Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 maja 2010 r.
19:04
Edytuj ten wpis

Sprawdzą smak i zapach lubelskiej kranówki

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 7 A A

Jutro i we czwartek lubelską kranówkę będzie testować wykwalifikowany tester wody. Briter, bo tak się nazywa, będzie sprawdzał smak, zapach i jakość wody, która płynie z naszych kranów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie wiem, czy mam szczególny dar oceniania wody. Na pewno pomaga mi to, że jestem chemikiem i znam smaki oraz zapachy wielu substancji – tłumaczy Krzysztof Stankiewicz, doktor chemii z Poznania który został wybrany spośród 3 tysięcy kandydatów.

Odwiedzi on 10 miast w Polsce. Oprócz tego pobierze próbki i zawiezie do laboratorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zostaną poddane wnikliwej analizie.

Analiza i wyniki pracy britera posłużą do stworzenia mapy jakości wody w Polsce. Chodzi o to, by pokazać, że woda z kranu nie jest wcale zła. Wystarczy tylko zastosować odpowiedni filtr lub ją przegotować.

Jak twierdzą lubelscy specjaliści, woda w kranach na terenie miasta jest smaczna. – Nasza woda jest nie tylko czysta, ale również bogata w minerały – zapewnia Tomasz Żytyński, kierownik laboratorium w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
vicki / 5 maja 2010 o 09:39
Co za idiota zmienia co kilka miesięcy częstotliwość
zmiany świateł na skrzyżowaniu przy rondzie
ul. Krochmalna i Al. Jana Pawła II !!!!!

Myślę, że dzieje się to za zgodą urzędników UM LUBLIN.

Między godz. 14 a 17 trzeba czekać nawet do 7 zmian świateł,
by przejechać przez to rondo.

Jestem przekonany , że robi jakaś złośliwa świnia.

Czas przeprowadzić śledztwo w tej sprawie - kto
utrudnia życie mieszkańcom Lublina.

Zgłaszam to oficjalnie do prokuratury.
Co za idiota zmienia co kilka miesięcy częstotliwość
zmiany świateł na skrzyżowaniu przy rondzie
ul. Krochmalna i Al. Jana Pawła II !!!!!

Myślę, że dzieje się to za zgodą urzędników UM LUBLIN.

Między godz. 14 a 17 trzeba czekać nawet do 7 zmian świateł,
by przejechać przez to rondo.

Jestem przekonany , że robi jakaś złośliwa świnia.

Czas przeprowadzić śledztwo w tej sprawie - kto
utrudnia życie mieszkańcom Lublina.

Zgłaszam t... rozwiń
Avatar
Gość / 5 maja 2010 o 09:24
Woda w Lublinie śmierdzi chlorem często albo czymś podobnym, często nie da się wypić herbaty lub kawy, parę lat temu tak nie było,nie wiem,czemu tak się woda u nas popsuła!
Avatar
zbyslew / 5 maja 2010 o 09:24
łykacie temat jak młode karpie wodę, nie widzicie że chodzi o reklamę filtrów do wody pewnej firmy? Woda jest fatalna a niech no tylko zrobi się cieplej to chlor wsypią wiadrami do tej waszej lubelskiej "cisonałęczowianki".
Avatar
waterfresch / 4 maja 2010 o 22:02
akademiki PL napisał:
woda w ds-ach PL na pewno spełnia wszystkie wymogi GHP. W skład jej wchodzą min. kamień, brud itd. pachnie jak jakieś ścieki. woda przefiltrowana nadaje się do mycia samochodu a nie do picia. nie wiem kto śmie pisać,ze woda w Lublinie jest smaczna


Woda w Lublinie jest naprawę dobra (jest twarda to nie da się zaprzeczyć) (woda potem gazowana: nałęczowska i cisowiańska jest pobierana z tych samych źródeł w głębinie co w Lublinie). Mamy dobrą wodę. Spróbójcie kranówy w Katowicach, Dąbrowie Górniczej czy w Warszawie. Lubelskiej naszej można napić się z kranu: z warszawską i zagłębiowsko-śląską raczej radziłbym przegotować!


Woda w Lublinie jest naprawę dobra (jest twarda to nie da się zaprzeczyć) (woda potem gazowana: nałęczowska i cisowiańska jest pobierana z tych samych źródeł w głębinie co w Lublinie). Mamy dobrą wodę. Spróbójcie kranówy w Katowicach, Dąbrowie Górniczej czy w Warszawie. Lubelskiej naszej można napić się z kranu: z warszawską i zagłębiowsko-śląską raczej radziłbym przegotować! rozwiń
Avatar
akademiki PL / 4 maja 2010 o 21:39
woda w ds-ach PL na pewno spełnia wszystkie wymogi GHP. W skład jej wchodzą min. kamień, brud itd. pachnie jak jakieś ścieki. woda przefiltrowana nadaje się do mycia samochodu a nie do picia. nie wiem kto śmie pisać,ze woda w Lublinie jest smaczna
Avatar
jej / 4 maja 2010 o 20:39
Co do czystości i składu mineralnego to zgoda(pomijając infrastrukturę wodociągową a zwłaszcza jej stan) Natomiast co do smaku to polemizowałbym.
Avatar
mm / 4 maja 2010 o 20:29
Wykwalifikowany tester wody?czyli ISO9001 posiada
Avatar
vicki / 5 maja 2010 o 09:39
Co za idiota zmienia co kilka miesięcy częstotliwość
zmiany świateł na skrzyżowaniu przy rondzie
ul. Krochmalna i Al. Jana Pawła II !!!!!

Myślę, że dzieje się to za zgodą urzędników UM LUBLIN.

Między godz. 14 a 17 trzeba czekać nawet do 7 zmian świateł,
by przejechać przez to rondo.

Jestem przekonany , że robi jakaś złośliwa świnia.

Czas przeprowadzić śledztwo w tej sprawie - kto
utrudnia życie mieszkańcom Lublina.

Zgłaszam to oficjalnie do prokuratury.
Co za idiota zmienia co kilka miesięcy częstotliwość
zmiany świateł na skrzyżowaniu przy rondzie
ul. Krochmalna i Al. Jana Pawła II !!!!!

Myślę, że dzieje się to za zgodą urzędników UM LUBLIN.

Między godz. 14 a 17 trzeba czekać nawet do 7 zmian świateł,
by przejechać przez to rondo.

Jestem przekonany , że robi jakaś złośliwa świnia.

Czas przeprowadzić śledztwo w tej sprawie - kto
utrudnia życie mieszkańcom Lublina.

Zgłaszam t... rozwiń
Avatar
Gość / 5 maja 2010 o 09:24
Woda w Lublinie śmierdzi chlorem często albo czymś podobnym, często nie da się wypić herbaty lub kawy, parę lat temu tak nie było,nie wiem,czemu tak się woda u nas popsuła!
Avatar
zbyslew / 5 maja 2010 o 09:24
łykacie temat jak młode karpie wodę, nie widzicie że chodzi o reklamę filtrów do wody pewnej firmy? Woda jest fatalna a niech no tylko zrobi się cieplej to chlor wsypią wiadrami do tej waszej lubelskiej "cisonałęczowianki".
Avatar
waterfresch / 4 maja 2010 o 22:02
akademiki PL napisał:
woda w ds-ach PL na pewno spełnia wszystkie wymogi GHP. W skład jej wchodzą min. kamień, brud itd. pachnie jak jakieś ścieki. woda przefiltrowana nadaje się do mycia samochodu a nie do picia. nie wiem kto śmie pisać,ze woda w Lublinie jest smaczna


Woda w Lublinie jest naprawę dobra (jest twarda to nie da się zaprzeczyć) (woda potem gazowana: nałęczowska i cisowiańska jest pobierana z tych samych źródeł w głębinie co w Lublinie). Mamy dobrą wodę. Spróbójcie kranówy w Katowicach, Dąbrowie Górniczej czy w Warszawie. Lubelskiej naszej można napić się z kranu: z warszawską i zagłębiowsko-śląską raczej radziłbym przegotować!


Woda w Lublinie jest naprawę dobra (jest twarda to nie da się zaprzeczyć) (woda potem gazowana: nałęczowska i cisowiańska jest pobierana z tych samych źródeł w głębinie co w Lublinie). Mamy dobrą wodę. Spróbójcie kranówy w Katowicach, Dąbrowie Górniczej czy w Warszawie. Lubelskiej naszej można napić się z kranu: z warszawską i zagłębiowsko-śląską raczej radziłbym przegotować! rozwiń
Avatar
akademiki PL / 4 maja 2010 o 21:39
woda w ds-ach PL na pewno spełnia wszystkie wymogi GHP. W skład jej wchodzą min. kamień, brud itd. pachnie jak jakieś ścieki. woda przefiltrowana nadaje się do mycia samochodu a nie do picia. nie wiem kto śmie pisać,ze woda w Lublinie jest smaczna
Avatar
jej / 4 maja 2010 o 20:39
Co do czystości i składu mineralnego to zgoda(pomijając infrastrukturę wodociągową a zwłaszcza jej stan) Natomiast co do smaku to polemizowałbym.
Avatar
mm / 4 maja 2010 o 20:29
Wykwalifikowany tester wody?czyli ISO9001 posiada
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 26

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!