Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 czerwca 2018 r.
13:40

Śmierć brata Beaty Kozidrak pod lupą prokuratury

Autor: Zdjęcie autora jsz
14 15 A A
Jarosław Kozidrak
Jarosław Kozidrak (fot. Facebook/Bajm)

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci Jarosława Kozidraka, współzałożyciela grupy „Bajm”. Ciało brata Beaty Kozidrak znaleziono w jego domu. Przeprowadzono już sekcję zwłok.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W trakcie sekcji lekarz nie określił bezpośredniej przyczyny zgonu – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Czekamy na pisemną opinię w tej sprawie. Jednocześnie prowadzimy przesłuchania świadków. Postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Śledczy dodają, że to standardowa procedura przy tego typu zdarzeniach. Z sekcji zwłok, oględzin miejsca zdarzenia i innych ustaleń nie wynika obecnie, by ktoś przyczynił się do śmierci 63-latka.

Jarosław Kozidrak urodził się w 1955 roku w Lublinie. Był gitarzystą i klawiszowcem. W 1978 roku wspólnie z młodszą siostrą Beatą byli współzałożycielami grupy „Bajm”. Jarosław Kozidrak napisał muzykę do wielu hitów zespołu, m.in. takich przebojów, jak "Józek, nie daruję ci tej nocy" czy "Piechotą do lata".

– Kochany Bracie pamiętam, jak mnie broniłeś przed chuliganami na lubelskiej Starówce... swoją młodsza siostrę – tak w specjalnym wpisie na Facebooku żegnała zmarłego Beata Kozidrak. – Potem przychodziłeś z gitarą do mojego pokoju i tak tworzyliśmy Nasze pierwsze hity. Graj i śpiewaj teraz aniołom "Dwa serca, dwa smutki", bo na ziemi Twoje serce już bić przestało – napisała wokalistka.

Pożegnanie Jarosława Kozidraka zamieszczono również na facebookowym profilu "Bajmu"

– W dniu 12.06.2018 r. zmarł Nasz przyjaciel, brat, współzałożyciel zespołu BAJM - Jarosław Kozidrak. To był wspaniały człowiek, obdarzony wielkim talentem – napisali Beata Kozidrak i Andrzej Pietras.     

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
cokolwiek / 14 czerwca 2018 o 13:44
do Weteran, przecież z powodu strajków nie odbyły się obchody tzw. Narodowego Święta Odrodzenia Polski (22 lipca)? ( Strajki lubelskie 1980 w Wikipedia )
Avatar
Weteran / 14 czerwca 2018 o 09:34
" przeciwników politycznych ORMO tępiło " tak szumowina społeczna teraz mówi
 Byles jednym z tych co pacyfikowali protesty i strajki w Lubelskich Zakladach Naprawy Samochodow, czy WSK -Swidnik? Tam bylo pelno sadystow z ORMO co palami wyzywali sie na bezbronnych, za kilka butelek taniego wina!!!
Avatar
Gucio / 13 czerwca 2018 o 22:00
wieczorem to tylko margines łazi. porządni ludzie odpoczywają po cięzkiej pracy
Avatar
starszy dyżurny / 13 czerwca 2018 o 21:57
" przeciwników politycznych ORMO tępiło " tak szumowina społeczna teraz mówi 
Avatar
Weteran / 13 czerwca 2018 o 21:01
Stare Miasto, za komuny to bylo siedlisko wszelkiego rodzaju patologii, strach bylo przekroczyc Brame Krakowska, Kozidrak mieszkala przy Bramie Grodzkiej i wie co mowi!!! Dopiero teaz, mozemy , dzieki przemianom , chociaz wiele jest jeszcze do zrobienia ,korzystac z uroku Naszego Miasta!!!
Ty chyba komunę widzałeś jedynie na filmach IPN.W latach 70-tych chodziłem po Lublinie gdzie chciałem i o różnych porach.Nikt mnie nie zaczepiał.Jeżdziła milicja i piesze patrole ORMO.Jak z kolegą dla draki gwizdnęliśmy na "sukę" to dostaliśmy łomot,że do dziś pamiętam.Dzisiaj mieszkam w centrum i boję się nosa w nocy wychylić.
 Jezdzilo Ormo, Ormo bylo bylo do wyszukiwania przeciwnikow politycznych, podobnie jak SB, niestety komune i komisariat na Okopowej, sciezke zdrowia, przeszedlem, ORMO, Milicja tropily nie chuliganow, zlodziejaszkow, tylko przeciwnikow systemu!
 Jezdzilo Ormo, Ormo bylo bylo do wyszukiwania przeciwnikow politycznych, podobnie jak SB, niestety komune i komisariat na Okopowej, sciezke zdrowia, przeszedlem, ORMO, Milicja tropily nie chuliganow, zlodziejaszkow, tylko przeciwnikow systemu! rozwiń
Avatar
dziadek / 13 czerwca 2018 o 17:45
Stare Miasto, za komuny to bylo siedlisko wszelkiego rodzaju patologii, strach bylo przekroczyc Brame Krakowska, Kozidrak mieszkala przy Bramie Grodzkiej i wie co mowi!!! Dopiero teaz, mozemy , dzieki przemianom , chociaz wiele jest jeszcze do zrobienia ,korzystac z uroku Naszego Miasta!!!
 Ty chyba komunę widzałeś jedynie na filmach IPN.W latach 70-tych chodziłem po Lublinie gdzie chciałem i o różnych porach.Nikt mnie nie zaczepiał.Jeżdziła milicja i piesze patrole ORMO.Jak z kolegą dla draki gwizdnęliśmy na "sukę" to dostaliśmy łomot,że do dziś pamiętam.Dzisiaj mieszkam w centrum i boję się nosa w nocy wychylić.
 Ty chyba komunę widzałeś jedynie na filmach IPN.W latach 70-tych chodziłem po Lublinie gdzie chciałem i o różnych porach.Nikt mnie nie zaczepiał.Jeżdziła milicja i piesze patrole ORMO.Jak z kolegą dla draki gwizdnęliśmy na "sukę" to dostaliśmy łomot,że do dziś pamiętam.Dzisiaj mieszkam w centrum i boję się nosa w nocy wychylić. rozwiń
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 17:27
W porównaniu ze Świdnikiem to lublin jest super bezpieczny! Nawet Starówa!
Avatar
Weteran / 13 czerwca 2018 o 16:35
Ogólnie to Lublin do bezpiecznych nie należy! Non stop w mediach trąbią o zabójstwach !Czy tak wygląda miasto inspiracji Panie prezydencie ?!
 W Lublinie jest tak bezpiecznie, jak nigdy dotad , zabojstwa typu; maz -zona, czy inne rodzine sprawy nie maja nic do ogolngo bezpieczenstwa, obecnie nie boje sie wyjsc na ulice, do sklepu, czy podrozowac MPK-czy pociagiem , wiec Prezydenta do tego nie mieszaj!!!
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 16:23
Ogólnie to Lublin do bezpiecznych nie należy! Non stop w mediach trąbią o zabójstwach !Czy tak wygląda miasto inspiracji Panie prezydencie ?!
Avatar
ops / 13 czerwca 2018 o 15:42
Jak już o tym jest mowa to potwierdzam. W 1983 roku przyjechałem na studia do Lublina. Z ciekawości poszedłem na Stare Miasto pozwiedzać. zwiedzanie zakończyłem tuż za bramą trynitarską skąd pędem uciakałem pod katedrę. Potem przez 10 lat nie wchodziłem tam. Pierwszy raz Stare Miasto w Lublinie zobaczyłem ok 1993-4 roku.
Avatar
cokolwiek / 14 czerwca 2018 o 13:44
do Weteran, przecież z powodu strajków nie odbyły się obchody tzw. Narodowego Święta Odrodzenia Polski (22 lipca)? ( Strajki lubelskie 1980 w Wikipedia )
Avatar
Weteran / 14 czerwca 2018 o 09:34
" przeciwników politycznych ORMO tępiło " tak szumowina społeczna teraz mówi
 Byles jednym z tych co pacyfikowali protesty i strajki w Lubelskich Zakladach Naprawy Samochodow, czy WSK -Swidnik? Tam bylo pelno sadystow z ORMO co palami wyzywali sie na bezbronnych, za kilka butelek taniego wina!!!
Avatar
Gucio / 13 czerwca 2018 o 22:00
wieczorem to tylko margines łazi. porządni ludzie odpoczywają po cięzkiej pracy
Avatar
starszy dyżurny / 13 czerwca 2018 o 21:57
" przeciwników politycznych ORMO tępiło " tak szumowina społeczna teraz mówi 
Avatar
Weteran / 13 czerwca 2018 o 21:01
Stare Miasto, za komuny to bylo siedlisko wszelkiego rodzaju patologii, strach bylo przekroczyc Brame Krakowska, Kozidrak mieszkala przy Bramie Grodzkiej i wie co mowi!!! Dopiero teaz, mozemy , dzieki przemianom , chociaz wiele jest jeszcze do zrobienia ,korzystac z uroku Naszego Miasta!!!
Ty chyba komunę widzałeś jedynie na filmach IPN.W latach 70-tych chodziłem po Lublinie gdzie chciałem i o różnych porach.Nikt mnie nie zaczepiał.Jeżdziła milicja i piesze patrole ORMO.Jak z kolegą dla draki gwizdnęliśmy na "sukę" to dostaliśmy łomot,że do dziś pamiętam.Dzisiaj mieszkam w centrum i boję się nosa w nocy wychylić.
 Jezdzilo Ormo, Ormo bylo bylo do wyszukiwania przeciwnikow politycznych, podobnie jak SB, niestety komune i komisariat na Okopowej, sciezke zdrowia, przeszedlem, ORMO, Milicja tropily nie chuliganow, zlodziejaszkow, tylko przeciwnikow systemu!
 Jezdzilo Ormo, Ormo bylo bylo do wyszukiwania przeciwnikow politycznych, podobnie jak SB, niestety komune i komisariat na Okopowej, sciezke zdrowia, przeszedlem, ORMO, Milicja tropily nie chuliganow, zlodziejaszkow, tylko przeciwnikow systemu! rozwiń
Avatar
dziadek / 13 czerwca 2018 o 17:45
Stare Miasto, za komuny to bylo siedlisko wszelkiego rodzaju patologii, strach bylo przekroczyc Brame Krakowska, Kozidrak mieszkala przy Bramie Grodzkiej i wie co mowi!!! Dopiero teaz, mozemy , dzieki przemianom , chociaz wiele jest jeszcze do zrobienia ,korzystac z uroku Naszego Miasta!!!
 Ty chyba komunę widzałeś jedynie na filmach IPN.W latach 70-tych chodziłem po Lublinie gdzie chciałem i o różnych porach.Nikt mnie nie zaczepiał.Jeżdziła milicja i piesze patrole ORMO.Jak z kolegą dla draki gwizdnęliśmy na "sukę" to dostaliśmy łomot,że do dziś pamiętam.Dzisiaj mieszkam w centrum i boję się nosa w nocy wychylić.
 Ty chyba komunę widzałeś jedynie na filmach IPN.W latach 70-tych chodziłem po Lublinie gdzie chciałem i o różnych porach.Nikt mnie nie zaczepiał.Jeżdziła milicja i piesze patrole ORMO.Jak z kolegą dla draki gwizdnęliśmy na "sukę" to dostaliśmy łomot,że do dziś pamiętam.Dzisiaj mieszkam w centrum i boję się nosa w nocy wychylić. rozwiń
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 17:27
W porównaniu ze Świdnikiem to lublin jest super bezpieczny! Nawet Starówa!
Avatar
Weteran / 13 czerwca 2018 o 16:35
Ogólnie to Lublin do bezpiecznych nie należy! Non stop w mediach trąbią o zabójstwach !Czy tak wygląda miasto inspiracji Panie prezydencie ?!
 W Lublinie jest tak bezpiecznie, jak nigdy dotad , zabojstwa typu; maz -zona, czy inne rodzine sprawy nie maja nic do ogolngo bezpieczenstwa, obecnie nie boje sie wyjsc na ulice, do sklepu, czy podrozowac MPK-czy pociagiem , wiec Prezydenta do tego nie mieszaj!!!
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 16:23
Ogólnie to Lublin do bezpiecznych nie należy! Non stop w mediach trąbią o zabójstwach !Czy tak wygląda miasto inspiracji Panie prezydencie ?!
Avatar
ops / 13 czerwca 2018 o 15:42
Jak już o tym jest mowa to potwierdzam. W 1983 roku przyjechałem na studia do Lublina. Z ciekawości poszedłem na Stare Miasto pozwiedzać. zwiedzanie zakończyłem tuż za bramą trynitarską skąd pędem uciakałem pod katedrę. Potem przez 10 lat nie wchodziłem tam. Pierwszy raz Stare Miasto w Lublinie zobaczyłem ok 1993-4 roku.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 16

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!