Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 stycznia 2015 r.
13:30
Edytuj ten wpis

Spór o telewizyjną gażę Bajmu. Związkowcy: To nieetyczne i niegospodarne

153 26 A A

155 tysięcy złotych miała otrzymać Beata Kozidrak za występ podczas imprezy sylwestrowej organizowanej we Wrocławiu przez TVP. - Jeżeli to prawda, to za kilkadziesiąt minut pracy zarobiła równowartość ponad 85 minimalnych pensji - wyliczył Piotr Szumlewicz z OPZZ i domaga się od telewizji publicznej wyjaśnień

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o "Sylwestra z Dwójką” pod hasłem "Przebojowa Europa - Wrocław 2014”. Podczas imprezy na wrocławskim rynku obok gwiazd z zagranicy - m.in. Drupiego i Thomasa Andersa z legendarnego zespołu Modern Talking - wystąpiło kilkunastu polskich artystów. Publiczność mogła oglądać występy m. in.: Edyty Górniak, Nataszy Urbańskiej, Patrycji Markowskiej, a także zespołów Perfect, Pectus, Afromental i Piersi... Na scenie pojawili się też związani z Lublinem muzycy grup Bracia i Bajm z Beatą Kozidrak.

O ostatnim z tych zespołów w ubiegłym tygodniu napisał dziennik "Fakt”, informując, że jego wokalistka Beata Kozidrak za półgodzinny występ podczas sylwestrowej nocy miała zażyczyć sobie 155 tysięcy złotych. Według tabloidu, TVP przystała na te warunki.

- Jeżeli to prawda, to za kilkadziesiąt minut pracy piosenkarka zarobiła równowartość ponad 85 minimalnych pensji. Trudno uznać tego typu stawki za zgodne z misją mediów publicznych i oczekiwaniami społecznymi - pisze w liście otwartym do zarządu TVP Piotr Szumlewicz, ekspert i doradca Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Nawiązuje tym samym do mających miejsce w ostatnich miesiącach zwolnień setek pracowników TVP i sporze o przeniesienie kilkuset z nich do firmy zewnętrznej. Władze publicznej telewizji tłumaczyły to potrzebą oszczędności.

- Jeżeli w tym samym czasie władze telewizji wydają setki tysięcy złotych na krótkie występy celebrytów, jest to niewątpliwie postępowanie nieetyczne, będące zarazem przykładem niegospodarności - uważa Szumlewicz i domaga się od władz TVP wyjaśnienia, czy doniesienia o wynagrodzeniu dla Beaty Kozidrak są prawdziwe oraz poinformowania o stawkach, jakie zainkasowali pozostali wykonawcy.

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą Wrocław” rzecznik TVP Jacek Rakowiecki powiedział, że telewizja nie może podać do publicznej wiadomości kwot, jakie otrzymały gwiazdy za występ podczas sylwestrowej nocy. - Te elementy umowy objęte są tajemnicą handlową - tłumaczy Rakowiecki, dodając, że nieoficjalne doniesienia o wypłacanych przez TVP honorariach są "mocno przesadzone”.

Menadżer zespołu Bajm Andrzej Pietras nie chciał komentować sprawy. Jak mówi nam jednak anonimowo jedna z osób działających w branży koncertowej, informacja o 155 tys. zł za występ nie jest zaskakująca.

- Ta kwota nie wydaje się być wzięta z kosmosu. Artyści znani i lubiani zarabiają takie pieniądze, a Bajm należy do najlepiej opłacanych w Polsce. Według moich informacji, grupa potrafi zażyczyć sobie większych pieniędzy, nie tylko za występ w sylwestra - mówi nasz rozmówca.
Czytaj więcej o:

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
iyo / 14 stycznia 2015 o 18:43

zarobki związkowych bonzów, którzy zachowują się jak wielcy "artystyści" , też są nieetyczne w stosunku do np. średniej krajowej.

Avatar
DONALD / 12 stycznia 2015 o 07:52

W ciągu jednej godziny programu puszczają 20-25 minut reklam to do k............y nędzy dlaczego mam płacić 230 zł abonamentu za reklamy? Rzną kasę i płacą takim Bajmom i innym. A jakby Bajm zażyczył sobie milion to też by zapłącili? No pewnie ,Ja w 2015 r zapłacę abonament w wysokości 100 zł - za reklamy nie płacę. 

To dlaczego ty idioto jeszcze płacisz ten abonament ?????

Avatar
szer / 11 stycznia 2015 o 23:40

W ciągu jednej godziny programu puszczają 20-25 minut reklam to do k............y nędzy dlaczego mam płacić 230 zł abonamentu za reklamy? Rzną kasę i płacą takim Bajmom i innym. A jakby Bajm zażyczył sobie milion to też by zapłącili? No pewnie ,Ja w 2015 r zapłacę abonament w wysokości 100 zł - za reklamy nie płacę. 

Avatar
Josef / 6 stycznia 2015 o 14:59

Ludzie musza zaprzestać płacić abonamet telewizyjny ,bo złodziejom wszystkiego będzie za mało!!!Rozgrabią wszystko,a potem rozłożą ręce ,że nie ma za co pracować,trzeba sprzedać Niemcom! To trzeba przerwać ten proceder,złodziejów wszelkiej masci posadzić  i przywrócić karę śmierci ,aby za najcięższe perzewinienia dalej przedtępców nie utrzymywać.Teraz tylko krzyczą płaćcie,oddajcie majątki za procenty,proście pana o chleb!!!Kochani Polacy ,czas się obudzić,Polska ginie,a my wraz z nią!!!

Avatar
POgromca komuchów / 6 stycznia 2015 o 12:24

OD DZISIAJ NIE PŁACĘ ABONAMENTU ZA TELEWIZJĘ I NIE BĘDĘ UTRZYMYWAŁ TYCH SPRUCHNIAŁYCH ALKOCHOLIKÓW BO BARDZO CIĘŻKO PRACUJĘ NA SWOJE WYNAGRODZENIE LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ I PRZESTAŃCIE UTRZYMYWAĆ TYCH NIEROBÓW BO WY NIE JESTEŚCIE W NICZYM GORSI OD NICH...

Władek !!!  byłeś Qurwa totalnym idiotą że płaciłeś,gdy kaszubski żyd już dawno namawiał do niepłacenia !!!!

Avatar
WŁADEK / 6 stycznia 2015 o 12:02

OD DZISIAJ NIE PŁACĘ ABONAMENTU ZA TELEWIZJĘ I NIE BĘDĘ UTRZYMYWAŁ TYCH SPRUCHNIAŁYCH ALKOCHOLIKÓW BO BARDZO CIĘŻKO PRACUJĘ NA SWOJE WYNAGRODZENIE LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ I PRZESTAŃCIE UTRZYMYWAĆ TYCH NIEROBÓW BO WY NIE JESTEŚCIE W NICZYM GORSI OD NICH...

Avatar
Roman Kisielweski / 6 stycznia 2015 o 11:31

Ja Pier......ę ciągle ten Baj i Budka Suflera, czy nie ma innych zespołów w Polsce?, młodych zdolnych a nie ciągle te zgredy się uczepiły TV i ją okupują !!!!!!!

Avatar
widz / 6 stycznia 2015 o 10:16

Nie  świeża piza  za takie społeczne pieniądze.Powodzenia w zbieraniu abonamentu.

Avatar
wax / 5 stycznia 2015 o 22:18

do Karola   Karol ty masz leb przybijam ''PIATKE''   a Kozidrak radze wlozyc kase na ksiazeczke niech sie mnozy  bedzie miala na emeryture

Avatar
karol / 5 stycznia 2015 o 21:15

155 tys. to tylko 15 średnich pensji działacza związkowego na etacie, tyle że jakby taki związkoweic zaśpiewał we wrocławiu to by wszyscy uciekli a zostali tylko ci co nie stali tam gdzie teraz zomo.

Avatar
iyo / 14 stycznia 2015 o 18:43

zarobki związkowych bonzów, którzy zachowują się jak wielcy "artystyści" , też są nieetyczne w stosunku do np. średniej krajowej.

Avatar
DONALD / 12 stycznia 2015 o 07:52

W ciągu jednej godziny programu puszczają 20-25 minut reklam to do k............y nędzy dlaczego mam płacić 230 zł abonamentu za reklamy? Rzną kasę i płacą takim Bajmom i innym. A jakby Bajm zażyczył sobie milion to też by zapłącili? No pewnie ,Ja w 2015 r zapłacę abonament w wysokości 100 zł - za reklamy nie płacę. 

To dlaczego ty idioto jeszcze płacisz ten abonament ?????

Avatar
szer / 11 stycznia 2015 o 23:40

W ciągu jednej godziny programu puszczają 20-25 minut reklam to do k............y nędzy dlaczego mam płacić 230 zł abonamentu za reklamy? Rzną kasę i płacą takim Bajmom i innym. A jakby Bajm zażyczył sobie milion to też by zapłącili? No pewnie ,Ja w 2015 r zapłacę abonament w wysokości 100 zł - za reklamy nie płacę. 

Avatar
Josef / 6 stycznia 2015 o 14:59

Ludzie musza zaprzestać płacić abonamet telewizyjny ,bo złodziejom wszystkiego będzie za mało!!!Rozgrabią wszystko,a potem rozłożą ręce ,że nie ma za co pracować,trzeba sprzedać Niemcom! To trzeba przerwać ten proceder,złodziejów wszelkiej masci posadzić  i przywrócić karę śmierci ,aby za najcięższe perzewinienia dalej przedtępców nie utrzymywać.Teraz tylko krzyczą płaćcie,oddajcie majątki za procenty,proście pana o chleb!!!Kochani Polacy ,czas się obudzić,Polska ginie,a my wraz z nią!!!

Avatar
POgromca komuchów / 6 stycznia 2015 o 12:24

OD DZISIAJ NIE PŁACĘ ABONAMENTU ZA TELEWIZJĘ I NIE BĘDĘ UTRZYMYWAŁ TYCH SPRUCHNIAŁYCH ALKOCHOLIKÓW BO BARDZO CIĘŻKO PRACUJĘ NA SWOJE WYNAGRODZENIE LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ I PRZESTAŃCIE UTRZYMYWAĆ TYCH NIEROBÓW BO WY NIE JESTEŚCIE W NICZYM GORSI OD NICH...

Władek !!!  byłeś Qurwa totalnym idiotą że płaciłeś,gdy kaszubski żyd już dawno namawiał do niepłacenia !!!!

Avatar
WŁADEK / 6 stycznia 2015 o 12:02

OD DZISIAJ NIE PŁACĘ ABONAMENTU ZA TELEWIZJĘ I NIE BĘDĘ UTRZYMYWAŁ TYCH SPRUCHNIAŁYCH ALKOCHOLIKÓW BO BARDZO CIĘŻKO PRACUJĘ NA SWOJE WYNAGRODZENIE LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ I PRZESTAŃCIE UTRZYMYWAĆ TYCH NIEROBÓW BO WY NIE JESTEŚCIE W NICZYM GORSI OD NICH...

Avatar
Roman Kisielweski / 6 stycznia 2015 o 11:31

Ja Pier......ę ciągle ten Baj i Budka Suflera, czy nie ma innych zespołów w Polsce?, młodych zdolnych a nie ciągle te zgredy się uczepiły TV i ją okupują !!!!!!!

Avatar
widz / 6 stycznia 2015 o 10:16

Nie  świeża piza  za takie społeczne pieniądze.Powodzenia w zbieraniu abonamentu.

Avatar
wax / 5 stycznia 2015 o 22:18

do Karola   Karol ty masz leb przybijam ''PIATKE''   a Kozidrak radze wlozyc kase na ksiazeczke niech sie mnozy  bedzie miala na emeryture

Avatar
karol / 5 stycznia 2015 o 21:15

155 tys. to tylko 15 średnich pensji działacza związkowego na etacie, tyle że jakby taki związkoweic zaśpiewał we wrocławiu to by wszyscy uciekli a zostali tylko ci co nie stali tam gdzie teraz zomo.

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 41 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra