wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Specjalista od pielgrzymek. Nowe studia na KUL

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2012, 17:22

Lublinianie bardzo chętnie biorą udział w pielgrzymkach. Dziś grupa ok. 3 tys. pątników wyruszy do C
Lublinianie bardzo chętnie biorą udział w pielgrzymkach. Dziś grupa ok. 3 tys. pątników wyruszy do C

Przewodników turystyki religijnej wykształci KUL na pierwszych takich studiach podyplomowych w Polsce.

– To bardzo dobry pomysł – komentuje nową propozycję Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. Mirosław Ładniak, dyrektor Lubelskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Dziś rano grupa ok. 3 tys. pątników wyruszy z Lublina do Częstochowy.

– Księża, z którymi sam jeździłem na pielgrzymki byli świetnie przygotowani, ale wciąż przychodzą nowi duchowni. Mam nadzieję, że ta inicjatywa przyniesie efekty.

Studia podyplomowe w zakresie obsługi turystycznego ruchu religijnego i pielgrzymkowego ruszają od października.

– To pierwsze w Polsce studia o takiej specyfikacji – mówi Anna Modrzejewska, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Studiów Podyplomowych i Doskonalenia Zawodowego. – Mamy już pierwszych kandydatów. Chętni mogą się zgłaszać do 15 września. Możemy przyjąć w sumie 80 osób.

– Chcemy także wyjść naprzeciw nauczycielom i katechetom, którzy z racji demograficznych tracą pracę w szkołach – tłumaczy ks. dr Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej.

– Myślimy, by uwieńczeniem tych podyplomowych studiów była legitymacja "przewodnika duchowego”. W praktyce oznacza to osobę przygotowaną do oprowadzenia pielgrzymek i innych grup po obiektach sakralnych, zdolną wskazywać np. na inspiracje biblijne zgromadzonych w kościołach obrazów o tematyce religijnej.

Studiujący będą poznawać aspekty prawne, finansowe, kulturowe i religijne organizacji ruchu turystycznego, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki turystyki religijnej i pielgrzymkowej różnych wyznań. Studia będą trwać dwa semestry. Absolwenci otrzymują legitymację przewodnika turystyki religijnej.

Lubelskie biura podróży specjalizujące się w wyjazdach pielgrzymkowych nie narzekają na brak klientów. – Największe zainteresowanie mamy w maju i czerwcu, ale też później – we wrześniu i październiku – wylicza Dorota Mańko z Biura Podróży "OLIMP”.

– Najczęściej wybierane kierunki to Lourdes, Fatima, Rzym i Medjugorie. Na pielgrzymki jeżdżą najczęściej osoby w wieku 50–70 lat. Zwykle jedna trzecia grupy to małżeństwa. Zdarza się też, że babcia zabiera ze sobą wnuczka.

Zdaniem przedstawicieli biura podróży, osoba z legitymacją przewodnika turystyki religijnej miałaby większe szanse na zatrudnienie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Michael Kors
Michael Kors
LU2016
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Michael Kors
Michael Kors (14 sierpnia 2012 o 08:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
With regard to set up purposes,[url=http://www.michaelkorshandbagsz.net/]Michael Kors Handbags[/url] you'll need to[url=http://www.michaelkorspurses-2012.net/]Michael Kors Purses[/url] understand the road [url=http://www.michaelkors--outlet.com/]Michael Kors Outlet[/url] from the data source server[url=http://www.michaelkors-outlet-handbags.net/]Michael Kors Bags[/url] that you'll be utilizing along with
[url=http://www.michaelkorspurses-2012.net/]Michael Kors[/url] Coppermine as well as information on the[url=http://www.michaelkorsoutlet--online.com/]Michael Kors Online Outlet[/url] MySQL person accounts through[url=http://www.michaelkors-outlet-handbags.net/]Michael Kors Handbags Outlet[/url] that Coppermine may connect with the actual server.
Rozwiń
Michael Kors
Michael Kors (14 sierpnia 2012 o 08:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mainly because advisable, those[url=http://www.michaelkorshandbagssoutlet.net/]Michael Kors Handbags[/url] happen to be necessities, that i. e.[url=http://www.michaelkorsbags--outlet.net/]Michael Kors Handbags[/url] gardening get connected with earlier than in reality
[url=http://www.michaelkors-outlet-handbags.net/]Michael Kors Outlet[/url] looking at to exercise Coppermine. Needs to be the fact that the[url=http://www.michael--kors-mk.com/]Michael Kors Outlet[/url] Coppermine number should [url=http://www.michaelkorsoutleto.net/]Michael Kors Outlet[/url] possibly not endorse self-hosting
[url=http://www.michaelkorshandbagsz.net/]Michael Kors Handbags[/url] except when that you're some sort of experienced[url=http://www.michaelkors-outlet-handbags.net/]Michael Kors Handbags[/url] webserver administrator together with fully understand your[url=http://www.michael--kors-mk.com/]Michael Kors[/url] strategy approximately.
Rozwiń
LU2016
LU2016 (4 sierpnia 2012 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nikt nie ma takiego parcia na kasę jak panowie w czarnych sukienkach. Może niektórym wydaje się to bzdurą, ale będzie zapewne jak z "kursami" dla fotografów itp. Nie wpuszczą wycieczki np.: do klasztoru na Jasnej Górze bez przewodnika z odpowiednimi "kwakifikacjami".
Rozwiń
egar
egar (4 sierpnia 2012 o 10:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zadziwiające! Kilka wierszy niżej - informacja o studiach magisterskich w WSZ w Chełmie - jako artykuł reklamowy (za pieniądze?) a o kierunku na KUL - w wiadomościach (za friko). Coś mi tu nie gra....
Poza tym na każdym kierunku "turystyka" są zajęcia z turystyki pielgrzymkowej - tylko (właśnie) po co?
Rozwiń
KK
KK (4 sierpnia 2012 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cha ,cha cha
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!