Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 kwietnia 2012 r.
20:17
Edytuj ten wpis

"Smoleńsk 2010. Lublin pamięta". Baner już jest, powstanie też pomnik?

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas izi
0 10 A A
Lublin, plac Litewski. Wielki baner przypomina nazwiska ofiar katastrofy smoleńskiej (Maciej Kaczano
Lublin, plac Litewski. Wielki baner przypomina nazwiska ofiar katastrofy smoleńskiej (Maciej Kaczano

W Lublinie stanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej – obiecuje PiS, ale nie precyzuje, kiedy. Według zapowiedzi działaczy tej partii sprzed roku, miał być odsłonięty dziś.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rok temu przedstawiciele PiS zapowiedzieli zebranie podpisów mieszkańców Lublina, którzy chcą ustawienia monumentu upamiętniającego 96 ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Projekt pilotowała posłanka Elżbieta Kruk. Sugerowała, że najlepszym miejscem pod pomnik jest plac Lecha Kaczyńskiego (obok remontowanego budynku Centrum Kultury przy ul. Peowiaków).

Minął rok, a sprawa jest w zawieszeniu. – Nie mamy formalnego wniosku, żeby w jakimś miejscu w Lublinie stanął krzyż lub obelisk upamiętniający ofiary katastrofy – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza.

– Pomnik stanie – zapowiada jednak Piotr Kowalczyk, szef PiS w Lublinie i przewodniczący Rady Miasta. Dodaje, że wkrótce mieszkańcy usłyszą, kiedy do tego dojdzie i kto weźmie udział w przedsięwzięciu.
Lublinianie, z którymi rozmawialiśmy wczoraj na placu Lecha Kaczyńskiego, nie są jednak entuzjastami pomnika w tym miejscu.

– Jeśli postawią tu pomnik, nie będzie mi przeszkadzał. Ale absolutnie nie ma takiej potrzeby, żebyśmy budowali pomniki ofiar katastrofy smoleńskiej w Lublinie. To chyba lekka przesada, żeby taki monument był w każdym mieście – ocenia pani Bożena, mieszkanka centrum miasta.

– Nasz poseł Edward Wojtas (zginął pod Smoleńskiem – red.) jest upamiętniony na cmentarzu przy ul. Lipowej, a inne ofiary nie były związane z Lublinem – zauważa z kolei pani Renata.

– Szanując ludzi, którzy zginęli pod Smoleńskiem, trzeba powiedzieć, że ofiary innych katastrof komunikacyjnych nie mają swoich pomników – dodaje lublinianin w średnim wieku.

Pomnika jeszcze nie ma, więc lubelskie obchody odbędą się we wtorek na placu Litewskim, gdzie Społeczny Komitet wywiesił olbrzymi baner z nazwiskami ofiar katastrofy. Początek o godz. 16.30.

W programie m. in. apel pamięci, zapalenie 96 zniczy oraz salwa honorowa. Potem uczestnicy przejadą na ul. Gospodarczą, gdzie w kościele Matki Bożej Królowej Polski rozpocznie się o godz. 18 msza święta. Po jej zakończeniu, przed pamiątkową tablicą, uczestnicy uroczystości złożą kwiaty, zapalą znicze.

– Przed chwilą usłyszałam w telewizji, żeby obchody 10 kwietnia pozostawić rodzinom osób, które zginęły w Smoleńsku. Buntuję się przeciw takiemu stawianiu sprawy – oburza się Teresa Misiuk z lubelskiego Społecznego Komitetu Obchodów 2 Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. – Przecież tych 96 osób znalazło się w tym samolocie, bo pełniły różne funkcje publiczne i nas reprezentowały. Im się należy nasza pamięć – przekonuje.

Wtorkowe uroczystości w Lublinie będzie można obejrzeć w Internecie. Transmisja od 16.30 na stronie Stowarzyszenia Dobrego Pasterza: www.dobrypasterz.org

Biała Podlaska

W poniedziałek uroczystości rocznicowe odbyły się w Białej Podlaskiej. Po mszy w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny uczestnicy złożyli kwiaty pod tablicą smoleńską. Gościem honorowym była Ewa Błasik, wdowa po generale Andrzeju Błasiku, który także zginął w katastrofie prezydenckiego tupolewa.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 10 kwietnia 2012 o 21:32
Bardzo prosze o wyczucie. Chociaz odrobinę
Avatar
qote / 10 kwietnia 2012 o 21:23
Projekt pilotowała posłanka Elżbieta Kruk. Sugerowała, że najlepszym miejscem pod pomnik jest plac Lecha Kaczyńskiego
byłby skwerek przy ulicy Kawiej obok budynku byłej Izby Wytrzeźwień.
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2012 o 15:02
Minie lat kilkadziesiąt - pamiętać, tak na codzień - będą nieliczni, choćby pomników tysiące powstały. Wszystko przemija... Czy pomnik powstanie, czy nie powstanie - mnie to jest obojetne. Ja i tak pamiętał bedę, dopóki żyję. Za pamięć innych już nie odpowiadam.
Ależ oczywiście, współczuję rodzinom - ale, w końcu - każdego czeka ta ostatnia podróż... a pozostający muszą z tym sie pogodzić - i żyć.
Bardzo przykre jest to, że z tragedii uczyniono kartę przetargową w walce o władzę, że sposób wykorzystywania jej w rozgrywkach politycznych nader często jest - PODŁY.
Absolutnie nie dziwię się i nie potępiam bliskich ofiar, którzy chcą zachowac pamięć zmarłych tak tragicznie, podnieść ich zasługi dla Polski, pragną współczucia, TAKŻE żądają dogłębnego wyjaśnienia: co się stało i dlaczego, kto odpowiada za ich dramat... ale to, co czynią niektórzy politykierzy, cały czas judząc, pomawiając, wymyślając różne teorie (oczywiście zgodne z głównym własnym celem: aby dokopać "wrogowi", to może sie uda coś dla siebie ukręcić) budzi mój głęboki wstręt do nich. OHYDA. Ale - w końcu takie postępowanie dla pewnego "rodzaju" mentalności jest często spotykane, tak było, jest i będzie... co można zrobić? Chyba tylko nie przyłączać się do tej ohydy... też i sprzeciwiać się... uwzglednić ich w swoich wyborach politycznych spychając w głąb zapomnienia, niebytu politycznego.
Przecież prędzej czy później zostaną wyjaśnione okoliczności katastrofy, choć, być może nie o wszystkim się dowiemy od razu, zapewne częśc ustaleń zostanie utajniona - z różnych przyczyn, także i z uwagi na bezpieczeństwo państwa... z tym też musimy się pogodzić. Mniej emocji, więcej rozsądku... i szacunku do pamieci ofiar, także rozpaczy ich bliskich...
Minie lat kilkadziesiąt - pamiętać, tak na codzień - będą nieliczni, choćby pomników tysiące powstały. Wszystko przemija... Czy pomnik powstanie, czy nie powstanie - mnie to jest obojetne. Ja i tak pamiętał bedę, dopóki żyję. Za pamięć innych już nie odpowiadam.
Ależ oczywiście, współczuję rodzinom - ale, w końcu - każdego czeka ta ostatnia podróż... a pozostający muszą z tym sie pogodzić - i żyć.
Bardzo przykre jest to, że z tragedii uczyniono kartę przetargową w walce o władzę, że sposób wykorzystywania jej w rozgrywkach polity... rozwiń
Avatar
taka prawda / 10 kwietnia 2012 o 14:55
[quote name='Amak' timestamp='1334056104' post='619688']
Myślę, że o katastrofie smoleńskiej będzie pamiętał każdy, kto dwa lata temu choć na chwilę zatrzymał się i zapłakał, a i ci którzy tego nie zrobili, też przez lata ją będą wspominali. Nie ma znaczenia przynależność partyjna czy upodobania polityczne. Nie mam wątpliwości, że była to ogromna tragedia. Jednak nie ma chyba takiej potrzeby, by każdego roku w rocznicę tego zdarzenia organizować wielkie i huczne obchody. Wydaje mi się, że msza i ciche wspomnienie ofiar byłyby bardziej gustowne. Pamiętać trzeba. Pomnik? To już chyba lekka przesada... chociaż praktykuje się ich stawianie na całym świecie od początków kultury, by upamiętnić ważne wydarzenia, osoby. Osobiście nie przeszkadzałby mi, tak jak nie przeszkadza mi pomnik Czechowicza czy Piłsudskiego, jednak jestem przekonana, że lepszym "pomnikiem" byłoby ufundowanie stypendium im. tych, którzy ponieśli w Smoleńsku śmierć, albo założenie fundacji, która wspierałaby najuboższych, czy inny szlachetny cel. To o wiele bardziej przyczyniłoby się do upamiętnienia zarówno pary prezydenckiej jak i pozostałych. Myślę, że i im bliższe były idee żywych pomników niż tych kamiennych.
[/quote]
Płacze się po bliskich osobach ,które odchodzą .Jedyną osobą po której zapłakałam był JPII.Codziennie giną ludzie i łez by zabrakło,żeby ich wszystkich opłakiwać.
[quote name='Amak' timestamp='1334056104' post='619688']
Myślę, że o katastrofie smoleńskiej będzie pamiętał każdy, kto dwa lata temu choć na chwilę zatrzymał się i zapłakał, a i ci którzy tego nie zrobili, też przez lata ją będą wspominali. Nie ma znaczenia przynależność partyjna czy upodobania polityczne. Nie mam wątpliwości, że była to ogromna tragedia. Jednak nie ma chyba takiej potrzeby, by każdego roku w rocznicę tego zdarzenia organizować wielkie i huczne obchody. Wydaje mi się, że msza i ciche wspomnieni... rozwiń
Avatar
Amak / 10 kwietnia 2012 o 13:08
Myślę, że o katastrofie smoleńskiej będzie pamiętał każdy, kto dwa lata temu choć na chwilę zatrzymał się i zapłakał, a i ci którzy tego nie zrobili, też przez lata ją będą wspominali. Nie ma znaczenia przynależność partyjna czy upodobania polityczne. Nie mam wątpliwości, że była to ogromna tragedia. Jednak nie ma chyba takiej potrzeby, by każdego roku w rocznicę tego zdarzenia organizować wielkie i huczne obchody. Wydaje mi się, że msza i ciche wspomnienie ofiar byłyby bardziej gustowne. Pamiętać trzeba. Pomnik? To już chyba lekka przesada... chociaż praktykuje się ich stawianie na całym świecie od początków kultury, by upamiętnić ważne wydarzenia, osoby. Osobiście nie przeszkadzałby mi, tak jak nie przeszkadza mi pomnik Czechowicza czy Piłsudskiego, jednak jestem przekonana, że lepszym "pomnikiem" byłoby ufundowanie stypendium im. tych, którzy ponieśli w Smoleńsku śmierć, albo założenie fundacji, która wspierałaby najuboższych, czy inny szlachetny cel. To o wiele bardziej przyczyniłoby się do upamiętnienia zarówno pary prezydenckiej jak i pozostałych. Myślę, że i im bliższe były idee żywych pomników niż tych kamiennych.
Myślę, że o katastrofie smoleńskiej będzie pamiętał każdy, kto dwa lata temu choć na chwilę zatrzymał się i zapłakał, a i ci którzy tego nie zrobili, też przez lata ją będą wspominali. Nie ma znaczenia przynależność partyjna czy upodobania polityczne. Nie mam wątpliwości, że była to ogromna tragedia. Jednak nie ma chyba takiej potrzeby, by każdego roku w rocznicę tego zdarzenia organizować wielkie i huczne obchody. Wydaje mi się, że msza i ciche wspomnienie ofiar byłyby bardziej gustowne. Pamiętać trzeba. Pomnik? To już chyba lekka przesada.... rozwiń
Avatar
Slawek "Kajo"W. / 10 kwietnia 2012 o 13:03
Żałosny brak wyczucia taktu ze strony PiS przybrał formę ich oficjalnej wizytówki!
Rozumiem, ze nieszczęśliwa wycieczka przedwyborcza naszych polityków do Katynia stała się wielką tragedią rodzin dotkniętych traumatycznym przeżyciem utraty najbliższych!
Nie znaczy to wcale, iż społeczeństwo ma ponosić koszty związane z megalomaństwem kilkudziesięciu nawiedzonych działaczy partyjnych.
Szczególnie już pani Kruk zwana Flaszką powinna milczeć i nie stawiać żądań wobec podatników!

Nie mam zamiaru dywagować nad zasługami, lub ich brakiem s.p. Prezydenta...ale to po prostu nie przystoi, abyśmy wszyscy łożyli na nikomu nie potrzebne przedstawienia.

Oczywiście, samo PiS może sobie stawiać ileś tam tablic, pomników, kamieni itd. ale niech w tym celu wykupią od miasta jakiś cichy zaułek i tam mogą sobie odprawiać miesięcznice, rocznice a nawet...tygodnice.
Nic natomiast kosztem nas wszystkich..........mają własny elektorat i popierających ich katabasow rabujących budżet na tak wielkie pieniądze, iż mogą wspólnie cos tam sobie wyszydełkowac.
Żałosny brak wyczucia taktu ze strony PiS przybrał formę ich oficjalnej wizytówki!
Rozumiem, ze nieszczęśliwa wycieczka przedwyborcza naszych polityków do Katynia stała się wielką tragedią rodzin dotkniętych traumatycznym przeżyciem utraty najbliższych!
Nie znaczy to wcale, iż społeczeństwo ma ponosić koszty związane z megalomaństwem kilkudziesięciu nawiedzonych działaczy partyjnych.
Szczególnie już pani Kruk zwana Flaszką powinna milczeć i nie stawiać żądań wobec podatników!

Nie mam zamiaru dywagow... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 10 kwietnia 2012 o 12:02
O Sorry! Przez tyle lat żyli z pieniędzy naszych(czyli podatników) -a teraz nadal (za nasze pieniądze )jeszcze im pomniki stwaiać?! Szok! Co za draństwo w tym chorym i dzikim kraju!!!
Avatar
Ed / 10 kwietnia 2012 o 11:54
Lublin pamięta? Co to ma znaczyć?! Przepraszam, bo sonda pokazuje ze mieszkańcy (nie Lublin) mają to daleko, daleko, daleko w "tyle". Haha, śmiech mnie ogarnia, jak czytam takie brednie.
Avatar
lublinianka / 10 kwietnia 2012 o 11:48
jezeli chcemy upamietniac osoby ktore zginely bo pelnily funkcje - to gdie sa pomniki osob ktore podczas pelnienia funkcji - pracy rowniez zginely- np gornicy - im nie stawia sie pomnikow, a moze PIS zamiast wydawac pieniadze na pomniki przekazalby je rodzinom potrzebujacym - te gest bylby na pewno milej widziany niz jeszcze jeden pomnik, zreszta sa przeciez tablice pamiatkowe, no coz PIS ........
Avatar
antyoszołom / 10 kwietnia 2012 o 11:30
Lublin pamięta czy jego władze którymi rządzi kler ??? Sondaż jasno pokazuje,ze lublinianie w d...mają Smoleńsk i pomniki ku czci katastrofy.
Avatar
folkatka / 10 kwietnia 2012 o 21:32
Bardzo prosze o wyczucie. Chociaz odrobinę
Avatar
qote / 10 kwietnia 2012 o 21:23
Projekt pilotowała posłanka Elżbieta Kruk. Sugerowała, że najlepszym miejscem pod pomnik jest plac Lecha Kaczyńskiego
byłby skwerek przy ulicy Kawiej obok budynku byłej Izby Wytrzeźwień.
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2012 o 15:02
Minie lat kilkadziesiąt - pamiętać, tak na codzień - będą nieliczni, choćby pomników tysiące powstały. Wszystko przemija... Czy pomnik powstanie, czy nie powstanie - mnie to jest obojetne. Ja i tak pamiętał bedę, dopóki żyję. Za pamięć innych już nie odpowiadam.
Ależ oczywiście, współczuję rodzinom - ale, w końcu - każdego czeka ta ostatnia podróż... a pozostający muszą z tym sie pogodzić - i żyć.
Bardzo przykre jest to, że z tragedii uczyniono kartę przetargową w walce o władzę, że sposób wykorzystywania jej w rozgrywkach politycznych nader często jest - PODŁY.
Absolutnie nie dziwię się i nie potępiam bliskich ofiar, którzy chcą zachowac pamięć zmarłych tak tragicznie, podnieść ich zasługi dla Polski, pragną współczucia, TAKŻE żądają dogłębnego wyjaśnienia: co się stało i dlaczego, kto odpowiada za ich dramat... ale to, co czynią niektórzy politykierzy, cały czas judząc, pomawiając, wymyślając różne teorie (oczywiście zgodne z głównym własnym celem: aby dokopać "wrogowi", to może sie uda coś dla siebie ukręcić) budzi mój głęboki wstręt do nich. OHYDA. Ale - w końcu takie postępowanie dla pewnego "rodzaju" mentalności jest często spotykane, tak było, jest i będzie... co można zrobić? Chyba tylko nie przyłączać się do tej ohydy... też i sprzeciwiać się... uwzglednić ich w swoich wyborach politycznych spychając w głąb zapomnienia, niebytu politycznego.
Przecież prędzej czy później zostaną wyjaśnione okoliczności katastrofy, choć, być może nie o wszystkim się dowiemy od razu, zapewne częśc ustaleń zostanie utajniona - z różnych przyczyn, także i z uwagi na bezpieczeństwo państwa... z tym też musimy się pogodzić. Mniej emocji, więcej rozsądku... i szacunku do pamieci ofiar, także rozpaczy ich bliskich...
Minie lat kilkadziesiąt - pamiętać, tak na codzień - będą nieliczni, choćby pomników tysiące powstały. Wszystko przemija... Czy pomnik powstanie, czy nie powstanie - mnie to jest obojetne. Ja i tak pamiętał bedę, dopóki żyję. Za pamięć innych już nie odpowiadam.
Ależ oczywiście, współczuję rodzinom - ale, w końcu - każdego czeka ta ostatnia podróż... a pozostający muszą z tym sie pogodzić - i żyć.
Bardzo przykre jest to, że z tragedii uczyniono kartę przetargową w walce o władzę, że sposób wykorzystywania jej w rozgrywkach polity... rozwiń
Avatar
taka prawda / 10 kwietnia 2012 o 14:55
[quote name='Amak' timestamp='1334056104' post='619688']
Myślę, że o katastrofie smoleńskiej będzie pamiętał każdy, kto dwa lata temu choć na chwilę zatrzymał się i zapłakał, a i ci którzy tego nie zrobili, też przez lata ją będą wspominali. Nie ma znaczenia przynależność partyjna czy upodobania polityczne. Nie mam wątpliwości, że była to ogromna tragedia. Jednak nie ma chyba takiej potrzeby, by każdego roku w rocznicę tego zdarzenia organizować wielkie i huczne obchody. Wydaje mi się, że msza i ciche wspomnienie ofiar byłyby bardziej gustowne. Pamiętać trzeba. Pomnik? To już chyba lekka przesada... chociaż praktykuje się ich stawianie na całym świecie od początków kultury, by upamiętnić ważne wydarzenia, osoby. Osobiście nie przeszkadzałby mi, tak jak nie przeszkadza mi pomnik Czechowicza czy Piłsudskiego, jednak jestem przekonana, że lepszym "pomnikiem" byłoby ufundowanie stypendium im. tych, którzy ponieśli w Smoleńsku śmierć, albo założenie fundacji, która wspierałaby najuboższych, czy inny szlachetny cel. To o wiele bardziej przyczyniłoby się do upamiętnienia zarówno pary prezydenckiej jak i pozostałych. Myślę, że i im bliższe były idee żywych pomników niż tych kamiennych.
[/quote]
Płacze się po bliskich osobach ,które odchodzą .Jedyną osobą po której zapłakałam był JPII.Codziennie giną ludzie i łez by zabrakło,żeby ich wszystkich opłakiwać.
[quote name='Amak' timestamp='1334056104' post='619688']
Myślę, że o katastrofie smoleńskiej będzie pamiętał każdy, kto dwa lata temu choć na chwilę zatrzymał się i zapłakał, a i ci którzy tego nie zrobili, też przez lata ją będą wspominali. Nie ma znaczenia przynależność partyjna czy upodobania polityczne. Nie mam wątpliwości, że była to ogromna tragedia. Jednak nie ma chyba takiej potrzeby, by każdego roku w rocznicę tego zdarzenia organizować wielkie i huczne obchody. Wydaje mi się, że msza i ciche wspomnieni... rozwiń
Avatar
Amak / 10 kwietnia 2012 o 13:08
Myślę, że o katastrofie smoleńskiej będzie pamiętał każdy, kto dwa lata temu choć na chwilę zatrzymał się i zapłakał, a i ci którzy tego nie zrobili, też przez lata ją będą wspominali. Nie ma znaczenia przynależność partyjna czy upodobania polityczne. Nie mam wątpliwości, że była to ogromna tragedia. Jednak nie ma chyba takiej potrzeby, by każdego roku w rocznicę tego zdarzenia organizować wielkie i huczne obchody. Wydaje mi się, że msza i ciche wspomnienie ofiar byłyby bardziej gustowne. Pamiętać trzeba. Pomnik? To już chyba lekka przesada... chociaż praktykuje się ich stawianie na całym świecie od początków kultury, by upamiętnić ważne wydarzenia, osoby. Osobiście nie przeszkadzałby mi, tak jak nie przeszkadza mi pomnik Czechowicza czy Piłsudskiego, jednak jestem przekonana, że lepszym "pomnikiem" byłoby ufundowanie stypendium im. tych, którzy ponieśli w Smoleńsku śmierć, albo założenie fundacji, która wspierałaby najuboższych, czy inny szlachetny cel. To o wiele bardziej przyczyniłoby się do upamiętnienia zarówno pary prezydenckiej jak i pozostałych. Myślę, że i im bliższe były idee żywych pomników niż tych kamiennych.
Myślę, że o katastrofie smoleńskiej będzie pamiętał każdy, kto dwa lata temu choć na chwilę zatrzymał się i zapłakał, a i ci którzy tego nie zrobili, też przez lata ją będą wspominali. Nie ma znaczenia przynależność partyjna czy upodobania polityczne. Nie mam wątpliwości, że była to ogromna tragedia. Jednak nie ma chyba takiej potrzeby, by każdego roku w rocznicę tego zdarzenia organizować wielkie i huczne obchody. Wydaje mi się, że msza i ciche wspomnienie ofiar byłyby bardziej gustowne. Pamiętać trzeba. Pomnik? To już chyba lekka przesada.... rozwiń
Avatar
Slawek "Kajo"W. / 10 kwietnia 2012 o 13:03
Żałosny brak wyczucia taktu ze strony PiS przybrał formę ich oficjalnej wizytówki!
Rozumiem, ze nieszczęśliwa wycieczka przedwyborcza naszych polityków do Katynia stała się wielką tragedią rodzin dotkniętych traumatycznym przeżyciem utraty najbliższych!
Nie znaczy to wcale, iż społeczeństwo ma ponosić koszty związane z megalomaństwem kilkudziesięciu nawiedzonych działaczy partyjnych.
Szczególnie już pani Kruk zwana Flaszką powinna milczeć i nie stawiać żądań wobec podatników!

Nie mam zamiaru dywagować nad zasługami, lub ich brakiem s.p. Prezydenta...ale to po prostu nie przystoi, abyśmy wszyscy łożyli na nikomu nie potrzebne przedstawienia.

Oczywiście, samo PiS może sobie stawiać ileś tam tablic, pomników, kamieni itd. ale niech w tym celu wykupią od miasta jakiś cichy zaułek i tam mogą sobie odprawiać miesięcznice, rocznice a nawet...tygodnice.
Nic natomiast kosztem nas wszystkich..........mają własny elektorat i popierających ich katabasow rabujących budżet na tak wielkie pieniądze, iż mogą wspólnie cos tam sobie wyszydełkowac.
Żałosny brak wyczucia taktu ze strony PiS przybrał formę ich oficjalnej wizytówki!
Rozumiem, ze nieszczęśliwa wycieczka przedwyborcza naszych polityków do Katynia stała się wielką tragedią rodzin dotkniętych traumatycznym przeżyciem utraty najbliższych!
Nie znaczy to wcale, iż społeczeństwo ma ponosić koszty związane z megalomaństwem kilkudziesięciu nawiedzonych działaczy partyjnych.
Szczególnie już pani Kruk zwana Flaszką powinna milczeć i nie stawiać żądań wobec podatników!

Nie mam zamiaru dywagow... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 10 kwietnia 2012 o 12:02
O Sorry! Przez tyle lat żyli z pieniędzy naszych(czyli podatników) -a teraz nadal (za nasze pieniądze )jeszcze im pomniki stwaiać?! Szok! Co za draństwo w tym chorym i dzikim kraju!!!
Avatar
Ed / 10 kwietnia 2012 o 11:54
Lublin pamięta? Co to ma znaczyć?! Przepraszam, bo sonda pokazuje ze mieszkańcy (nie Lublin) mają to daleko, daleko, daleko w "tyle". Haha, śmiech mnie ogarnia, jak czytam takie brednie.
Avatar
lublinianka / 10 kwietnia 2012 o 11:48
jezeli chcemy upamietniac osoby ktore zginely bo pelnily funkcje - to gdie sa pomniki osob ktore podczas pelnienia funkcji - pracy rowniez zginely- np gornicy - im nie stawia sie pomnikow, a moze PIS zamiast wydawac pieniadze na pomniki przekazalby je rodzinom potrzebujacym - te gest bylby na pewno milej widziany niz jeszcze jeden pomnik, zreszta sa przeciez tablice pamiatkowe, no coz PIS ........
Avatar
antyoszołom / 10 kwietnia 2012 o 11:30
Lublin pamięta czy jego władze którymi rządzi kler ??? Sondaż jasno pokazuje,ze lublinianie w d...mają Smoleńsk i pomniki ku czci katastrofy.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 0

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 7

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 0

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 8

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 15

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 26

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 63

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 3

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina