Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2010 r.
18:28
Edytuj ten wpis

Spór księży podczas mszy. Abp Życiński karze za polityczne kazanie

Autor: Zdjęcie autora mb, pit
0 110 A A

Metropolita lubelski abp Józef Życiński zakazał przez sześć miesięcy wygłaszania kazań księdzu, który w poniedziałek wygłosił "polityczną” homilię. Mówił o komunistach, a potem o prezydencie i rządzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o ks. Leona Pietronia, emerytowanego duchownego archidiecezji lubelskiej. O sprawie napisała "Gazeta Wyborcza”.

Ks. Pietroń miał na mszy nawiązać do słów, które 11 listopada w warszawskiej katedrze wypowiedział ks. płk Sławomir Żarski. W obecności Bronisława Komorowskiego zarzucił elitom III RP m.in. fałszywy patriotyzm. Po tym kazaniu ks. Żarski nie dostał nominacji papieskiej na funkcję na biskupa polowego.

Na poniedziałkowej mszy ks. Pietroń odniósł się do kazania ks. Żarskiego: Takie piękne kazanie, a dostał za nie reprymendę – powiedział w lubelskiej bazylice oo. Dominikanów. Potem opowiadał wiernym o ułomności władzy.

Kazanie przerwał dominikanin o. Ludwik Wiśniewski. Głośno upomniał ks. Pietronia: Proszę mówić kazanie religijne, a nie polityczne. Ks. Leon Pietroń tłumaczył potem, że nikogo nie atakował, tylko mówił o władzy. Dodał, że – jego zdaniem – Kościół ma absolutne prawo do zajmowania się polityką.

Sprawą zajęła się lubelska kuria. Metropolita lubelski zakazał Pietroniowi przez sześć miesięcy wygłaszania kazań.

– I tak nie głoszę kazań, bo jestem starym człowiekiem – powiedział "Gazecie” ks. Pietroń. – Czekam
na pismo z uzasadnieniem tej decyzji. Chcę mieć dokument, by ktoś nie zarzucił mi, że uchylam się od podstawowego obowiązku kapłańskiego. Poza tym, polecenie każdego biskupa ordynariusza ma moc prawną na terenie danej diecezji. To oznacza, że mogę głosić w każdej innej.

– Gdyby kazanie dotyczyło krytyki PiS i Kaczyńskiego, to ksiądz nie zostałby zawieszony – ocenia jeden z lubelskich księży. – Skoro arcybiskupowi można mówić polityczne kazania, to czemu innym duchownym nie można? Kazanie dotyczyło Platformy Obywatelskiej, dlatego metropolita zdecydował się na taką karę – dodaje.

Komentarze 110

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tom / 21 grudnia 2010 o 12:37
Cała homilia Żarskiego.
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23532
Nie ma się czego czepić. A na złodziejach ... piuska gore.
Avatar
Jak zmienić wyznanie? / 17 grudnia 2010 o 23:10
[quote name='ANJA ORTHODOX' timestamp='1292541760' post='407074']
U Ortodoksyjnych Chrześcijan Politykowanie w Świątyni jest np . w ogóle zakazane od górnie dlatego nie mają nigdy takich problemów. [media]http://www.youtube.com/watch?v=GgtazW65IB8&feature=related[/media] (a o nacjonalizmach tak powszechnie obecnych w anty chrześcijańskim kościele kat. nawet nie warto wspominać dno i wodorosty)
[/quote]
[size=5]http://forum.dziennikwschodni.pl/ks-oszajca-o-kryzysie-w-kosciele-episkopat-nie-potrafi-rozwiazac-problemu-t41809/page__st__20__p__407568#entry407568[/size]
[quote name='ANJA ORTHODOX' timestamp='1292541760' post='407074']
U Ortodoksyjnych Chrześcijan Politykowanie w Świątyni jest np . w ogóle zakazane od górnie dlatego nie mają nigdy takich problemów. [media]http://www.youtube.com/watch?v=GgtazW65IB8&feature=related[/media] (a o nacjonalizmach tak powszechnie obecnych w anty chrześcijańskim kościele kat. nawet nie warto wspominać dno i wodorosty)
[/quote]
[size=5]http://forum.dziennikwschodni.pl/ks-oszajca-o-kryzysie-w-kos... rozwiń
Avatar
gość / 17 grudnia 2010 o 23:09
[quote name='Ksiądz też pedał' timestamp='1292538438' post='407040']
[media]http://www.youtube.com/watch?v=wj-PGsrbY4Y[/media]
[/quote]
To świadczy jedynie o tym , jakim jesteś ZEREM !!!!! Mózg zlasowany całkowicie.
Avatar
madi / 17 grudnia 2010 o 23:02
[quote name='Grazyna' timestamp='1292535016' post='407004']
Dlaczego i na jakiej podstwie zarzucasz kobiecie glupote?
Czyzby tylko dlatego, ze kocha swoje dzieci i za wszelka cene pragnie uchronic je prze podlymi ludzmi?
Uwazasz, ze zmuszanie do religijnosci, indroktynowanie i nie poparta faktami interpretacja naszej wspolczesnej historii nalezy do rzeczy madrych, godnych pochwaly i szlachetnych?
Nie musisz zgadzac sie z nia, ale i nie musisz Jej obrazac. Zreszta taka pozbawiona retoryki wypowiedzia wystawiles sam sobie cenzurke. Jestem kobieta i takze nie pozwole moim (obecnie 2 i 5 nlat) dzieciom uczestniczyc w tzw, zyciu religijnym. uwazam owo "zycie" za najwieksza zgnilizne dracaca nasze spoleczenstwo!
[/quote]
Ciekaw jestem, czy ochrzciłaś swoje dzieci? Czy poślesz je do Pierwszej Komunii Świętej ( jeśli nie - to jak im wytłumaczysz ,że inne dzieci pójdą do Komunii, do Bierzmowania , wezmą ślub kościelny).... Jeśli uważasz ,że księża i kościół wyrządzają taką wielką krzywdę , to trzymaj je z daleka od tego , co się wiąże z wiarą i kościołem, a zapewne dobrze na tym wyjdą i kiedyś ci za to podziękują. Nie trzeba słuchać mediów i czytać durnych gazet, ale czasem należy użyć szarych komórek droga pani.Widzę ,że na leczenie jest już za póżno.
[quote name='Grazyna' timestamp='1292535016' post='407004']
Dlaczego i na jakiej podstwie zarzucasz kobiecie glupote?
Czyzby tylko dlatego, ze kocha swoje dzieci i za wszelka cene pragnie uchronic je prze podlymi ludzmi?
Uwazasz, ze zmuszanie do religijnosci, indroktynowanie i nie poparta faktami interpretacja naszej wspolczesnej historii nalezy do rzeczy madrych, godnych pochwaly i szlachetnych?
Nie musisz zgadzac sie z nia, ale i nie musisz Jej obrazac. Zreszta taka pozbawiona retoryki wypowi... rozwiń
Avatar
anna / 17 grudnia 2010 o 22:29
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? Sprawa jest oczywista - siać zamęt w kościele , poróżniać wiernych i zyskać sobie niezasłużoną chwałę. Im mniej takich Wiśniewskich tym lepiej dla kościoła i wiernych.
[/quote]
POPIERAM !!!! Dodam jeszcze im mniej takich arcybiskupów , jak Życiński- tym lepiej dla kościoła i wiernych....
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? S... rozwiń
Avatar
madi / 17 grudnia 2010 o 22:24
[quote name='kanonista' timestamp='1292530643' post='406963']
To wymień mi chociaż jedno polityczne kazanie, które wygłosił abp Życiński. Z całym szacunkiem ale pier***isz jak potłuczony. Właśnie przez takich kretynów ludzie mają dziwne podejście do abp Życińskiego. Znasz go osobiście?? Nie? Więc zamknij łaszywy ryj faryzeuszu. Miałem przyjemność poznać na KULu ks. abp Życińskiego i słuchając o nim takich bredni po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Kto ci powiedział, że był agentem? Poje***y na potęgę Kaczyński? Sam spier***aj "Zagubiona owieczko" a raczej ostatni baranie.



To samo co wyżej. Przytocz chociaż JEDNO takie kazanie. Są na stronie kurii zazwyczaj. No śmiało, szukaj. Najpierw poszukaj, sprawdź informację, a potem powielaj a nie pieprzysz jak część tutejszych cepów tu pier***i.



Z powyższą wypowiedzą się zgodzę, a co do Bronowic, to tamtejszy ksiądz jest niestety "znany" z tego typu kazań. Moi dziadkowie przestali chodzić do tamtej parafii właśnie z uwagi na polityczne kazania. Jest problem i powinno się coś z tym zrobić.



1. Wg mnie Isakowicz - Zalewski cieszy się właśnie "złą sławą" w Kościele, i mówię tu o społeczności a nie o instytucji. Nawiedzony kapłan ormianin szukający sensacji tam gdzie jej nie ma.
2. Abp Życiński jest bardzo mądrym biskupem, ważącym każde słowo i trzeźwo oceniającym życie, nigdy nie politykuje (co część tutejszego motłochu mu zarzuca). I już na pewno nie szuka poklasku. Ja osobiście go bardzo szanuje i podziwiam za jego postawę.
3. O. dominikanin nie napisał do GW, tylko GW się dowiedziała o tym liście i opublikowała go na swoich stronach, więc nie pieprz bzdur. Albo lepiej - czytaj ZE ZROZUMIENIEM. Na początku może być trudno, ale z czasem się nauczysz.
4. Poza tym - jak GAZETA może się opowiadać za in vitro, związkami homoseksulanymi itp. ? Nie pomyliły Ci się pojęcia? Opinia o gazecie wyborczej jest jaka jest głównie dzięki kręgom PiS - bo nikt nie lubi krytyki, a że za rządów PiS obrywało im się po du*** równo od dziennikarzy (wszystkich, no może nie w ND i Trwam). A że społeczeństwo głupie jak but to wierzy w takie brednie. Już nie będę dzielił na PiSy, PO itp. Sami wyciągnijcie wnioski.

Prawda jest taka - 70-80% tu piszących ni cholery się nie zna na tym co pisze, wprowadzając zamęt. Jako że mam wykształcenie prawnicze - w tym również w zakresie prawa kanonicznego, po prostu szlag mnie trafia jak czytam takie kretynizmy. Faryzeusze! Robicie WSZYSTKO na pokaz, plujecie na bliźniego swego, opluwacie się wzajemnie, kto nie za PiSem ten wg was zdrajca itp brednie! Dość tego!! Czy wam kuźwa trzeba zrobić holocaust? Otworzyć Majdanek i zagazować w pizdu intelektualnych impotentów, żebyście się już nigdy więcej nie rozmnażali??? Czy to ku*** jedyne wyjście, żebyście włączyli myślenie??? Napieprzacie na księży, napieprzacie na władze, napieprzacie na każdego, co waszych yntelektualnych pomyj nie chce słuchać i się z wami nie zgadza!! Prawda jest taka drogie robaczki, że połowie z Was słoma z butów wystaje - cham chamem na wieki wieków Amen! Dla mnie jako dla Polaka, chrześcijanina, prawnika, kanonisty, lublinianina, człowieka - jest to nie pojęte! Ile w Was jest pychy, buty i chamstwa! WYpier***AĆ z Lublina na wiochę z powrotem skąd przybyliście i po sprawie. Ego poziomu cesarza, IQ poziomu rowu mariańskiego.
[/quote]
Napiszę krótko- Zdobądz ( choć nie jest to łatwe) książkę autora MARIE CARRE' pt TW 1025 ,, FILOZOF''- ciekawa jestem , czy po jej przeczytaniu dalej będziesz się wymądrzał !!!! Twoje wulgaryzmy świadczą tylko o tobie marny człowieku. Ten , który nie ma NIC na swoje poparcie uzywa wszelkich dostępnych wulgaryzmów. Jak nerwy nie wytrzymują należy udać się do SPECJALISTY. Wyzywasz ludzi od chamów , a kim ty jesteś ????? Z ciebie taki prawnik , jak z koziej dupy trąba. Jeśli natomiast faktycznie nim jesteś , to przynosisz jedynie wstyd nie tylko sobie , ale innym prawnikom. Żenada !!!!! Jeszcze jedno - nie jestem , ani nie popieram PiS-u, PO , SLD, a jaką partię popieram to moja słodka tajemnica.
[quote name='kanonista' timestamp='1292530643' post='406963']
To wymień mi chociaż jedno polityczne kazanie, które wygłosił abp Życiński. Z całym szacunkiem ale pier***isz jak potłuczony. Właśnie przez takich kretynów ludzie mają dziwne podejście do abp Życińskiego. Znasz go osobiście?? Nie? Więc zamknij łaszywy ryj faryzeuszu. Miałem przyjemność poznać na KULu ks. abp Życińskiego i słuchając o nim takich bredni po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Kto ci powiedział, że był agentem? Poje***y na potęgę Kaczyński... rozwiń
Avatar
czerniejowiak / 17 grudnia 2010 o 19:28
[quote name='oburzony' timestamp='1292531783' post='406975']
Dlaczego nie zawieszono proboszcza z Czerniejowa... Przed wyborami na wójta zachęcał do głosowania na "Naszą Małą Ojczyznę"-(to nazwa komitetu wyborczego jednego z kandydatów na wójta)
[/quote]
Proboszcz w Czerniejowie nie namawiał do głosowania. Wyraźnie stwierdził, że nie poprze żadnego z kandydatów i zabronił rozdawania ulotek pod kościołem. I za to go pochwalę. A o małej ojczyźnie mówi nie raz, w nawiązaniu do terenu parafii. Jak "oburzony" chodzi do koscioła, to niech słucha uważnie a nie zmyśla.
[quote name='oburzony' timestamp='1292531783' post='406975']
Dlaczego nie zawieszono proboszcza z Czerniejowa... Przed wyborami na wójta zachęcał do głosowania na "Naszą Małą Ojczyznę"-(to nazwa komitetu wyborczego jednego z kandydatów na wójta)
[/quote]
Proboszcz w Czerniejowie nie namawiał do głosowania. Wyraźnie stwierdził, że nie poprze żadnego z kandydatów i zabronił rozdawania ulotek pod kościołem. I za to go pochwalę. A o małej ojczyźnie mówi nie raz, w nawiązaniu do terenu parafii. ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2010 o 18:45
a Popiełuszcze wolno było. Należy traktować wszystkich jednakowo. Kościół a nie ma sprawiedliwości.
Avatar
Czytel / 17 grudnia 2010 o 15:21
„Przyjmujemy wiarę w B., ale chociaż ta wiara łączy się też z pewnymi zasadami kościelnymi, np. osobami ją szerzącymi wśród ludzi, na czele których stoi przywódca (najpierw był to św.Piotr) niezbyt już nam odpowiada.”
Nam to znaczy komu? Wypowiedź bardzo uogólniająca.
Chciałbym poznać konkretną odpowiedź na nasuwające się pytanie, kto popełnił błąd - ks. Pietroń, ks.Wiśniewski, ks.płk. Żarski czy Prezydent? Moim zdaniem głowa – ryba psuje się o łba. Piszę to bezceremonialnie.
Avatar
KULwa / 17 grudnia 2010 o 15:01
..........
Wybiórczo traktujesz fakty: [size="5"]jaki fanatyzm przejawia się na wydz. matematyczno-przyrodniczym[/size]? Że upierają się przy tym, że zero coś znaczy gdy stoi ZA jednostką a nie przed nią?

Pozdrawiam, życzę WŁASNYCH przemyśleń.
[/quote]
Czytaj uważnie co jest napisane w poście (nie mylić z postnym jedzeniem).Otóż w którym miejscu ja się wypowiedziałam negatywnie o wydziale matematyczno przyrodniczym?
Nie podniecaj się lecz czytaj uważnie i dopierero po zrozumieniu tekstu odpowiadaj.
również życzę WŁASNYCH przemyśleń.
P.S.Aby nie być gołosłowną (nie mylić z golizną),proponuję poczytać sobie poniższe teksty:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,12611,title,Ksiadz-pedofil-skazany-za-molestowanie-13-latki,wid,12069827,wiadomosc_prasa.html
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/126669,ksiadz-pedofil-gwalcil-dziecko.html
http://pedofiliawkosciele.blogspot.com/2007/03/co-tydzie-ksidz-pedofil.html
....
wpisz sobie w wyszukiwarkę internetową:Ksiądz pedofil,a ujrzysz spoooooro linków do problemów pedofilów w sutannach.
A co do Polanskiego-cóż mnie obchodzi ten człek?On nie jest Polakiem więc problem ten nie należy do pedofilii polskich księży.
Ksiądz,aby umoralniać,powinien sam świecić przykładem i mieć "czyste ręce" aby z ambony grozić innym czystym palcem.Ale to już inny problem,wykraczający poza granice możliwości twego myślenia.
Idź na rekolekcje,skup się,zastanów się nad swoją wiarą.
No i dodam jeszcze że niejeden ateista jest lepszy niż niejeden ksiądz (prałat,biskup np.Paetz,ś+p Śliwiński)
A o politykach lubelskich po teologii na KULu nie będę wspominała,wymieniając ich nazwiska (nie będę im robić reklamy).Zapoznaj się z życiorysami osób z magistratu.....
..........
Wybiórczo traktujesz fakty: [size="5"]jaki fanatyzm przejawia się na wydz. matematyczno-przyrodniczym[/size]? Że upierają się przy tym, że zero coś znaczy gdy stoi ZA jednostką a nie przed nią?

Pozdrawiam, życzę WŁASNYCH przemyśleń.
[/quote]
Czytaj uważnie co jest napisane w poście (nie mylić z postnym jedzeniem).Otóż w którym miejscu ja się wypowiedziałam negatywnie o wydziale matematyczno przyrodniczym?
Nie podniecaj się lecz czytaj uważnie i dopierero po zrozumieniu tekstu odpowiad... rozwiń
Avatar
tom / 21 grudnia 2010 o 12:37
Cała homilia Żarskiego.
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23532
Nie ma się czego czepić. A na złodziejach ... piuska gore.
Avatar
Jak zmienić wyznanie? / 17 grudnia 2010 o 23:10
[quote name='ANJA ORTHODOX' timestamp='1292541760' post='407074']
U Ortodoksyjnych Chrześcijan Politykowanie w Świątyni jest np . w ogóle zakazane od górnie dlatego nie mają nigdy takich problemów. [media]http://www.youtube.com/watch?v=GgtazW65IB8&feature=related[/media] (a o nacjonalizmach tak powszechnie obecnych w anty chrześcijańskim kościele kat. nawet nie warto wspominać dno i wodorosty)
[/quote]
[size=5]http://forum.dziennikwschodni.pl/ks-oszajca-o-kryzysie-w-kosciele-episkopat-nie-potrafi-rozwiazac-problemu-t41809/page__st__20__p__407568#entry407568[/size]
[quote name='ANJA ORTHODOX' timestamp='1292541760' post='407074']
U Ortodoksyjnych Chrześcijan Politykowanie w Świątyni jest np . w ogóle zakazane od górnie dlatego nie mają nigdy takich problemów. [media]http://www.youtube.com/watch?v=GgtazW65IB8&feature=related[/media] (a o nacjonalizmach tak powszechnie obecnych w anty chrześcijańskim kościele kat. nawet nie warto wspominać dno i wodorosty)
[/quote]
[size=5]http://forum.dziennikwschodni.pl/ks-oszajca-o-kryzysie-w-kos... rozwiń
Avatar
gość / 17 grudnia 2010 o 23:09
[quote name='Ksiądz też pedał' timestamp='1292538438' post='407040']
[media]http://www.youtube.com/watch?v=wj-PGsrbY4Y[/media]
[/quote]
To świadczy jedynie o tym , jakim jesteś ZEREM !!!!! Mózg zlasowany całkowicie.
Avatar
madi / 17 grudnia 2010 o 23:02
[quote name='Grazyna' timestamp='1292535016' post='407004']
Dlaczego i na jakiej podstwie zarzucasz kobiecie glupote?
Czyzby tylko dlatego, ze kocha swoje dzieci i za wszelka cene pragnie uchronic je prze podlymi ludzmi?
Uwazasz, ze zmuszanie do religijnosci, indroktynowanie i nie poparta faktami interpretacja naszej wspolczesnej historii nalezy do rzeczy madrych, godnych pochwaly i szlachetnych?
Nie musisz zgadzac sie z nia, ale i nie musisz Jej obrazac. Zreszta taka pozbawiona retoryki wypowiedzia wystawiles sam sobie cenzurke. Jestem kobieta i takze nie pozwole moim (obecnie 2 i 5 nlat) dzieciom uczestniczyc w tzw, zyciu religijnym. uwazam owo "zycie" za najwieksza zgnilizne dracaca nasze spoleczenstwo!
[/quote]
Ciekaw jestem, czy ochrzciłaś swoje dzieci? Czy poślesz je do Pierwszej Komunii Świętej ( jeśli nie - to jak im wytłumaczysz ,że inne dzieci pójdą do Komunii, do Bierzmowania , wezmą ślub kościelny).... Jeśli uważasz ,że księża i kościół wyrządzają taką wielką krzywdę , to trzymaj je z daleka od tego , co się wiąże z wiarą i kościołem, a zapewne dobrze na tym wyjdą i kiedyś ci za to podziękują. Nie trzeba słuchać mediów i czytać durnych gazet, ale czasem należy użyć szarych komórek droga pani.Widzę ,że na leczenie jest już za póżno.
[quote name='Grazyna' timestamp='1292535016' post='407004']
Dlaczego i na jakiej podstwie zarzucasz kobiecie glupote?
Czyzby tylko dlatego, ze kocha swoje dzieci i za wszelka cene pragnie uchronic je prze podlymi ludzmi?
Uwazasz, ze zmuszanie do religijnosci, indroktynowanie i nie poparta faktami interpretacja naszej wspolczesnej historii nalezy do rzeczy madrych, godnych pochwaly i szlachetnych?
Nie musisz zgadzac sie z nia, ale i nie musisz Jej obrazac. Zreszta taka pozbawiona retoryki wypowi... rozwiń
Avatar
anna / 17 grudnia 2010 o 22:29
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? Sprawa jest oczywista - siać zamęt w kościele , poróżniać wiernych i zyskać sobie niezasłużoną chwałę. Im mniej takich Wiśniewskich tym lepiej dla kościoła i wiernych.
[/quote]
POPIERAM !!!! Dodam jeszcze im mniej takich arcybiskupów , jak Życiński- tym lepiej dla kościoła i wiernych....
[quote name='Stanisław' timestamp='1292577204' post='407178']
Skandal w Kościele!. Zasłużony duchowny ks. Leon Pietroń został posponowany przez zakonnika o. Wiśniewskiego i biskupa za mówienie prawdy.Skandal to też przerwanie homilii i pouczanie starszego , doświadczonego i powszechnie szanowanego księdza. A poza tym o. Wiśniewski ostatnim swoim listem kompromituje nie tylko siebie , ale tez swoich przełożonych, którzy przytakują jego niecnym wynurzeniom. Co chce osiągnąć o Wiśniewski swoim postępowaniem? S... rozwiń
Avatar
madi / 17 grudnia 2010 o 22:24
[quote name='kanonista' timestamp='1292530643' post='406963']
To wymień mi chociaż jedno polityczne kazanie, które wygłosił abp Życiński. Z całym szacunkiem ale pier***isz jak potłuczony. Właśnie przez takich kretynów ludzie mają dziwne podejście do abp Życińskiego. Znasz go osobiście?? Nie? Więc zamknij łaszywy ryj faryzeuszu. Miałem przyjemność poznać na KULu ks. abp Życińskiego i słuchając o nim takich bredni po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Kto ci powiedział, że był agentem? Poje***y na potęgę Kaczyński? Sam spier***aj "Zagubiona owieczko" a raczej ostatni baranie.



To samo co wyżej. Przytocz chociaż JEDNO takie kazanie. Są na stronie kurii zazwyczaj. No śmiało, szukaj. Najpierw poszukaj, sprawdź informację, a potem powielaj a nie pieprzysz jak część tutejszych cepów tu pier***i.



Z powyższą wypowiedzą się zgodzę, a co do Bronowic, to tamtejszy ksiądz jest niestety "znany" z tego typu kazań. Moi dziadkowie przestali chodzić do tamtej parafii właśnie z uwagi na polityczne kazania. Jest problem i powinno się coś z tym zrobić.



1. Wg mnie Isakowicz - Zalewski cieszy się właśnie "złą sławą" w Kościele, i mówię tu o społeczności a nie o instytucji. Nawiedzony kapłan ormianin szukający sensacji tam gdzie jej nie ma.
2. Abp Życiński jest bardzo mądrym biskupem, ważącym każde słowo i trzeźwo oceniającym życie, nigdy nie politykuje (co część tutejszego motłochu mu zarzuca). I już na pewno nie szuka poklasku. Ja osobiście go bardzo szanuje i podziwiam za jego postawę.
3. O. dominikanin nie napisał do GW, tylko GW się dowiedziała o tym liście i opublikowała go na swoich stronach, więc nie pieprz bzdur. Albo lepiej - czytaj ZE ZROZUMIENIEM. Na początku może być trudno, ale z czasem się nauczysz.
4. Poza tym - jak GAZETA może się opowiadać za in vitro, związkami homoseksulanymi itp. ? Nie pomyliły Ci się pojęcia? Opinia o gazecie wyborczej jest jaka jest głównie dzięki kręgom PiS - bo nikt nie lubi krytyki, a że za rządów PiS obrywało im się po du*** równo od dziennikarzy (wszystkich, no może nie w ND i Trwam). A że społeczeństwo głupie jak but to wierzy w takie brednie. Już nie będę dzielił na PiSy, PO itp. Sami wyciągnijcie wnioski.

Prawda jest taka - 70-80% tu piszących ni cholery się nie zna na tym co pisze, wprowadzając zamęt. Jako że mam wykształcenie prawnicze - w tym również w zakresie prawa kanonicznego, po prostu szlag mnie trafia jak czytam takie kretynizmy. Faryzeusze! Robicie WSZYSTKO na pokaz, plujecie na bliźniego swego, opluwacie się wzajemnie, kto nie za PiSem ten wg was zdrajca itp brednie! Dość tego!! Czy wam kuźwa trzeba zrobić holocaust? Otworzyć Majdanek i zagazować w pizdu intelektualnych impotentów, żebyście się już nigdy więcej nie rozmnażali??? Czy to ku*** jedyne wyjście, żebyście włączyli myślenie??? Napieprzacie na księży, napieprzacie na władze, napieprzacie na każdego, co waszych yntelektualnych pomyj nie chce słuchać i się z wami nie zgadza!! Prawda jest taka drogie robaczki, że połowie z Was słoma z butów wystaje - cham chamem na wieki wieków Amen! Dla mnie jako dla Polaka, chrześcijanina, prawnika, kanonisty, lublinianina, człowieka - jest to nie pojęte! Ile w Was jest pychy, buty i chamstwa! WYpier***AĆ z Lublina na wiochę z powrotem skąd przybyliście i po sprawie. Ego poziomu cesarza, IQ poziomu rowu mariańskiego.
[/quote]
Napiszę krótko- Zdobądz ( choć nie jest to łatwe) książkę autora MARIE CARRE' pt TW 1025 ,, FILOZOF''- ciekawa jestem , czy po jej przeczytaniu dalej będziesz się wymądrzał !!!! Twoje wulgaryzmy świadczą tylko o tobie marny człowieku. Ten , który nie ma NIC na swoje poparcie uzywa wszelkich dostępnych wulgaryzmów. Jak nerwy nie wytrzymują należy udać się do SPECJALISTY. Wyzywasz ludzi od chamów , a kim ty jesteś ????? Z ciebie taki prawnik , jak z koziej dupy trąba. Jeśli natomiast faktycznie nim jesteś , to przynosisz jedynie wstyd nie tylko sobie , ale innym prawnikom. Żenada !!!!! Jeszcze jedno - nie jestem , ani nie popieram PiS-u, PO , SLD, a jaką partię popieram to moja słodka tajemnica.
[quote name='kanonista' timestamp='1292530643' post='406963']
To wymień mi chociaż jedno polityczne kazanie, które wygłosił abp Życiński. Z całym szacunkiem ale pier***isz jak potłuczony. Właśnie przez takich kretynów ludzie mają dziwne podejście do abp Życińskiego. Znasz go osobiście?? Nie? Więc zamknij łaszywy ryj faryzeuszu. Miałem przyjemność poznać na KULu ks. abp Życińskiego i słuchając o nim takich bredni po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Kto ci powiedział, że był agentem? Poje***y na potęgę Kaczyński... rozwiń
Avatar
czerniejowiak / 17 grudnia 2010 o 19:28
[quote name='oburzony' timestamp='1292531783' post='406975']
Dlaczego nie zawieszono proboszcza z Czerniejowa... Przed wyborami na wójta zachęcał do głosowania na "Naszą Małą Ojczyznę"-(to nazwa komitetu wyborczego jednego z kandydatów na wójta)
[/quote]
Proboszcz w Czerniejowie nie namawiał do głosowania. Wyraźnie stwierdził, że nie poprze żadnego z kandydatów i zabronił rozdawania ulotek pod kościołem. I za to go pochwalę. A o małej ojczyźnie mówi nie raz, w nawiązaniu do terenu parafii. Jak "oburzony" chodzi do koscioła, to niech słucha uważnie a nie zmyśla.
[quote name='oburzony' timestamp='1292531783' post='406975']
Dlaczego nie zawieszono proboszcza z Czerniejowa... Przed wyborami na wójta zachęcał do głosowania na "Naszą Małą Ojczyznę"-(to nazwa komitetu wyborczego jednego z kandydatów na wójta)
[/quote]
Proboszcz w Czerniejowie nie namawiał do głosowania. Wyraźnie stwierdził, że nie poprze żadnego z kandydatów i zabronił rozdawania ulotek pod kościołem. I za to go pochwalę. A o małej ojczyźnie mówi nie raz, w nawiązaniu do terenu parafii. ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2010 o 18:45
a Popiełuszcze wolno było. Należy traktować wszystkich jednakowo. Kościół a nie ma sprawiedliwości.
Avatar
Czytel / 17 grudnia 2010 o 15:21
„Przyjmujemy wiarę w B., ale chociaż ta wiara łączy się też z pewnymi zasadami kościelnymi, np. osobami ją szerzącymi wśród ludzi, na czele których stoi przywódca (najpierw był to św.Piotr) niezbyt już nam odpowiada.”
Nam to znaczy komu? Wypowiedź bardzo uogólniająca.
Chciałbym poznać konkretną odpowiedź na nasuwające się pytanie, kto popełnił błąd - ks. Pietroń, ks.Wiśniewski, ks.płk. Żarski czy Prezydent? Moim zdaniem głowa – ryba psuje się o łba. Piszę to bezceremonialnie.
Avatar
KULwa / 17 grudnia 2010 o 15:01
..........
Wybiórczo traktujesz fakty: [size="5"]jaki fanatyzm przejawia się na wydz. matematyczno-przyrodniczym[/size]? Że upierają się przy tym, że zero coś znaczy gdy stoi ZA jednostką a nie przed nią?

Pozdrawiam, życzę WŁASNYCH przemyśleń.
[/quote]
Czytaj uważnie co jest napisane w poście (nie mylić z postnym jedzeniem).Otóż w którym miejscu ja się wypowiedziałam negatywnie o wydziale matematyczno przyrodniczym?
Nie podniecaj się lecz czytaj uważnie i dopierero po zrozumieniu tekstu odpowiadaj.
również życzę WŁASNYCH przemyśleń.
P.S.Aby nie być gołosłowną (nie mylić z golizną),proponuję poczytać sobie poniższe teksty:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,12611,title,Ksiadz-pedofil-skazany-za-molestowanie-13-latki,wid,12069827,wiadomosc_prasa.html
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/126669,ksiadz-pedofil-gwalcil-dziecko.html
http://pedofiliawkosciele.blogspot.com/2007/03/co-tydzie-ksidz-pedofil.html
....
wpisz sobie w wyszukiwarkę internetową:Ksiądz pedofil,a ujrzysz spoooooro linków do problemów pedofilów w sutannach.
A co do Polanskiego-cóż mnie obchodzi ten człek?On nie jest Polakiem więc problem ten nie należy do pedofilii polskich księży.
Ksiądz,aby umoralniać,powinien sam świecić przykładem i mieć "czyste ręce" aby z ambony grozić innym czystym palcem.Ale to już inny problem,wykraczający poza granice możliwości twego myślenia.
Idź na rekolekcje,skup się,zastanów się nad swoją wiarą.
No i dodam jeszcze że niejeden ateista jest lepszy niż niejeden ksiądz (prałat,biskup np.Paetz,ś+p Śliwiński)
A o politykach lubelskich po teologii na KULu nie będę wspominała,wymieniając ich nazwiska (nie będę im robić reklamy).Zapoznaj się z życiorysami osób z magistratu.....
..........
Wybiórczo traktujesz fakty: [size="5"]jaki fanatyzm przejawia się na wydz. matematyczno-przyrodniczym[/size]? Że upierają się przy tym, że zero coś znaczy gdy stoi ZA jednostką a nie przed nią?

Pozdrawiam, życzę WŁASNYCH przemyśleń.
[/quote]
Czytaj uważnie co jest napisane w poście (nie mylić z postnym jedzeniem).Otóż w którym miejscu ja się wypowiedziałam negatywnie o wydziale matematyczno przyrodniczym?
Nie podniecaj się lecz czytaj uważnie i dopierero po zrozumieniu tekstu odpowiad... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 110

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju 0 0

Trwa trzeci już nabór na informatyka Centrum Usług Wspólnych. Dwa poprzednie zakończyły się fiaskiem. To nie jedyny urząd, który boleśnie odczuwa brak fachowców od komputerów. W całym kraju brakuje już około 50 tysięcy programistów

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (20-22.04)

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (20-22.04) 0 0

Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkracza horror Prawda albo wyzwanie. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Azoty Puławy o krok od awansu do finału krajowego pucharu

Azoty Puławy o krok od awansu do finału krajowego pucharu 0 0

W meczu rewanżowym półfinału PGNIG Pucharu Polski Azoty Puławy zmierzą się w sobotę na wyjeździe z Gwardią Opole (godzina 19). Lepszy w dwumeczu zagra w wielkim finale z obrońcą trofeum PGE Vive Kielce

Marszałek Sejmu o "odgrzybianiu i odszczurzaniu" Polski. Posłanka PO odpowiada

Marszałek Sejmu o "odgrzybianiu i odszczurzaniu" Polski. Posłanka PO odpowiada 1 6

O „odgrzybianiu” i „odszczurzaniu” Polski mówił podczas wizyty w Janowie Lubelskim marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Słowa polityka Prawa i Sprawiedliwości wywołały lawinę krytyki.

Arsene Wenger odchodzi z Arsenalu (wideo)

Arsene Wenger odchodzi z Arsenalu (wideo) 0 0

Arsene Wenger z końcem obecnego sezonu odejdzie z Arsenalu - poinformowała o tym oficjalna strona internetowa Kanonierów, która opublikowała oświadczenie Francuza. 68-letni manager w londyńskim klubie pracował przez 22 sezony. Z "Kanonierami" trzykrotnie zdobył mistrzostwo Anglii. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane.

Hit wiosny w IV lidze. Hetman kontra Stal Kraśnik

Hit wiosny w IV lidze. Hetman kontra Stal Kraśnik 2 0

Na ten pojedynek kibice w Zamościu i Kraśniku czekali od dawna. W sobotę na stadionie OSiR Hetman podejmuje Stal. Wicelider zagra z pierwszym zespołem w tabeli. Gospodarze marząc jeszcze o awansie muszą wygrać. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16

God of War: Dziś premiera najlepszej gry na PlayStation 4 (wideo)
film

God of War: Dziś premiera najlepszej gry na PlayStation 4 (wideo) 0 0

Spośród 106 recenzji God of War aż 33 kończą się maksymalną oceną. To sprawia, że debiutująca dziś gra to najlepiej oceniany tytuł ekskluzywny na PlayStation 4.

Co musi się zdarzyć, żeby TBV Start awansował do ósemki?

Co musi się zdarzyć, żeby TBV Start awansował do ósemki? 3 0

W środę TBV Start zrobił swoje i pokonał AZS Koszalin. Dzięki temu zachował szanse na awans do fazy play-off. Aby lublinianie się tam znaleźli musi zostać spełnionych kilka warunków. Pierwszy, to wygrana na koniec rundy zasadniczej z Miastem Szkła Krosno. Ten mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 17.45 w hali Globus

Trudne zadanie Budowlanych Lublin

Trudne zadanie Budowlanych Lublin 0 0

Przeciwnikiem Budowlanych Lublin będzie brązowy medalista mistrzostw Polski Pogoń Siedlce. Sobotnie wyjazdowe spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE
tylko u nas

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE 235 25

Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania
galeria

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania 122 9

Krzyknęłam: Szymon nie idź tam!, ale on był już w środku – opowiada Aleksandra Jabłońska, dziewczyna Szymona Duhera. To świadkowie piątkowego wybuchu w bloku przy ul. Hallera w Świdniku. 20-latek pomógł jednej z poparzonych osób. Z zadymionego budynku wyprowadził też dwójkę dzieci

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie!

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie! 0

Wiosna pięknie wkroczyła. Porządki w szafie, porządki w domu, nowe postanowienia, plany… Podobne myśli kiełkują w głowach pewnie wielu z nas. Wszystko sobie poukładamy, przewietrzymy, przeorganizujemy. Tak, już to czujemy - od razu będzie lepiej, nasze życie będzie jak nowe! A teraz, od czego zacząć… zastanawiamy się. Okazuje się, że najrozsądniej byłoby zacząć od… siebie. Historie rodzin z Programu PoZdro!, prowadzonego przez Fundację Medicover od 2014 roku między innymi w Lublinie, mogą być tego inspirującym i przekonującym przykładem.

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia 1 2

Nie ma czasu na odpoczynek. Avia, Podlasie i Orlęta grały w środę, a już w sobotę wracają do rywalizacji. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatnią z ekip, która spróbuje zatrzymać rozpędzonego lidera z Chełma

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy 0 0

Biżuteria Swarovski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Błyszczące kryształy są wykorzystywane do tworzenia bransoletek, kolii, kolczyków, broszek i pierścionków. Strojne ozdoby odbijają światło, mieniąc się tysiącami kolorów, dzięki czemu są odpowiednim dodatkiem do eleganckich kreacji. Z tego powodu po biżuterię Swarovski sięgają nawet największe gwiazdy Hollywood i inni artyści.

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin
13 maja 2018, 16:00

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin 7 4

Wydarzenie Radosław Majdan, bracia Mroczkowie i Rafał Maserak zagrają w piłkę na Arenie Lublin. Zresztą nie tylko oni, bo będzie też Piotr Zelt, Bilgun Ariunbataar, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Maciej Florek, Marcin Wójcik, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!