wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Slalomem przez Lublin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 kwietnia 2007, 12:23

To będzie ciężki rok dla lubelskich kierowców. Najgorzej będzie w okolicach
pl. Bychawskiego i ronda na Klinie.

W czerwcu zamknięta zostanie ul. 1 Maja. A przez Kalinę będziemy przedzierać się objazdami.

Smorawińskiego

W lipcu zamknięta będzie raz jedna, raz druga nitka dwupasmówki na odcinku od wiaduktu Poniatowskiego do ronda przy skrzyżowaniu z al. Kompozytorów Polskich. Kierowcy będą jechać pod prąd, dzieląc się jedną nitką jezdni z autami zmierzającymi w przeciwną stronę.

Andersa

Będzie ciężko. Zwłaszcza pod koniec sierpnia. Wtedy zacznie się wylewanie ostatniej warstwy asfaltu. Na tej ulicy ciężko będzie pogodzić dwa kierunki ruchu na jednej nitce dwupasmówki, bo na skrzyżowaniu z al. Spółdzielczości Pracy zapanowałby zbyt duży chaos. Dlatego będą objazdy, m.in. przez ul. Walecznych.
Z objazdów trzeba też będzie korzystać podczas ostatnich prac na rondzie koło Championa. Zamykane będą poszczególne wloty i wyloty z ronda.
Wcześniej kierowców czekają m.in. takie atrakcje jak frezowanie nawierzchni. Wtedy auta będą jechać jednym pasem ruchu.

Wiadukt Poniatowskiego

Jutro zamknięty zostanie jeden z wjazdów "ślimakiem” na wiadukt Poniatowskiego. Nie będzie można wjechać pod górę z al. Solidarności (jadąc od Zamku) w kierunku LSM i Czubów. Utrudnienia potrwają do 25 kwietnia.

Lipowa

Roboty ruszą jesienią i zaczną się od prucia asfaltu. Drogowcy mają wymienić biegnącą pod jezdnią kanalizację. Dopiero wtedy ruszy kompleksowy remont nawierzchni, który zakończy się jeszcze na jesieni. Ulica będzie znacznie zwężona, jednak trolejbusy powinny jeździć bez problemu, bo trakcja zostanie przesunięta.

Zana

Na przełomie lipca i sierpnia rozpocznie się przebudowa jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana Sawy do ul. Juranda. Tutaj na środku ulicy pojawi się wysepka rozdzielająca dwa kierunki ruchu. Na skrzyżowaniach zamontowane będą światła. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w postaci zwężenia drogi. Prawdopodobnie konieczne będzie zastąpienie trolejbusów autobusami, bo nie uda się przesunąć trakcji.

Nadbystrzycka

W lipcu rozpocznie się ostatni etap remontu. Drogowcy będą wylewać nowy asfalt na odnawianym odcinku między ul. Zana i Jana Pawła II. Robotnicy mają na przemian zamykać raz jedną, raz drugą nitkę dwupasmówki, ale tylko na połowie długości. Na właściwy pas kierowcy mają wracać obok Lidla, przy skrzyżowaniu z ul. Romantyczną. Nie będzie objazdów komunikacji miejskiej.

Rondo na Klinie

Roboty zaczną się jeszcze w tym miesiącu. Drogowcy dobudują brakujący odcinek Trasy Zielonej od hali MOSiR do ronda. Później na wjeździe w ul. 1 Maja stanie szlaban. Kierowcy będą jechać Trasą Zieloną, a ul. 1 Maja będzie jednokierunkowa i będzie można nią przejechać od pl. Bychawskiego w stronę ul. Fabrycznej. W czerwcu pojawi się jeszcze jeden szlaban i cały ruch przeniesie się na Trasę Zieloną, a ul. 1 Maja stanie się ślepą drogą lokalną.

Pl. Bychawski

Będzie rozkopany jeszcze do końca miesiąca. W tym czasie wymienione zostaną niemal wszystkie instalacje podziemne. Z centrum do ul. Kunickiego można dostać się przez
al. Piłsudskiego i Al. Zygmuntowskie. W stronę dworca PKP od al. Piłsudskiego prowadzi nowy łącznik: za budynkiem VIII komisariatu trzeba skręcić w prawo. Aby do dworca dojechać z ul. 1 Maja, należy pojechać prosto i skręcić z Kunickiego w Pocztową. Powrót tą samą drogą.

Pozostałe prace

Witosa
Utrudnień pomiędzy ul. Pancerniaków i Grygowej można się spodziewać już latem. Drogowcy mają budować tunel pod dwupasmówką, którym kierowcy jadący od strony centrum będą mogli dotrzeć na drugą stronę do centrum handlowego Felicity. Na początku rozkopana zostanie jedna nitka dwupasmówki. Gdy robotnicy zbudują pod nią połowę tunelu, położą na górze asfalt i przeniosą się na drugą połowę jezdni. Powstanie też wiadukt nad al. Witosa, który zacznie się przy wyjeździe z ul. Grygowej.

Gospodarcza
Prace zaczną się jesienią. Na skrzyżowaniu z ul. Kresową pojawią się światła dla pieszych. Utrudniony będzie przejazd pomiędzy ul. Hutniczą a pawilonami przy ul. Montażowej. Na środku jezdni zbudowane zostaną wysepki.

Gnieźnieńska
W maju lub czerwcu zamknięta zostanie ul. Gnieźnieńska. Wtedy wylewany będzie asfalt na całej długości jezdni. Droga będzie nieprzejezdna przez 3-4 dni, a przy niesprzyjającej pogodzie najwyżej przez tydzień.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!