wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Sprawdź, jak zmieni się ruch drogowy na Czechowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 sierpnia 2009, 20:46
Autor: Dominik Smaga

7 września zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Północnej i Ducha. Dłużej trzeba będzie stać na Północnej, łatwiej będzie za to wyjechać z os. Botanik. Znamy szczegóły planowanych udogodnień.

Zmiany miały wejść w życie jeszcze w sierpniu, ale okazało się, że przestrojenie urządzeń sterujących sygnalizacją świetlną trzeba jeszcze dokładnie skonsultować z ich poznańskim producentem. Dlatego po nowemu pojedziemy dopiero w poniedziałek, 7 września.

O przestawienie cyklu świateł na skrzyżowaniu prosili za naszym pośrednictwem mieszkańcy os. Botanik, którzy – zwłaszcza w trakcie roku szkolnego – muszą stać w dużych korkach, by wydostać się z ul. Ducha. Urzędnicy poszli na miejsce i doszli do wniosku, że mieszkańcom rosnącego osiedla można pomóc.

Dłużej niż do tej pory palić się ma zielone światło dla samochodów wyjeżdżających z ul. Ducha. Odczują to kierowcy wyjeżdżający z Czechowa przez ul. Północną, gdzie zielone światło będzie świeciło krócej. Ratusz tłumaczy, że mieszkańcy Czechowa zamiast przez Północną mogą jechać do śródmieścia wiaduktem Poniatowskiego, a później przez al. Solidarności lub ul. Popiełuszki bądź Al. Racławickie.

Okazuje się jednak, że zmian będzie więcej. Teraz wyjeżdżający z ul. Ducha mogą skręcać w lewo, w al. Solidarności tylko ze skrajnego lewego pasa. Od 7 września taki manewr będzie można wykonać z dwóch pasów.

– Z naszych obserwacji i z badań ruchu wynika, że zdecydowana większość kierowców wyjeżdżających z Ducha skręca właśnie w lewo – mówi Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta.

Skręt z Ducha w Północną ma być nie tylko wygodniejszy, ale i bardziej bezpieczny. Teraz kierowcy skręcający w lewo przez pewien czas mieli zielone światło równocześnie z tymi, którzy z al. Sikorskiego jechali prosto w kierunku Ducha i Północnej. Auta jadące z os. Botanik w al. Solidarności musiały ustępować im pierwszeństwa. Także to się zmieni.

W czasie, gdy kierowcy będą skręcać z ul. Ducha w al. Solidarności na wyjeździe z al. Sikorskiego będzie czerwone światło.

Magistrat zdecydował się ułatwić wyjazd z Ducha kosztem Północnej, bo mieszkańcy os. Botanik nie mają dobrej alternatywy dla tej trasy do śródmieścia. Inna droga prowadzi naokoło przez ul. Sławinkowską, Zbożową i al. Warszawską.

Od 7 września przez co najmniej miesiąc przed skrzyżowaniem ustawione będą duże tablice informujące kierowców o zmianie organizacji ruchu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~gość~
lukasz
Gość
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~gość~
~gość~ (28 sierpnia 2009 o 10:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Propozycja miasta jest nie do przyjęcia. Nie można porównywać małego osiedla "Botanik" do molocha jakim jest "Czechów" (około 60 tyś mieszkańców). Jeden z komentujących pisze że korzystają z tej drogi mieszkańcy Marysina i Snopkowa. Jeżeli tak się martwi mieszkańcami pod lubelskich dzielnic, to można powiedzieć, że wyjazdem przez północną jeżdżą mieszkańcy Choin, Dysa, Elizówki. Moja propozycja to: zostawić czasy działania świateł po staremu, jedynie dołożyć (zgodnie z urzędniczym planem) możliwość skrętu w lewo z Ducha z obu pasów ruchu.
Rozwiń
lukasz
lukasz (27 sierpnia 2009 o 14:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niki napisał:
Proszę znaleźć mi szybszą drogę na LSM z Czechowa, niż przez ul.Północną.... W roku szkolnym czekam czasami tam ponad 20 minut. Nie wiem co będzie po zmianach, strach pomyśleć :-(

Odpowiedz jest w artykule, smiało można cisnąć wiaduktem poniatowskiego
Rozwiń
Gość
Gość (27 sierpnia 2009 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mogę to samo powiedzieć o osiedlu Botanik, w roku szkolnym korki sięgają kościoła na Willowej i tak jest w zasadzie pomiędzy 7 a 9, poza tym z tego wyjazdu nie korzystają tylko mieszkańcy osiedla ale również osoby mieszkające w Marysinie, Snopkowie i okolicy bo wyjazd przez Zbożową też jest zakorkowany. Więc 20 minut na Północnej, która jednym z kilku wyjazdów z Czechowa a 30 minut na Willowej i później na Ducha (Wyrwasa) która jest jednym z 2 wyjazdów z osiedla to chyba co innego.
Rozwiń
Niki
Niki (27 sierpnia 2009 o 11:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proszę znaleźć mi szybszą drogę na LSM z Czechowa, niż przez ul.Północną.... W roku szkolnym czekam czasami tam ponad 20 minut. Nie wiem co będzie po zmianach, strach pomyśleć :-(
Rozwiń
~xyz~
~xyz~ (27 sierpnia 2009 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Idiotyzm!! nie wyobrażam sobie stać JESZCZE dłużej na północnej!!!!! przecież przez most się nie da przejechać w sezonie , a na kompozytorów korki prawie do orfeusza!!!!
przecież czechów to "troche" większe osiedle niż botanik!!!!
Żenujące rozwiązanie Żenujących skorumpowanych politycznie urzędasów !!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!