Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 czerwca 2015 r.
9:20

Śledztwo ws. wyłudzania rent z ZUS: Osiem osób z zarzutami

1 21 A A
(fot. Archiwum)
(fot. Archiwum)

Rekordzistka – 68-letnia lublinianka przez 6 lat pobrała prawie 60 tysięcy złotych renty, która jej się nie należała. Kobieta przyznała się do winy. W sumie zarzuty wyłudzenia świadczeń rentowych usłyszało 8 osób. Są to mieszkańcy Lublina i powiatu świdnickiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału Korupcji KWP w Lublinie działający pod nadzorem V Wydziału Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Sprawa jest rozwojowa.

– Dotychczas 8 osób usłyszało zarzuty – informuje podkom. Andrzej Fijołek z Zespołu Komunikacji Społecznej KWP w Lublinie. – To cztery kobiety i czterej mężczyźni w wieku od 56 do 67 lat. Podejrzani to mieszkańcy Lublina i powiatu świdnickiego. Przestępczy proceder polegał na osiągnięciu korzyści majątkowej. Sprawcy przy pomocy ustalonych pośredników uzyskiwali nierzetelną dokumentację medyczną, którą następnie przedkładali w ZUS. Na tej podstawie przez kilka lat niesłusznie pobierali rentę.

Łącznie osiem osób wyłudziło od ZUS ponad 230 tysięcy złotych.

Rekordzistą okazała się 68-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta w ciągu 6 lat otrzymała z ZUS 60 tysięcy renty, której dostawać nie powinna.

– Podczas przesłuchania przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 8 lat, karze grzywny oraz obowiązku naprawienia szkody – dodaje podkom. Fijołek.

Podejrzanym o nielegalny proceder grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 stycznia 2016 o 11:36
Zobaczcie Zus biłgoraj pana doktora Mariana Kota ktury sprzedaje renty za 4000 bez zadnej dokumentacji medyczneja to tylko czubek gury lodowej jeszcze gorzej jest w Biłgorajskim krusie
Avatar
Gość / 26 czerwca 2015 o 20:19
często rolniki majo rente od psychiatry,nimi trza sie zająć.niby świr a traktorem,kombajnem jeżdzi.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 14:02
Pewna kobieta Niećko się nazywa też załatwia renty w Krusie , jest pielęgniarką i z doktorami ma układy . Tym powinna policja się zająć . To tak słynna rodzina jest w powiecie Świdnickim
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 09:42
A gdzie lekarze orzecznicy ? Może to im trzeba dobrać się do du.y. Dopiero malwersacja - 825 zł miesięcznie... A gdzie są ci co kradną miliony ...
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 21:19

BARDZO DOBRZE.

Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 21:17

Każdy ukarany złodziej, to radość w moim sercu.

Ale który?Ten malućki co wyłudził 800zł na miesiąc?Czy ten kolosalny co wyłudza od ludzi miliony miesięcznie?Jeszcze pier***i że za 10 lat mogę nie mieć emerytury za 40 lat mojej pracy...złodzieje!!!

Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 19:35
Każdy ukarany złodziej, to radość w moim sercu.
Avatar
Rajmund / 21 czerwca 2015 o 16:38

A mój koleżka kiedyś za 4,5 tys załatwił sobie rentę bo by  normalnie dostać był za zdrowy.Tylko raz zobaczył listonosza przed pujściem do piachu.Normalnie zrobił interes życia?!?! :wacko:

Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 15:32

Złamiesz nogę to z PZU dostaniesz odszkodowanie.A spróbuj od ZUS-u ''wyrwać''grosz.Życzę powodzenia!

Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 15:29

ZUS to pasożyt na zdrowym organizmie.Wypija z nas soki i sole mineralne.Buduje sobie szklane wieżowce...Od kalek wymaga odrostu ręki lub nogi...POLSKA PARANOJA!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 3 stycznia 2016 o 11:36
Zobaczcie Zus biłgoraj pana doktora Mariana Kota ktury sprzedaje renty za 4000 bez zadnej dokumentacji medyczneja to tylko czubek gury lodowej jeszcze gorzej jest w Biłgorajskim krusie
Avatar
Gość / 26 czerwca 2015 o 20:19
często rolniki majo rente od psychiatry,nimi trza sie zająć.niby świr a traktorem,kombajnem jeżdzi.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 14:02
Pewna kobieta Niećko się nazywa też załatwia renty w Krusie , jest pielęgniarką i z doktorami ma układy . Tym powinna policja się zająć . To tak słynna rodzina jest w powiecie Świdnickim
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 09:42
A gdzie lekarze orzecznicy ? Może to im trzeba dobrać się do du.y. Dopiero malwersacja - 825 zł miesięcznie... A gdzie są ci co kradną miliony ...
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 21:19

BARDZO DOBRZE.

Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 21:17

Każdy ukarany złodziej, to radość w moim sercu.

Ale który?Ten malućki co wyłudził 800zł na miesiąc?Czy ten kolosalny co wyłudza od ludzi miliony miesięcznie?Jeszcze pier***i że za 10 lat mogę nie mieć emerytury za 40 lat mojej pracy...złodzieje!!!

Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 19:35
Każdy ukarany złodziej, to radość w moim sercu.
Avatar
Rajmund / 21 czerwca 2015 o 16:38

A mój koleżka kiedyś za 4,5 tys załatwił sobie rentę bo by  normalnie dostać był za zdrowy.Tylko raz zobaczył listonosza przed pujściem do piachu.Normalnie zrobił interes życia?!?! :wacko:

Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 15:32

Złamiesz nogę to z PZU dostaniesz odszkodowanie.A spróbuj od ZUS-u ''wyrwać''grosz.Życzę powodzenia!

Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 15:29

ZUS to pasożyt na zdrowym organizmie.Wypija z nas soki i sole mineralne.Buduje sobie szklane wieżowce...Od kalek wymaga odrostu ręki lub nogi...POLSKA PARANOJA!!!!!!!!!

Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 0 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 0

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 5 2

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 1

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska – Senegal 0:2 [NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska – Senegal 0:2 [NA ŻYWO] 1 7

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 4 7

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 4 25

Być może 300-metrowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Żwirki i Wigury w Świdniku stanie się bezpieczniejszy dla kierowców i rowerzystów. Obecnie to „kuriozum na skalę europejską”.