Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 marca 2013 r.
18:05
Edytuj ten wpis

Śmigus-dyngus może kosztować

Autor: Zdjęcie autora (pp)
0 8 A A

Polewanie przechodniów, wlewanie wody do mieszkań, klatek schodowych, samochodów i pojazdów komunikacji miejskiej będzie traktowane jak wykroczenie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W tych przypadkach grozi mandat do 500 zł – mówi Andrzej Fijołek z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Teoretycznie, za śmigusowy żart można nawet trafić do więzienia, gdyż oblanie wodą może być też uznane za naruszenie nietykalności osobistej.

Sankcje grożą też wtedy, gdy ktoś w śmigusowym zapale wpadnie do czyjegoś mieszkania, domu, lokalu, a nawet ogrodu. Jest to przestępstwo naruszenia miru domowego, zagrożone mandatem do 500 zł, a nawet
do roku więzienia.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
werkaaaa / 1 kwietnia 2013 o 11:35
brr .. zimno mi , śniega pełno , jeszcze za chwile ppewnie mnie obleją .. ja nie chcę, ale mama mi każe kurcze !! ; (
Avatar
Koles / 1 kwietnia 2013 o 04:18
"to kto wam kur***a każe w tym dniu wychodzić na dwór jak się ktoś boi wody niech siedzi w domu"

Po co ma holota za kogso decydowac czy ma ktos siedziec w domu czy nie, bo jak wyjdzie to naraz moze sie zdarzyc to ze go jakis pacan obleje kublem wody? Kot zaplaci za czyszczenie garnituru, albo i ganitur nie nadaje sei do uzytku bo z abardzo przmoczony czy kto zaplci za uszkodzony telfon komorkowy? Traydcja to OK, ale bez dziczy i najazdu Hunow czy innych barbarzyncow co to nie wiedzaq co wolno a co nie.

I bardzo dobrze ze beda karym, nich zei dzicz wreszcie moresu nauczy, a nie jakies prymitywy an ulicy beda za kogos decydowac. Fora ze dwora i niech sie ludzie oblewaja co chac asie pobawic, a nie zeby ich ktos zmuszal.
"to kto wam kur***a każe w tym dniu wychodzić na dwór jak się ktoś boi wody niech siedzi w domu"

Po co ma holota za kogso decydowac czy ma ktos siedziec w domu czy nie, bo jak wyjdzie to naraz moze sie zdarzyc to ze go jakis pacan obleje kublem wody? Kot zaplaci za czyszczenie garnituru, albo i ganitur nie nadaje sei do uzytku bo z abardzo przmoczony czy kto zaplci za uszkodzony telfon komorkowy? Traydcja to OK, ale bez dziczy i najazdu Hunow czy innych barbarzyncow co to nie wiedzaq co wolno a co nie.

I ... rozwiń
Avatar
luk4szek / 30 marca 2013 o 22:07
jak już czepiają się tradycji to może pod lupę wziąć wszystkie Święta i tradycje??? niedługo to po du*** nie będę mógł się podrapać bo będzie to wykroczenie, to zlikwidujcie to święto tą tradycje , która jest od xxx lat......... banda deb***i i bezmózgowców. Przeszkadza wam, że ktoś chce siępolać wodą, to i wystawiajcei mandaty za to ze snieg jest nieodgarnięty z chodnika, nie no tego to już wam się nie chce robić....... lepiej zaingerować w święto króre jest raptem raz w roku..... ?? to kto wam kur***a każe w tym dniu wychodzić na dwór jak się ktoś boi wody niech siedzi w domu,
jak już czepiają się tradycji to może pod lupę wziąć wszystkie Święta i tradycje??? niedługo to po du*** nie będę mógł się podrapać bo będzie to wykroczenie, to zlikwidujcie to święto tą tradycje , która jest od xxx lat......... banda deb***i i bezmózgowców. Przeszkadza wam, że ktoś chce siępolać wodą, to i wystawiajcei mandaty za to ze snieg jest nieodgarnięty z chodnika, nie no tego to już wam się nie chce robić....... lepiej zaingerować w święto króre jest raptem raz w roku..... ?? to kto wam kur***a każe w tym dniu wychodzić na dwór jak ... rozwiń
Avatar
slawik / 30 marca 2013 o 15:03
dobrze ze kradzierz jest bezkarna ,krasc mozna codziennie a smingus jast raz w roku mozna sobie darowac
Avatar
zyta / 30 marca 2013 o 13:45
[quote name='xxx' timestamp='1364639037' post='752041']
Kiedyś każdy widział w tym tradycje a teraz? Sami do tego doprowadziliśmy za wszystko będą mandaty. wszędzie kamery, cały czas jesteśmy kontrolowani. Nie dlugo to pierdnięcie będzie można pójśc siedzieć.
[/quote]

Kiedyś np. 20 czy 30 lat temu za moich młodych lat nikt nikogo nie oblewał kubłem zimnej wody. Nikt nie oblał starszej osoby wodą bo to było nie honor. Jeśli się polewali to tylko we własnym gronie ci co mieli na to ochotę. Trudno się dziwić, że są takie restrykcje, wcale nie byłabym zadowolona gdyby mnie jakiś smarkacz oblał wodą kiedy idę odświętnie ubrana np. do kogoś z wizytą. Teraz to nie jest tradycja, to jest zwykłe huligaństwo smarkaczy (nieważne czy on ma 10 czy 20 lat). Takich polewaczy na własnym osiedlu się raczej zna i udowodnić, że to on nie ma problemu.
[quote name='xxx' timestamp='1364639037' post='752041']
Kiedyś każdy widział w tym tradycje a teraz? Sami do tego doprowadziliśmy za wszystko będą mandaty. wszędzie kamery, cały czas jesteśmy kontrolowani. Nie dlugo to pierdnięcie będzie można pójśc siedzieć.
[/quote]

Kiedyś np. 20 czy 30 lat temu za moich młodych lat nikt nikogo nie oblewał kubłem zimnej wody. Nikt nie oblał starszej osoby wodą bo to było nie honor. Jeśli się polewali to tylko we własnym gronie ci co mieli na to ochotę. Trud... rozwiń
Avatar
Apoloniusz / 30 marca 2013 o 12:19
chyba snieg sie bedzie rzucać nie lac wodę
Avatar
xxx / 30 marca 2013 o 11:23
Kiedyś każdy widział w tym tradycje a teraz? Sami do tego doprowadziliśmy za wszystko będą mandaty. wszędzie kamery, cały czas jesteśmy kontrolowani. Nie dlugo to pierdnięcie będzie można pójśc siedzieć.
Avatar
eot / 30 marca 2013 o 10:12
Tylko kompletny deb*** będzie ryzykował w taka pogodę ponoszenie kosztów leczenia oblanej osoby...
Avatar
werkaaaa / 1 kwietnia 2013 o 11:35
brr .. zimno mi , śniega pełno , jeszcze za chwile ppewnie mnie obleją .. ja nie chcę, ale mama mi każe kurcze !! ; (
Avatar
Koles / 1 kwietnia 2013 o 04:18
"to kto wam kur***a każe w tym dniu wychodzić na dwór jak się ktoś boi wody niech siedzi w domu"

Po co ma holota za kogso decydowac czy ma ktos siedziec w domu czy nie, bo jak wyjdzie to naraz moze sie zdarzyc to ze go jakis pacan obleje kublem wody? Kot zaplaci za czyszczenie garnituru, albo i ganitur nie nadaje sei do uzytku bo z abardzo przmoczony czy kto zaplci za uszkodzony telfon komorkowy? Traydcja to OK, ale bez dziczy i najazdu Hunow czy innych barbarzyncow co to nie wiedzaq co wolno a co nie.

I bardzo dobrze ze beda karym, nich zei dzicz wreszcie moresu nauczy, a nie jakies prymitywy an ulicy beda za kogos decydowac. Fora ze dwora i niech sie ludzie oblewaja co chac asie pobawic, a nie zeby ich ktos zmuszal.
"to kto wam kur***a każe w tym dniu wychodzić na dwór jak się ktoś boi wody niech siedzi w domu"

Po co ma holota za kogso decydowac czy ma ktos siedziec w domu czy nie, bo jak wyjdzie to naraz moze sie zdarzyc to ze go jakis pacan obleje kublem wody? Kot zaplaci za czyszczenie garnituru, albo i ganitur nie nadaje sei do uzytku bo z abardzo przmoczony czy kto zaplci za uszkodzony telfon komorkowy? Traydcja to OK, ale bez dziczy i najazdu Hunow czy innych barbarzyncow co to nie wiedzaq co wolno a co nie.

I ... rozwiń
Avatar
luk4szek / 30 marca 2013 o 22:07
jak już czepiają się tradycji to może pod lupę wziąć wszystkie Święta i tradycje??? niedługo to po du*** nie będę mógł się podrapać bo będzie to wykroczenie, to zlikwidujcie to święto tą tradycje , która jest od xxx lat......... banda deb***i i bezmózgowców. Przeszkadza wam, że ktoś chce siępolać wodą, to i wystawiajcei mandaty za to ze snieg jest nieodgarnięty z chodnika, nie no tego to już wam się nie chce robić....... lepiej zaingerować w święto króre jest raptem raz w roku..... ?? to kto wam kur***a każe w tym dniu wychodzić na dwór jak się ktoś boi wody niech siedzi w domu,
jak już czepiają się tradycji to może pod lupę wziąć wszystkie Święta i tradycje??? niedługo to po du*** nie będę mógł się podrapać bo będzie to wykroczenie, to zlikwidujcie to święto tą tradycje , która jest od xxx lat......... banda deb***i i bezmózgowców. Przeszkadza wam, że ktoś chce siępolać wodą, to i wystawiajcei mandaty za to ze snieg jest nieodgarnięty z chodnika, nie no tego to już wam się nie chce robić....... lepiej zaingerować w święto króre jest raptem raz w roku..... ?? to kto wam kur***a każe w tym dniu wychodzić na dwór jak ... rozwiń
Avatar
slawik / 30 marca 2013 o 15:03
dobrze ze kradzierz jest bezkarna ,krasc mozna codziennie a smingus jast raz w roku mozna sobie darowac
Avatar
zyta / 30 marca 2013 o 13:45
[quote name='xxx' timestamp='1364639037' post='752041']
Kiedyś każdy widział w tym tradycje a teraz? Sami do tego doprowadziliśmy za wszystko będą mandaty. wszędzie kamery, cały czas jesteśmy kontrolowani. Nie dlugo to pierdnięcie będzie można pójśc siedzieć.
[/quote]

Kiedyś np. 20 czy 30 lat temu za moich młodych lat nikt nikogo nie oblewał kubłem zimnej wody. Nikt nie oblał starszej osoby wodą bo to było nie honor. Jeśli się polewali to tylko we własnym gronie ci co mieli na to ochotę. Trudno się dziwić, że są takie restrykcje, wcale nie byłabym zadowolona gdyby mnie jakiś smarkacz oblał wodą kiedy idę odświętnie ubrana np. do kogoś z wizytą. Teraz to nie jest tradycja, to jest zwykłe huligaństwo smarkaczy (nieważne czy on ma 10 czy 20 lat). Takich polewaczy na własnym osiedlu się raczej zna i udowodnić, że to on nie ma problemu.
[quote name='xxx' timestamp='1364639037' post='752041']
Kiedyś każdy widział w tym tradycje a teraz? Sami do tego doprowadziliśmy za wszystko będą mandaty. wszędzie kamery, cały czas jesteśmy kontrolowani. Nie dlugo to pierdnięcie będzie można pójśc siedzieć.
[/quote]

Kiedyś np. 20 czy 30 lat temu za moich młodych lat nikt nikogo nie oblewał kubłem zimnej wody. Nikt nie oblał starszej osoby wodą bo to było nie honor. Jeśli się polewali to tylko we własnym gronie ci co mieli na to ochotę. Trud... rozwiń
Avatar
Apoloniusz / 30 marca 2013 o 12:19
chyba snieg sie bedzie rzucać nie lac wodę
Avatar
xxx / 30 marca 2013 o 11:23
Kiedyś każdy widział w tym tradycje a teraz? Sami do tego doprowadziliśmy za wszystko będą mandaty. wszędzie kamery, cały czas jesteśmy kontrolowani. Nie dlugo to pierdnięcie będzie można pójśc siedzieć.
Avatar
eot / 30 marca 2013 o 10:12
Tylko kompletny deb*** będzie ryzykował w taka pogodę ponoszenie kosztów leczenia oblanej osoby...
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 0

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 2

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 3 23

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 20 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 3

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem 16 6

Wiele szczęścia miał 48-letni mężczyzna, którego w poniedziałek potrącił pociąg

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje 7 1

ROZMOWA Z Arturem Bożykiem, trenerem Chełmianki Chełm

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia 0 16

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 20 8

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 1

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 47 28

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.