środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

SLD idzie pod namiot

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2006, 19:03

Rada Miejska SLD w Lublinie wezwała posłów z Lubelszczyzny do postawienia premiera Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu i zagłosowania za samorozwiązaniem Sejmu. Jeśli tego nie zrobią, SLD grozi: Wyjdziemy na ulicę!

– Mityczna IV RP, pomysł braci Jarosława i Lecha Kaczyńskich rozpadł się w pył. Na politycznej giełdzie w cenie jest dziś służalczość wobec Kaczyńskich, PiS oraz filozofii TKM – ocenia Piotr Zawrotniak, szef Rady Miejskiej SLD w Lublinie.
W skierowanym wczoraj apelu do parlamentarzystów wszystkich opcji, SLD krytycznie ocenił postępowanie Adama Lipińskiego i Wojciecha Mojzesowicza, którzy rozmawiali z Renatą Beger z Samoobrony m.in. o rządowym stanowisku dla niej w zamian za przejście do PiS. I wezwał naszych posłów do postawienia przed Trybunałem Stanu premiera Jarosława Kaczyńskiego oraz zagłosowania za skróceniem kadencji Sejmu.
– Chcemy, aby nasi posłowie oszczędzili Polakom dalszej kompromitacji kraju w oczach europejskiej opinii publicznej – tłumaczy Zawrotniak.
Lubelscy posłowie nie zamierzają jednak odpowiadać na apel SLD. – To ostatnia polityczna formacja, która powinna zabierać dziś głos – mówi Andrzej Mańka, poseł LPR. – Widać, że aż przebierają nogami chcąc się znowu dorwać do władzy i szkodzić Polsce. Ja na pewno nie będę się wpisywał w ich koncepcje polityczne.
Apelem SLD nie jest zdziwiona Samoobrona. – Koledzy z SLD patrzą na to, co my robimy i próbują nas naśladować – uważa Bolesław Borysiuk, poseł Samoobrony. – Renata Beger właśnie złożyła doniesienie do prokuratury na panów Lipińskiego i Mojzesowicza. Wystąpiliśmy o powołanie sejmowej komisji śledczej w tej sprawie. Nas nikt nie musi agitować.
SLD zapowiada, że jeśli lubelscy posłowie nie odpowiedzą na ich apel, to podczas najbliższego posiedzenia Sejmu (10–13 października) rozłożą namioty na placu Litewskim i rozpoczną protest. – Być może nawet nie wystąpimy o stosowne pozwolenie do Urzędu Miasta. Skoro władza nas ignoruje, to odpowiemy tym samym – zapowiada Zawrotniak.
– Czy działacze SLD mają świadomość, że idzie zima i na namiot za późno? – żartuje poseł PSL Jan Łopata. – To chwyt marketingowy przed wyborami samorządowymi. A nam teraz potrzeba spokoju, a nie eskalacji konfliktu.
– My w ogóle nie będziemy się odnosili do tego rodzaju zachowań. Boję się tylko, że ich efekty mogą być nieprzewidywalne – ocenia Artur Soboń, rzecznik PiS na Lubelszczyźnie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!