piątek, 24 listopada 2017 r.

Lublin

Sławinek: Budowlańcy brudzą, a mieszkańcy toną w błocie ‎

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 grudnia 2011, 19:58

Mieszkańcy osiedla wielokrotnie interweniowali w sprawie zabłoconej drogi w Straży Miejskiej (JACEK
Mieszkańcy osiedla wielokrotnie interweniowali w sprawie zabłoconej drogi w Straży Miejskiej (JACEK

W niektórych blokach przy ul. Relaksowej już mieszkają lokatorzy. Obok powstają kolejne budynki. Ciężki sprzęt, który tam pracuje, nawozi na drogę błoto.

– Mieszka tu ok. 200 rodzin. Blok został oddany do użytku, a droga jest cały czas oblepiona błotem – alarmuje nasz Czytelnik, mieszkający przy ul. Relaksowej 14. – Cały czas jeździ tędy ciężki sprzęt, potężne TIR-y. Nawożą tyle błota, że nie sposób tędy przejść.

Jeszcze kilka tygodni temu można było przejść na skróty po prowizorycznym chodniku. Teraz dróżki z płyt już nie ma. – Podobno ktoś uszkodził sobie felgę przez te płyty i dlatego je zdjęli – wyjaśnia inny mieszkaniec "czternastki”.

Straż Miejska informuje, że ostatnio regularnie interweniuje na ul. Relaksowej na prośbę mieszkańców. Funkcjonariusze rozmawiali w tej sprawie z kierownikami firm, które prowadzą tam swoje inwestycje.

Spółka Wikana zapewnia, że dba o porządek, a w sprawie sprzątania porozumiała się z inną firmą. – To Interbud jest od-powiedzialny za utrzymywanie porządku na drodze. Kopię porozumienia w tej sprawie otrzymali do wglądu w połowie grud-nia przedstawiciele Straży Miejskiej w Lublinie – informuje Sylwia Szymańska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce Wikana. I dodaje, że zarówno ich pracownicy, jak i firmy współpracujące uczulone są na utrzymywanie porządku.

Interbud podkreśla jednak, że czym innym jest sprzątanie, a czym innym dbanie o czystość. – Kierownicy budów są zobowiązani do tego, aby na kołach samochodów nie wywozić błota na drogę – przypomina Jacek Miranowski z firmy Interbud. – Spotkałem się ze Strażą Miejską i wytłumaczyłem, że my wypełniamy swoje obowiązki: mamy podpisaną umową z firmą sprzątającą i za to płacimy. Poza tym uświadomiliśmy kierowników budów z firm, które prowadzą tam inwestycje, że muszą dbać o to, aby koła nie na-woziły błota.

Jeśli problem nie zniknie, mogą pojawić się kary finansowe. – W ostatnim czasie nałożyliśmy kilka mandatów karnych na kierowników budów w innych rejonach miasta – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie. I apeluje do mieszkańców, by wszelkie nieprawidłowości zgłaszali pod bezpłatnym całodobowym numerem telefonu 986. Za zanieczyszczenie drogi grozi mandat w wysokości do 500 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Mieszkaniec osiedla Wikana
Egon
NiszczycielGłupoty
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mieszkaniec osiedla Wikana
Mieszkaniec osiedla Wikana (22 grudnia 2011 o 15:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zabrudzone drogi to jedno a drugie to syf pozostawiony po budowie. Wikana zatrudnia podwykonawców, którzy śmiecie przerzucają tylko na inne posesje a sami tłumacza się, że to nie oni. Usterki naprawiają w żółwim tempie i nie odpowiadają na wezwania do naprawy usterek. Wstyd prezesie Bogacki!!!
Rozwiń
Egon
Egon (22 grudnia 2011 o 14:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakie TIRy ??
Rozwiń
NiszczycielGłupoty
NiszczycielGłupoty (22 grudnia 2011 o 14:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Firma sprzątająca to jakis smiech na sali. Jeżdzi jakis gość niby sprzata, a tak naprawde robi jeszcze większy syf w całej okolicy. Na samochodach codziennie jest gruba warstwa kurzu. Tak było przez całe lato. Nie wspomne już, że nie da sie normalnie okna otworzyć bo tumany kurzu jakie tworzą ciężarówki + "ekipa sprzątająca" wpadają do mieszkania.
Rozwiń
Tomasz
Tomasz (22 grudnia 2011 o 11:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nie jest już SŁAWINEK, ale SŁAWIN! Kiedy się tego nauczycie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!