poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Śnieżyca w Lublinie - najnowsze informacje drogowe (wideo, zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 marca 2009, 07:54

Największe arterie miasta stały we wtorek w korkach. Zablokowana była większość dróg. W czwartek rano na ulicach sytuacja jest nieco lepsza, ale wciąż sypie śnieg i jest bardzo ślisko Sprawdź najnowsze informacje o utrudnieniach.

WIDEO

8.00 - Pogoda sparaliżowała też pracę w lubelskiej telewizji. Poranek z Panoramą Lubelską na antenie TVP Info nie zaczął się programowo o godz. 7.45.

Widzowie najpierw zobaczyli czarny ekran, później pojawił się program TVP Warszawa, który został brutalnie ścięty, a dziennikarze lubelskiej telewizji pojawili się na antenie zaledwie na kilka minut.

8.11 - Zakorkowane są też ul. Filaretów, Jana Pawła II i Nadbystrzycka.

Na ul. Filaretów w kierunku ul. Zana w korku stoi 17 autobusów MPK. Pasażerowie wysiadają i dalej idą na piechotę. Autobusy musi wyciągać specjalna wyciągarka.
Problem z podjazdem pod górkę maja tez samochody osobowe. Ślizgają się po oblodzonej nawierzchni.


Filmik nakręcony przez internautę PRACODAWCY

8.30 - Kolejka aut, czekających na możliwość wyjazdu z ul. Wieniawskiej zaczyna się przy skrzyżowaniu z Czechowską. Zakorkowana również jest ul. Północna na obydwu dojazdach do skrzyżowania z al. z Kompozytorów Polskich.

8.34 - Na głównych arteriach Lublina, które znajdują się w ciągu przebiegających przez miasto dróg krajowych stan nawierzchni jest w miarę dobry. Gorzej jest na pozostałych ulicach. Nawet tak ważne jezdnie jak ul. Lubomelska nie są przygotowane do ruchu - śnieg zmienia się na asfalcie w lód.

8.38 - Bez większych problemów można natomiast przejechać al. Solidarności w kierunku zamku. Nawet przy ładnej pogodzie zdarzały się tu poranki, gdy korek w stronę ronda podchodził aż pod skrzyżowanie z ul. Dolną 3 Maja. Dziś na szczęście tak nie jest.

Dramatycznie wygląda za to sytuacja za to na drugiej nitce na al. Solidarności. Kierowcy jadący od strony zamku muszą się liczyć z tym ze w korku utkną już na wysokości PZMotu. W takim korku stać będą aż do ronda przy ul. Lubomelskiej. Jednak kiedy już je pokonają, dalej nie powinni napotkać problemów.


Filmik nakręcony przez internautę hugapl

8.43 - Część kierowców na al. Solidarności brak cierpliwości. Zawracają na "agrafce” koło dawnego Help Disco i próbują przedostać się ul. 3 Maja. Na tej drodze korek sięga komisu samochodowego.

9.06 - Najwięcej problemów z podjazdem pod górę jest w tej chwili jest na al. Warszawskiej, ul. Sikorskiego i Sowińskiego.

Na Warszawskiej Urząd Miasta zdecydował się wyłączyć sygnalizację świetlną przy skrzyżowaniu z ul. Zbożową. Ciężkie samochody, które musiały zatrzymywać się jadąc "pod górę" przed czerwonym światłem, nie mogły później ruszyć z miejsca, gdy zapaliło się zielone.

Sparaliżowany jest również ruch na al. Kraśnickiej. Korek zaczyna się już przy skrzyżowaniu z ul. Roztocze. Kierowcy mają też problemy z przejechaniem w poprzek al. Kraśnickiej, bo część skrzyżowań blokują kierowcy, którzy liczyli na to, że uda im się zjechać ze skrzyżowania jeszcze przed czerwonym światłem.

9.11 - Korek gigant od miejscowości Panieńszczyzna na wysokości stacji gazowej, aż do ronda na al. Kraśnickiej.


9.17 - Spokojnie przejechać można przez ul. Krochmalną w stronę dworca PKP. Korki zaczynają się na wysokości hali MTL w stronę Trasy Zielonej.

9.19- Ul. Jana Pawła II na wysokości kościoła św. Rodziny odblokowana. Podobnie Al. Kraśnicka. Do naszej redakcji zadzwonił pan Waldemar z Motycza, który dojeżdża do pracy w centrum Lublina.

- Już godzinę stoimy w busie na Al. Kraśnickich. Co się dzieje? Przecież tylko spadł śnieg! - mówi.

godz. 9.44 Korek od Warszawy zaczyna się już pod Markuszowem. Tam w rowie wylądował samochód dostawczy wiozący meble (na zdjęciu).

- Jakaś kobieta zajechała mi drogę - mówi zdenerwowany kierowca.

Po Lublinie kursuje 18 dużych i 5 małych pługopiaskarek. Wcześniej ich pracę sparaliżowała awaria systemu GPS, który śledzi pracę maszyn jeżdżących na zlecenie miasta.

- Dopiero teraz system udało się naprawić - mówi Ludwika Stefańczyk z Wydziału Gospodarki Komunalnej w lubelskim Urzędzie Miasta.

11.31 - Sytuacja na lubelskich drogach jest coraz lepsza. Główne ulice są przejezdne, ale uważać trzeba na większości dróg osiedlowych, gdzie leży śliski i ujeżdżony śnieg.

Jak poinformowała nas dyspozytorka radio taxi "Dwójki" zakorkowana jest ul. Kunickiego, aż do Abramowickiej. Z kolei na skrzyżowaniu Jana Pawła II z Nadbystrzycką nie działa sygnalizacja świetlna , ale tam nie ma większych problemów z ruchem.

Poprawiła się też sytuacja na al. Warszawskiej, gdzie ruchem kierowała policja.

Jeżdżą też pojazdy MPK. - Jeździmy jeszcze z opóźnieniami, ale wszystkie autobusy są w ruchu. Nie ma takiej sytuacji, że jakiś pojazd stoi na ulicy - mówi Weronika Opasiak z MPK Lublin

Opady śniegu przesuwają się w stronę Zamościa i tam mogą pojawiać się utrudnienia w ruchu.

13.05 MPK informuje, że udało się w miarę ustabilizować kursowanie pojazdów komunikacji miejskiej.

14.29 Nie ma już większych utrudnień na ulicach Lublina. Drogi są już przejezdne.

Coraz więcej pracy ma za to straż pożarna. Strażacy dopiero co usunęli z ul. Osmolickiej drzewo, które nie wytrzymało naporu śniegu.

Teraz wypompowują pochodzącą wodę, która zalewa domy przy ul. Wapiennej i Dzierżawnej.

15.00 - Będzie wiało i padało - ostrzega mieszkańców Lubelszczyzny
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie.

Spodziewane są umiarkowane opady śniegu i silny wiatr północno-zachodni, o prędkości 30-40 km/h, w porywach dochodzącej do 70 km/h.

Według synoptyków zawieje i zamiecie śnieżne mogą występować w naszym regionie do soboty.

16.30 - Godziny szczytu. Zakorkowane są ulice: Poniatowskiego od wiaduktu, Wolska do Kunickiego, Długosza, Akademicka do Głębokiej, Nadbystrzycka. Tym razem wcale nie z powodu nagłej śnieżycy.

18.01 - Do godz. 9 rano w czwartek ważne pozostaje ostrzeżenie o możliwych zawiejach i zamieciach wydane przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wiatr z północnego zachodu może osiągać w porywach prędkość 70 km/h - podaje centrum powołując się na prognozę Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie. Stopień zagrożenia określony został jako 2, czyli wysoki.

21.55 - Na dziś nie przewidujemy już ulicznych korków, ale pogoda wciąż jest fatalna, więc kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Zapraszamy jutro.

8.11 19.03.2009 -Jak poinformowała nas dyspozytorka radio taxi "Dwójki" z Lublina, w mieście powoli natęża się ruch drogowy. Na razie korki tworzą się tam gdzie zawsze - na ul. Filaretów do Głębokiej, Piłsudskiego w lewo do Narutowicza, Wieniawskiej i Północnej, skrzyżowaniu Solidarności z Sikorskiego, zablokowany jest też wjazd do Lublina od strony Kraśnika. Utrudnienia nie są jednak spowodowane pogodą.

Na skrzyżowaniu Sikorskiego - Warszawska - Kraśnicka - Racławickie (rondo Honorowych Krwiodawców) nie działa sygnalizacja świetlna, ale korków jeszcze nie ma.

Na razie ze śnieżną aurą radzą sobie pojazdy MPK.

7.38 - Wiele wskazuje na to, że nie powtórzy się również wczorajszy dramat, który z powodu pogody przeżywało MPK i jego pasażerowie. - Nasze pojazdy kursują normalnie i nie mają większych opóźnień - informuje rzecznik MPK Weronika Opasiak.

Drogi wojewódzkie są mokre, czarne i przejezdne. Miejscami kierowcy mogą się jednak spotkać z zajeżdżonym śniegiem i błotem pośniegowym.

8.03 - Dyżurni policji informują, że poranek na drogach mija bardzo spokojnie - nie ma wypadków. Podobnie było w nocy.

Jedna kolizja była o godz. 6 rano przy ul. Turystycznej w Lublinie, ale nie spowodowała utrudnień w ruchu.

8.11 - Internauci informują, że w fatalnym stanie jest ulica Jana Pawła II. Pan Mariusz z Lublina mówi, że droga wygląda, jakby od kilku godzin nie była odśnieżana. Trzeba tam bardzo uważać, bo jest wyjątkowo ślisko.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
y
staruszek
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 marca 2009 o 19:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co to za śnieg ? gorsze zimy były dawniej. jeździły pługi z wirnikiem z przodu, mielące śnieg i odrzucające go dalej od jezdni. a teraz to śmiech i tyle. żaden to śnieg był !
Rozwiń
y
y (18 marca 2009 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie znam państwa, które poradziłoby sobie z takimi opadamai jak dzisiaj. W bogatych Niemczech czy USA jest wtedy totalny paraliż komunikacyjny
Rozwiń
staruszek
staruszek (18 marca 2009 o 13:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dymin napisał:
Jak można ciągle pisać, że zima zaskoczyła drogowców - oklepany schemat. Przecież są ograniczone możliwości, na każdym rogu nie będzie stał chłop z łopatą i suszarką, żeby było przejezdne dla niedoświadczonych kierowców. Przecież praca sprzętu i ludzi kosztuje, a nikt tego za darmo nie zrobi - firmy odśnieżające nie zrobią jak miasto nie zapłaci, a wiadomo, że pieniędzy brakuje na remonty, to na odśnieżanie mają się znaleźć? No bądźmy realistami ;-)

A JA PAMIĘTAM JAK JESZCZE ZA GOMUŁKI PRZED KAŻDĄ BRAMĄ STAŁ DOZORCA Z ŁOPATĄ A PODJEŻDŻAŁY KONNE PLATFORMY I USUWAŁY ZARAZ SNIEG. ZIMY WTEDY BYLY PRAWDZIWE I MOŻNA BYLO. ALE WTEDY LUBLIN BYŁ JESZCZE MIASTEM.
Rozwiń
emeryt
emeryt (18 marca 2009 o 13:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#FF0000"][/color][font="Times New Roman"][/font] Uprzejmie informuję,że to tylko lekki śmieżek a obrazki jak z Anglii gdie śnieg = tragedia, chyba że wszyscy mądrali zdjeli już zimówki, a reszta bez komentarza .Pozdrawiam.
Rozwiń
Jotgie
Jotgie (18 marca 2009 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe. W Lublinie napadało a Puławach - czyściutko!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!