niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Sołtys posłem, poseł szefem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lipca 2003, 20:26

Marian Widz, sołtys z Andrzejowa, skazany za jazdę po pijanemu, jednak zastąpi tragicznie zmarłego Józefa Żywca w Sejmie. Z kolei poseł Marian Kwiatkowski z Hrubieszowa będzie tymczasowym przewodniczącym lubelskiej Samoobrony.

Wczoraj w Lublinie Andrzej Lepper, szef Samoobrony, potwierdził informacje Dziennika dotyczące zmian w lokalnych strukturach partii.
Na spotkaniu Lepper oficjalnie przedstawił dziennikarzom i działaczom Samoobrony Mariana Widza.
– Wokół Mariana było dużo szumu – mówił Lepper. – Przeciwko jego kandydaturze wystąpiła do mnie Unia Pracy (pisaliśmy o tym w sobotę – red.). I nazajutrz po wystąpieniu policja zatrzymała jednego z posłów za nieprawidłową jazdę. I po co był ten krzyk? Widz popełnił błąd. Odpokutował. Będzie posłem.
– Jestem rolnikiem, sołtysem, a w Sejmie chcę zająć się problemami mieszkańców polskiej wsi – powiedział przyszły poseł.
Jego partyjny kolega Marian Kwiatkowski będzie z kolei szefował lubelskiej Samoobronie. Ale tymczasowo do jesieni. Wtedy odbędą się wybory nowego lidera Samoobrony.
– Trzeba zrobić porządki w szeregach partii. Zróbcie przegląd stanowisk w powiatach. Macie dwa miesiące na uporządkowanie spraw. Potem ostro weźmiemy się do roboty – powiedział Lepper do kilkunastu działaczy Samoobrony na spotkaniu w Teatrze Muzycznym.
– Panie przewodniczący, nie zawiedziemy pańskich nadziei – odpowiedział Kwiatkowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!