wtorek, 30 maja 2017 r.

Lublin

Słupy na rogatce lubartowskiej sparaliżują miasto

Dodano: 16 grudnia 2012, 17:51
Autor: Dominik Smaga

Słupy, które zamontowano przy skrzyżowaniu ul. Lubartowskiej z al. Spółdzielczości Pracy, Unicką i O
Słupy, które zamontowano przy skrzyżowaniu ul. Lubartowskiej z al. Spółdzielczości Pracy, Unicką i O

Od jutra do niedzieli włącznie skrzyżowanie ul. Lubartowskiej z al. Spółdzielczości Pracy, Unicką i Obywatelską zostanie zamknięte. Powód? Wymiana wyginających się słupów.

Słupy zostały zamontowano całkiem niedawno, zaledwie pod koniec sierpnia. – Okazały się wadliwe i zaczęły się wyginać – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Koszty ich wymiany ma ponieść producent, częstochowska firma Kromiss-Bis. – Nie da się jednak tego zrobić bez zamknięcia skrzyżowania.

Ruch zostanie skierowany na objazdy. Urzędnicy wyznaczyli dwie alternatywne trasy. Pierwsza przez al. Spółdzielczości Pracy, al. Andersa i Lwowską. Druga, przez ul. Chodźki, Jaczewskiego i Prusa.
Zamknięcie skrzyżowania może spowodować powstawanie korków w tym rejonie miasta.

Latem, gdy rogatka lubartowska byłą wyłączona z powodu przebudowy, tworzyły się spore korki, choć z powodu wakacji natężenie ruchu było zdecydowanie mniejsze. Były wówczas problemy z przejazdem przez ul. Północną i Biernackiego, wielkie korki tworzyły się na ul. Walecznych, zatłoczona była ul. Podzamcze, a na al. Spółdzielczości Pracy zatykał się pas do skrętu w lewo w al. Andersa.

Tradycyjnie już największe problemy z przejazdem mogą pojawić się pierwszego dnia obowiązywania objazdów, zanim kierowcy przyzwyczają się do nowej organizacji.

Zmienionymi trasami kursować ma także komunikacja miejska. Dotyczy to linii 4, 17, 18 i 31, które mają kursować przez al. Spółdzielczości Pracy, al. Andersa i Podzamcze oraz linii 47, która pojedzie przez Lwowską, Tysiąclecia, Solidarności, Prusa, Jaczewskiego i Chodźki.

Zmienionymi trasami pojadą też linie 156 i 160 zastępczo obsługiwane autobusami, które będą skierowane przez Chodźki, Jaczewskiego i Biernackiego. W stronę ul. Królewskiej pojadą nie przez Lubartowską, ale przez Wodopojną i Świętoduską.

Miasto zapewnia, że pozostałe słupy zamontowane w ramach tej samej inwestycji od Gali aż do Obywatelskiej, nie są wadliwe.
Czytaj więcej o:
lublinek
jj
hans kloss
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

lublinek
lublinek (23 grudnia 2012 o 13:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta firma nie jest ani matką, ani córką czy coś tam. Od samego swojego początku ma w nazwie BIS, więc nie generalizuj. A poza tym zobacz co się dzieje na skrzyżowaniu od 2 dni/ nocy, nikt tematu widać nie olał. Wychodzi na to, że firma poważnie podeszła mimo wtopy.
Rozwiń
jj
jj (17 grudnia 2012 o 14:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Każda firma mająca w swojej nazwie "bis" to przewałka.
Rozwiń
hans kloss
hans kloss (17 grudnia 2012 o 14:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najważniejsze,że inwestor oraz wykonawcy pobrali za to solidną zapłatę albo nawet i premie. Teraz podatnicy poraz kolejny zapłacą za fuszerkę zlo - dziei,/ nie kojarzyć z tymi co kradną/ zyski są takie iż pracy nie brakuje fuszerom.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!