Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 stycznia 2018 r.
17:56

Służbowy samochód wojewody zaparkował na pl. Litewskim. Rzecznik się tłumaczy

Autor: Zdjęcie autora drs, toma
50 82 A A

Służbowy samochód wojewody jest wśród pojazdów, które zaparkowane były na pl. Litewskim podczas czwartkowych uroczystości związanych z odsłonięciem pomnika Nieznanego Żołnierza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To, że plac zamienił się w parking dla oficjeli oburzyło wielu internautów, tymczasem Straż Miejska nie reagowała, chociaż miasto nie wydawało żadnych zezwoleń na wjazd na plac. Rzecznik Straży Miejskiej tłumaczył, że zabezpieczeniem obchodów zajmowała się żandarmeria wojskowa i to jej funkcjonariusze decydowali o tym, kto może wjechać na plac. Jak tłumaczy to żandarmeria? Jej rzecznik do tej pory nie odpowiedział na naszą prośbę o komentarz.

Z tego, że na placu zaparkowany był samochód Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego tłumaczy się za to rzecznik wojewody, Radosław Brzózka: 

– Działanie kierowcy miało charakter incydentalny i związane było z potrzebą dostarczenia na plac wieńca przez współorganizatora wczorajszego wydarzenia, którym był Lubelski Urząd Wojewódzki. W świetle relacji kierowcy brak możliwości zaparkowania w pobliżu miejsca uroczystości oraz niepojawienie się zastrzeżeń ze strony obecnych na uroczystości służb miały wpływ na jego decyzję o zaparkowaniu w tym miejscu – wyjaśnia Brzózka. – Informuję także, że obecność pojazdu na placu została wykorzystana w celu udzielenia pomocy zemdlonej uczestniczce uroczystości, przedstawicielce jednej ze służb zaangażowanych w przebieg ceremonii.

>>>

Zobacz także: Odsłonięcie Pomnika Nieznanego Żołnierza w Lublinie

Komentarze 82

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 lutego 2018 o 22:57
Platfusy pelowskie wszystko krytykują a sami 8 lat urządzali libacje w sowiej knajpie, nawet plac zapierd..lili wszędzie się zapada.
Avatar
Gość / 1 lutego 2018 o 22:50
No tak po tych pelowskich remontach na placu litewskim to trzeba nad nim latać bo się zapada...
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 o 17:04
Palikot przy garnku to chodzaca inteligencja :)
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 06:49
To może każdy mieszkaniec powinien mieć możliwość "incydentalnego" wjazdu na plac? Może akurat udzieli jakiejś pomocy?
Avatar
Gość / 14 stycznia 2018 o 22:51
Czy palik0t żłopiący wódę równo z kumplami bez popitki publicznie w centrum miasta był OK?
Avatar
tow. piotrowicz / 14 stycznia 2018 o 16:28
undefined napisał:
Ja bym się tym gnomom z POLINPress tłumaczył - no chyba że przysłowiem - "co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie " i wypad sowietikusy o lekko czerwonym zabarwieniu. -"internauci" ???? ....to genetyczne PO ZOMOwskie popłuczyny , żydobolszewia i von garaffy. czyli kukułczątka których jajeczka złożyła w polskim gnieździe historia.
 Towarzyszu mniej dopalaczy.
Avatar
xyz / 13 stycznia 2018 o 19:10
undefined napisał:
Trzeba było zostawić przejezdną drogę wzdłuż poczty, wraz z kilkunastoma miejscami parkingowymi, to takich problemów by nie było. Komu to przeszkadzało??
Droga jest jak najbardziej przejezdna - dla służb komunalnych a z tymi miejscami parkingowymi pod pocztą to sobie chyba jaja robisz.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2018 o 18:58
Udowodnione zostało przez konserwatora zabytków, że parkingu nie będzie. Poza tym wiazałoby sie to z usunięciem praktycznie wszystkixh drzew - wtedy to by sie pisowcy dopiero uruchomili. Wygĺąda na to, że na kolejną uroczystość wojewoda znowu będzie musiał pokonać morderczy dystans 300 m, kto wie może znowu kogoś uratuje.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2018 o 17:52
Ciągle jest udowadniane, że podziemny parking pod Placem Litewskim jest niezbędny. Śródmieście przez brak podziemnego parkingu wymarło. Zamykają gremialnie wszystko, nawet restauracje. Za te ponad 80 milionów, które ogólnie wydano na tzw. "rewitalizację" Placu Litewskiego można było wybudować porządny parking podziemny. Dla przypomnienia Parking Centrum Spotkania Kultur kosztował bodajże 28 milionów.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2018 o 17:07
Trzeba było zostawić przejezdną drogę wzdłuż poczty, wraz z kilkunastoma miejscami parkingowymi, to takich problemów by nie było. Komu to przeszkadzało??
Avatar
Gość / 1 lutego 2018 o 22:57
Platfusy pelowskie wszystko krytykują a sami 8 lat urządzali libacje w sowiej knajpie, nawet plac zapierd..lili wszędzie się zapada.
Avatar
Gość / 1 lutego 2018 o 22:50
No tak po tych pelowskich remontach na placu litewskim to trzeba nad nim latać bo się zapada...
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 o 17:04
Palikot przy garnku to chodzaca inteligencja :)
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 06:49
To może każdy mieszkaniec powinien mieć możliwość "incydentalnego" wjazdu na plac? Może akurat udzieli jakiejś pomocy?
Avatar
Gość / 14 stycznia 2018 o 22:51
Czy palik0t żłopiący wódę równo z kumplami bez popitki publicznie w centrum miasta był OK?
Avatar
tow. piotrowicz / 14 stycznia 2018 o 16:28
undefined napisał:
Ja bym się tym gnomom z POLINPress tłumaczył - no chyba że przysłowiem - "co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie " i wypad sowietikusy o lekko czerwonym zabarwieniu. -"internauci" ???? ....to genetyczne PO ZOMOwskie popłuczyny , żydobolszewia i von garaffy. czyli kukułczątka których jajeczka złożyła w polskim gnieździe historia.
 Towarzyszu mniej dopalaczy.
Avatar
xyz / 13 stycznia 2018 o 19:10
undefined napisał:
Trzeba było zostawić przejezdną drogę wzdłuż poczty, wraz z kilkunastoma miejscami parkingowymi, to takich problemów by nie było. Komu to przeszkadzało??
Droga jest jak najbardziej przejezdna - dla służb komunalnych a z tymi miejscami parkingowymi pod pocztą to sobie chyba jaja robisz.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2018 o 18:58
Udowodnione zostało przez konserwatora zabytków, że parkingu nie będzie. Poza tym wiazałoby sie to z usunięciem praktycznie wszystkixh drzew - wtedy to by sie pisowcy dopiero uruchomili. Wygĺąda na to, że na kolejną uroczystość wojewoda znowu będzie musiał pokonać morderczy dystans 300 m, kto wie może znowu kogoś uratuje.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2018 o 17:52
Ciągle jest udowadniane, że podziemny parking pod Placem Litewskim jest niezbędny. Śródmieście przez brak podziemnego parkingu wymarło. Zamykają gremialnie wszystko, nawet restauracje. Za te ponad 80 milionów, które ogólnie wydano na tzw. "rewitalizację" Placu Litewskiego można było wybudować porządny parking podziemny. Dla przypomnienia Parking Centrum Spotkania Kultur kosztował bodajże 28 milionów.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2018 o 17:07
Trzeba było zostawić przejezdną drogę wzdłuż poczty, wraz z kilkunastoma miejscami parkingowymi, to takich problemów by nie było. Komu to przeszkadzało??
Zobacz wszystkie komentarze 82

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko
26 kwietnia 2018, 18:00

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko 1 0

Co Gdzie Kiedy. Czwartkowy koncert w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów zainauguruje tegoroczne Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. W piątek ulicami miasta przejdzie barwny korowód.

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej?

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej? 1

Bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów chce mieszkaniec Białej Podlaskiej, Andrzej Halicki. Wniósł w tej sprawie petycję do władz miasta. Obecnie, stowarzyszenie Azyl umożliwia właścicielom psów częściowy zwrot kosztów sterylizacji.

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki 4 0

20 autobusów elektrycznych oraz komplet ładowarek zamawia Zarząd Transportu Miejskiego w ogłoszonym w środę przetargu. Pierwsze pojazdy mają do nas dotrzeć za półtora roku, kolejne do połowy września 2020 r. W planach są następne zakupy takich pojazdów dla lubelskiej komunikacji.

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach
galeria

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach 6 1

Dominika Sobolewska zainspirowana antenami widocznymi na każdym niemal budynku Bronowic zrealizowała projekt w tej dzielnicy.

Zaburzenia erekcji – metody leczenia

Zaburzenia erekcji – metody leczenia 0

Z roku na rok rośnie liczba wypisywanych recepta na środki wspomagające erekcję. Ilu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu? Czy problem dotyczy jedynie starszych mężczyzn? Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r. 0 0

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim
Zdjęcia
galeria
film

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim 176 8

Maskotki, baloniki i znicze oraz ułożony na chodniku napis z imieniem Alfie - tak w środę późnym wieczorem wyglądało wejście do konsulatu brytyjskiego w Lublinie.

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem
film

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem 0 0

Zespół Zinedina Zidana przegrywał do przerwy z Bayernem Monachium, ale w drugiej połowie odwrócił losy spotkania i to „Królewscy” są nieco bliżej awansu do finału, który odbędzie się w Kijowie

W tym zawodzie brakuje rąk do pracy w całym województwie lubelskim. A ile można zarobić?