sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Śmigniemy koło Czechówki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 listopada 2007, 18:42

Powstanie nowa droga łącząca ul. Dolną 3 Maja z ul. Wodopojną. Jezdnia pobiegnie równolegle do al. Solidarności.

Dominik Smaga

Choć ulica będzie zbawieniem dla kierowców stojących w korkach na Radziwiłłowskiej - nie ma jeszcze nawet roboczej nazwy.
Dzień powszedni, godz. 15.30. Sznur samochodów jadących ul. Radziwiłłowską w kierunku ul. 3 Maja sięga skrzyżowania ze Staszica. - Tak jest codziennie. Szmergla można dostać, przedzierając się tak dzień w dzień przez te korki - skarżył się Zbigniew Jamroz, z którym rozmawialiśmy w środę. Miał czas na pogawędkę, bo stał w korku.
Ułatwieniem dla kierowców ma być nowa ulica, która powstanie przy okazji rozbudowy Państwowego Szpitala Klinicznego 1. - Będzie biegła wzdłuż brzegu Czechówki i połączy ul. Dolną 3 Maja z Wodopojną - informuje Andrzej Bałaban, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta. - Jezdnia będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Prawdopodobnie po jednej stronie zbudujemy chodnik. Niewykluczone, że powstanie też ścieżka rowerowa. Na pewno droga będzie oświetlona - dodaje.

Nowa jezdnia powinna powstać dość szybko. Bo przyda się przy rozbudowie szpitala. Budowlańcom ciężko byłoby dostarczać wszelkie materiały od strony Staszica. Utworzenie drugiego wjazdu od strony rzeki jest wręcz koniecznością. Droga umożliwi też dojazd do nowego apartamentowca, który powstaje na samym dole ul. Niecałej.
- Wlot i wylot tej ulicy będzie się znajdował na wysokości parkingów przy ul. Dolnej 3 Maja i Wodopojnej - zdradza Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta.
Kosztami budowy podzielą się między sobą: PSK 1 oraz Ratusz. Najprawdopodobniej miasto weźmie na siebie większość wydatków. I to magistrat będzie zlecał projekty umożliwiające realizację inwestycji.
Bardzo wstępne plany przygotowane przez PSK 1 są już gotowe. Ale są z nimi problemy. Pierwszą wersję zakwestionował wojewódzki konserwator zabytków twierdząc, że planowane przez szpital nowe budynki będą zbyt wysokie i popsują widok na zabytkową skarpę. Czy konserwator zaakceptuje drugi wariant - dowiemy się za miesiąc.
- Kiedy dokumenty będą już zaakceptowane, zaczniemy poszukiwania autora projektu ulicy - zapowiada Młynarczyk. Niewykluczone, że ulica powstanie w przyszłym roku. Nie ma jeszcze decyzji, czy będą z niej korzystać pojazdy komunikacji miejskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jojo
KIBOL
KIBOL
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jojo
jojo (4 listopada 2007 o 22:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po co mydlić nam oczy. To przecież specjalny dojazd do apartamentowca! A jaki przy tym wynikł poważny problem - brak nazwy dla tej ulicy! A jest w Lublinie ulica już nazwana (Kaskadowa) i nikomu z troskliwych "ojców miasta" nie przyjdzie do głowy by do tej nazwy dorobić ulicę choćby z chodnikiem przynajmniej z jednej strony. Budowy juz dawno sie zakończyły a my chodzimy i jeździmy po kruszących się płytach pozostawionych przez budowlańców. Zachęcam pana Dominika Smagę do śmignięcia na "ulicę" Kaskadową i rzetelnego opisania stanu ulicy i warunków zapewnionych przez wspomnianych już "troskliwych".
Rozwiń
KIBOL
KIBOL (2 listopada 2007 o 22:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Całemu Lublinowi potrzebna droga do budowy --iwestor pracuje w ratuszu ?
Rozwiń
KIBOL
KIBOL (2 listopada 2007 o 22:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
RADZIWIłOWSKA JEST ULICA JEDNOKIERUNKOWA W GóRE, A CO MA DO NIEJ 3 GO MAJA ?????? JEżDZE CZESTO WłACZYC SIE DO AL SOLIDARNOśćI MOZNA BEZ PROBLEMU !!!! PO CO ULICZKA RóWNOLEGLA DO TRZECH PASóW BIEGNąCYCH OBOK !!!!KTOś CHYBA NAPIł SIE ALBO NAćPAł WYRAZAJAC TAKIE PLANY !!!!!
Rozwiń
janek
janek (2 listopada 2007 o 18:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co ta ulica usprawni? Według mnie NIC. To będzie prywatna droga za nasze pieniądze.Budują apartamentowiec, więc potrzebny jest dojazd. Po co mydlić ludziom oczy i wmawiać im,że potrzebna ulica, która i tak nie rozładuje korków na 3 Maja, a Radziwillowską.
Rozwiń
(Anonimowy)
(Anonimowy) (2 listopada 2007 o 11:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak nie murek to skarpa. Konserwator chyba nie ma zbyt wiele zajęć.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!