piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Spór o chodnik. Mieszkańcy ul. Strzeleckiej wolą chodzić po jezdni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 września 2010, 19:12

Na ulicy Strzeleckiej w Lublinie może powstać chodnik. Są na niego pieniądze, a urzędnicy uważają, że to potrzebna inwestycja. Przeciwni są za to właściciele działek, obok których ma przebiegać chodnik.

– To niepotrzebna inwestycja, u nas jest mały ruch i swobodnie można chodzić jezdnią – mówi Ewa Kifer z ulicy Strzeleckiej.

Z inicjatywą zrobienia chodnika wystąpiła rada dzielnicy Sławinek. Od kilku lat Ratusz pozwala społecznikom wybierać najważniejsze inwestycje na osiedlach i sfinansuje je, jeśli nie kosztują więcej niż 90 tysięcy zł. Kasa pochodzi z tzw. rezerwy budżetowej.

Rada dzielnicy stwierdziła, że najważniejszą rzeczą jest obecnie właśnie budowa chodnika na ulicy Strzeleckiej pomiędzy ulicami Harcerską a Emilii Plater.

– Tędy chodzą dzieci do Szkoły Podstawowej nr 21, ich bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze – mówi Tadeusz Sapko, przewodniczący zarządu rady dzielnicy Sławinek.

Ratusz pozytywnie zaopiniował wniosek społeczników. Kiedy zaczęto planować inwestycję, do Ratusza wpłynęło pismo przeciwników budowy chodnika.

– Mieszkańcy chyba nie chcą, by wycięto ich drzewka i krzewy, jakie posadzili sobie przed swoimi posesjami – ocenia Anna Smoląg z Wydziału Dróg i Mostów UM Lublin. – To jest jednak teren miejski i takie sadzenie jest nielegalne. Pod ziemią mogą być instalacje, sadzenie czegokolwiek może być niebezpieczne dla mediów – dodaje,

Ale nie wszyscy mieszkańcy ulicy Strzeleckiej są przeciwni inwestycji. – Rzeczywiście, tędy chodzą dzieci do szkoły. Na zakręcie jest dużo zieleni i przez to trudno zauważyć, czy za chwilę nie wyjedzie samochód – mówi Paweł Jakliński. – Poza tym, prąd u nas na ulicy jest doprowadzony nad ziemią. Kable są dość nisko zawieszone i jest to niebezpieczne. Jeśli pojawi się chodnik, to może pod nim będzie położona instalacja elektryczna – dodaje.

Ratusz przyznaje, że protest mieszkańców jest zaskakujący. – Decyzja, czy zrezygnować z inwestycji należy do rady dzielnicy, to oni dysponują pieniędzmi z rezerwy budżetowej na tym terenie – zaznacza Anna Smoląg.

Społecznicy chcą rozmawiać z protestującymi. – Postaramy się przekonać ich do naszej propozycji. Powinni zrozumieć, że tu chodzi o bezpieczeństwo dzieci z całej dzielnicy – zaznacza Tadeusz Sapko. – Zdania na pewno nie zmienimy.

Budowa chodnika powinna zacząć się w październiku. Co, jeśli mieszkańcy będą próbowali blokować prace? – Wtedy będę interweniował na policji – mówi Sapko.

Rada dzielnicy chce się spotkać z przeciwnikami inwestycji w tym tygodniu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
aaaaaa
ddd
Dominika
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

aaaaaa
aaaaaa (7 października 2010 o 11:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram tą budowę chodnika. Sama mam dziecko!!!! a co ta pani co się sprzeciwia niech by jej dziecko trafił samochód to zaraz by szukała winnego.
Popieram budowę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
ddd
ddd (30 września 2010 o 20:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
popieram budowe chodnika.
Rozwiń
Dominika
Dominika (24 września 2010 o 14:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie, czy wy jesteście poważni? Przecież tamtędy chodzą wasze dzieci, wnuki, to, że wy uważacie to nic, a one? A jeśli jakiś kierowca nie będzie uważał? Zmienicie zdanie jak dojdzie do jakiejś tragedii! Czy te krzewy są warte więcej niż czyjeś życie??
Rozwiń
titek
titek (24 września 2010 o 14:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='marek_p' date='23 wrzesień 2010 - 09:01 ' timestamp='1285225263' post='351479']
Mieszkam na przedmieściach Gorzowa. Bardzo chciałbym chodnik, ale po drugiej stronie drogi
Jeśli jednak będzie po mojej, to będę miał 56 metrów do odśnieżenia. Sam jeżdżę samochodem...
[/quote]
Witam Pana
[code][/code]Dziękuje za wypowiedz. Chodnik, który przylega bezpośrednio do Pana posesji niestety musi Pan odśnieżać, a jeżeli będzie chociaż wąski pasek zieleni miedzy granicą posesji a chodnikiem to należy do zarządcy dróg a Pan będzie musiał tylko odśnieżać dojścia własnej posesji i wjazdy lub wyjazdy.
Rozwiń
elmoraf
elmoraf (24 września 2010 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak najbardziej za!!!!!!- ta inwestycja powinna juz dawno zostać wprowadzona w życie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!