Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 grudnia 2012 r.
17:19
Edytuj ten wpis

Slumsy w Lublinie na mapie Google

Autor: Zdjęcie autora drs
0 29 A A
 (Google Maps)
(Google Maps)

Slumsy – tak według map Google nazywa się jedna z dzielnic miasta. Ratusz zażądał poprawki na wirtualnej mapie, ale jak dotąd się jej nie doczekał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mapami Google posługuje się większość użytkowników Internetu. Obejmują cały świat i umożliwiają odbycie wirtualnego spaceru po wielu miastach (od tego roku także po Zamościu i Lublinie).

Światowy koncern nie do końca poradził sobie z mapą Lublina. Z planu można się dowiedzieć, że jedna z dzielnic miasta nosi nazwę "Slumsy”. Taki napis pojawia się w pobliżu skrzyżowania al. Kraśnickiej z ul. Nałęczowską, nieopodal zajezdni trolejbusowej.

Władze miasta wiedzą już o sprawie. – Gdy tylko dowiedzieliśmy się o tym błędzie zgłosiliśmy go do biura Google Polska we Wrocławiu – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina To było ponad dwa tygodnie temu, ale do tej pory nic się w tej sprawie nie wydarzyło. Podobno mają jakieś problemy techniczne. Jeszcze raz zwrócimy się o poprawienie mapy – dodaje Krzyżanowska.

– Czas oczekiwania wynosi do pięciu tygodni – usłyszeliśmy dzwoniąc do wrocławskiego biura Google Polska. Kobieta, z którą rozmawialiśmy (nie chciała się przedstawić) kazała uzbroić się w cierpliwość. Nie była też w stanie wyjaśnić, dlaczego na mapie pojawił się obraźliwy dla mieszkańców napis. – Ciężko mi powiedzieć – stwierdziła.

To nie jedyny błąd na mapie. Można się też z niej dowiedzieć m.in., że część al. Kompozytorów Polskich to "ul. Krakowska”. A w zależności od tego, jak bardzo powiększymy mapę nazwa "ul. Kaliska” pojawia się na całym ciągu al. Warszawska–al. Solidarności–al. Tysiąclecia– al. Witosa, lub tylko na jego fragmentach.

Wóz konny i XIX-wieczne zacofanie

Podobny problem Lublin miał ponad 10 lat temu z Microsoftem. W internetowej encyklopedii Encarta na zdjęciu mającym ilustrować centrum miasta widać było… wóz konny na polnej drodze. Podpis informował, że nasz region tkwi w XIX-wiecznym zacofaniu. Można się było także dowiedzieć, że Lublin był niegdyś częścią Litwy. Microsoft szybko przeprosił, ale o obiecaną rekompensatę w postaci komputerów i oprogramowania samorząd musiał dopominać się przez kilka lat.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
s / 2 stycznia 2013 o 13:21
[quote name='alkofil' timestamp='1356549860' post='713532']
Cała DK 12 to Kaliska
[/quote]
Coś się niektórym miasta czyba pomyliły, ul.Kaliska jest w Lublinie ale na LSM-e.
Avatar
NN / 2 stycznia 2013 o 12:10
Openstreetmap jest dużo lepsze.
Avatar
hhh / 27 grudnia 2012 o 13:04
[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludzi mijanych na chodnikach i wszechobecna zazdrość połączona z ciągłym "bo mi się należy". Do tego przeogromna ilość kościołów - w nowoczesnym świecie symbolu zacofania (w każdej materii), tak właśnie wygląda nasze miasto, a czytając co piszą inni na tym forum można odnieść wrażenie, że to nawet nie slumsy tylko kompletny dół umysłowy zamiast LU google powinno oznaczyć nie tylko w tym jednym miejscu ale na całym obszarze "miasta".
[/quote]

[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludzi mijanych na chodnikach i wszechobecna zazdrość połączona z ciągłym "bo mi się należy". Do tego przeogromna ilość kościołów - w nowoczesnym świecie symbolu zacofania (w każdej materii), tak właśnie wygląda nasze miasto, a czytając co piszą inni na tym forum można odnieść wrażenie, że to nawet nie slumsy tylko kompletny dół umysłowy zamiast LU google powinno oznaczyć nie tylko w tym jednym miejscu ale na całym obszarze "miasta".
[/quote]
Nienawiść to ty siejesz, obrażając ludzi pochodzących z innych części województwa. Smutno ci, ze nie masz gdzie wyjechać w święta? A niby w czym ty jesteś lepszy od tych ludzi? Zazdrościsz, siejesz nienawiść a do tego uznajesz, że symbolem zacofania jest ilość kościołów. No inteligent pierwszej klasy. Jeśli liczba takich bałwanów jak ty będzie systematycznie spadać to i w tym mieście będzie lepiej.
[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki sch... rozwiń
Avatar
dietetyk / 27 grudnia 2012 o 10:26
[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludzi mijanych na chodnikach i wszechobecna zazdrość połączona z ciągłym "bo mi się należy". Do tego przeogromna ilość kościołów - w nowoczesnym świecie symbolu zacofania (w każdej materii), tak właśnie wygląda nasze miasto, a czytając co piszą inni na tym forum można odnieść wrażenie, że to nawet nie slumsy tylko kompletny dół umysłowy zamiast LU google powinno oznaczyć nie tylko w tym jednym miejscu ale na całym obszarze "miasta".
[/quote]Gdyby nie" wsioki" nie miałbyś z czgo robić" gówna",a tak nażresz się i wali ci w dekiel.
[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki sch... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2012 o 10:12
Takie dzielnice pojawiły się z jednego powdu, ktośwpisał w mapy goole uaktualnienie i google je zaakceptowało
mapy mozna edytopwać przy pomocy[url="http://www.google.pl/mapmaker?tab=MM"] http://www.google.pl/mapmaker[/url]
[url="http://lokalizacja.info/aktualnosci-i-artykuly/aktualnosci/popraw-mape-w-kreatorze-map-google.html"]http://lokalizacja.i...map-google.html[/url]
Avatar
bęc / 27 grudnia 2012 o 09:44
[url="http://www.itvl.pl/news/slumsy-w-lublinie-wedlug-google-tak"]http://www.itvl.pl/n...dlug-google-tak[/url] Źródło i więcej przykładów ze screenami
Avatar
jestem z miasta / 27 grudnia 2012 o 08:38
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludzi mijanych na chodnikach i wszechobecna zazdrość połączona z ciągłym "bo mi się należy". Do tego przeogromna ilość kościołów - w nowoczesnym świecie symbolu zacofania (w każdej materii), tak właśnie wygląda nasze miasto, a czytając co piszą inni na tym forum można odnieść wrażenie, że to nawet nie slumsy tylko kompletny dół umysłowy zamiast LU google powinno oznaczyć nie tylko w tym jednym miejscu ale na całym obszarze "miasta".
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludz... rozwiń
Avatar
stella / 27 grudnia 2012 o 08:20
kotas wyprowadzil sie z Dzierzawnej i teraz wielki Pan i sra w swoje gniazdo.a Dzierzawna to nie slamsy-prosze zajrzec do domow----w profesorskich widzialam wiekszy syf.
Avatar
bioware / 27 grudnia 2012 o 08:19
A propos: widział ktoś ostatnią aktualizację zdjęć w Google Earth? Temu satelitu to chyba ktoś chuchnął w zimny obiektyw, bo miasto jest niczym innym jak tylko zbiorem rozmazanych plam.
Avatar
gość / 27 grudnia 2012 o 07:59
Biurowce za to są jak z bajki
Avatar
s / 2 stycznia 2013 o 13:21
[quote name='alkofil' timestamp='1356549860' post='713532']
Cała DK 12 to Kaliska
[/quote]
Coś się niektórym miasta czyba pomyliły, ul.Kaliska jest w Lublinie ale na LSM-e.
Avatar
NN / 2 stycznia 2013 o 12:10
Openstreetmap jest dużo lepsze.
Avatar
hhh / 27 grudnia 2012 o 13:04
[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludzi mijanych na chodnikach i wszechobecna zazdrość połączona z ciągłym "bo mi się należy". Do tego przeogromna ilość kościołów - w nowoczesnym świecie symbolu zacofania (w każdej materii), tak właśnie wygląda nasze miasto, a czytając co piszą inni na tym forum można odnieść wrażenie, że to nawet nie slumsy tylko kompletny dół umysłowy zamiast LU google powinno oznaczyć nie tylko w tym jednym miejscu ale na całym obszarze "miasta".
[/quote]

[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludzi mijanych na chodnikach i wszechobecna zazdrość połączona z ciągłym "bo mi się należy". Do tego przeogromna ilość kościołów - w nowoczesnym świecie symbolu zacofania (w każdej materii), tak właśnie wygląda nasze miasto, a czytając co piszą inni na tym forum można odnieść wrażenie, że to nawet nie slumsy tylko kompletny dół umysłowy zamiast LU google powinno oznaczyć nie tylko w tym jednym miejscu ale na całym obszarze "miasta".
[/quote]
Nienawiść to ty siejesz, obrażając ludzi pochodzących z innych części województwa. Smutno ci, ze nie masz gdzie wyjechać w święta? A niby w czym ty jesteś lepszy od tych ludzi? Zazdrościsz, siejesz nienawiść a do tego uznajesz, że symbolem zacofania jest ilość kościołów. No inteligent pierwszej klasy. Jeśli liczba takich bałwanów jak ty będzie systematycznie spadać to i w tym mieście będzie lepiej.
[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki sch... rozwiń
Avatar
dietetyk / 27 grudnia 2012 o 10:26
[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludzi mijanych na chodnikach i wszechobecna zazdrość połączona z ciągłym "bo mi się należy". Do tego przeogromna ilość kościołów - w nowoczesnym świecie symbolu zacofania (w każdej materii), tak właśnie wygląda nasze miasto, a czytając co piszą inni na tym forum można odnieść wrażenie, że to nawet nie slumsy tylko kompletny dół umysłowy zamiast LU google powinno oznaczyć nie tylko w tym jednym miejscu ale na całym obszarze "miasta".
[/quote]Gdyby nie" wsioki" nie miałbyś z czgo robić" gówna",a tak nażresz się i wali ci w dekiel.
[quote name='jestem z miasta' timestamp='1356593932' post='713600']
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki sch... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2012 o 10:12
Takie dzielnice pojawiły się z jednego powdu, ktośwpisał w mapy goole uaktualnienie i google je zaakceptowało
mapy mozna edytopwać przy pomocy[url="http://www.google.pl/mapmaker?tab=MM"] http://www.google.pl/mapmaker[/url]
[url="http://lokalizacja.info/aktualnosci-i-artykuly/aktualnosci/popraw-mape-w-kreatorze-map-google.html"]http://lokalizacja.i...map-google.html[/url]
Avatar
bęc / 27 grudnia 2012 o 09:44
[url="http://www.itvl.pl/news/slumsy-w-lublinie-wedlug-google-tak"]http://www.itvl.pl/n...dlug-google-tak[/url] Źródło i więcej przykładów ze screenami
Avatar
jestem z miasta / 27 grudnia 2012 o 08:38
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludzi mijanych na chodnikach i wszechobecna zazdrość połączona z ciągłym "bo mi się należy". Do tego przeogromna ilość kościołów - w nowoczesnym świecie symbolu zacofania (w każdej materii), tak właśnie wygląda nasze miasto, a czytając co piszą inni na tym forum można odnieść wrażenie, że to nawet nie slumsy tylko kompletny dół umysłowy zamiast LU google powinno oznaczyć nie tylko w tym jednym miejscu ale na całym obszarze "miasta".
Nie wiem skąd ten raban, skoro kierowcy z rejestracjami LU jeżdżą w czapkach w samochodach, są uznani (co jest prawdą) za najgorszych kierowców-buraków w całej Polsce, 3/4 mieszkańców naszego miasta to przyjezdne wsioki, które zapomniały o swoich korzeniach (co pięknie widać teraz w okresie świąt - kilometry puuuuustych parkingów) to w jakim celu walczymy o slumsy? Połowa miasta wygląda jak slumsy, brudne i pomazane bloki, poniszczone klatki schodowe, gibająca się jak deb***e młodzież na ulicach w rytm hip hopu, nienawiść w spojrzeniach ludz... rozwiń
Avatar
stella / 27 grudnia 2012 o 08:20
kotas wyprowadzil sie z Dzierzawnej i teraz wielki Pan i sra w swoje gniazdo.a Dzierzawna to nie slamsy-prosze zajrzec do domow----w profesorskich widzialam wiekszy syf.
Avatar
bioware / 27 grudnia 2012 o 08:19
A propos: widział ktoś ostatnią aktualizację zdjęć w Google Earth? Temu satelitu to chyba ktoś chuchnął w zimny obiektyw, bo miasto jest niczym innym jak tylko zbiorem rozmazanych plam.
Avatar
gość / 27 grudnia 2012 o 07:59
Biurowce za to są jak z bajki
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 0 1

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 7 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 9

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 5

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 22 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 68 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!