Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2011 r.
18:49
Edytuj ten wpis

"Solidarność załatwiła kilo kiełbasy i konserwę. Jakoś przetrwam". Tak było 30 lat temu

0 3 A A

"Ojciec chyba się nie doczeka nowego palta na święta z braku podszewki, bo w sklepie to tylko handel żywym towarem – same ekspedientki." Wspomnienia z czasów stanu wojennego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pani Marianna Zając w chwili wprowadzenia stanu wojennego była dyrektorem świetlicy w Szkole Podstawowej nr 6 w Kraśniku. Prowadziła dziennik, zapisywała różne zdarzenia, dzień po dniu. Przysłała nam kilka kartek z grudnia 1981 roku.

7 grudnia 1981

Porządkując czasopisma w szkole zwróciłam uwagę, że w pewnym okresie szata graficzna tygodników ilustrowanych była w kolorze czarnym. Nawet Kraj Rad. Co to ma znaczyć? Brak farby, czy to jakiś znak? Napięcie sięga niemal szczytu! Straszą nas konfrontacją! Co to znaczy?!!

8 grudnia 1981

Dziś w bibliotece czytałyśmy artykuł Bratkowskiego pisany ze szpitala (chyba psychiatrycznego?), gdzie przestrzega sfery rządowe, by za bardzo nie straszyli ludzi, "bo broń nawet nie nabita raz do roku strzela, a w tej sytuacji ucierpią kobiety i dzieci, a tych szkoda, bo ładne”. Co zaś do Wałęsy to go też przestrzega, że jeżeli coś mówi, to niech te wypowiedzi nie będą jak u cioci na imieninach, gdzie zainstalowano podsłuch. Zaleca większą odpowiedzialność za słowa. Co racja, to racja.

9 grudnia 1981

Cały czas mierzę kryzys zawartością mojej lodówki. Chyba jest już duży, bo w lodówce nie mam nic. W pracy "Solidarność” załatwiła dla pracowników po kilogramie kiełbasy i po jednej konserwie. Dobre i to, pozwoli nam jakiś czas przetrwać. Za starą lodówkę załatwiłam sobie połówkę prosiaka u ciotki męża. Zrealizujemy zamówienie bliżej świąt.

10 grudnia 1981

Ale miałam dziś szczęście! U jubilera była dostawa srebra. Przechodząc wstąpiłam. Wszyscy kupowali, kupiłam i ja. Teraz bardzo żałuję, że za mało, bo miałam pieniądze. Kupiłam łańcuszki i krzyżyki – takie charakterystyczne: krzyż opleciony łańcuchem – noszę go do dziś. A mogłam kupić dziewczynkom kolczyki i pierścionki, ale zawsze wyłazi ze mnie sknera, a potem bardzo żałuję. Dobrze mi tak! Brak mi pościeli, materiałów do szycia dla dzieci i mężowi koszul, nici, włóczki itp.

Ojciec chyba się nie doczeka nowego palta na święta z braku podszewki, bo w sklepie to tylko handel żywym towarem – same ekspedientki.

11 grudnia 1981

W sklepach brakuje wszystkiego. Są tylko drogie makarony. Marzy mi się dobry biały lub żółty ser z odrobiną masła, ale tego też brak. Mogę i wymienię kartki alkoholowe na masło. Telegram z Zamościa od siostry, by przyjechać po ćwiartkę świniaka. Hura! Żegnaj głodzie, będą bogate święta. Jeżeli ma się kogoś na wsi, to raźniej patrzy się na świat. Szkoda tylko, że u Stasi nie ma mąki.

12 grudnia 1981

Mamy wyjątkowo duże opady śniegu i mróz – minus 20. Taka pogoda dobra dla mnie, czuję się znacznie lepiej, mogę swobodniej oddychać. A w Warszawie trwa Kongres Kultury Polskiej – ciekawe wystąpienia. Nasz Papież, Jan Paweł II, przysłał życzenia owocnych obrad. Zaś w Gdańsku zjazd "Solidarności”. Tymczasem mój Bolko szykuje się na jutrzejszy wyjazd do Zamościa po świąteczną wałówkę.

13 grudnia 1981

Nadal mroźno, ale jechać trzeba. Wstajemy przed świtem, bo autobus jest bardzo wcześnie. W TV gen. Jaruzelski na tle godła i flagi. Coś tam przemawia. Nie słuchamy, bo się śpieszymy. Mąż się jednak zaciekawił: "I co on tak z samego rana truje? Pewnie powtarzają przemówienie do górników z racji barbórki”. Mąż wychodzi, ja wracam do łóżka, bo tu jeszcze cieplutko i naraz co słyszę?
STAN WOJENNY!!!

Rygory stanu wojennego surowe. Na wszelkie wyjazdy – zezwolenia miejscowych władz. Cenzura listów i podsłuch w telefonach, godzina milicyjna od 22 do 6. Posterunki milicyjne na każdym wjeździe do miast. A mój Bolek wyjechał, jak zwykle, bez żadnego dokumentu. Pobiegłam na przystanek, bo może autobus nie wyjechał w trasę, ale gdzie tam! Wyjechał, widocznie kierowca nie włączał telewizora. Wracam zapłakana i co widzę? Moi sąsiedzi siedzą na dachach i kręcą antenami, sądząc, że to wina anteny, bo telewizory śnieżą i nie Teleranka! Mówię im, co się stało.

Cały dzień płaczę i pocieszam ojca i Dorotkę, jak mogę. Ojciec też płacze. Dorotka nie wie, o co chodzi, ma niespełna 7 lat.

Wieczór. Przed godziną milicyjną wraca Bolek z zaopatrzeniem świątecznym z Zamościa. Opowiada o ogromnej solidarności napotkanych ludzi. Że taksówkarze metodą "podaj dalej” przekazywali sobie dwóch takich nieboraków z jednej miejscowości do drugiej, by uniknąć posterunków kontrolnych. Bolek szybko się przebrał, coś tam zjadł, zabrał swoje dokumenty i pobiegł do fabryki (Fabryka Łożysk Tocznych – red.). Tam już zbiegli się wszyscy robotnicy.

14 grudnia 1981

No to wreszcie mamy tę konfrontację, którą nas tak straszono. Od dziś aż do odwołania zamknięto szkoły i uczelnie. Zawieszono działalność związkową. Aresztowano działaczy "Solidarności”. W Gdańsku zjazd, więc zgarnęli wszystkich. Kongres zawieszony i również w świecie kultury internowania!!! W fabryce męża strajk okupacyjny.

15 grudnia 1981

W radiu i TV tylko pierwszy program. Prezenterzy w mundurach. Cały czas marsze wojskowe. I komunikaty, że wszystko w porządku, że całe załogi przystąpiły do pracy, nie dojechali tylko ci pracownicy, którym przeszkodziły śniegi i zamiecie, ale pługi poszły w ruch i wszystkie drogi przejezdne. A w radiu śpiewa Fogg – "Warszawo, ty moja Warszawo”.

Z sąsiadką Jasią G. przerabiamy moje zapasy mięsne na posiłek dla strajkujących robotników. Wśród nich są nasi mężowie. Wyszło nam 20 litrów bigosu. Jakieś mięsiwa duszone, smalec i coś tam jeszcze. Aha, Jasia dorzuciła konserwy mięsne, jakie udało się jej zdobyć. To wszystko zataszczyłyśmy do fabryki. Na dziedzińcu za zamkniętą bramą odbywała się msza. Z okolicznych wiosek lasami i polnymi drogami rolnicy dowozili chleb, nabiał i co tylko mogli. Boże mój, co za solidarność, co za duch i jedność w narodzie...

16 grudnia1981

Cała Polska stoi. Już drugi dzień trwa strajk okupacyjny w fabryce. Bolek cały czas z załogą na wydziale wielkich gabarytów. Robotnicy przygotowują się na "rozwałkę”...

Dziś byłam z moją 7-letnią Dorotką pod fabryką. Bardzo zmarzłyśmy, bo mróz do minus 20. Porozmawiałyśmy z Bolkiem. Powiedział, że spodziewają się najgorszego.

O północy huk! Pobiegłam na górę, by zbudzić Dorotkę i mego ojca. Stanęliśmy w oknie balkonowym, skąd był dobry widok na ul. Urzędowską. A tam wozy pancerne, naliczyłyśmy 72 sztuki.
W jednej chwili ulicę zasnuł siny dym. "Zomo-suki” penetrują ulicę. Słychać strzały. Ojciec płacze, ja cała zdrętwiała, dziecko nie wie, co to ma znaczyć!

17 grudnia1981

Dramatyczna noc za nami. Już wiemy o rozbiciu przez milicję i ZOMO Świdnika. Wobec takiej przemocy robotnicy opuścili i naszą fabrykę. Wyszli z krzyżem i z pieśnią "Boże coś Polskę”. Jak później opowiadał mi mąż, szli przez szpaler wojska. Żołnierze stali na baczność i oddawali im honory... A oni przeszli przez całe miasto i złożyli krzyż w kaplicy przy budującym się kościele p.w. Św. Józefa Robotnika.
Autorka dziennika otrzyma pamiątkowe wydawnictwa ufundowane przez lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomasz / 13 grudnia 2011 o 13:03
[quote name='lublinianka' timestamp='1323773099' post='569892']
No i mamy Solidarność zakpiła z nas sprzedawczyki sprzedali Polskę w niewolę Brukseli i to ma być solidarność to jest kpina zostaliśmy okłamani mówiono o demokracji a mamy kapitalizm. Nie ma pracy dla dzieci, wnuków W sklepach jest wszystko tylko nie ma za co kupić. Solidarność, przywódcy specjalnie Szpitale publiczne zadłużają by mogli posłowie biznesmeny klerycy je wykupywać Płatne szpitale przychodnie. Obudźcie się ludzie karmią nas teraz stanem wojennym ale opieka medyczna wówczas była złota Obecnie Rząd Tuska sprzedał nas nam Niemcom, mamy piąty rozbiór Polski będziemy za Polskę walczyć o Wolność Polski nasze dzieci, wnuki Powstań ludu zdejmij klepki z oczu Wyjdź na ulicę Precz Kapitalizmem chcemy prawdziwej Demokracji a nie Ucisk Ciemiężców Rządu i Unii Pozdrawiam wszystkich Polaków
[/quote]
Tak, opieka medyczna była znakomita i nawet butelki po mleku przyjmowali na skupie, a teraz są kartony i nie można ich sprzedać.
Walczono nie o to żebyś miała kiełbasę i konserwę, tylko o to żebyś sama mogła zadecydować czy chce się się pracować na chleb z szynką czy tylko na chleb ze smalcem. Walczono o wolność którą teraz mamy, a wolność nie jest tożsama z podcieraniem tyłka przez państwo.
[quote name='lublinianka' timestamp='1323773099' post='569892']
No i mamy Solidarność zakpiła z nas sprzedawczyki sprzedali Polskę w niewolę Brukseli i to ma być solidarność to jest kpina zostaliśmy okłamani mówiono o demokracji a mamy kapitalizm. Nie ma pracy dla dzieci, wnuków W sklepach jest wszystko tylko nie ma za co kupić. Solidarność, przywódcy specjalnie Szpitale publiczne zadłużają by mogli posłowie biznesmeny klerycy je wykupywać Płatne szpitale przychodnie. Obudźcie się ludzie karmią nas teraz stane... rozwiń
Avatar
lublinianka / 13 grudnia 2011 o 11:46
No i mamy Solidarność zakpiła z nas sprzedawczyki sprzedali Polskę w niewolę Brukseli i to ma być solidarność to jest kpina zostaliśmy okłamani mówiono o demokracji a mamy kapitalizm. Nie ma pracy dla dzieci, wnuków W sklepach jest wszystko tylko nie ma za co kupić. Solidarność, przywódcy specjalnie Szpitale publiczne zadłużają by mogli posłowie biznesmeny klerycy je wykupywać Płatne szpitale przychodnie. Obudźcie się ludzie karmią nas teraz stanem wojennym ale opieka medyczna wówczas była złota Obecnie Rząd Tuska sprzedał nas nam Niemcom, mamy piąty rozbiór Polski będziemy za Polskę walczyć o Wolność Polski nasze dzieci, wnuki Powstań ludu zdejmij klepki z oczu Wyjdź na ulicę Precz Kapitalizmem chcemy prawdziwej Demokracji a nie Ucisk Ciemiężców Rządu i Unii Pozdrawiam wszystkich Polaków
No i mamy Solidarność zakpiła z nas sprzedawczyki sprzedali Polskę w niewolę Brukseli i to ma być solidarność to jest kpina zostaliśmy okłamani mówiono o demokracji a mamy kapitalizm. Nie ma pracy dla dzieci, wnuków W sklepach jest wszystko tylko nie ma za co kupić. Solidarność, przywódcy specjalnie Szpitale publiczne zadłużają by mogli posłowie biznesmeny klerycy je wykupywać Płatne szpitale przychodnie. Obudźcie się ludzie karmią nas teraz stanem wojennym ale opieka medyczna wówczas była złota Obecnie Rząd Tuska sprzedał nas nam Niemcom,... rozwiń
Avatar
lublinianka / 13 grudnia 2011 o 11:44
No i mamy Solidarność zakpiła z nas sprzedawczyki sprzedali Polskę w niewolę Brukseli i to ma być solidarność to jest kpina zostaliśmy okłamani mówiono o demokracji a mamy kapitalizm. Nie ma pracy dla dzieci, wnuków W sklepach jest wszystko tylko nie ma za co kupić. Solidarność, przywódcy specjalnie Szpitale publiczne zadłużają by mogli posłowie biznesmeny klerycy je wykupywać Płatne szpitale przychodnie. Obudźcie się ludzie karmią nas teraz stanem wojennym ale opieka medyczna wówczas była złota Obecnie Rząd Tuska sprzedał nas nam Niemcom, mamy piąty rozbiór Polski będziemy za Polskę walczyć o Wolność Polski nasze dzieci, wnuki Powstań ludu zdejmij klepki z oczu Wyjdź na ulicę Precz Kapitalizmem chcemy prawdziwej Demokracji a nie Ucisk Ciemiężców Rządu i Unii Pozdrawiam wszystkich Polaków
No i mamy Solidarność zakpiła z nas sprzedawczyki sprzedali Polskę w niewolę Brukseli i to ma być solidarność to jest kpina zostaliśmy okłamani mówiono o demokracji a mamy kapitalizm. Nie ma pracy dla dzieci, wnuków W sklepach jest wszystko tylko nie ma za co kupić. Solidarność, przywódcy specjalnie Szpitale publiczne zadłużają by mogli posłowie biznesmeny klerycy je wykupywać Płatne szpitale przychodnie. Obudźcie się ludzie karmią nas teraz stanem wojennym ale opieka medyczna wówczas była złota Obecnie Rząd Tuska sprzedał nas nam Niemcom,... rozwiń
Avatar
Tomasz / 13 grudnia 2011 o 13:03
[quote name='lublinianka' timestamp='1323773099' post='569892']
No i mamy Solidarność zakpiła z nas sprzedawczyki sprzedali Polskę w niewolę Brukseli i to ma być solidarność to jest kpina zostaliśmy okłamani mówiono o demokracji a mamy kapitalizm. Nie ma pracy dla dzieci, wnuków W sklepach jest wszystko tylko nie ma za co kupić. Solidarność, przywódcy specjalnie Szpitale publiczne zadłużają by mogli posłowie biznesmeny klerycy je wykupywać Płatne szpitale przychodnie. Obudźcie się ludzie karmią nas teraz stanem wojennym ale opieka medyczna wówczas była złota Obecnie Rząd Tuska sprzedał nas nam Niemcom, mamy piąty rozbiór Polski będziemy za Polskę walczyć o Wolność Polski nasze dzieci, wnuki Powstań ludu zdejmij klepki z oczu Wyjdź na ulicę Precz Kapitalizmem chcemy prawdziwej Demokracji a nie Ucisk Ciemiężców Rządu i Unii Pozdrawiam wszystkich Polaków
[/quote]
Tak, opieka medyczna była znakomita i nawet butelki po mleku przyjmowali na skupie, a teraz są kartony i nie można ich sprzedać.
Walczono nie o to żebyś miała kiełbasę i konserwę, tylko o to żebyś sama mogła zadecydować czy chce się się pracować na chleb z szynką czy tylko na chleb ze smalcem. Walczono o wolność którą teraz mamy, a wolność nie jest tożsama z podcieraniem tyłka przez państwo.
[quote name='lublinianka' timestamp='1323773099' post='569892']
No i mamy Solidarność zakpiła z nas sprzedawczyki sprzedali Polskę w niewolę Brukseli i to ma być solidarność to jest kpina zostaliśmy okłamani mówiono o demokracji a mamy kapitalizm. Nie ma pracy dla dzieci, wnuków W sklepach jest wszystko tylko nie ma za co kupić. Solidarność, przywódcy specjalnie Szpitale publiczne zadłużają by mogli posłowie biznesmeny klerycy je wykupywać Płatne szpitale przychodnie. Obudźcie się ludzie karmią nas teraz stane... rozwiń
Avatar
lublinianka / 13 grudnia 2011 o 11:46
No i mamy Solidarność zakpiła z nas sprzedawczyki sprzedali Polskę w niewolę Brukseli i to ma być solidarność to jest kpina zostaliśmy okłamani mówiono o demokracji a mamy kapitalizm. Nie ma pracy dla dzieci, wnuków W sklepach jest wszystko tylko nie ma za co kupić. Solidarność, przywódcy specjalnie Szpitale publiczne zadłużają by mogli posłowie biznesmeny klerycy je wykupywać Płatne szpitale przychodnie. Obudźcie się ludzie karmią nas teraz stanem wojennym ale opieka medyczna wówczas była złota Obecnie Rząd Tuska sprzedał nas nam Niemcom, mamy piąty rozbiór Polski będziemy za Polskę walczyć o Wolność Polski nasze dzieci, wnuki Powstań ludu zdejmij klepki z oczu Wyjdź na ulicę Precz Kapitalizmem chcemy prawdziwej Demokracji a nie Ucisk Ciemiężców Rządu i Unii Pozdrawiam wszystkich Polaków
No i mamy Solidarność zakpiła z nas sprzedawczyki sprzedali Polskę w niewolę Brukseli i to ma być solidarność to jest kpina zostaliśmy okłamani mówiono o demokracji a mamy kapitalizm. Nie ma pracy dla dzieci, wnuków W sklepach jest wszystko tylko nie ma za co kupić. Solidarność, przywódcy specjalnie Szpitale publiczne zadłużają by mogli posłowie biznesmeny klerycy je wykupywać Płatne szpitale przychodnie. Obudźcie się ludzie karmią nas teraz stanem wojennym ale opieka medyczna wówczas była złota Obecnie Rząd Tuska sprzedał nas nam Niemcom,... rozwiń
Avatar
lublinianka / 13 grudnia 2011 o 11:44
No i mamy Solidarność zakpiła z nas sprzedawczyki sprzedali Polskę w niewolę Brukseli i to ma być solidarność to jest kpina zostaliśmy okłamani mówiono o demokracji a mamy kapitalizm. Nie ma pracy dla dzieci, wnuków W sklepach jest wszystko tylko nie ma za co kupić. Solidarność, przywódcy specjalnie Szpitale publiczne zadłużają by mogli posłowie biznesmeny klerycy je wykupywać Płatne szpitale przychodnie. Obudźcie się ludzie karmią nas teraz stanem wojennym ale opieka medyczna wówczas była złota Obecnie Rząd Tuska sprzedał nas nam Niemcom, mamy piąty rozbiór Polski będziemy za Polskę walczyć o Wolność Polski nasze dzieci, wnuki Powstań ludu zdejmij klepki z oczu Wyjdź na ulicę Precz Kapitalizmem chcemy prawdziwej Demokracji a nie Ucisk Ciemiężców Rządu i Unii Pozdrawiam wszystkich Polaków
No i mamy Solidarność zakpiła z nas sprzedawczyki sprzedali Polskę w niewolę Brukseli i to ma być solidarność to jest kpina zostaliśmy okłamani mówiono o demokracji a mamy kapitalizm. Nie ma pracy dla dzieci, wnuków W sklepach jest wszystko tylko nie ma za co kupić. Solidarność, przywódcy specjalnie Szpitale publiczne zadłużają by mogli posłowie biznesmeny klerycy je wykupywać Płatne szpitale przychodnie. Obudźcie się ludzie karmią nas teraz stanem wojennym ale opieka medyczna wówczas była złota Obecnie Rząd Tuska sprzedał nas nam Niemcom,... rozwiń

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic 2 2

40 nowych śmietników stanęło na miejskich przystankach autobusowych w Kraśniku.

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego 2 0

30-letnie rekwizyty z kultowej polskiej komedii, najefektowniejsze kostiumy z warszawskiego Teatru Wielkiego i artystyczne wizje upadku Ikara studentów najlepszych szkół artystycznych w kraju. To na korytarzach. A na Sali Operowej Wielka Gala. Na wszystko wstęp wolny.

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska 2 1

Z Danielem Jeleniewskim i bez Pawła Miesiąca w składzie rozegrają pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie zawodnicy Speed Car Motoru Lublin. W sobotę w Gdańsku zmierzą się ze Zdunek Wybrzeżem

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii
21 kwietnia 2018, 19:00

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Artyści estrady. Gwiazdą wydarzenia będzie Julia Pietrucha.

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina 0 2

Publikujemy list otwarty radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej do prezydenta Krzysztofa Żuka. Tematem jest "procedowanie zmian Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Lublina".

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek 0 0

Pacjenci często stykają się z sytuacją, gdy zmuszeni są poświęcić wiele godzin, a często nawet dni, by zrealizować przepisaną przez lekarza receptę. Zbyt długie szukanie leków w aptekach słusznie budzi złość i rezygnację. Jeśli mamy za sobą podobne doświadczenia, warto ułatwić sobie życie. Wystarczy skorzystać z kilku prostych sposobów na szukanie leków w aptekach.

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena
galeria

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena 107 7

Nie żyje 27-letnia Marlena, ofiara piątkowej eksplozji w Świdniku. Kobieta zmarła dzisiaj w szpitalu. Z ustaleń śledczych wynika, że jej chłopak oblał ją benzyną i podpalił.

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego 0 0

Zbliża się Dzień MATKI!  Zrób prezent swojej MAMIE i za naszym pośrednictwem złóż jej życzenia.

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze?
galeria
film

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze? 79 9

Po trzech latach przerwy majowe koncerty w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej wracają na teren miasteczka akademickiego na Felinie. W dniach 19-20 maja swoją imprezę zorganizują tu studenci Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju 2 6

Trwa trzeci już nabór na informatyka Centrum Usług Wspólnych. Dwa poprzednie zakończyły się fiaskiem. To nie jedyny urząd, który boleśnie odczuwa brak fachowców od komputerów. W całym kraju brakuje już około 50 tysięcy programistów

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (20-22.04)

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (20-22.04) 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkracza horror Prawda albo wyzwanie. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Azoty Puławy o krok od awansu do finału krajowego pucharu

Azoty Puławy o krok od awansu do finału krajowego pucharu 1 0

W meczu rewanżowym półfinału PGNIG Pucharu Polski Azoty Puławy zmierzą się w sobotę na wyjeździe z Gwardią Opole (godzina 19). Lepszy w dwumeczu zagra w wielkim finale z obrońcą trofeum PGE Vive Kielce

Frostpunk: Wszystko, co najważniejsze (wideo)
film

Frostpunk: Wszystko, co najważniejsze (wideo) 0 0

Dramaty, dylematy i mróz. Twórcy gry Frostpunk prezentują najważniejsze informacje o swojej produkcji i podkreślają wagę czekających nas wyborów. Premiera gry Frostpunk już 24 kwietnia.

Marszałek Sejmu o "odgrzybianiu i odszczurzaniu" Polski. Posłanka PO odpowiada

Marszałek Sejmu o "odgrzybianiu i odszczurzaniu" Polski. Posłanka PO odpowiada 3 27

O „odgrzybianiu” i „odszczurzaniu” Polski mówił podczas wizyty w Janowie Lubelskim marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Słowa polityka Prawa i Sprawiedliwości wywołały lawinę krytyki.

Arsene Wenger odchodzi z Arsenalu (wideo)

Arsene Wenger odchodzi z Arsenalu (wideo) 0 0

Arsene Wenger z końcem obecnego sezonu odejdzie z Arsenalu - poinformowała o tym oficjalna strona internetowa Kanonierów, która opublikowała oświadczenie Francuza. 68-letni manager w londyńskim klubie pracował przez 22 sezony. Z "Kanonierami" trzykrotnie zdobył mistrzostwo Anglii. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.