piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Sprzedają emerytom "cudowny" sprzęt medyczny. Lekarze ostrzegają

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 stycznia 2014, 05:45

4,6 tys. zł mają wyłożyć emeryci za "cudowny sprzęt medyczny, przed którym ostrzegają lekarze. - Pomóżcie nam wyplątać się z tej umowy - proszą nas starsi ludzie

Cudownym urządzeniem miał być bioharmonizer fotonowy Biomedex. Sprzęt można było kupić w ub. czwartek w lubelskim hotelu Huzar, podczas pokazu, który zorganizowała spółka InterMediCo z Bielska Białej. - Dostaliśmy telefoniczne zaproszenie - opowiada Witold Sobiesiak, emeryt. - W trakcie spotkania przedstawiciel firmy powoływał się na różne badania, które świadczyły o skuteczności urządzenia. Uwierzyliśmy - opowiada. Państwo Sobiesiakowie skusili się na zakup urządzenia za ok. 4,6 tys. zł, które miało przynieść świetne efekty m.in. w leczeniu schorzeń kręgosłupa. - Później się okazało, że tę sumę mamy spłacać w ramach umowy kredytowej z Santander Bank. W trakcie spotkania nikt nas o tym nie poinformował - żali się emeryt. O sprzęt pytamy fachowca. - Nie słyszałem o nim. Urządzenia nie ma też w wykazie sprzętu medycznego certyfikowanego przez Ministerstwo Zdrowia - mówi dr n. med. Mieczysław Gorzelak, zastępca kierownika Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji SPSK nr 4 w Lublinie. - Firma, która tym handluje wykorzystuje kiepską sytuację zdrowotną starszych ludzi i zwyczajnie ich nabiera - ocenia lekarz i ostrzega, że takie "cudowne” urządzenia mogą zaszkodzić. Ostrzegają nie tylko lekarze. - Liczba klientów, którzy chcą odstąpić od umowy zawartej podczas takich pokazów jest ogromna - przyznaje Lidia Baran-Ćwirta, powiatowy rzecznik praw konsumentów w Lublinie. - Pamiętajmy, że profesjonalny sprzęt powinniśmy kupować tylko w autoryzowanych punktach. Nie w lokalach gastronomicznych czy hotelach. Zasięgnijmy porady lekarza, a nie handlarza. Czy nasi Czytelnicy mogą uratować swoje pieniądze? Okazuje się, że tak. - Jeśli chcemy odstąpić od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa bez żadnych konsekwencji prawnych, mamy na to 10 dni od terminu jej zawarcia - tłumaczy Baran-Ćwirta. Trzeba na adres sprzedawcy wysłać pisemne oświadczenie razem z produktem. Spółka InterMediCo na swojej stronie internetowej reklamuje się jako "firma, która powstała z troski o zdrowie pacjentów”. - Sprzęt, który oferujemy jest całkowicie bezpieczny, można go bez problemu używać w domu - zapewnia lek. med. Janusz Wietecha, prezes InterMediCo. - Jest przeznaczony np. do leczenia stanów zapalnych m.in. stawów kręgosłupa czy kolanowych. Prezes dodaje, że "za merytoryczną stronę naszych pokazów odpowiadają pracownicy, którzy są z wykształcenia fizjoterapeutami.” - Nie weryfikujemy, czy aktywnie wykonują swój zawód poza współpracą z InterMediCo - przyznaje Wietecha. Co na to Santander Bank? - Sprzedaż bezpośrednia to dla nas nowy biznes - mówi Paweł Florkiewicz, rzecznik banku. - Cały czas się tego uczymy i na bieżąco kontrolujemy naszych kontrahentów. Jeśli docierają do nas niepokojące sygnały staramy się to wyjaśniać z przedstawicielami firmy i ewentualnie weryfikujemy taką współpracę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin emeryci huzar
Deb0308el
Gość
Monoro
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Deb0308el
Deb0308el (11 października 2016 o 17:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo ciekawe podejście, mogę prosić o rozwinięcie wątku? Deb0308 - Dobre case:
Rozwiń
Gość
Gość (4 listopada 2015 o 15:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wygrał już z nimi ktoś w sądzie ? Ja się właśnie zastanawiam czy warto iść do sądu... Kupiłem i nie działa, nie leczy.... może mi ktos powiedzieć jak odzyskać pieniądze ?
Rozwiń
Monoro
Monoro (30 kwietnia 2015 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Osoby starsze są szczególnie narażone na pewne "niedoskonałości" współczesnych umów. niby dużo się mówi o czytaniu umów, szukaniu kruczków itd, ale starsi nie mają świadomości, że takie procedery mogą mieć miejsce. 

Jeśli przychodzi młoda, uśmiechnięta osoba (tak często jest) nie doszukują się podstępu  i próby "opchnięcia" sprzętu/usługi, która tak na prawdę nie jest im potrzebna.

Rozwiń
Klient firmy Intermedico
Klient firmy Intermedico (2 kwietnia 2015 o 11:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ostrzegam przed firmą Intermedico. Zwrot zakupionego towaru w ciągu 10 dni oczywiście jest możliwy ale zwrot gotówki przez firmę Intermedico już nie.

W październiku 2014r. został zakupiony produkt firmy Intermedico i w ciągu dziesięciu dni zwrócony. Po mimo prowadzonej korespondencji i wykonanych wielu telefonach do dnia dzisiejszego (02.04.2015r.) firma Intermedico nie dokonała zwrotu wpłaconej kwoty.

Rozwiń
Janusz
Janusz (4 lutego 2015 o 16:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie lubię mercedesów. Pozdrawiam. Dziękuję za opinię
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!