piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Słoneczny Wrotków - kiedy otwarcie? Jest problem z ratownikami

Dodano: 9 czerwca 2016, 06:27
Autor: Dominik Smaga

W sobotę otwarty zostanie kompleks basenów nad Zalewem Zemborzyckim, ale nie wszystkie atrakcje będą tu dostępne. Po niedzieli ośrodek zostanie zamknięty. Na dobre ma być uruchomiony od 18 czerwca. Operacja „wcześniejsze otwarcie” udała się tylko częściowo.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Uruchomienie basenów ośrodka Słoneczny Wrotków planowano na 18 czerwca. Jednak pod wpływem sugestii z Ratusza i ładnej pogody Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapowiedział, że aż tyle czekać nie będzie i baseny otworzy w „drugi weekend miesiąca”.

Tuż przed „drugim weekendem” obiekt jest praktycznie gotowy na przyjęcie gości. – Woda jest już przebadana i została dopuszczona do kąpieli – poinformował nas wczoraj Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR. Niby wszystko jest gotowe, ale...

Wiadomości z południa

Znienacka MOSiR oznajmił wczoraj w południe, że nie zdoła otworzyć Słonecznego Wrotkowa przed 18 czerwca. Powód? – Prognozy pogody na weekend mówią, że w dzień będzie kilkanaście stopni, a nocą tylko kilka. Dlatego woda będzie zimna – tłumaczył Bednarczyk. I dorzucał jeszcze jeden argument: – Nie będziemy mieć ratowników.

– Rzeczywiście jest problem z obsadą – potwierdzał Robert Wawruch, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. – Czerwiec jest pod tym względem krytyczny, bo bazujemy na uczniach, studentach i nauczycielach wuefu dorabiających w wakacje jako ratownicy. Żadna z tych grup nie ma wolnego czasu w czerwcu. Otwarcie było ustalone na 18 czerwca, a jego przesuwanie na 11 czerwca było decyzją niefortunną.

Wersja popołudniowa

Po godzinie 16 MOSiR zmienił zdanie co do terminu otwarcia, a prognozy wcześniej „niekorzystne” nazywały się już „zmiennymi”.

– Otwarcie nastąpi w najbliższy weekend, ale tylko na sobotę i niedzielę. W tych dniach Słoneczny Wrotków będzie czynny od godz. 11 do 18 – poinformował Bednarczyk. Zastrzegł jednak, że otwarta będzie tylko część atrakcji: – W najbliższy weekend uruchomimy wodny plac zabaw, wszystkie zjeżdżalnie i basen włoski. Pozostałe baseny będą zamknięte. Ograniczenia wynikają z liczby ratowników, których udało nam się zorganizować na ten weekend.

Po niedzieli Słoneczny Wrotków znów ma być zamknięty, ponownie ma przyjąć gości od 18 czerwca i od tego dnia byłby czynny już codziennie. Tak przynajmniej zapowiada zarządca ośrodka.

Brak ratowników

WOPR potwierdza, że problem z ratownikami jest o wiele poważniejszy. – Na rynku jest deficyt ratowników, bo nie jest to dobrze opłacany zawód, można zarobić około 1,5 tys. miesięcznie, a młodzi ludzie szukają dobrych zarobków – mówi Wawruch. Dodatkowo na rynku namieszało otwarcie Aqua Lublin, bo obiekt ściągnął wielu ratowników. Dlatego musimy szukać i szkolić nowych.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Koral
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 czerwca 2016 o 21:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Urzędasy tak rozpisują przetargi, że wygrywa firma która zapłaci mniej ratownikom. Po za tym Lublin niby miasto prorodzinne, a w przetargach nie uwzględniają umowy o pracę, niestety jeśli WOPR uwzględni w przetargu umowy o pracę- przegra go.
Rozwiń
Gość
Gość (9 czerwca 2016 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
9 zł za godzinę i brak wypłaty w przypadku złej pogody.
Rozwiń
Koral
Koral (9 czerwca 2016 o 15:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ostatnio w mediach głośno o pielęgniarkach więc może one zaczną pracować na basenach. Ratownicy wodni medyczni, górscy to dopiero zawód niedoceniony choć w kwestii ratowania życia myślę że powinien stać wyżej niż pielęgniarki. Idąc wzorcem zachodnim ratownicy są zawodem dostrzeganym i szanowanym przez społeczeństwo. W Polsce to grupa zawodowa która jest pomiatana zarówno przez obywateli jak i swoich przełożonych większości dyrektorów placówek medycznych. Myślę,  że ratownicy będą grupa zawodowa która potrafi się zorganizować i pokaże że też potrafią mówić jednym głosem czego im życzę. Chciałbym pozdrowić Panów Ratowników z którymi rozmawiałem przed tygodniem przy Al Kraśnickiej.
Rozwiń
Gość
Gość (9 czerwca 2016 o 13:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
1500?? 9 zł za godzine taka jest kasa, a co do czego to prokurator
Rozwiń
Gość
Gość (9 czerwca 2016 o 11:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
trzeba więcej radnych do biura zatrudnić może oni tacy zdolni zrobią coś i trzeba zmniejszyć liczbę fizycznych to będą oszczędności!!.i
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!