ??? Czy ktoś zrobił rozpoznanie ile ludzi z Lubelskiego pracuje w Niemczech w takim landzie np. Baden Wirtemberg . Osobiście znam dziesiątki ludzi którzy pracują u rolników albo na opiece ; a ile jest tych których nie znam . Przy każdym sondażu dopominam się o połączenie do Stuttgartu. Cena przejazdu busem Lublin-Okolice Stuttgartu =80 Euro , czas przejazdu 17 ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 20:39
Zaorać to zmywakowo!
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 17:52
ojojoj i co się stało? lotnisko się ze...sra ...ło?
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 17:43
nie zdarzylo mi sie kupic taniej biletu na wizz aira niz 300zl 1 strone a nawet jak kupisz za 100zl to dolicz walizke za oplate 100zl,dojazd z Luton itp i jest to samo TANICH LINII NIE MA!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 17:41
ciesze sie ze jest lotniska ale kokrzystalem tlko 2 razy bo to bez sensu wole jechac do wwy i za cene 300zl wziac bagazu 31 kg do Londynu i wysiasc na Heathrow w Londynie a nie 100km poza Londynem co zabiera dodatkowe pieniadze i czas Wracajac kiedys z Luton do Lublina podroz z domu do Lublina zajela mi 14 godz wiec po co mi to? wole z Heathrow szybciej i taniej wliczajac busa do WWY Moze kiedys otworza ukraine i inne kierunki na wschod to sie zwiekszy ruch a tak to juz nie bedzie lepiej Dlaczego np nie lata LOT? to panstwowy przewoznik i moglby latac do Londyni z Lublina napewno mialby pasazerow!ale ONY wola krasc i myslec jak by tu cos ukrecic na boku takie to managery
ciesze sie ze jest lotniska ale kokrzystalem tlko 2 razy bo to bez sensu wole jechac do wwy i za cene 300zl wziac bagazu 31 kg do Londynu i wysiasc na Heathrow w Londynie a nie 100km poza Londynem co zabiera dodatkowe pieniadze i czas Wracajac kiedys z Luton do Lublina podroz z domu do Lublina zajela mi 14 godz wiec po co mi to? wole z Heathrow szybciej i taniej wliczajac busa do WWY Moze kiedys otworza ukraine i inne kierunki na wschod to sie zwiekszy ruch a tak to juz nie bedzie lepiej Dlaczego np nie lata LOT? to panstwowy przewoznik i m... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 16:44
Pomyłka? 400 tyś ludzi z niego skorzysta w tym roku, a łącznie ponad 1 000 000. Lotnisko to potrzebna inwestycja i co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 16:43
Cały rok na plus i to najważniejsze. A w 2017 powinno dojść parę nowych kierunków + powrót Frankfurtu z innym przewoźnikiem.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 15:29
Po co nam ekspresówka do Rzeszowa tam nic nie ma
Avatar
miejscowy / 6 grudnia 2016 o 13:40
To Lotnisko w Lublinie to jedna wielka pomyłka. Porządną ekspresówkę lepiej by walneli do Warszawy i Rzeszowa, tak, żeby do stolicy można było dojechać w 1,5 godziny. Plus modrenizacja kolei, szybkie ekspresowe połączenie z Warszawą...
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 13:06
dworca pks nie było porzadnego syf i brud a tu lotnisko wam sie marzy
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 22:09
Witam wszystkich! Jeżdżę do Niemiec od 30 lat ; znam czasy różne ; doczekaliśmy czasów lotniczych i BARDZO DOBRZE!!! Ale!!!!! Gdzie są menadżerowie tej firmy za co oni biorą pieniądze ??? Czy ktoś zrobił rozpoznanie ile ludzi z Lubelskiego pracuje w Niemczech w takim landzie np. Baden Wirtemberg . Osobiście znam dziesiątki ludzi którzy pracują u rolników albo na opiece ; a ile jest tych których nie znam . Przy każdym sondażu dopominam się o połączenie do Stuttgartu. Cena przejazdu busem Lublin-Okolice Stuttgartu =80 Euro , czas przejazdu 17 do 24 godzin; wolę dać 150 Euro i w 3 godziny być w domu! Bez zmęczenia ryzyka ŚMIERCI na każdym zakręcie. Pomyślcie menadżerowie i rozwijajcie naszą POLSKĄ firmę. Winiarz.
Witam wszystkich! Jeżdżę do Niemiec od 30 lat ; znam czasy różne ; doczekaliśmy czasów lotniczych i BARDZO DOBRZE!!! Ale!!!!! Gdzie są menadżerowie tej firmy za co oni biorą pieniądze ??? Czy ktoś zrobił rozpoznanie ile ludzi z Lubelskiego pracuje w Niemczech w takim landzie np. Baden Wirtemberg . Osobiście znam dziesiątki ludzi którzy pracują u rolników albo na opiece ; a ile jest tych których nie znam . Przy każdym sondażu dopominam się o połączenie do Stuttgartu. Cena przejazdu busem Lublin-Okolice Stuttgartu =80 Euro , czas przejazdu 17 ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 20:39
Zaorać to zmywakowo!
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 17:52
ojojoj i co się stało? lotnisko się ze...sra ...ło?
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 17:43
nie zdarzylo mi sie kupic taniej biletu na wizz aira niz 300zl 1 strone a nawet jak kupisz za 100zl to dolicz walizke za oplate 100zl,dojazd z Luton itp i jest to samo TANICH LINII NIE MA!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 17:41
ciesze sie ze jest lotniska ale kokrzystalem tlko 2 razy bo to bez sensu wole jechac do wwy i za cene 300zl wziac bagazu 31 kg do Londynu i wysiasc na Heathrow w Londynie a nie 100km poza Londynem co zabiera dodatkowe pieniadze i czas Wracajac kiedys z Luton do Lublina podroz z domu do Lublina zajela mi 14 godz wiec po co mi to? wole z Heathrow szybciej i taniej wliczajac busa do WWY Moze kiedys otworza ukraine i inne kierunki na wschod to sie zwiekszy ruch a tak to juz nie bedzie lepiej Dlaczego np nie lata LOT? to panstwowy przewoznik i moglby latac do Londyni z Lublina napewno mialby pasazerow!ale ONY wola krasc i myslec jak by tu cos ukrecic na boku takie to managery
ciesze sie ze jest lotniska ale kokrzystalem tlko 2 razy bo to bez sensu wole jechac do wwy i za cene 300zl wziac bagazu 31 kg do Londynu i wysiasc na Heathrow w Londynie a nie 100km poza Londynem co zabiera dodatkowe pieniadze i czas Wracajac kiedys z Luton do Lublina podroz z domu do Lublina zajela mi 14 godz wiec po co mi to? wole z Heathrow szybciej i taniej wliczajac busa do WWY Moze kiedys otworza ukraine i inne kierunki na wschod to sie zwiekszy ruch a tak to juz nie bedzie lepiej Dlaczego np nie lata LOT? to panstwowy przewoznik i m... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 16:44
Pomyłka? 400 tyś ludzi z niego skorzysta w tym roku, a łącznie ponad 1 000 000. Lotnisko to potrzebna inwestycja i co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 16:43
Cały rok na plus i to najważniejsze. A w 2017 powinno dojść parę nowych kierunków + powrót Frankfurtu z innym przewoźnikiem.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 15:29
Po co nam ekspresówka do Rzeszowa tam nic nie ma
Avatar
miejscowy / 6 grudnia 2016 o 13:40
To Lotnisko w Lublinie to jedna wielka pomyłka. Porządną ekspresówkę lepiej by walneli do Warszawy i Rzeszowa, tak, żeby do stolicy można było dojechać w 1,5 godziny. Plus modrenizacja kolei, szybkie ekspresowe połączenie z Warszawą...
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 13:06
dworca pks nie było porzadnego syf i brud a tu lotnisko wam sie marzy
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 0 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 0 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 2

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 2

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 2

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 5

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 7

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 1

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010