Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 października 2015 r.
13:02

Sławomir Zawiślak, PiS: Nasz rząd na wzór Węgier naprawi błędy zaniechania

Autor: Zdjęcie autora toma dudi
0 18 A A

Gościem naszej redakcji jest dzisiaj Sławomir Zawiślak, kandydat PiS z okręgu nr 7. Możecie zadawać pytania w komentarzach lub wysyłając je na adres: maciuszczak@dziennikwschodni.pl

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

[ODŚWIEŻ]

Dziękujemy za wizytę.

- Serdecznie zachęcam Państwa do udziału w wyborach, Państwa głos jest bardzo ważny. Wśród dobrych kandydatów na liście PiS jest także moja osoba, tradycyjnie na drugim miejscu. Dziękując serdecznie za pytania, dziękuję za dotychczasową współpracę, nisko się Państwu kłaniam, życząc wszystkiego najlepszego.

Z kim PiS byłby zdolny do koalicji?

- O tworzeniu koalicji zwykle mówi się po ogłoszeniu wyników wyborów. W tym momencie nie mamy wiedzy na temat ostatecznych preferencji wyborczych Polek i Polaków. Mogę natomiast powiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość jako partia od wielu lat publicznie przedstawiająca swoje dobre programy gospodarczy i rolny, opracowywane z udziałem ekspertów zewnętrznych jest przygotowana do samodzielnego rządzenia. Wydaje się, ze większość z obecnie funkcjonujących podmiotów politycznych nie gwarantuje dobrej dla Polski koalicji. Dlatego oddając się woli wyborców proszę o poparcie listy nr 1 i naszych kandydatów. W dobrej współpracy z prezydentem Andrzejem Dudą rząd PiS na wzór Węgier naprawi błędy zaniechania i zaktywizuje gospodarczo nasz kraj.

Jak zamierzacie rozliczyć polityków Platformy z afer ostatnich lat?

- Do tych spraw będziemy podchodzili absolutnie na gruncie prawa. Natomiast zauważamy zdecydowane oczekiwania społeczne wprowadzenia odpowiedzialności wśród osób decyzyjnych, także polityków za szkodzące interesowi narodowemu działania.

Zgadzam się, że nie może być tak, że w Polsce osoby będące przy wielkich aferach cieszą się wolnością, a zwykły obywatel za chwilę drobnej słabości często jest boleśnie karany przez nadgorliwe państwo polskie. Karany jest nawet bez własnej winy, czego ostatnio dobitnym przykładem jest skandaliczne zachowanie organów państwowych reprezentujących obecny rząd  względem rolników w województwie zachodniopomorskim, którzy uczestnicząc w przetargu dotyczącym zakupu ziemi, kontrolowanym przez urzędników zostali uwięzieni. Chcemy wprowadzenia oczekiwanego przez społeczeństwo prawa i sprawiedliwości i to zrobimy.

Dlaczego PiS prowadzi tak agresywną kampanię przeciwko przyjęciu uchodźców? Z jednej strony prezes Kaczyński chciałby wysyłać polskich emerytów na wakacje na arabskich plażach, z drugiej - boi się, że Arabowie zwloką do nas różne choroby. To nie sprzeczność?

- PiS nie prowadzi agresywnej polityki względem uchodźców. Nasza partia poprzez słowa pana prezesa Kaczyńskiego zaoferowała wsparcie dla tych uchodźców, którzy tego potrzebują. Zaproponowaliśmy, żeby każdy z krajów unijnych solidarnie przeznaczył równą procentowo wartość ze swojego PKB na przekazanie pomocy finansowej na zewnątrz. Natomiast szanując oczekiwania i obawy narodu polskiego jesteśmy zobowiązani bronić interesów mieszkańców i państwa.

W związku z tym, mając świadomość, że wpuszczani na teren Unii Europejskiej w sposób chaotyczny i niekontrolowany ludzie, w większości przybywający z powodów ekonomicznych, wyznający prawo szariatu, które często uniemożliwia respektowanie prawa krajowego zdumieni jesteśmy nieodpowiedzialnym zachowaniem polskiego rządu w tej sprawie i jesteśmy takiemu zachowaniu przeciwni. Widzimy natomiast wielką potrzebę zatroszczenia się o Polaków szczególnie ze Wschodu, którzy chcą przyjechać do Polski od wielu lat, także w czasie wojny na Ukrainie, a nie są objęci przez rząd PO-PSL podobną troską, jak narzucona i miękko przyjęta wola Unii Europejskiej w sprawie uchodźców.

Dlaczego jako szef partii w okręgu nie startuje pan z pierwszego miejsca na liście? Czyżby pani poseł Mazurek miała wyższe notowania u prezesa?

- Nigdy nie startowałem z pierwszego miejsca na liście. Mimo to cieszę się, że mieszkańcy regionu w każdych kolejnych wyborach dawali mi zdecydowane poparcie poprzez coraz większą ilość głosów. W ostatnich wyborach miałem najlepszy wynik w okręgu, ale też jeden z najlepszych w całym województwie. Moim ulubionym miejscem na liście jest numer 2. Jako pełnomocnik okręgowy bardzo cenię sobie współpracę z władzami krajowymi partii, czego efektem jest pozytywnie odbierane w Warszawie zgłaszania potrzeb naszego regionu i kreowania działalności, która stale zwiększa poparcie PiS w regionie.

W ostatnich wyborach prezydenckich Okręgowa Komisja Wyborcza w Zamościu osiągnęła trzeci wynik poparcia dla kandydatury obecnego prezydenta Andrzeja Dudy – na 51 komisji. Myślę, że moja praca i zaangażowanie mieszkańców, którym dziękuję za wsparcie jest i będzie zauważana w Warszawie. Po zwycięstwie w nadchodzących wyborach nasza mocna pozycja przyniesie realizację przez rząd PiS pozytywnych projektów dla regionu. Jestem zadowolony ze współpracy ze wszystkimi parlamentarzystami PiS, członkami partii i społeczeństwem

Jak Pan ocenia - co pozytywnego zmieniło się w Zamościu za czasów rządów Marcina Zamoyskiego?

- Polska, tak jak każdy kraj, co miesiąc, co rok się zmienia. W związku z tym zauważyłem także pozytywne zmiany w Zamościu. Jako historyk i mieszkaniec cieszę się z pięknie odnowionego Starego Miasta. Faktycznie, może ono przyciągać do nas chciałoby się jak najliczniejszych turystów. Natomiast stoję na stanowisku, że tego typu kosztowna inwestycja odsunęła na bok realizację innych zadań infrastrukturalnych, na które czekali mieszkańcy, jak drogi, chodniki czy ułatwianie tworzenia nowych miejsc pracy. Przez ostatnie osiem lat można było poczynić skuteczne starania o wielkie pieniądze na inne ważne zadania inwestycyjne. Cieszy mnie także piękne, nowoczesne i ciągle rozbudowywane zoo i wreszcie po wielu latach zbudowany regionalny zakład odpadów w Dębowcu, przy którego powstawaniu za rządów PiS byłem skutecznie aktywny poprzez wpisanie go na listę rządowych inwestycji.

Jak przyciągnąć do Zamościa poważnych inwestorów, którzy przyczyniliby się do powstania nowych miejsc pracy? Ma pan na to jakiś pomysł?

- Przede wszystkim liczę na wdrożenie m.in. wcześniej wymienionych zmian ustawowych, które będą zwiększały zakres możliwości aktywności gospodarczej Polaków, ale też zwiększą środki na inwestycje w regionie, mające wpływ na powstawanie nowych miejsc pracy. Przez osiem lat obecna koalicja nie wdrożyła wielu przepisów okołogospodarczych, potrzebnych do zmiany. My to zrobimy. W sektorze działalności zupełnie regionalnej jesteśmy za tym, żeby duża część środków inwestycyjnych w ramach ustawy o zamówieniach publicznych była realizowana z udziałem miejscowych firm.

Liczę, że w Zamościu po trudnym okresie, w którym np. inwestor Pierogarnie Polskie musiał zaniechać działalności na terenie miasta nie ze swojej winy, wsparci przeze mnie samorządowcy zaangażują się w aktywne szukanie tak inwestorów zewnętrznych, jak i będą bardzo życzliwie wspierali w swoich możliwościach prawnych aktywność obywateli. Oczywiście dla rozwoju gospodarczego naszego województwa ważne jest maksymalne finansowe wsparcie rolnictwa (co robi Unia Europejska), także z udziałem budżetu krajowego. Stojące dobrze finansowo rolnictwo też będzie ważnym kołem zamachowym rozwoju innych firm, nie tylko świadczących usługi okołorolnicze.

Co pan zrobił do tej pory dla Zamojszczyzny i w ogóle dla swojego okręgu? Co chciałby pan zrobić w kolejnej kadencji?

- W kontekście mojej działalności parlamentarnej jako poseł na Sejm RP w ramach opozycji wraz z moim klubem przedkładałem projekty ustaw, które były dobre dla Polski, ale także dla mojego regionu. Niestety, podobnie jak projekty obywatelskie, były one odrzucane. W efekcie w kontekście ustawodawczym, a także realnego wspierania poszczególnych regionów kraju mamy skutek taki, że województwo lubelskie (w tym Zamojszczyzna) ponosi efekty złej polityki rządu, która opiera się na wspieraniu rozwoju na bazie metropolii, do których nie należy nawet Lublin, a nie na zrównoważonym rozwoju, co my preferujemy. Widać to w braku inwestycji, chociaż m.in. ja, jako poseł opozycji, byłem u początków starań o budowę trasy S-17, która w wyniku nacisku politycznego i społecznego została zrealizowana. Ta droga służy także mieszkańcom Zamojszczyzny.

Byłem skutecznie zaangażowany w powstanie w Zamościu Wojskowego Oddziału Gospodarczego, w którym jest wiele miejsc pracy, w pozyskanie inwestycji dla Spółdzielni Zamoyskiego w Zamościu, powrót połączeń kolejowych do regionu, obronę przed nieuczciwą prywatyzacją Krajowej Spółki Cukrowej i działania przeciwko likwidacji szkół na terenach wiejskich. Szczegółowe informacje o mojej działalności regionalnej można znaleźć na mojej stronie internetowej www.slawomirzawislak.pl. Nie bez znaczenia było też to, że przez cały okres mojej pracy parlamentarnej, moje pięć biur poselskich świadczyło bezpłatne porady prawne dla mieszkańców.

W kolejnej kadencji chciałbym razem z rządem PiS wdrożyć politykę zrównoważonego rozwoju, która wprowadzi radykalne zwiększenie inwestycji na naszym terenie w infrastrukturę drogową, kolejową i inną, dającą szansę na tworzenie miejsc pracy. Będę przy skutecznych staraniach o przywrócenie równych dopłat bezpośrednich dla polskich rolników, a także za przepisami, które pobudzą polską przedsiębiorczość. Chodzi tu o ulgi podatkowe, uproszczenie podatków, działalności przedsiębiorców i zrównanie szans działalności podmiotów polskich w stosunku do podmiotów zagranicznych, które w tym momencie często są preferowane.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 października 2015 o 09:00
to co elektrownię atomowa tak jak Orban PIS buduje z Rosją i PUTINEM????????????????????????????????
Avatar
Gość / 16 października 2015 o 03:16
Dobrze to ani Elżbieta umie pracować, a po urodzinach najlepiej :)
Avatar
Gość / 16 października 2015 o 02:02
Dobre programy polityczne? hm gdzie ja to slyszalam..
Avatar
jubilator / 15 października 2015 o 23:07

Kruk zaczęła błąkać się na salonach  duzo wcześniej, kiedy L Kaczyński był prezesem NIKu. Prezio przejął ja po bracie i tak ją popycha z kadencji na kadencję. :P

Avatar
Ada / 15 października 2015 o 22:49

Zawiślak mówi słowo w słowo jak reszta pisiorów. Nie wiem czy oni to mają w genach czy na kartkach? :P

Na kartkach, Oni się tego uczą, słuchają w nocy. Tu nie ma zmiłuj albo sie umie zapamiętać te bzdury co gada prezes i jest się jedynką na liście jak Kruk od ponad 10 lat albo sie nie umie. Tylko dlaczego mają wyborców za debili, myślą, że ludzie nie widzą tego braku zaangażowania.

Avatar
Irychna / 15 października 2015 o 22:39

Nie mówi się o tym bo w  mniemaniu Pisu to nie afery a eksperymenty Mikołaja Doświadczyńskiego. Prezio eksperymentował też z Elą Kruk, ale ta się upiła i skończyło się na coś tam, coś tam. :P

Avatar
Gość / 15 października 2015 o 22:00
PiS u władzy = nadużycia i afery! Tomasz Lipiec, Adam Hofman, Konrad Tomaszewski, Adam Lipiński, Mariusz Kamiński, Jacek Ciechankwski itd itd ! Czemu sie o tym nie mówi????
Avatar
yupidupi / 15 października 2015 o 17:07

Zawiślak mówi słowo w słowo jak reszta pisiorów. Nie wiem czy oni to mają w genach czy na kartkach? :P

Avatar
Gość / 15 października 2015 o 16:14
Biedny Zawiślak odrzucali mu projekty ustawy jak Palikotowi tyle, że u Palikota się okazało, że projektów zamiast 5 były 3 z czego z jednego sami zainteresowani zrezygnowali, a zresztą chodzi o to, że taki Zawiślak czy Michałkiewicz wszystko powiedzą żeby było, że się starali, a naprawdę robili a robili wielkie NIC i taka jest prawda
Avatar
tuturek / 15 października 2015 o 15:34

No wicie chciałem, ale no wicie nie mogłem, bo to wszystko przez tych z PO. Skąd my to znamy, wszyscy winni tylko nie pis, słodka wymówka na nieróbstwo.

Avatar
Gość / 16 października 2015 o 09:00
to co elektrownię atomowa tak jak Orban PIS buduje z Rosją i PUTINEM????????????????????????????????
Avatar
Gość / 16 października 2015 o 03:16
Dobrze to ani Elżbieta umie pracować, a po urodzinach najlepiej :)
Avatar
Gość / 16 października 2015 o 02:02
Dobre programy polityczne? hm gdzie ja to slyszalam..
Avatar
jubilator / 15 października 2015 o 23:07

Kruk zaczęła błąkać się na salonach  duzo wcześniej, kiedy L Kaczyński był prezesem NIKu. Prezio przejął ja po bracie i tak ją popycha z kadencji na kadencję. :P

Avatar
Ada / 15 października 2015 o 22:49

Zawiślak mówi słowo w słowo jak reszta pisiorów. Nie wiem czy oni to mają w genach czy na kartkach? :P

Na kartkach, Oni się tego uczą, słuchają w nocy. Tu nie ma zmiłuj albo sie umie zapamiętać te bzdury co gada prezes i jest się jedynką na liście jak Kruk od ponad 10 lat albo sie nie umie. Tylko dlaczego mają wyborców za debili, myślą, że ludzie nie widzą tego braku zaangażowania.

Avatar
Irychna / 15 października 2015 o 22:39

Nie mówi się o tym bo w  mniemaniu Pisu to nie afery a eksperymenty Mikołaja Doświadczyńskiego. Prezio eksperymentował też z Elą Kruk, ale ta się upiła i skończyło się na coś tam, coś tam. :P

Avatar
Gość / 15 października 2015 o 22:00
PiS u władzy = nadużycia i afery! Tomasz Lipiec, Adam Hofman, Konrad Tomaszewski, Adam Lipiński, Mariusz Kamiński, Jacek Ciechankwski itd itd ! Czemu sie o tym nie mówi????
Avatar
yupidupi / 15 października 2015 o 17:07

Zawiślak mówi słowo w słowo jak reszta pisiorów. Nie wiem czy oni to mają w genach czy na kartkach? :P

Avatar
Gość / 15 października 2015 o 16:14
Biedny Zawiślak odrzucali mu projekty ustawy jak Palikotowi tyle, że u Palikota się okazało, że projektów zamiast 5 były 3 z czego z jednego sami zainteresowani zrezygnowali, a zresztą chodzi o to, że taki Zawiślak czy Michałkiewicz wszystko powiedzą żeby było, że się starali, a naprawdę robili a robili wielkie NIC i taka jest prawda
Avatar
tuturek / 15 października 2015 o 15:34

No wicie chciałem, ale no wicie nie mogłem, bo to wszystko przez tych z PO. Skąd my to znamy, wszyscy winni tylko nie pis, słodka wymówka na nieróbstwo.

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 0

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 6

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 37 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 216 47

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 59 61

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 19 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.