sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Słoneczny Wrotków się czyści

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lipca 2009, 21:30

Mam nadzieję, że teraz będzie już lepiej - mówi dyrektor MOSiR. Specjaliści z ośrodka przez tydzień pracowali nad kąpieliskiem wygrodzonym w zalewie obok miejskich basenów. Teraz woda ma być czystsza.

Kąpielisko miało być jedną z największych atrakcji rozbudowanego ośrodka Słoneczny Wrotków. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogrodził tamą zakole wodne wchodzące w nabrzeże. Tama została usypana z piasku, który miał skutecznie odgradzać czystą wodę w kąpielisku od reszty akwenu.

Tymczasem po dwóch tygodniach funkcjonowania ośrodka okazało się, że woda w kąpielisku ma kolor kakao, bo przez cały czas unosił się w niej piasek, którym wysypano dno.

MOSiR kilka dni temu zamknął kąpielisko i spuścił z niego wodę. Nieczynna jest też największa atrakcja tego lata, czyli rura, którą można było zjeżdżać do zalewu. Zdaniem specjalistów z ośrodka, to ona mogła być jedną z przyczyn unoszenia się piachu.

- Dlatego wydzielamy od reszty kąpieliska "lądowisko”, gdzie kończyli swój zjazd pędzący rurą. Samo "lądowisko” będzie wyłożone folią basenową - mówi Mariusz Szmit, dyrektor MOSiR. Dzięki temu lądujący w wodzie nie będą wzburzali leżącego na dnie piasku.

Pozostała część kąpieliska od tygodnia jest pod specjalnym nadzorem. MOSiR płucze dno, żeby piasek lepiej się tam uleżał.

- Pamiętajmy, że to jest naturalne kąpielisko, a nie basen. Tu nigdy nie będzie tak czystej wody, jak w basenie - podkreśla Szmit. - A to, że w pierwszych dniach użytkowania piasek unosi się z dna, jest typowe dla takich kąpielisk. Ten piach musi się po prostu uleżeć - dodaje. - Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. I woda będzie czystsza.

Kąpielisko ma zostać ponownie otwarte dziś, a najpóźniej jutro. Pozostała część Słonecznego Wrotkowa jest czynna bez zakłóceń.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
KevvInko
majk
~gosc~
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KevvInko
KevvInko (29 lipca 2009 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy teraz juz jest otwarte BASENY SŁONECNY WROTKÓW???
Rozwiń
majk
majk (12 lipca 2009 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przejście jest, o co wam chodzi??
Rozwiń
~gosc~
~gosc~ (11 lipca 2009 o 08:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wc zesniej Stani teraz Szmidt. Przeciez oni nie maja nawet wyobraźni przedszkolaka ... Tak basen bedzie .. nikomu to sie nigdy nie udało żeby wydzielić taki mały kawałek akwenu i bez urządzen filtrujących rpbić bBASEN . Piasek sie musi uleżeć ... ale jaja ...
Rozwiń
kluska
kluska (10 lipca 2009 o 23:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ile jeszcze naszych pieniędzy ma zmarnować pan Mariusz Szmit żeby wreszcie zleciał z tego wysokiego stołka który nie wiedzieć czemu zajmuje.Przecież on się po prostu na tym nie zna.Komu on podlega?Dlaczego nikt go nie rozlicza z tego marnotrawstwa publicznych środków?Co na to Prokuratura i NIK?
Rozwiń
etlex
etlex (10 lipca 2009 o 11:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To łamanie prawa. Inspektor budowlany śpi? Art.27 prawa wodnego: Zabrania się grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchni wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!