Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lutego 2018 r.
10:17

Służbowo pograli w piłkę w Turcji. Podróże zagraniczne lubelskich polityków

33 12 A A

Ponad 190 tys. zł kosztowały zagraniczne wyjazdy lubelskich posłów w 2017 roku. Najdroższa była wizyta Jana Łopaty (PSL) w Mongolii i Chinach. A dwaj inni parlamentarzyści pojechali służbowo pograć w piłkę w Turcji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

>>> Szczegóły wydatków - przejdź do galerii.

Polscy posłowie w ubiegłym roku za granicę wyjeżdżali 600 razy. Te wojaże kosztowały polskich podatników prawie 2,8 mln zł. Zestawienie sejmowych podróżników z województwa lubelskiego, podobnie jak przed rokiem, otwiera posłanka z Chełma Beata Mazurek. Rzeczniczka klubu PiS, a od niedawna także wicemarszałek Sejmu, uczestniczyła w ośmiu wyjazdach za 24 tys. zł. Trzykrotnie odwiedzała Ukrainę, gościła także na Węgrzech, Białorusi, w Rumunii, Belgii i Wielkiej Brytanii.

W bardziej egzotycznych kierunkach wybierał się Jan Łopata (PSL). – Od kilku lat uczestniczę w pracach Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. Dlatego biorę udział jako obserwator w wyborach w państwach członkowskich – mówi nam parlamentarzysta. Poseł stronnictwa przyglądał się m.in. wyborom prezydenckim w Mongolii i Chinach. Jego sześciodniowy pobyt w Azji kosztował prawie 27 tys. zł. Łopata odwiedził także m.in. Wietnam, jako członek delegacji towarzyszącej prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Do najkosztowniejszych wyjazdów można zaliczyć także wizytę posłanki PiS Elżbiety Kruk w Bangladeszu. Parlamentarzystka uczestniczyła tam w posiedzeniu Zgromadzenia Unii Międzyparlamentarnej. Koszt – nieco ponad 23 tys. zł.

Cztery podróże zaliczył inny polityk partii rządzącej – Artur Soboń, który gościł m.in. w Pekinie i Waszyngtonie. – Jestem członkiem Grupy Polsko-Chińskiej. Wyjazd do Chin miał lubelskie akcenty, bo w jego trakcie załatwialiśmy m.in. sprawy związane ze współpracą Uniwersytetu Medycznego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z chińskimi uczelniami. Z kolei do Stanów Zjednoczonych poleciałem na konferencję Banku Światowego, w której uczestniczyli przedstawiciele wszystkich parlamentów. Ktoś musiał tam reprezentować Polskę – tłumaczy Soboń, który ponadto gościł na Łotwie i na Litwie. – Te dwa wyjazdy były związane ze sprawami obronności – dodaje parlamentarzysta.

Gdzie jeszcze jeździli nasi posłowie? Marcin Duszek (PiS) na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej pojechał do Chicago, gdzie spotkał się z przedstawicielami organizacji polonijnych i uczestniczył w audycjach radiowych. Za ten wyjazd Kancelaria Sejmu według przekazanych nam informacji zapłaciła jednak tylko 172 zł.

Genowefa Tokarska (PSL) wybrała się do Reykjaviku na Światowy Szczyt Kobiet, co kosztowało podatników ponad 7 tys. zł. Z kolei Grzegorz Raniewicz (PO) i Piotr Olszówka (PiS) odwiedzili turecką Antalyę, gdzie wzięli udział w międzynarodowym parlamentarnym turnieju piłkarskim. Polski Sejm zapłacił co prawda tylko za ich transport, ale kosztowało to po niemal 6 tys. zł na osobę.

Quiz: Quiz walentynkowy nie tylko dla zakochanych

Quiz walentynkowy nie tylko dla zakochanych

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 23:08
Tyle ,że kiedy wyjeżdżają PiS-owscy urzędnicy służbowo to Polska ma z tego konkretne korzyści , nie to co "słońce Peru" czy "szogun". Tomaszu Maciuszczak ja z takim tematem bym się nie wychylał bo ja Panu mogę przypomnieć za ile i gdzie wyjeżdżali Żukowe - o chociażby ten wyjazd do Gąsiorowskiego do Izraela ( może zna Pan efekty tego wyjazdu ? ).
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 19:16
PIS tłumaczy Polakom że ich poseł Marcin Duszek poleciał służbowo, czyli na nasz (podatników) koszt, za 172 złote !!! Czyli PIS robi z nas durniów, idiotów i niedouków. Kiedy zwolennicy PIS przestaną wierzyć w te bzdury ?
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 16:32
Zdjęcie pisówki chyba z 40 kilo temu robione
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 13:57
Zgadnijmy czemu wyjazd Eli coś tam coś tam był jednym z najdroższych? :D
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 13:08
Jerry typowy Janusz polityki Nie poradzę że oglądasz TVN, tam twierdzą to co muszą.
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 12:42
A kiedy W.Karpiński wybierze się w podróż do Wronek ?;-)
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 12:15
Jakie korzyści przyniosły nam te nibysłużbowe wyjazdy??. Co nam daje przyglądanie się wyborom na drugim końcu świata, czy zabawa w piłkę na boisku???. Czy w sejmie, senacie nie ma jakiegoś regulaminu na co posioł może wydawać społeczną kasę??.
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 11:12
"Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes Artur Soboń, naszego klubu "Tęcza". Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! "
Avatar
jeery / 15 lutego 2018 o 10:45
chyba zachód Białorusi...
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 10:42
Chłopki z PSL uwielbiają pławić się w luksusie za nieswoje pieniądze.
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 23:08
Tyle ,że kiedy wyjeżdżają PiS-owscy urzędnicy służbowo to Polska ma z tego konkretne korzyści , nie to co "słońce Peru" czy "szogun". Tomaszu Maciuszczak ja z takim tematem bym się nie wychylał bo ja Panu mogę przypomnieć za ile i gdzie wyjeżdżali Żukowe - o chociażby ten wyjazd do Gąsiorowskiego do Izraela ( może zna Pan efekty tego wyjazdu ? ).
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 19:16
PIS tłumaczy Polakom że ich poseł Marcin Duszek poleciał służbowo, czyli na nasz (podatników) koszt, za 172 złote !!! Czyli PIS robi z nas durniów, idiotów i niedouków. Kiedy zwolennicy PIS przestaną wierzyć w te bzdury ?
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 16:32
Zdjęcie pisówki chyba z 40 kilo temu robione
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 13:57
Zgadnijmy czemu wyjazd Eli coś tam coś tam był jednym z najdroższych? :D
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 13:08
Jerry typowy Janusz polityki Nie poradzę że oglądasz TVN, tam twierdzą to co muszą.
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 12:42
A kiedy W.Karpiński wybierze się w podróż do Wronek ?;-)
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 12:15
Jakie korzyści przyniosły nam te nibysłużbowe wyjazdy??. Co nam daje przyglądanie się wyborom na drugim końcu świata, czy zabawa w piłkę na boisku???. Czy w sejmie, senacie nie ma jakiegoś regulaminu na co posioł może wydawać społeczną kasę??.
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 11:12
"Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes Artur Soboń, naszego klubu "Tęcza". Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! "
Avatar
jeery / 15 lutego 2018 o 10:45
chyba zachód Białorusi...
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 10:42
Chłopki z PSL uwielbiają pławić się w luksusie za nieswoje pieniądze.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!