poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Spór w szpitalu przy ul. Staszica. Dyrektor nie przyjął rezygnacji szefowej pielęgniarek

Dodano: 31 maja 2017, 17:16
Autor: kp

Dyrektor SPSK1 nie przyjął rezygnacji ze stanowiska szefowej pielęgniarek

– Naczelna pielęgniarka pracuje i wykonuje swoje obowiązki – poinformowała wczoraj Anna Guzowska, rzeczniczka szpitala.

Nie wiadomo, czy to ostateczna decyzja i czy ma związek z trwającą od ponad tygodnia kontrolą inspekcji pracy w placówce. Szpital nie chce tego komentować.

Szefowa pielęgniarek złożyła rezygnację w połowie maja. Napisała w niej, że krzywdzące dla niej komentarze medialne po opublikowaniu listu otwartego pielęgniarek pracujących w SPSK1 do dyrekcji szpitala (pielęgniarki zarzucały swojej przełożonej m.in. zastraszanie, upokarzanie i szukanie „haków” na pracowników. Wskazywały też na braki kadrowe – red.) godzą w dobre imię placówki oraz utrudniają jej pracę. Zaznaczyła jednocześnie, że w związku z pomówieniami rozważa podjęcie kroków prawnych.

– Sprawdzamy, czy w szpitalu było przestrzegane prawo pracy. O szczegółach będziemy rozmawiać po zakończeniu kontroli – mówi Danuta Serwinowska, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Lublinie ds. prawno-organizacyjnych i dodaje: Przypuszczam, że kontrola potrwa do końca czerwca.

Co na to związkowcy? – Jako związek działamy niezależnie od decyzji dyrektora. Niczego nie przesądzamy, czekamy na wyniki kontroli nie tylko ze strony inspekcji pracy, ale też innych instytucji, m.in. wojewody – mówi Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca zarządu regionalnego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Lublinie. – Na 12 czerwca zostało wyznaczone spotkanie z dyrektorem.

W czerwcu kontrolę w szpitalu ma też przeprowadzić wojewoda. – Wojewoda zdecydował się na to po oficjalnej skardze od związków zawodowych oraz doniesieniach medialnych dotyczących sytuacji w szpitalu – mówi Marek Wieczerzak z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Czytaj więcej o: Lublin zdrowie szpital mobbing Staszica
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 czerwca 2017 o 21:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamknąć szpital,wszystkich pozwalniać i finito.
Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2017 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście nie pozwólcie !
Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2017 o 16:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziewczyny nie odpuszczajcie, zgloście do UWAGI ,napiszcie do wszystkich biur poselskich, do ministra Źiobry nie pozwulcie aby ten syf zamieciono pod dywan.
Rozwiń
Gośc
Gośc (1 czerwca 2017 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nic nie da jak odejdzie Borowicz to zostanie Gawelska i dalej będzie sterował szpitalem. Albo to biuro czy ktoś widział gdzieś  "Biuro Dyrekcji" z panią Mazur na czele- co ona robi w Szpitalu. czy panią kadrową z tatusiem nie chce mi się wymieniać więcej ,klika klika klika
Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2017 o 07:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A mnie tam nie chciałoby się przyjeżdżać w nocy i kontrolować podległych mi pracowników. Chyba, że rzeczywiście jest coś na rzeczy... Każde "podkręcenie śruby" powoduje opór...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!