sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

• Najpierw odłączacie się od SLD, potem popieracie rząd Marka Belki. Czy to nie hipokryzja?
- Poparliśmy Belkę, bo on nie chodzi na pasku SLD. To fachowiec, który po prostu realizuje swoją politykę. Nie ma już czasu na to, żeby tłuc się o stołki, zmieniać rządy. Jest parę spraw w rządzie, których nie należy już przerywać. Choćby ustawa zdrowotna.
• Co dostaliście w zamian za poparcie?
- Nasze "tak” dla Belki było bezinteresowne. Może trudno w to uwierzyć, ale nie uzależniliśmy poparcia od tego, czy jakiś Pierdziszewski dostanie posadę w Pcimiu Dolnym.
• Wasi wyborcy mogą odczytać poparcie dla Belki jako chęć przeproszenia się z SLD. Pójdziecie do wyborów razem?
- Nie ma takiej możliwości, ani warunków. Z sojuszu musieliby odejść ludzie, którzy narobili bałaganu. A jest ich naprawdę dużo. Poza tym, jaka to by była polityka? Borowskiego czy Oleksego? Janika czy Sierakowskiej? Nie interesuje nas współpraca z SLD.
• Co będziecie chcieli uzyskać, jeśli uda się wam wejść do parlamentu?
- Przede wszystkim będziemy pracować nad tym, by odpartyjnić administrację. Chcemy by na wszystkie stanowiska odbywały się konkursy. By nie było stołków obsadzanych ludźmi z nadania politycznego. A już karygodne jest, by ludzie, którzy są w kierownictwie partii zajmowali najwyższe stanowiska. Szef partii nie może być prezydentem, burmistrzem czy marszałkiem, bo partia nie ma nad nim absolutnie żadnej kontroli. I taki ktoś może sobie używać do woli. I zamieniać miasto czy województwo we własny folwark.
• Jak zachowają się lubelscy radni SdPl w poniedziałek, podczas głosowania nad odwołaniem Zarządu Województwa?
- Na pewno postąpią właściwie. Nie chcę wyprzedzać faktów. Znam sytuację waszego sejmiku i wiem, że jest bardzo trudna. Mam nadzieję, że rządy obejmą właściwi ludzie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!