Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 kwietnia 2010 r.
19:00
Edytuj ten wpis

Spędziła noc na szpitalnym korytarzu. Lekarz kazał na badanie czekać do rana

0 22 A A

Studentka z Lublina w środku nocy trafiła do szpitala przy ul Staszica Lublinie. – Lekarz zbadał mnie, kazał zostać w szpitalu i do 6 rano czekać na korytarzu na pobranie krwi do analizy – twierdzi dziewczyna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Szpitalne laboratorium pracuje przez całą dobę. To lekarz prowadzący decyduje o rodzaju, kolejności oraz czasie wykonania badań – przekazała nam wczoraj Magdalena Mazur ze szpitala klinicznego nr 1 przy ul. Staszica w Lublinie. Pytania w tej sprawie zadaliśmy jeszcze w piątek. Tego dnia zgłosiła się do nas para studentów.

– Choruję na nadczynność tarczycy – opowiada pani Joanna. W czwartek poczuła się na tyle źle, że o godz. 1 w nocy postanowiła wraz ze swoim chłopakiem pojechać do szpitala przy Staszica.

– Lekarz zbadał mnie i zrobił ekg. Powiedział też, że muszę czekać do 6 rano na badania krwi, bo w nocy laboratorium jest nieczynne – mówi studentka.

– Zapytaliśmy, czy możemy do rana poczekać w domu. Ale ten stwierdził, że Joanna nie kwalifikuje się do opuszczenia oddziału ratunkowego. I że musimy czekać – dodaje pan Adam.
Szpital tłumaczy, że pacjentce zaproponowano miejsce w sali chorych. – Nieprawda. Kazano mi siedzieć na krzesełkach na korytarzu – twierdzi Joanna.

– Dopiero po dość ostrej wymianie zdań znalazła się leżanka na korytarzu – uzupełnia Adam.
Tak doczekali do rana. Wreszcie tuż przed godz. 6 pielęgniarka pobrała krew do badań. Wyniki były po blisko godzinie. Lekarze podejrzewali depresję.

– Jak powiedziałam, że mam problemy z tarczycą lekarz był zdziwiony – mówi dziewczyna. – Najwyraźniej zapomniał, że na początku o tym mówiłam. Nawet pokazywałam mu leki, jakie biorę.

Szpital dziwi się, że chora nie zgłosiła się najpierw do lekarza rodzinnego lub endokrynologa. – Przecież miała dolegliwości od dwóch dni – tłumaczy Magdalena Mazur.

– Próbowaliśmy dostać się do lekarza, ale w tym czasie nie przyjmował. Dzień wcześniej byliśmy na pogotowiu, stamtąd dostaliśmy kartę informacyjną, którą też widzieli lekarze w szpitalu – mówi Joanna.

– Niestety, takie sytuacje często się zdarzają – mówi Adam Sandauer ze Stowarzyszenia Pacjentów "Primum Non Nocere”. – Swoich praw należy dochodzić u ordynatora lub u rzecznika praw pacjenta przy NFZ. Z drugiej strony często się zdarzają sytuacje, kiedy pacjenci traktują szpitalne oddziały ratunkowe jak przychodnie. Może właśnie przez takie zachowanie lekarze tak ich traktują. Jeśli jednak jest zagrożenie zdrowia lub życia, powinno się pacjentowi zapewnić całkowitą opiekę bez względu na porę dnia czy nocy.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
House / 21 kwietnia 2010 o 21:40
pacjent napisał:
Pięknie podpisane -House- tylko czy wiesz czego tak naprawdę ten aktor uczy jakie problemy porusza co wykazuje jaką istotę zawodu medyka ? Jaki cel ma ten serial czy wiesz ? sądzę że nie a szkoda dlatego sam też nie masz pojęcia o pracy lekarza a skoro nie masz to nie wypisuj głupot .


Wyjaśnij mi, proszę
Avatar
~Dorota~ / 21 kwietnia 2010 o 15:24
Do Ireny to "czarne" to nie kot ani pies, tylko plecak.....
Avatar
Irena / 21 kwietnia 2010 o 15:11
A ten zwierzak na zdjęciu to dzik czy kot?
Avatar
~gościu~ / 21 kwietnia 2010 o 14:54
bo na STASZICA nie pracuja lekarze tylko CHAMY !!!
Avatar
bbbbbbbbb / 21 kwietnia 2010 o 14:25
Poszła na łatwiznę,przecież jej się należy.Cała masa jest takich co to im się należy.Najpierw łazi z bólem kilka dni.Później w niedzielą wpier... o 14 obiad i o 16 melduje się na SOR,bo go czy ją boli np.kręgosłup.Wtedy lekarz z całym personelem zajmuje się takim patafianem.Trafia inny naprawdę chory i czeka bo tamten był pierwszy.
Avatar
Aśka / 21 kwietnia 2010 o 13:49
A jaki był powód wizyty na SOR? Dlaczego ta pani nie skorzystała z pomocy lekarza dyżurnego w swojej przychodni?
Może po prostu poszła na łatwiznę?
Ja miałam kontakt ze szpitalem dawno - bo ze dwa lata temu (zabrała mnie z domu karetka) i poza nieuprzejmą panią w rejestracji wszyscy byli mili. Natychmiast ściągnęli neurologa na konsultacje, sam się dopytywał czy może mi jakoś pomóc jeszcze i uważam, że wszystko było ok. Ale to był młody lekarz więc może jeszcze z ideałami, niewypaczony.
Avatar
niedobra studentka / 21 kwietnia 2010 o 13:11
"Niegrzeczna" studentka , jak ona śmiała panu doktorowi zawracać w środku nocy głowę takimi pier.....i. Przecież na dyżurze p. dr. musi się wyspać, żeby rano mógł dobrze przacować .Przy pracy 24/24 brak czasu na sen.To trzeba zrozumieć.
Avatar
pacjent / 21 kwietnia 2010 o 12:55
house napisał:
ciebie powinni zlikwidować. Nie masz pojęcia o pracy lekarza.

Pięknie podpisane -House- tylko czy wiesz czego tak naprawdę ten aktor uczy jakie problemy porusza co wykazuje jaką istotę zawodu medyka ? Jaki cel ma ten serial czy wiesz ? sądzę że nie a szkoda dlatego sam też nie masz pojęcia o pracy lekarza a skoro nie masz to nie wypisuj głupot .
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2010 o 12:50
Płaćmy za to dalej
Avatar
ab / 21 kwietnia 2010 o 12:47
Moja matka nie miała takiego szczęścia jak ta studentka, bo trafiła na jeszcze gorszego konowała. Śmierć człowieka dla nich jest niczym, liczy się tylko kasa.
Avatar
House / 21 kwietnia 2010 o 21:40
pacjent napisał:
Pięknie podpisane -House- tylko czy wiesz czego tak naprawdę ten aktor uczy jakie problemy porusza co wykazuje jaką istotę zawodu medyka ? Jaki cel ma ten serial czy wiesz ? sądzę że nie a szkoda dlatego sam też nie masz pojęcia o pracy lekarza a skoro nie masz to nie wypisuj głupot .


Wyjaśnij mi, proszę
Avatar
~Dorota~ / 21 kwietnia 2010 o 15:24
Do Ireny to "czarne" to nie kot ani pies, tylko plecak.....
Avatar
Irena / 21 kwietnia 2010 o 15:11
A ten zwierzak na zdjęciu to dzik czy kot?
Avatar
~gościu~ / 21 kwietnia 2010 o 14:54
bo na STASZICA nie pracuja lekarze tylko CHAMY !!!
Avatar
bbbbbbbbb / 21 kwietnia 2010 o 14:25
Poszła na łatwiznę,przecież jej się należy.Cała masa jest takich co to im się należy.Najpierw łazi z bólem kilka dni.Później w niedzielą wpier... o 14 obiad i o 16 melduje się na SOR,bo go czy ją boli np.kręgosłup.Wtedy lekarz z całym personelem zajmuje się takim patafianem.Trafia inny naprawdę chory i czeka bo tamten był pierwszy.
Avatar
Aśka / 21 kwietnia 2010 o 13:49
A jaki był powód wizyty na SOR? Dlaczego ta pani nie skorzystała z pomocy lekarza dyżurnego w swojej przychodni?
Może po prostu poszła na łatwiznę?
Ja miałam kontakt ze szpitalem dawno - bo ze dwa lata temu (zabrała mnie z domu karetka) i poza nieuprzejmą panią w rejestracji wszyscy byli mili. Natychmiast ściągnęli neurologa na konsultacje, sam się dopytywał czy może mi jakoś pomóc jeszcze i uważam, że wszystko było ok. Ale to był młody lekarz więc może jeszcze z ideałami, niewypaczony.
Avatar
niedobra studentka / 21 kwietnia 2010 o 13:11
"Niegrzeczna" studentka , jak ona śmiała panu doktorowi zawracać w środku nocy głowę takimi pier.....i. Przecież na dyżurze p. dr. musi się wyspać, żeby rano mógł dobrze przacować .Przy pracy 24/24 brak czasu na sen.To trzeba zrozumieć.
Avatar
pacjent / 21 kwietnia 2010 o 12:55
house napisał:
ciebie powinni zlikwidować. Nie masz pojęcia o pracy lekarza.

Pięknie podpisane -House- tylko czy wiesz czego tak naprawdę ten aktor uczy jakie problemy porusza co wykazuje jaką istotę zawodu medyka ? Jaki cel ma ten serial czy wiesz ? sądzę że nie a szkoda dlatego sam też nie masz pojęcia o pracy lekarza a skoro nie masz to nie wypisuj głupot .
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2010 o 12:50
Płaćmy za to dalej
Avatar
ab / 21 kwietnia 2010 o 12:47
Moja matka nie miała takiego szczęścia jak ta studentka, bo trafiła na jeszcze gorszego konowała. Śmierć człowieka dla nich jest niczym, liczy się tylko kasa.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 3 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 27 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 18 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 3 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!