piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Solidarność: Kompromis, albo manifestacja w centrum Lublina (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 stycznia 2012, 15:46
Autor: (jsz)

 (Wojciech Nieśpiałowski)
(Wojciech Nieśpiałowski)

W piątek kolejna runda negocjacji między strajkującą załogą LZPS, a władzami spółki. Jeśli nie będzie porozumienia, to we wtorek związkowcy wyjdą na ulice. Tymczasem firma już zapowiada, że nie zgodzi się na dodatkowe odszkodowania.

Aktualizacja:

Sześć protestujących osób, które od kilkunastu dni okupowały zakłady LZPS przy ul. Kunickiego, opuściły budynek. To jednak nie koniec protestu.

- Było warto - mówi Marzena Kacwin, jedna z kobiet, które opuściły budynek. - Mam zamiar wrócić do domu, odświeżyć się i zmienić ubranie, czego przez ostatnie 11 dni nam zabraniano. Nasze wyście to gest dobrej woli. Jutro wracamy przed zakład i będziemy robić swoje. Nie rezygnujemy z protestu.

----

Finansowe zadość uczynienie to główny postulat protestujących. Domagają się po 2 tys. zł za każdy rok, przepracowany w LZPS.

– Odszkodowania są uzasadnione – mówi Marian Król, przewodniczący zarządu regionu NSZZ Solidarność w Lublinie. – Większość załogi ma bardzo długi staż pracy, zarabiali w granicach płacy minimalnej, a większość to jedyni żywiciele rodzin. Poza tym pracodawca nie uprzedził ich o zwolnieniach.

Grupa Protektor, do której należy LZPS proponuje zwalnianym sześć miesięcznych pensji, zgodnie z kodeksem pracy. – Przekażemy tylko odszkodowania zgodne z prawem – potwierdza Wojciech Kądziołka, rzecznik Protektora. – Związki wymyśliły sobie jakąś kwotę i teraz my się mamy do tego odnosić. Przepisy nie przewidują takich wypłat, a sama postulowana kwota jest nierealna.Z wyliczeń likwidatora LZPS wynika, że spełnienie żądań załogi oznacza wydatek rzędu 7 mln zł, średnio po 50 tys. zł na osobę.

W piątek odbędzie się kolejna runda negocjacji z udziałem mediatora. Trudno przewidzieć wyniki. Protektor nie zgadza się bowiem na dodatkowe odszkodowania. Związkowcy zapowiadają, że bez nich nie zrezygnują z protestu.

– Odprawy i pieniądze z funduszu socjalnego to żadna łaska, tylko obowiązek pracodawcy – ocenia Jolanta Wojciechowska, szefowa OPZZ w zakładzie. – Bez ostatecznego porozumienia nie odpuścimy. Szkoda, że po drugiej stronie nie ma dobrej woli.

Jeśli w najbliższym czasie nie dojdzie do kompromisu, związkowcy wyjdą na ulicę. Manifestacja ma się odbyć w najbliższy wtorek o godz. 12.00. Protestujący przejdą sprzed Ratusza pod Urząd Wojewódzki. Stamtąd pomaszerują do Komendy Wojewódzkiej Policji i Prokuratury Apelacyjnej. Przedstawicielowi każdej z tych instytucji wręczą petycję z prośbą o interwencję w sprawie Protektora. Pochód zakończy się przed zakładem przy ul. Kunickiego. Uczestnicy marszu nie zamierzają blokować ulic. Przejdą chodnikami.– Chodzi o to, by przypomnieć odpowiednim organom o tym, że protektor cały czas łamie prawo – dodaje Król.

Przedstawiciele spółki zapewniają, że wszystko co robią, jest zgodne z przepisami. Zapewniają też o swojej dobrej woli i chęci zakończenia konfliktu.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Coach Outlet Online
new balance
eko
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Coach Outlet Online
Coach Outlet Online (16 stycznia 2012 o 06:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Anything [url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Online[/url]happen[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Online Outlet Store[/url] any[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Online[/url]our life[url=http://www.coachoutletsstoreonlines.ca/]Coach Outlet[/url]full[url=http://www.coachoutletstores-online.net/][spam][/url]The [url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory[/url]of life[url=http://www.coachoutletstores-online.net/][spam] Store[/url]in our [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/][spam][/url], we[url=http://www.coachfactorystores-online.net/]Coach Factory Online[/url]control [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Online[/url]and[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Outlet Online[/url]mishappening. [url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet[/url]thing, which[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Store Online[/url]controlled, [url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet Stores Online[/url]of[url=http://www.coachsfactory-outlets.net/]Coach Factory[/url]and[url=http://www.coachoutletsstoreonlines.ca/]Coach Outlet Store Online[/url] cash.
[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Outlet[/url] loans[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Scarf[/url]taken[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Outlet Online[/url]salary[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Outlet[/url]to meet[url=http://www.coachfactorystores-online.net/]Coach Factory Store Online[/url] credit [url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Store[/url]and[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Online Outlet[/url]cash, [url=http://www.coachfactory-storeonlines.net/]Coach Factory Store[/url]are[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Outlet[/url]to [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Outlet Store Online[/url] Due[url=http://www.coachsfactory-outlets.net/]Coach Factory Outlet[/url]uncertainties[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Outlet Online[/url]life[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Outlet[/url]loans[url=http://www.coachfactory-storeonlines.net/]Coach Factory Store Online[/url]getting[url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet Store Online[/url]and[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Scarf Outlet[/url]popular [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/][spam] Store[/url]by[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/][spam][/url]These loans[url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Store Online[/url]the[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Outlet[/url]with a variety of post-dated check loans etc.
Rozwiń
new balance
new balance (13 stycznia 2012 o 11:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co to za argument ,że "są to jedyni żywiciele rodziny " ?Mają jakieś roszczenia niech zwrócą się do niespełnionej obietnicy wałęsiaka :"Po 100000000 mln. dla każdego Polaka".Wtedy była szansa na podzielenie majątku narodowego wypracowanego w PRLu.
Rozwiń
eko
eko (13 stycznia 2012 o 07:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Puknijcie się w głowę, wam życzę abyśćie zostali z dnia na dzień bez pracy to inaczej będziecie pisać, o ile będzie was stać na internet.
Rozwiń
dziadek
dziadek (12 stycznia 2012 o 20:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zdzisiu - powiat krasnostawski martwi sie o twoje umysłe
Rozwiń
donkiszon
donkiszon (12 stycznia 2012 o 20:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ludu komuna sie skonczyla, wystarczy wyczytac ile ta firma miala rocznie strat. cieszcie sie ze cokolwiek chca wam dac. Zadko kto pracujacy w dzisiejszych czasach dostaje odprawy. O zwiazkowcach sie nie wypowiem bo to przez nich jest w kraju jak jest.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!