Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 sierpnia 2009 r.
20:46
Edytuj ten wpis

Sprawdź, jak zmieni się ruch drogowy na Czechowie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A

7 września zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Północnej i Ducha. Dłużej trzeba będzie stać na Północnej, łatwiej będzie za to wyjechać z os. Botanik. Znamy szczegóły planowanych udogodnień.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zmiany miały wejść w życie jeszcze w sierpniu, ale okazało się, że przestrojenie urządzeń sterujących sygnalizacją świetlną trzeba jeszcze dokładnie skonsultować z ich poznańskim producentem. Dlatego po nowemu pojedziemy dopiero w poniedziałek, 7 września.

O przestawienie cyklu świateł na skrzyżowaniu prosili za naszym pośrednictwem mieszkańcy os. Botanik, którzy – zwłaszcza w trakcie roku szkolnego – muszą stać w dużych korkach, by wydostać się z ul. Ducha. Urzędnicy poszli na miejsce i doszli do wniosku, że mieszkańcom rosnącego osiedla można pomóc.

Dłużej niż do tej pory palić się ma zielone światło dla samochodów wyjeżdżających z ul. Ducha. Odczują to kierowcy wyjeżdżający z Czechowa przez ul. Północną, gdzie zielone światło będzie świeciło krócej. Ratusz tłumaczy, że mieszkańcy Czechowa zamiast przez Północną mogą jechać do śródmieścia wiaduktem Poniatowskiego, a później przez al. Solidarności lub ul. Popiełuszki bądź Al. Racławickie.

Okazuje się jednak, że zmian będzie więcej. Teraz wyjeżdżający z ul. Ducha mogą skręcać w lewo, w al. Solidarności tylko ze skrajnego lewego pasa. Od 7 września taki manewr będzie można wykonać z dwóch pasów.

– Z naszych obserwacji i z badań ruchu wynika, że zdecydowana większość kierowców wyjeżdżających z Ducha skręca właśnie w lewo – mówi Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta.

Skręt z Ducha w Północną ma być nie tylko wygodniejszy, ale i bardziej bezpieczny. Teraz kierowcy skręcający w lewo przez pewien czas mieli zielone światło równocześnie z tymi, którzy z al. Sikorskiego jechali prosto w kierunku Ducha i Północnej. Auta jadące z os. Botanik w al. Solidarności musiały ustępować im pierwszeństwa. Także to się zmieni.

W czasie, gdy kierowcy będą skręcać z ul. Ducha w al. Solidarności na wyjeździe z al. Sikorskiego będzie czerwone światło.

Magistrat zdecydował się ułatwić wyjazd z Ducha kosztem Północnej, bo mieszkańcy os. Botanik nie mają dobrej alternatywy dla tej trasy do śródmieścia. Inna droga prowadzi naokoło przez ul. Sławinkowską, Zbożową i al. Warszawską.

Od 7 września przez co najmniej miesiąc przed skrzyżowaniem ustawione będą duże tablice informujące kierowców o zmianie organizacji ruchu.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 28 sierpnia 2009 o 10:10
Propozycja miasta jest nie do przyjęcia. Nie można porównywać małego osiedla "Botanik" do molocha jakim jest "Czechów" (około 60 tyś mieszkańców). Jeden z komentujących pisze że korzystają z tej drogi mieszkańcy Marysina i Snopkowa. Jeżeli tak się martwi mieszkańcami pod lubelskich dzielnic, to można powiedzieć, że wyjazdem przez północną jeżdżą mieszkańcy Choin, Dysa, Elizówki. Moja propozycja to: zostawić czasy działania świateł po staremu, jedynie dołożyć (zgodnie z urzędniczym planem) możliwość skrętu w lewo z Ducha z obu pasów ruchu.
Propozycja miasta jest nie do przyjęcia. Nie można porównywać małego osiedla "Botanik" do molocha jakim jest "Czechów" (około 60 tyś mieszkańców). Jeden z komentujących pisze że korzystają z tej drogi mieszkańcy Marysina i Snopkowa. Jeżeli tak się martwi mieszkańcami pod lubelskich dzielnic, to można powiedzieć, że wyjazdem przez północną jeżdżą mieszkańcy Choin, Dysa, Elizówki. Moja propozycja to: zostawić czasy działania świateł po staremu, jedynie dołożyć (zgodnie z urzędniczym planem) możliwość skrętu w lewo z Ducha z... rozwiń
Avatar
lukasz / 27 sierpnia 2009 o 14:50
Niki napisał:
Proszę znaleźć mi szybszą drogę na LSM z Czechowa, niż przez ul.Północną.... W roku szkolnym czekam czasami tam ponad 20 minut. Nie wiem co będzie po zmianach, strach pomyśleć :-(

Odpowiedz jest w artykule, smiało można cisnąć wiaduktem poniatowskiego
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 12:51
Mogę to samo powiedzieć o osiedlu Botanik, w roku szkolnym korki sięgają kościoła na Willowej i tak jest w zasadzie pomiędzy 7 a 9, poza tym z tego wyjazdu nie korzystają tylko mieszkańcy osiedla ale również osoby mieszkające w Marysinie, Snopkowie i okolicy bo wyjazd przez Zbożową też jest zakorkowany. Więc 20 minut na Północnej, która jednym z kilku wyjazdów z Czechowa a 30 minut na Willowej i później na Ducha (Wyrwasa) która jest jednym z 2 wyjazdów z osiedla to chyba co innego.
Avatar
Niki / 27 sierpnia 2009 o 11:58
Proszę znaleźć mi szybszą drogę na LSM z Czechowa, niż przez ul.Północną.... W roku szkolnym czekam czasami tam ponad 20 minut. Nie wiem co będzie po zmianach, strach pomyśleć :-(
Avatar
~xyz~ / 27 sierpnia 2009 o 10:49
Idiotyzm!! nie wyobrażam sobie stać JESZCZE dłużej na północnej!!!!! przecież przez most się nie da przejechać w sezonie , a na kompozytorów korki prawie do orfeusza!!!!
przecież czechów to "troche" większe osiedle niż botanik!!!!
Żenujące rozwiązanie Żenujących skorumpowanych politycznie urzędasów !!!!!!!!!
Avatar
Beret / 27 sierpnia 2009 o 10:39
wujek adolf napisał:
ALTERNATYWA byla ale dzieki RADNYM sie ULOTNILA.


A dokładnie dzięki radnemu Piątkowi.
Avatar
Gerwazy / 27 sierpnia 2009 o 10:34
brawo! a już myślałem, że mnie nie posłuchają....
Avatar
Gość Jozek S. / 27 sierpnia 2009 o 10:03
wujka adolfa to chyba kac dziś męczy i pisze brednie
alternatywy nie było!
to co proponowali to nic by nie rozwiązało - chcieli współfinansować tylko łącznik solidarności - sikorskiego co by nie rozwiązało, a do tego market generowałby znaczny ruch na ducha kilkukrotnie większy niż obecnie wtedy dopiero były by koreczki
Avatar
observ / 27 sierpnia 2009 o 09:41
Cóż za kreatywność!!!!!!!!!!!!Zabrać jednym i dać drugim, na północnej i tak stoi się także odpowiednio długo i korku... Rozwiązanie godne naszych władz. Głupota uszami wychodzi. I może jeszcze ktoś nagrodę za ten pomysł dostanie ... ?!?!?!?!?!?!
Avatar
kot_behemot / 27 sierpnia 2009 o 09:30
Krótsze zielone dla wyjeżdżających z Północnej to zły pomysł... tam już teraz ciągle stoi długa kolejka samochodów. Alternatywna droga przez Most Poniatowskiego to chyba żart... w godzinach szczytu korek na Poniatowskiego w kierunku centrum jest przeogromny... do tego wielu cwaniaczków chcących pojechać prosto z lewego pasa...
Avatar
~gość~ / 28 sierpnia 2009 o 10:10
Propozycja miasta jest nie do przyjęcia. Nie można porównywać małego osiedla "Botanik" do molocha jakim jest "Czechów" (około 60 tyś mieszkańców). Jeden z komentujących pisze że korzystają z tej drogi mieszkańcy Marysina i Snopkowa. Jeżeli tak się martwi mieszkańcami pod lubelskich dzielnic, to można powiedzieć, że wyjazdem przez północną jeżdżą mieszkańcy Choin, Dysa, Elizówki. Moja propozycja to: zostawić czasy działania świateł po staremu, jedynie dołożyć (zgodnie z urzędniczym planem) możliwość skrętu w lewo z Ducha z obu pasów ruchu.
Propozycja miasta jest nie do przyjęcia. Nie można porównywać małego osiedla "Botanik" do molocha jakim jest "Czechów" (około 60 tyś mieszkańców). Jeden z komentujących pisze że korzystają z tej drogi mieszkańcy Marysina i Snopkowa. Jeżeli tak się martwi mieszkańcami pod lubelskich dzielnic, to można powiedzieć, że wyjazdem przez północną jeżdżą mieszkańcy Choin, Dysa, Elizówki. Moja propozycja to: zostawić czasy działania świateł po staremu, jedynie dołożyć (zgodnie z urzędniczym planem) możliwość skrętu w lewo z Ducha z... rozwiń
Avatar
lukasz / 27 sierpnia 2009 o 14:50
Niki napisał:
Proszę znaleźć mi szybszą drogę na LSM z Czechowa, niż przez ul.Północną.... W roku szkolnym czekam czasami tam ponad 20 minut. Nie wiem co będzie po zmianach, strach pomyśleć :-(

Odpowiedz jest w artykule, smiało można cisnąć wiaduktem poniatowskiego
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 12:51
Mogę to samo powiedzieć o osiedlu Botanik, w roku szkolnym korki sięgają kościoła na Willowej i tak jest w zasadzie pomiędzy 7 a 9, poza tym z tego wyjazdu nie korzystają tylko mieszkańcy osiedla ale również osoby mieszkające w Marysinie, Snopkowie i okolicy bo wyjazd przez Zbożową też jest zakorkowany. Więc 20 minut na Północnej, która jednym z kilku wyjazdów z Czechowa a 30 minut na Willowej i później na Ducha (Wyrwasa) która jest jednym z 2 wyjazdów z osiedla to chyba co innego.
Avatar
Niki / 27 sierpnia 2009 o 11:58
Proszę znaleźć mi szybszą drogę na LSM z Czechowa, niż przez ul.Północną.... W roku szkolnym czekam czasami tam ponad 20 minut. Nie wiem co będzie po zmianach, strach pomyśleć :-(
Avatar
~xyz~ / 27 sierpnia 2009 o 10:49
Idiotyzm!! nie wyobrażam sobie stać JESZCZE dłużej na północnej!!!!! przecież przez most się nie da przejechać w sezonie , a na kompozytorów korki prawie do orfeusza!!!!
przecież czechów to "troche" większe osiedle niż botanik!!!!
Żenujące rozwiązanie Żenujących skorumpowanych politycznie urzędasów !!!!!!!!!
Avatar
Beret / 27 sierpnia 2009 o 10:39
wujek adolf napisał:
ALTERNATYWA byla ale dzieki RADNYM sie ULOTNILA.


A dokładnie dzięki radnemu Piątkowi.
Avatar
Gerwazy / 27 sierpnia 2009 o 10:34
brawo! a już myślałem, że mnie nie posłuchają....
Avatar
Gość Jozek S. / 27 sierpnia 2009 o 10:03
wujka adolfa to chyba kac dziś męczy i pisze brednie
alternatywy nie było!
to co proponowali to nic by nie rozwiązało - chcieli współfinansować tylko łącznik solidarności - sikorskiego co by nie rozwiązało, a do tego market generowałby znaczny ruch na ducha kilkukrotnie większy niż obecnie wtedy dopiero były by koreczki
Avatar
observ / 27 sierpnia 2009 o 09:41
Cóż za kreatywność!!!!!!!!!!!!Zabrać jednym i dać drugim, na północnej i tak stoi się także odpowiednio długo i korku... Rozwiązanie godne naszych władz. Głupota uszami wychodzi. I może jeszcze ktoś nagrodę za ten pomysł dostanie ... ?!?!?!?!?!?!
Avatar
kot_behemot / 27 sierpnia 2009 o 09:30
Krótsze zielone dla wyjeżdżających z Północnej to zły pomysł... tam już teraz ciągle stoi długa kolejka samochodów. Alternatywna droga przez Most Poniatowskiego to chyba żart... w godzinach szczytu korek na Poniatowskiego w kierunku centrum jest przeogromny... do tego wielu cwaniaczków chcących pojechać prosto z lewego pasa...
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!